عایق بندی ساختمان در نواحی سردسیر و گرمسیر

ثبت درخواست " عایق کاری ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
عایق بندی ساختمان در نواحی سردسیر و گرمسیر

عایق بندی ساختمان، خود را به حرفه ای ها بسپارید.

عایق بندی ساختمان و عایق حرارتی دیوار فاکتور مهمی برای راحتی ساکنان ساختمان است. عایق بندی ساختمان از بیرون رفتن یا وارد شدن گرمای ناخواسته جلوگیری می کند و مصرف انرژی سیستم های گرمایشی و سرمایشی را کاهش می دهد. این که چه مقدار عایق بندی ساختمان نیاز است به طراحی ساختمان، آب و هوا منطقه، هزینه های انرژی و بودجه سازنده ساختمان و ترجیحات شخصی بستگی دارد.

تأثیر آب و هوا در عایق بندی ساختمان

در مناطق سرد، هدف اصلی از عایق بندی ساختمان کاهش مقدار گرمای خارج شده از ساختمان است. اجزاء ساختمانی که با فضای بیرون در تماس هستند مثل پنجره ها، درها، سقف ها، دیوارها و کانال های کولر منابع اصلی از دست رفتن گرما هستند

در مناطق گرم، منبع اصلی گرما، نور آفتاب است که میتواند مستقیماً از پنجره ها وارد شود یا کل ساختمان را به تدریج گرم کند. به خصوص اگر تهویه مطبوع در مناطق گرم و مرطوب به کار گرفته شود، لازم است از عایق بندی ساختمان استفاده شود تا سیستم های سرمایشی انرژی بیش از حد مصرف نکنند.

 

عایق بندی ساختمان

 

تأثیر جهت نور آفتاب در عایق بندی ساختمان

جای گیری مناسب پنجره‌ها، درها و سیستم های گرمایشی و سرمایشی می‌تواند تأثیری قابل توجهی در عایق بندی ساختمان داشته باشد؛ اگر جهت نور آفتاب در فصول مختلف سال در نظر گرفته شود.

پوشش داخلی و خارجی ساختمان در مصرف انرژی آن تأثیر زیادی دارد و جنس مواد مورد استفاده و ضخامت و مکان قرار گیری آن ها نقش به سزایی در عایق بندی ساختمان دارد.

استفاده از عایق حرارتی دیوار و سقف نه تنها در کاهش سایز سیستم های گرمایشی و سرمایشی تأثیر دارد؛ بلکه هزینه انرژی سالانه را نیز کاهش می دهد و در نتیجه استفاده مناسب از عایق های ساختمانی و عایق حرارتی دیوار رفاه و راحتی ساکنان را با هزینه انرژی کمتری افزایش می دهد.

البته مقدار انرژی که در نتیجه استفاده از عایق حرارتی دیوار صرفه جویی می شود به نوع استفاده ساختمان برای مثال مسکونی یا اداری بودن آن، آب و هوا منطقه و ویژگی های عایق های مورد استفاده مثل ضخامت و نوع آن بستگی دارد.

از انواع عایق ساختمانی می توان پشم سنگ و پشم شیشه را نام برد. از جمله مزایای پشم شیشه، دسترسی آسان به آن به دلیل موجود بودن و استفاده وسیع از آن است و این که عرض و ضخامت استانداردی دارند و می توان آن ها را در مکان های مورد نیاز به راحتی جا داد. پشم سنگ نسبت به پشم شیشه از مقاومت بیشتری نسبت به آتش برخوردار است و مثل پشم شیشه، می‌توان آن را در مکان های مورد نیاز گنجاند.

مشکلاتی که پشم سنگ نسبت به پشم شیشه دارد این است که به اندازه پشم شیشه وسعت استفاده ندارد و می تواند رطوبت جذب کند؛ و اگر رطوبت به مدت طولانی جذب آن شده و بماند، می تواند محیط مناسبی برای رشد قارچ ها باشد؛ ولی مزیت آن نسبت به پشم شیشه این است که حدود 90 درصد آن از مواد بازیافتی ساخته شده است. بهتر است این دو نوع عایق بندی ساختمان بیشتر در کف، دیوارها و سقف ها استفاده شوند.

4.5 امتیاز از 1743 رای


عایق کاری ساختمان
برای سرویس عایق کاری ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین