8 ترفند ساده برای چیدمان اتاق خواب 12 متری

ثبت درخواست " دکوراسیون اتاق خواب "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
8 ترفند ساده برای چیدمان اتاق خواب 12 متری

این روزها که اکثر خانه‌ها به آپارتمان تبدیل شده است، دیگر خبری از اتاقهای بزرگ و جادار نیست و در هر خانه دو یا سه اتاق 12 متری وجود دارد؛ به همین خاطر فضای زیادی برای کمدهای دیواری و یا حمام جدا وجود ندارد. در واقع شما باید دکوراسیون اتاق خواب 12 متری را به گونه‌ای انجام دهید که بتوانید به بهترین و بهینه‌ترین شکل ممکن از فضا استفاده کنید.

از آنجایی که می‌دانیم نحوه چیدمان اتاق خواب 12 متری برای سنین مختلف یکی از دغدغه‌های شماست، در این محتوا نمونه‌ و ایده‌های مختلف دکوراسیون برای اتاق خواب‌های 12 متری و نکات و موارد لازم برای بهتر شدن فضا و استفاده درست از اتاق خواب متناسب با نوع کاربریتان را توضیح می‌دهیم.

ما در این محتوا علاوه بر نمونه و ایده های دکور کردن اتاق خواب با متراژ 12 متر، به مواردی می‌پردازیم که شاید کمتر به آن توجه کنید، به طور مثال انتخاب درست  کمد دیواری اتاق خواب ۱۲ متری، کتابخانه، بوفه، تخت و حتی رنگ اتاق در بزرگتر نشان دادن فضا و کاربردی‌تر شدن آن تاثیر زیادی دارد که در اکثر مواقع نادیده گرفته می‌شود. 

تنوع سبک چیدمان، دخترانه یا پسرانه بودن اتاق و همین طور نوع کاربری آن همه روی نوع و مدل دکوراسیون اتاق خواب 12 متری موثر است.

 

دکوراسیون اتاق خواب 12 متری

 

نمونه دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری دخترانه

انتخاب رنگ جهت دکوراسیون اتاق خواب 12 متری برای دختران نوجوان و بزرگسال باید بر اساس علاقه، سلیقه و در نهایت ایجاد آرامش برای فرد تعیین شود؛ پس شما می‌توانید برای اتاق خواب دختران از رنگ‌های صورتی، زرد، سبز، سفید، آبی و ... بر اساس سلیقه خودتان استفاده کنید.

نکته مهم که باید به آن توجه کنید، این است که به دلیل زیاد بودن لباس‌ها و وسایل دختران، در نظر گرفتن مناسبترین و کاربردی‌ترین کمد دیواری برای اتاق خواب 12 متری و همچنین در نظر داشتن یک فضا برای آینه و کتابخانه از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری

 

دکوراسیون اتاق ۱۲ متری دخترانه

 

نمونه دکوراسیون اتاق خواب 12 متری با سبک بوهومین

چیدمان اتاق خواب

 

در زیر یک نمونه اتاق خواب را می بینید که در آن از یک کنسول با کشوهای بزرگ برای قرار دادن وسایل و آینه استفاده کرده است و المانی مثل پنکه سقفی این فضا را برای خانم ها مناسب تر کرده است.

 

طراحی اتاق خواب ۱۲ متری

 

حالا وقت آن است که چند مدل دکوراسیون اتاق خواب برای دختران نوجوان را با هم ببینیم. در تصویر زیر شاهد یک دکور اتاق 12 متری هستید که از فضای بالای تخت و اطراف آن که همیشه بدون استفاده می‌ماند، با طراحی و ساخت کمد به بهترین شکل استفاده کرده است. قرار دادن میز تحریر زیر پنجره، یکی از بهترین کارهای ممکن برای فضاهای کوچک است که یک دیوار آن را پنجره پوشانده است.

 

دکوراسیون اتاق ۱۲ متری

 

و اما تصویر زیر را ببینید، به بهینه‌ترین شکل ممکن از فضا استفاده شده و تمامی المان های لازم برای یک دختر نوجوان در آن طراحی شده است. طراحی تخت خواب در بخش بالایی کمد یکی از بهترین کارهای ممکن بوده است.

 

کمد دیواری اتاق خواب ۱۲ متری

 

در بخش بعدی به بررسی نمونه هایی از دکوراسیون اتاق خواب 12 متری برای پسران و نوجوانان خواهیم پرداخت.

 

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه

رنگ‌های سرد و روشن، تلفیق انواع پرده‌های اسپرت و ساده‌ی یک رنگ، تختخواب‌های طرح پسرانه برای گروه‌های سنی مختلف در ابعاد ظریف تر، انتخاب کتابخانه، میز تحریر و حتی محلی برای قرار دادن لوازم بازی و ... همه در قالب نکات پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب 12 متری پسرانه می‌باشند.

 

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری

 

در تصویر بالا میبینید که با طراحی درست کمد و قفسه ها، چقدر خوب از فضای موجود و پرت اتاق خواب استفاده کرده است. قرار دادن تخت زیر پنجره، این مزیت را دارد که شما از دیوارها و بخش های دیگر اتاق به خوبی می‌توانید استفاده کنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲متری پسرانه

 

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، مدل‌های مختلف چیدمان اتاق خواب پسرانه بر اساس سبک مورد پسند افراد و فضای اختصاص داده شده برای طراحی اتاق قابل اجرا می‌باشد. کاربرد لوازم خاص در ایجاد یک اتاق خواب زیبا برای پسران در سنین کمتر تاثیر زیادی دارد. 

 

دکوراسیون ایرانی اتاق خواب ۱۲متری با طرح مدرن

 

استفاده از قفسه ها در دیوارهای کنار پنجره، یک روش زیرکانه برای استفاده بهینه از فضا است

دکوراسیون اتاق ۱۲ متری

 

در ادامه چند نمونه دکوراسیون اتاق خواب 12 متری برای پسران نوجوان را با هم ببینیم. اولین عکس مربوط به یک اتاق است که به خوبی از رنگ ها و طرح های ورزشی، که اغلب مناسب سلیقه پسران نوجوان است استفاده شده است.

 

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه

 

یک نمونه چیدمان اتاق خواب 12 متری، که با استفاده کاربردی از فضای بالا، پایین و بخش زیرین تخت از فضا به بهترین شکل استفاده شده است.

 

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری ساده

 

دکوراسیون اتاق خواب 12 متری

 

ایده دکوراسیون اتاق 12 متری کودک

برای دکوراسیون اتاق خواب 12 متری کودکان دختر و پسر با انتخاب بهترین و مناسب ترین لوازم به راحتی می‌توانید نهایت استفاده را از فضای اختصاص داده شده در اتاق خواب داشته و دکوراسیونی عالی را برای اتاق خواب در نظر بگیرید.

چیدمان مرتب و در دسترس بودن لوازم برای والدین و کودک، به همراه رنگبندی و هماهنگی طرح در نظر گرفته شده همگی از نکات اساسی یک دکوراسیون پر انرژی و زیبا برای اتاق خواب کودکان می‌باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که محتوای "رنگ اتاق کودک" را که از نظر روانشناسی به انتخاب رنگ‌ها پرداخته است را بخوانید.

 

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲متری دخترانه در سنین کمتر

 

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲متری پسرانه در سنین کمتر

 

طراحی اتاق خواب ۱۲متری

 

اصول و نکات مهم در اجرای دکوراسیون اتاق 12 متری

درست است که متراژ اتاق خواب یکی از مهمترین نکات در تعیین دکوراسیون اتاق خواب است، اما نه برای ما که می‌دانیم اتاق مد نظرمان 12 متر است و یا حتی کوچکتر، به همین دلیل گزینه متراژ را از نکات فاکتور میگیریم و به مابقی گزینه ها می‌پردازیم که به ما در استفاده درست و بهینه از این فضا کم کمک می‌کنند.

البته کمی جلوتر به شما خواهیم گفت که چه مواردی را رعایت کنید تا فضای اتاق بزرگتر به نظر برسد. استفاده از نهایت فضای اختصاص داده شده به اتاق خواب و به کارگیری متد‌های به روز دکوراسیون از اصلی ترین نکاتی است که در دکوراسیون اتاق خواب 12 متری باید به آن توجه ویژه داشت.

 

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری

 

1.انتخاب لوازم کاربردی با اندازه مناسب

انتخاب وسایل و لوازمی که ضروری نیست مثل مبلمان و صندلی و یا میز آرایش های بزرگ را کنار بگذارید، و بیشتر سعی کنید لوازیمی که برای شما در آن اتاق ضروری است را تهیه کنید. همچنین انتخاب لوازم اتاق خواب با اندازه‌ای متناسب و ظریف بسیار مهم است.

در تصویر زیر می‌بینید که به جای خرید میز تحریر و کتابخانه، به صورت ترکیبی از همه این موارد استفاده شده است.

 

کمد دیواری اتاق خواب ۱۲ متری

 

2. نوع پرده در  چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری

انتخاب پرده یکی از گزینه هایی است که در بزرگتر و کوچکتر نشان دادن اتاق موثر است، به همین دلیل در انتخاب آن به دو نکته زیر توجه کنید.

  • تهیه پرده و کاغذ دیواری با رنگ‌های نزدیک به هم و هماهنگ، به صورتی که که علاوه بر آرامش بخشی به فضا، در بزرگ نشان دادن اتاق موثر باشند.
  • بلند و ساده بودن پرده‌ها باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب و پرده با طرح های شلوغ، باعث کوچک نشان دادن فضا می‌شود.

در تصویر زیر می بینید که حتی در کنار دیواری به رنگ زرد پر رنگ، استفاده از پرده سفید ساده، چقدر دکور فضا را دلچسب کرده است.

 

دکوراسیون اتاق ۱۲ متری

 

چیدمان اتاق خواب

 

3. استفاده از شلف دیواری برای چیدمان اتاق 

از آنجایی که در اتاق های 12 متری فضا کم است، برای قرار دادن وسایل تزئینی و حتی کتاب، کیف، کفش و... بهتر است از شلف و قفسه های دیواری استفاده کنید؛ به این صورت که قفسه یا شلف دیواری مناسبی را بر روی بخش ها و دیوارهایی که در حالت عادی قابل استفاده نیستند نصب کنید وسایل تزیینی و سایر وسایل مورد نیاز خود را در قفسه ها بچینید.

 

دکوراسیون اتاق 12 متری ایرانی

 

دکوراسیون اتاق خواب 12 متری دخترانه

 

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲متری مدرن

 

4. استفاده از آینه در چیدمان اتاق خواب کوچک

تجهیز کردن اتاق خواب به انواع کمد دیواری آینه دار در زیبا و بزرگ تر نشان دادن فضای و چیدمان اتاق خواب 12 متری بسیار موثر است. همچنین می‌توانید در بخش هایی از دیوار یا سقف هم، از اینه استفاده کنید.

 

 

5. کمد دیواری اتاق خواب ۱۲ متری چگونه باشد؟

دیگر نکته مهم در دکوراسیون اتاق خواب 12 متری داشتن فضای کافی برای قرار دادن لوازم و وسایل ضروری است. کمد دیواری از مفیدترین ایده‌های دکوراسیون و طراحی داخلی است که این فرصت را به شما می‌دهد، اتاقی همیشه مرتب داشته باشید. استفاده بهینه از فضای دیوار تا بخشی از اتاق شما را در نگهداری لوازم مورد نیازتان همراهی می‌کند.

به کارگیری نهایت سلیقه و متد‌های جدید در طراحی کمد دیواری‌ها علاوه بر مرتب نشان دادن فضای اتاق در استفاده بهینه از فضا هم موثر است، درست مانند تصویر زیر که از فضای بالای تخت به خوبی استفاده شده است. البته از تاثیر نظم و به کارگیری ترفندهای مرتب کردن کمد لباس هم غافل نشویم.

 

کمد دیواری اتاق خواب ۱۲ متری

 

بهتر است که چند مدل کمد دیواری برای اتاق خواب ۱۲ متری را در فضاها و سبک های مختلف را با هم بررسی کنیم تا شما بهتر بتوانید ایده بگیرید.

 

چیدمان اتاق خواب با کمد دیواری

 

کمد دیواری اتاق خواب کوچک

 

یک اتاق خواب 12 متری به سبک کلاسیک که در آن از یک کمد با طرح ممبران استفاده شده است

دکوراسیون اتاق دوازده متری

 

(بیشتر بدانید : کلوزت چیست؟)

 

چند ایده در دکوراسیون اتاق خواب ۱۲متری

 

چیدمان اتاق خواب 12 متری را می‌توان با جدیدترین سبک‌های تختخواب و کمدها، برای محیط و فضای محدود انجام داد. این کار علاوه بر خاص نشان دادن فضای اتاق در زیبایی و مدرن بودن دکوراسیون اتاق خواب تاثیر مثبتی دارد.

 

6. تاثیر روشنایی در بزرگتر نشان دادن اتاق 12 متری

از انجایی که نور پردازی اتاق نقش مهمی در زیبایی و بزرگ نشان دادن فضا دارد. لوستر‌های زیبایی را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. و یا به جای لوستر، در بخش های مختلف اتاق از چراغ دیوار کوب، آباژور و یا هالوژن استفاده کنید. 

 

دکوراسیون اتاق خواب 12 متری

 

دکوراسیون اتاق 9 متری

 

7. رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق 12 متری

رنگ‌های روشن را برای فضای اتاق خواب خود انتخاب کنید، تلفیق نور با روشنی رنگ فضای اتاق خواب را دلباز و بزرگتر می‌کند. اگر مایل به رنگ روشن برای دیوار نیستید، در انتخاب رنگ سقف حتما با روشنی موافق باشید. 

رنگ های آبی، سبز، رنگ های خنثی و... همه رنگ های مناسبی برای اتاق خواب هستند، به شرطی که به میزان درست و با شدت کم استفاده شود. در ادامه چندین مدل اتاق خواب با رنگ های مختلف را مشاهده می کنید.

 

دکور اتاق خواب ۱۲ متری

 

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قرمز

 

دکوراسیون اتاق خواب 12 متری

 

8. اتتخاب سایر وسایل برای اتاق خواب کوچک

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، توجه به نکات زیر هنگام خرید و انتخاب سایر وسایل نیز مهم است.

  • اگر علاقه زیادی به استفاده از کنسول دارید، کنسول‌های دیواری بهترین پیشنهاد برای چیدمان اتاق خواب 12 متری هستند.
  • کف پوش‌های پارکت و لیمنت بهترین انتخاب برای وسیع تر نشان دادن سطح اتاق خواب هستند.
  • وسایل دکوری و تزیینات اتاق را خاص، ساده اما کم انتخاب کنید. شلوغ کردن اتاق فضای آن را خفه و تنگ نشان می‌دهد.
  • تخت خواب را کوچک انتخاب کرده و جای قرار گرفتن آن را گوشه دیوار در نظر بگیرید.

 

دکوراسیون اتاق خواب 3 * 4

 

استفاده از پارکت و کمدهای همرنگ به بزرگتر شدن فضا کمک کرده است

طراحی اتاق خواب ۱۲متری در سبک جدید

 

انتخاب تخت کوچک و قرار دادن آن در گوشه ای از اتاق

چیدمان اتاق خواب ۱۲متری

 

دکوراسیون مدرن برای اتاق خواب 12 متری

بهترین دیوارکوب‌ها،شلف‌های دیواری مدرن، کتابخانه‌های نصب شده بر دیوار زیبا، تخت خواب‌های مدرن و خاص در ابعاد کوچکتر، نور پردازی و رنگ آمیزی صحیح، انتخاب بهترین سبک‌های پرده و کف پوش و ... شما را در طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق خواب 12 متری مدرن راهنمایی می‌کند.

تصویر زیر، یک نمونه اتاق خواب مدرن، که از کمد دیواری در اطراف تخت به صورت اصولی با قفسه بندی مناسب استفاده شده است.

 

کمد دیواری اتاق خواب ۱۲ متری

 

برای داشتن یک دکوراسیون و طراحی داخلی عالی برای اتاق خواب 12 متری باید تمامی جوانب را در نظر گرفته و بهترین و متناسب‌ترین انتخاب‌ها را داشته باشید. امروزه سبک‌های خاص کمد دیواری، طراحی کتابخانه و کنسول‌های جدید برای فضای محدود، انواع شلف‌های دیواری فانتزی و جذاب، دامنه اختیارات شما برای چیدمان اتاق خواب 12 متری را بیشتر کرده است. 

 

دکوراسیون ایرانی برای چیدمان اتاق خواب

دکوراسیون ایرانی اتاق خواب چندین وجه مدرنیته و سنت را در بر گرفته و زیبا‌ترین طرح‌ها را برای چیدمان و فضای اتاق ارائه می‌دهد. انتخاب رنگ سال در کنار جدید‌ترین سبک چیدمان شما را به فضای مدرن نزدیک می‌کند. از طرفی دیگر به کار گیری معماری و سبک‌های قدیمی و سنتی در رنگ و چیدمان اتاق خواب فضای کاملا خاص و سبکی پر از نقش و نگار سنتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

دکوراسیون ایرانی اتاق خواب ۱۲متری با طرح سنتی

برای دکوراسیون ایرانی اتاق خواب، استفاده از هر دو سبک با رعایت نکات بیان شده در نحوه چیدمان و طراحی اتاق مناسب بوده و وابسته به سلیقه و نظر افراد قابل اجرا می‌باشد.

حالا که با اصول و نکات مهم برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب 12 متری آشنا شدید، ابتدا نوع کاربرد هر اتاق را با در نظر گرفتن میزان وسایل، جنسیت فردی که می‌خواهد از آن استفاده کند و همچنین نور لازم برای آن، تعیین کنید و سپس با توجه به سلیقه و موارد بررسی شده، بهترین چیدمان را برای اتاق انجام دهید.

برای قفسه بندی و ساخت کمد مناسب برای اتاق خواب 12 متری با متد و طراحی جدید هم، می‌توانید از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1332 رای


دکوراسیون اتاق خواب
برای سرویس دکوراسیون اتاق خواب از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین