بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

شناخت بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم این شرایط را برای شما به وجود می‌آورد، که دیگر نسبت به سلامت گیاهان آپارتمانی تان به دلیل نور کم یا کمبود جا نگرانی نداشته باشید، و به راحتی با انتخاب بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم متناسب با محیط زندگی تان، فضای منزل خود را در شاداب و زیبا نمایید. این نوع گیاهان آپارتمانی، هر کدام بر اساس یک ویژگی منحصر به فرد دسته بندی شده اند، مقاومت هر کدام از این گیاهان در شرایط خاص و حساس نبودن بیش حد آن ها به محیط باعث دادن لقب بهترین گیاهان مقاوم آپارتمانی به آنها شده است.

 

 

معرفی بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم و بادوام ترین گیاه آپارتمانی در این مطلب این امکان را به شما می دهد، که علاوه بر آشنایی با اسامی گیاهان آپارتمانی مختلف، نگرانی تان بابت رسیدگی به این گیاهان فراموش و با آسودگی خاطر فضای منزل خود را شاداب و دلپذیر کنید.

 

نمونه ای از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

 

بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

این عنوان بر اساس مقاومت گیاهان آپارتمانی در برابر عواملی مثل: سرما، رطوبت، گرما، سایه و ... در نظر گرفته شده است. و در گونه مختلف گیاهان آپارتمانی متفاوت است، این گیاهان به نسبت هر کدام از این ویژگی ها در سته های مختلف قرار می‌گیرند، شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط آپارتمان خود و هوای منتطقه ای که در آن زندگی می کنید گیاه مناسب را انتخاب کنید در ادامه این مطلب به معرفی بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم بر اساس ویژگی می پردازیم.

 

بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری

تمامی گیاهان برای رشد نیاز به نور دارند منظور از گیاهان مقاوم به کم نوری در این قسمت گیاهان سایه دوست می باشد، گیاهانی که برای رشد نیاز به نور مستقیم آفتاب ندارند و در مناطق کم نور بهتر رشد می کنند. بهتر است جایی قرار بگیرند که دارای نور کافی اما غیر مستقیم باشد.در این قسمت اسامی گلهای آپارتمانی سایه دوست را معرفی می کنیم.

 

آگلوناما یا گل چینی

از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم می توان گل چینی را نام برد، این گل آپارتمانی مقاوم و همیشه سبز، به نور زیادی نیاز ندارد. در مقابل غیر مستقیم خورشید به بهترین شکل رشد می کند. و اگر آپارتمان شما کم نور است، این گیاه به راحتی در آن رشد می کند. رطوبت زیاد یا کم محیط هم اثری در رشد این گیاه ندارد. حتی با وجود نور غیرطبیعی هم گل چینی همیشه‌سبز به حیاتش ادامه می‌دهد.

 

گیاه آگلوناما یا گل چینی- گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری

 

گیاه برگ عبایی

نام علمی این گیاه (Aspidistra elatior) است، و در ایران به نام عامیانه برگ عبایی معروف است. گیاه برگ عبایی یکی از بی زحمت ترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری درون منزل است. در حالی که این گونه از گیاهان، نور روشن را ترجیح می دهند. اما به خوبی در سایه و اتاق هایی که فاقد نور طبیعی هستند، دوام می آورند. این گیاه به خوبی در فضاهای داخلی کم نور رشد می‌کند، و به آبیاری منظم حساس نیست. این گیاه بدون شک جزو بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به شمار می آید.

 

گیاه برگ عبایی - گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری

 

گیاه سانسوریا

گیاه آپارتمانی کم نوری که به اسم علمی سانسوریا معروف است، مراقبت از سانسوریا بسیار راحت است. اگر یک هفته به این گیاه رسیدگی نکنید، مشاهده می‌کنید، که هنوز هم با طراوت و زیبا به نظر می‌رسد. به علاوه این که سانسوریا می تواند سطوح کم نور،خشکی و مشکلات مرتبط با آفات را نیز تحمل کند.

 

گیاه سانسوریا - گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری

 

گیاه کالاتیا

کالاتیا با برگ های رنگارنگش با قرار گرفتن در هر اتاقی آن جا را تبدیل به یک مکان دوست داشتنی می کند. در نور متوسط تا کم به خوبی رشد می کند، و برای این که عملکرد بهتری داشته باشد، نیاز به رطوبت ثابتی دارد. نام علمی این گیاه سایه دوست ( Calathea Triostar) می‌باشد. این گیاه را در دسته بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم قرار داده اند؛ زیرا قابلیت استفاده در مکان هایی مثل حمام را نیز دارد.

 

گیاه کالاتیا

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

 گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما از جمله پر طرفدارترین گیاهان آپارتمانی مقاوم است، که به دلیل زیبایی و لطافتی که در فصول سرد به فضای منزل منتقل می کنند. همیشه مورد توجه قرار گرفته اند، چند نمونه از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما بصورت زیر می باشد.

 

کاکتوس کریسمس

همان طور که از نام این گیاه پیداست، کاکتوس کریسمس در اواخر آذر و اوایل دی (نزدیک کریسمس) در گل‌فروشی‌ها موجود است. این گل نیاز به نور غیر مستقیم دارد، و تابش مستقیم نور آفتاب، برگ‌هایش را می‌سوزاند. می توان آن را گیاه جزو گلهای آپارتمانی سایه دوست مقاوم دانست.

 

گیاه کاکتوس کریسمس - گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

 

خورشیدی

 

گل خورشیدی، دیگر گل آپارتمانی مقاوم است. این گل زیبا، جزء گیاهان سایه دوست، مقاوم به سرما و کم آبی محسوب می‌شود. نور مناسب برای گلدهی این گیاه، نور غیرمستقیم از پنجره شمالی می‌باشد. اگر در فکر خرید گیاهی هستید، که تمام سال سبزی خود را حفظ کند گل خورشیدی انتخاب مناسبی برای شماست.

 

گیاه خورشیدی - گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما

گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما، مناسب برای نگهداری در مناطق گرم می‌باشد، مقاومت این گیاهان در برابر گرما آن ها برای استفاده در فصول گرم مناسب کرده است. اگر آپارتمان شما به هر دلیلی در تابستان گرم می شود، و آفتاب گیر است. پیشنهاد ما به شما استفاده از گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما است.

 

گل پیچ شمعی یا هویا

هویا، از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم است. که می‌توانید از آن در منزل خود استفاده کرده و از زیبایی آن لذت ببرید. برگ‌‌های این گل زیبا قلبی شکل می‌باشد. گل هویا دارای گلبرگ‌های سفید رنگی است که وسط آن قرمز رنگ است. حداکثر دمایی که این گل، در فصول بهار و تابستان تحمل می‌کند ۳۰ درجه می‌باشد. از قرار دادن این گل در معرض نور مستقیم خورشید در تابستان جلو گیری کنید.

 

گل پیچ شمعی یا هویا - گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما

 

لانتانا یا شاه پسند

لانتانا، گل آپارتمانی مقاوم و گیاهی وحشی است، که در اغلب نقاط گرمسیر جهان رشد می‌کند. از این رو نسبت به محیط‌های گرم بسیار مقاوم است. این گل زیبا در رنگ‌های متفاوتی مانند سفید، صورتی، زرد، قرمز و نارنجی وجود دارد. برای داشتن یک لانتانای سالم، در درجه اول باید این گل را در محیط‌های گرم و خشک نگهداری کنید. دوم این که گل لانتانا، نسبت به خشکسالی و کم آبی نیز مقاوم است .

 

لانتانا یا شاه پسند-گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما

 

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

داشتن یک گلخانه ای زیبا نیاز به زمان و رسیدگی فراوانی دارد. یک سری گیاهان آپارتمانی هستند، که به گیاهان آپارتمانی سریع الرشد معروف اند.

 

گیاه گندمی یا عنکبوتی

گیاه گندمی یکی از سریعترین گیاهان آپارتمانی در رشد کردن است و می تواند، تا 1 متر رشد  کند. این گیاه در 2 نوع سبز و ابلق موجود است، همچنین برای مکان های کم نور و دارای نور غیر مستقیم هم این گیاه ایده ی خوبی برای نگهداری است. برای جلوگیری از آفات که خیلی راحت به این گیاه حمله می‌کنند بهتر است، که خاک سطحی را هر چند هفته یکبار تعویض کنید .

 

گیاه گندمی یا عنکبوتی  - گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

 

گیاه پوتوس

از دیگر گیاهان سریع الرشد می توان به گیاه پوتوس اشاره کرد، می توانید با گرفتن یک قلمه از این گیاه، در عرض چند هفته آن را به یک گلدان تبدیل کنید. پوتوس می تواند در مکان های کم نور نیز به رشد خود ادامه دهد، و با خاصیت روندگی خود یک طاق سرسبز برای شما به وجود بیاورد.

 

گیاه پوتوس - گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

 

گیاه آلوئه ورا

اگر به دنبال گیاه آپارتمانی با رشد سریع و دارای خاصیت دارویی هستید، پیشنهاد ما به شما گیاه آلوئه ورا است. آلوئه ورا گیاهی با شرایط نگهدای آسان است، که در مکان های کم نور نیز رشد می‌کند. اما با نور زیاد رشد بهتری دارد و دارای برگهای گوشتی با ترشح ژل مانند است، که در مصارف دارویی و زیبایی کاربرد دارد.

 

گیاه آلوئه ورا- گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

 

گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت

گیاهان آپارتمانی و گلدان های مخصوص به این گیاهان را با قیمتی مناسب می توانید؛ از گلخانه های مختلف خریداری کنید. قیمت این گل ها متناسب با گونه ها و نوع و اندازه گلدان می تواند متفاوت باشد، با خریداری این گیاهان آپارتمانی مقاوم یا گرفتن قلمه از گلدان های دیگر فضای منزل خود را در تمامی فصل ها شاداب و زیبا نمایید.

4.5 امتیاز از 1645 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین