طرز تهیه شیشه شور ماشین در خانه

ثبت درخواست " کارواش "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طرز تهیه شیشه شور ماشین در خانه

شیشه شور ماشین در روزهای بارانی از مهمترین نکاتی است که در هنگام سرویس خودرو باید به آن توجه ویژه داشت. استفاده از مایع شیشه شور خودرو برای تمیز کردن شیشه در مواقع ضروری را می‌توان از نکات ایمنی رانندگی دانست. شیشه کثیف دید شما را در هنگام رانندگی کاهش داده و در بعضی واقع حواس پرتی راننده را به دنبال دارد که هر دو مورد بسیار خطر آفرین هستند. ترکیبات شیمیایی شیشه شور ماشین در پاک کردن لکه‌های ایجاد شده بر روی شیشه خودرو در هنگام رانندگی بسیار موثر است. تهیه شیشه شور ماشین در خانه یک ایده کاربردی برای مواقع ضروری به شمار می‌آید. طرز تهیه شیشه شور ماشین خانگی با مواد در دسترس در این مطلب ارائه می‌شود.

شما می‌توانید با استفاده از فرمول ساخت شیشه پاک کن ماشین و یا استفاده از ترکیبات طبیعی در دسترس یک شیشه شور خودرو قوی را در منزل تهیه کنید. با این اقدام اطمینان دسترسی دائم به شیشه شور خودرو برای شما بوجود آمده و تا حد زیادی در هزینه خرید انواع شیشه شور ماشین صرفه جویی می‌شود.

 

شیشه شور ماشین

 

اهمیت استفاده از شیشه شور ماشین

یکی از مهمترین و اساسی ترین دلایل استفاده از شیشه شور ماشین تمیز بودن شیشه راننده و مختل نشدن دید آن نسبت به محیط اطراف در هنگام رانندگی است. شیشه شور خودرو با هدف از بین بردن لکه‌های بوجود آمده تحت تاثیر شرایط جوی نامساعد، دیگر موارد در هنگام رانندگی و تمیز کردن شیشه از هرگونه آلودگی تهیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اهمیت استفاده از شیشه شور ماشین

 

مایع شیشه شور ماشین در مخزن پلاستیکی مخصوص قرار داشته علاوه بر اینکه رسوب نمی‌کند، وظیفه پاک کردن مخزن، شلنگ‌های رابط و پمپ شیشه شور خودرو را از آلودگی و رسوب بر عهده دارد. علاوه بر این موارد از شیشه شور ماشین در زمستان برای جلوگیری از ترکیدگی و یخ زدن لاستیک برف پاکن استفاده می‌شود.

 

نحوه تعویض شیشه شوی خودرو

اولین اقدام در هنگام تعویض مایع شیشه شور ماشین اطمینان از حجم و گنجایش مخزن شیشه شور ماشین است. برای انجام این کار باید به محل پمپ شیشه شور ماشین اشراف کامل داشته باشید. اوصولا این اطلاعات در دفترچه راهنمایی خودرو نوشته شده است. پس از اطلاع از میزان گنجایش مخزن شیشه شور خودرو مایع شیشه شور تلغیظ شده را در محل مورد نظر بریزید.

 

اهمیت استفاده از شیشه شور ماشین

 

توجه داشته باشید میزان استاندارد اضافه کردن شیشه شور ماشین در تابستان به ازای هر سی سی گنجایش 30 لیتر و در زمستان به ازای هر سی سی گنجایش 120 لیتر می‌باشد. مقدار مشخص مایع شیشه شور را در مخزن ماشین پر کرده و به اندازه کافی آب اضافه کنید.

 

طرز تهیه شیشه شور ماشین خانگی

تا به این قسمت از اهمیت استفاده از شیشه شور خودرو تا نحوه تعویض آن صحبت کرده علاوه بر این موارد به تاثیر زیاد شیشه شور ماشین خانگی بر سلامت محیط زیست اشاره داشتیم. در این قسمت با ارائه یک روش تهیه شیشه شور خودرو خانگی با شما همراه خواهیم بود.

 

طرز تهیه شیشه شور ماشین خانگی

 

مواد لازم برای تهیه شیشه شور ماشین در خانه

  • سرکه سفید بعنوان یک پاک کننده طبیعی
  • آب مقطر به جای آب معمولی

نسبت ترکیب این مواد در تهیه شیشه شور خودرو باید ۳ به ۱ باشد. یعنی به ازای هر ۳ لیتر آب مقطر، باید ۱ لیتر سرکه سفید اضافه شود. در وهله اول به اندازه یک بار استفاده مقدار مختصری را تهیه کرده و در صورت رضایت از این شیشه شور خودرو خانگی مقدار بیشتری را تهیه کنید.

 

مواد لازم برای تهیه شیشه شور ماشین در خانه

 

نکته: دلیل استفاده از آب مقطر به جای آب سختی آب معمولی است که به مرور زمان باعث ایجاد رسوب در مخزن شیشه شور ماشین و لوله‌های منتهی به آن می‌شود. در صورتی که برای اولین بار از محول دست ساز شستشوی شیشه ماشین استفاده می‌کنید، ابتدا این ماده را در قسمت کوچکی از شیشه ماشین امتحان کنید.

 

مزایای استفاده از شیشه شوی ماشین خانگی

شیشه شور ماشین بعنوان یک مایع پاک کننده شیشه خودرو معرفی شده اما در حقیقت مصارف کاربردی زیادی در خودرو دارد و استفاده به موقع از آن در ماشین خصوصا در فصول سرد سال بسیار اهمیت دارد. در این قسمت به چند مورد از مزایای استفاده از شیشه شور خودرو را اشاره می‌کنیم.

  • استفاده از شیشه شور ماشین باعث تمیز بودن همیشگی شیشه ماشین و بهتر شدن دید راننده به فضای اطراف در هنگام رانندگی است.
  • خط و رد برف پاکن از روی شیشه ماشین با استفاده از شیشه شور خودرو محو شده حواس راننده به اطراف جمع تر خواهد بود.
  • تمام آلودگی‌های سطح شیشه ماشین با شیشه شور خودرو مثل اثر فضولات پرندگان، چربی، آثار لکه‌های به جای مانده از باران و نشستن مه بر روی شیشه در زمستان پاک می‌شود.

 

مزایای استفاده از شیشه شوی ماشین

 

  • با استفاده از شیشه شور ماشین دغدغه‌ی یخ زدن آب و پمپ و مخرن شیشه شور در زمستان از بین رفته و اثری از رسوب در مخزن پلاستیکی و لوله‌های منتهی به آن دیده نمی‌شود.
  • استفاده از شیشه شور ماشین باعث ماندگاری بیشتر تیغه‌های برف پاک کن و جلوگیری از سایش و خوردگی آن می‌شود.
  • با خرید شیشه شور ماشین مطمئن و یا تهیه شیشه شور ماشین خانگی با مواد پاک کننده طبیعی از هر گونه ضرر مالی در اثر عدم استفاده از این ماده به خودرو جلوگیری کنید.

چرا شیشه شور ماشین در خانه تهیه کنیم؟

تهیه شیشه شور ماشین در خانه علاوه بر اینکه این اطمینان را در شما بوجود می‌آورد که در مواقع ضروری به این ماده دسترسی خواهید داشت؛ فواید دیگری نیز دارد. صرفه جویی در هزینه‌های لازم برای تهیه انواع شیشه شور خودرو از دیگر نکات مهم در تهیه شیشه شور خانگی برای ماشین است.

 

تهیه شیشه شور ماشین در خانه

 

یکی از پر اهمیت‌ترین ویژگی‌های تهیه شیشه شور ماشین در خانه تاثیر مثبت استفاده کمتر از شیشه شورهای صنعتی بر سلامت محیط زیست است. شیشه شور‌ ماشین خانگی به دلیل استفاده از نسبت بیشتر مواد پاک کننده طبیعی به نسبت مواد صنعتی بر روی پاگیزگی محیط زیست و محل زندگی ما بر روی زمین تاثیر مثبت دارد.

4.5 امتیاز از 1307 رای


کارواش
برای سرویس کارواش از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین