عایق بندی استخر

ثبت درخواست " عایق کاری ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
عایق بندی استخر

عایق بندی استخر را به حرفه ای ها بسپارید.

عایق بندی استخر میتواند در تنها با دیواره های بتونی دوام بیاورد و دیر یا زود آب استخر نشت میکند به همین دلیل عایق بندی استخر یکی از کارهای ضروری است که هنگام ساخت استخر باید انجام شود. دیوارهای بتونی یا دیوارهایی از جنس بلوک توخالی جهت اطمینان حاصل کردن از عایق بودن دیوارها و این که آب استخر در آینده نشت نکند کافی نیست. قبل از استفاده از استخر باید عایق بندی استخر یا ایزوگام استخر انجام شود تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

اگر با شروع فصل سرما اقدامات لازم برای استخرهای سرباز انجام نگیرد، وقتی قصد استفاده از استخر در فصل بهار یا تابستان داریم مجبور میشویم با مشکلات ناشی از کثیف شدن و صدمه دیدن استخر دست و پنجه نرم کنیم. اگر در پاییز و زمستان برگ درختان در استخر بیفتند و به کف استخر فرو روند، موادی که بعد از فرآیند تجزیه برگ ها باقی میماند میتوانند خورنده باشند و به کف استخر صدمه جدی بزنند. میتوان با کمی اسیدی کردن استخر از این مشکل جلوگیری کرد.


 

نکاتی در مورد عایق بندی استخر

بیشتر استخرها و سازه هایی که در آنها آب جریان دارد از نوعی بتون ساخته شده اند به همین دلیل برای عایق کاری استخر بهتر است از رنگ عایق استخر یا عایق رطوبتی استخر خاصی استفاده کنیم که از نظر شیمیایی شبیه به بتون باشد. زمان بندی انجام عملیات عایق کاری استخر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. جهت جلوگیری از خراب شدن مواد عایق بندی استخر در استخرهایی که به تازگی ساخته شده اند باید لایه زیرین حداقل برای حدود 4 هفته یا یک ماه بماند و خشک شود قبل از آن که عایق کاری استخر انجام شود. لایه زیرین باید صاف و بدون ترک، خرابی یا هر نوع نقصی باشد. همچنین باید مراقب بود که هنگام عایق بندی استخر ، خاک، کثیفی یا هر نوع ماده اضافی باشد. معمولاً تمیز کردن این ها با هوا فشار قوی انجام میگیرد.

 

 

استفاده از اسید خاصی هنگام انجام عایق بندی استخر باعث میشود موادی که برای عایق بندی استخر استفاده میشوند به عمق بیشتری نفوذ کنند. بعضی مواد نیز به بتون استخر اضافه میشود تا چسبندگی و خاصیت ضد آب بتون را افزایش دهند.

ایزوگام استخر و عایق رطوبتی استخر به دو صورت خارجی و داخلی انجام میگیرد. عایق بندی استخر از خارج بیشتر جهت حفاظت از استخر در برابر فشار هیدرولیک آب است و عایق بندی استخر از داخل برای جلوگیری از نشت آب به بیرون است.

از جمله ویژگی های یک عایق بندی استخر از داخل که به خوبی انجام شده است به صورت زیر است:

  • داشتن مقاومت خوب در برابر آب
  • انعطاف پذیر بودن لایه عایق بندی استخر
  • آشکار نبودن عایق استخر
  • مقاومت در برابر ترک هایی به عمق 3 میلیمتر
  • داشتن چسبندگی بالا
  • توانایی مقاومت در برابر فشار آب در حالت ثابت و حالتی که آب در جریان است
  • جلوگیری از رشد و تکثیر انواع قارچ ها و باکتری در استخر
  • ضرر نداشتن برای محیط زیست

امروزه عایق بندی استخر ها و سازه های دیگری که آب در آنها جریان دارد با مواد مختلفی انجام میگیرد. ایزوگام استخر از قبل از 50 سال پیش استفاده میشده است و میتوان آن را روشی سنتی خواند. استفاده از ایزوگام استخر برای عایق بندی استخر بهترین روش نیست چرا که چسبندگی پایینی به مواد تشکیل دهنده کف و کناره های استخر دارد.

4.5 امتیاز از 1743 رای


عایق کاری ساختمان
برای سرویس عایق کاری ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین