تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار

ثبت درخواست " کارواش "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار

 آیا کارواش نانو همان کارواش بخار است؟

کارواش نانو و کارواش بخار جزو کارواشهایی هستند که این روزها به نام کارواش بدون آب رایج هستند و تقریبا تمام کسانی که برای تمیزی خودرو به کارواش می روند با خدمات این کارواش ها آشنایی دارند اما کمتر کسی اطلاعاتی دقیق از تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار دارد چون خیلی ها تصور می کنند که کارواش نانو همان کارواش بخار است یا بالعکس.

اما باید بگوییم درست است که این دو کارواش به دلیل مصرف کم آب یا عدم مصرف آب در آنها جزو دسته ی کارواش بدون آب هستند اما عملکرد اینها باهم فرق دارد ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع کارواش و تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار آشنا کنیم.

 عناوین بررسی شده درمقاله تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار

 • کارواش سنتی را به عنوان یک کارواش ابتدایی بشناسید
 • کارواش نانو چیست ؟
 • آیا از معایب و مزایای کارواش نانو با خبرید؟
 • آشنایی با کارواش بخار 
 •  مزیت های کارواش سبز چیست و چرا به آن کارواش سبز می گویند؟ 
 • تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار و کارواش سبز
 • بررسی مهم ترین فاکتورهای قیمت در تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار
 • مقایسه کارواش سبز  کارواش نانو و کارواش بخار در کارواش سیار در محل خدمت از ما
 • آدرس کارواش نانو و کارواش بخار سیار در محل خدمت از ما

 

  کارواش سنتی به عنوان یک کارواش ابتدایی بشناسید

یکی از قدیمی ترین نوع کارواش ها است که در ابتدا از آب و مواد شوینده برای شستشوی اتومبیل استفاده می کردند و تمام عمل شستشو توسط یک کارگر کارواش انجام می شد اما با گذشت زمان کارواشهای اتوماتیک به وجودآمدند که خود زیر مجموعه ای از کارواش سنتی بودند و تنها تفاوت آن با کارواش سنتی عدم دخالت دست در شستشوی اتومبیل بود و اتومبیل ها به طور اتوماتیک توسط برس چرخان و مواد شوینده شسته می شدند.

 

 معایب کارواش سنتی

 • هدر رفتن مقدار زیادی آب
 • ترافیک سنگین در کارواش و زمان زیاد شست وشو
 • عدم امکان شستشوی داخل کابین ، موتور و قسمت های حساس اتومبیل
 • عدم توانایی پاک کردن انواع لکه ها
 • آسیب به رنگ بدنه خودرو به دلیل فشار زیاد آب و مواد بی کیفیت
 • تولید فاضلاب های بی رویه و آسیب به محیط زیست

 

 کارواش نانو چیست؟ آیا از معایب و مزایای کارواش نانو با خبرید؟

در روش کارواش نانو، مواد نانو بر روی سطح بدنه ماشین اسپری می‌شوندچون ساختار مولکولی مواد کارواش نانو خیلی کوچک در حد نانومتر هستند، به‌آسانی به زیر لکه‌های سطح بدنه ماشین نفوذ می‌کنند این عمل، پاک کردن لکه‌ها و کثیفی بدنه ماشین را بسیار آسان می‌کند سپس بعد از اسپری کردن مواد بر روی خودرو، با یک دستمال مخصوص بدنه خودرو را تمیز می‌کنند از لوازم و تجهیزات کارواش نانو می توان به اسپری نانو ، محلول مایع نانو، دستمال میکرو فایبر نام برد.

 

مزایای کارواش نانو

 • صرفه جویی در مصرف آب و برق 
 • عدم تولید پساب و دوستدار محیط زیست
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • استفاده از تجهیزات و مواد با کیفیت
 • قدرت بالای پاک کنندگی و توانایی در از بین بردن انواع لکه ها 

 

معایب کارواش نانو

بررسی تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار به مورد خاصی که جزء معایب کارواش نانو باشد، برنخوردیم اما یکی از معایب کارواش نانو این است که نیازمند حوله مخصوص برای پاک‌سازی سطح بدنه خودرو است که نیاز است هر بار بعد از استفاده به‌طور کامل شستشو شوند و نکته دیگر قیمت اسپری کارواش نانو هست که نسبتاً نسبت به هزینه کارواش معمولی گران است و هم چنین در روش استفاده از کارواش نانو نیازمند یک فرد متخصص و حرفه ای است تا آسیبی به خودرو شما وارد نشود.

 

 آشنایی با کارواش بخار 

کارواش بخار استفاده از بخارآب با فشار بالا و حرارت است. د این روش با استفاده از دستگاه کارواش مخصوص بخارآب تولید می‌شود و با استفاده از نازل‌های مخصوص بدنه و یا داخل خودرو را با بخارآب شستشو داده می‌شود در کارواش بخار در مقایسه با کارواش سنتی آب خیلی کمی مصرف می‌شود. تقریباً مصرف آب تا 95 درصد کاهش می‌یابددر این کارواش از دونوع بخار خشک و بخار مرطوب استفاده می شود دستگاه بخار وسیله ای مناسب برای موتورشویی خودرو به ویژه موتورشویی ال 90 است.

 

مزایای کارواش بخار

 • کاهش مدت‌زمان مراحل شستشو ماشین: در کارواش بخار بدنه خودرو با یک‌بار شستشو تمیز می‌شود و نیازی به خشک‌کردن بدنه ماشین با دستمال نیست چون بلافاصله بعد از بخار شویی بدنه ماشین خشک می‌شود.
 • کاهش قابل‌توجه در مصرف آب: به خاطر اینکه در این نوع از انواع کارواش از آب خیلی کمتری استفاده می‌شود، به  اسم کارواش بدون آب هم معروف است.
 • صرفه‌جویی در وقت مشتریان کارواش: به دلیل اینکه در کارواش بخار مراحل شستشو به‌سرعت انجام می‌شود، هم در وقت مشتریان کارواش صرفه‌جویی می‌شود و همچنین بازدهی کارواش افزایش می‌یابد.
 • ضدعفونی کردن داخل خودرو: کارواش بخار به دلیل حرارت بالا در شستشوی داخل خودرو، تمام قارچ‌ها و باکتری‌های موجود را از بین می‌بردبدون اینکه عوارض جانبی داشته باشد.
 • درخشندگی بدنه ی خودرو : باعث درخشندگی بیشتر بدنه ماشین می‌شود که باعث می‌شود دود و گردوغبار کمتری به بدنه جذب شود.

موتور شویی با بخار در کارواش : کارواش بخار بهترین گزینه برای موتور شویی با بخار در کارواش است چون موتور شویی با آب باعث آسیب به قطعات برقی خودرو می‌شود همچنین بعد از شستشو تا خشک شدن کامل موتور باید صبر کنید تا خودرو روشن شوددر این روش نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست چون بخار با دمای بالا همه لکه‌ها و کثیفی‌ها را می‌شوید همچنین در شستشوی داخل خودرو با بخار شویی ، در صورت وجود بوی بد در داخل کابین، آن را از بین می‌برد.

 

معایب کارواش بخار

در بررسی تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار به برخی از معایب کارواش بخار پی بردیم ازجمله معایب کارواش بخار به شرح زیر است:

در فصل سرما استفاده از کارواش بخار، به علت حرارت بالا ممکن است به رنگ خودرو آسیب بزندچون در فصل زمستان بدنه خودرو سرد می‌شود در این حال، برخورد بخار داغ با سطح بدنه خودرو باعث شوک انبساطی سریع می‌شود این امر اگرچند بار در فصل سرما تکرار شود، ممکن است آسیب جدی به رنگ خودرو بزند.

 

 مزیت های کارواش سبز چیست و چرا به آن کارواش سبز می گویند؟ 

کارواش سبز ترکیبی از دو کارواش بخار و کارواش نانو است یعنی در این روش هم از لوازم و تجهیزات کارواش نانو و هم کارواش بخار استفاده می شود پس میتوان گفت معایب و مزیت های کارواش سبز همانند دو کارواش نانو و کارواش بخار است.

علت نامگذاری این کارواش به کارواش سبز ، میزان مصرف کم آب و دوستدار طبیعت ( eqo - friendly ) بودن آن است برخی این کارواش را کارواش بدون آب یا کارواش خانگی هم می نامند شاید علت نامگذاری آنها مصرف کم آب و یکی از خدمات کارواش آنلاین بودن  آن باشد.

 

 مقایسه کارواش نانو و کارواش بخار و کارواش سبز

شاید با مطالعه تعاریف کارواش نانو ، کارواش بخار و کارواش سبز و هم چنین معایب و مزایای آنها تفاوت این سه کارواش به خوبی برای شما روشن شده باشد اما اگر بخواهیم به یک نتیجه واحد در خصوص مقایسه کارواش نانو و کارواش بخار و کارواش سبز برسیم باید بگوییم که در کارواش نانو از آب استفاده نمیشود و تنها با دستمال و اسپری ماشین را می شویند

در کارواش بخار از مقدار کمی آب فقط برای تولید بخار در دستگاه بخار استفاده می شود و مواد شوینده دخالتی در شستشو ندارند و کارواش سبز را همانطور که گفتیم ترکیبی از این دو کارواش است پس لوازم و تجهیزات استفاده شده در کارواش سبز با دو کارواش نانو و کارواش بخار مشترک است.

 

بررسی مهم ترین فاکتورهای قیمت در تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار

قیمت به خودی خود بی تاثیر در تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار نیست و تفاوت قیمت در آنها بستگی به قیمت و کیفیت مواد و تجهیزات مورد استفاده در هر دو کارواش است.که مهم ترین فاکتور ها در کارواش نانو  و کارواش بخار را در زیر بیان میکنیم.

 

مهم ترین فاکتور های موثر  درقیمت کارواش نانو

 1. قیمت اسپری کارواش نانو
 2. شستشوی کامل خودرو (بیرون و داخل آن) یا فقط بدنه خودرو و یا قسمتی از بدنه خودرو
 3. کیفیت مواد شوینده نانو مایع و دستمال که هر چه این دو مواد مرغوب تر باشند قیمت کارواش نانو بیشتر است

 

کارواش نانو در محل

 

مهم ترین فاکتور های موثر در قیمت کارواش بخار

اولین فاکتور در تعیین قیمت کارواش بخار قیمت دستگاه کارواش بخار است این دستگاه  در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شود که هرکدام مورداستفاده متفاوت دارند به همین خاطر قیمت دستگاه کارواش بخار با توجه به‌اندازه و نوع کاربری آن متفاوت است و استفاده از آن در بخش های مختلف خودرو قیمت های متفاوتی را می طلبد.

 

 تفاوت کارواش نانو و کارواش بخار سیار در محل خدمت از ما

امروزه به خاطر کمبود وقت، برخی افراد فرصتی برای مراجعه به کارواش ندارند کارواش نانو و کارواش بخار سیار یکی از بهترین گزینه‌ها برای این افراد است.

اگر سرتان شلوغ است و فرصت بردن ماشین به کارواش ندارید از طرفی هم ماشینتان خیلی کثیف و آزاردهنده هست، کافی است درخواست خود را ثبت کنید. در اسرع وقت نیروی کارواش بخار سیار به محل شما اعزام می‌کنیم و شما با خیال راحت می‌توانید از خدمات کارواش در محل یا کارواش سیار استفاده کنید.

تمام تفاوت هایی که در خصوص کارواش نانو و کارواش بخار بیان کردیم همگی مربوط به کارواش سیار در محل هم می شوند چون این خدمات معمولا به صورت سیار در محل انجام می شوند.

 

آدرس کارواش نانو و کارواش بخار سیار در محل خدمت از ما

اگر به دنبال آدرس کارواش نانو بخار خدمت از ما هستید باید به خدمتتان عرض کنیم که آدرس کارواش نانو  و کارواش بخار خدمت از ما در هرجایی که ماشینتان را پارک کرده اید است و شما می‌توانید تنها با یک درخواست در شهر شیراز و تهران ، خدمات کارواش سیار یا کارواش در محل خدمت از ما را سفارش دهید و ما در اسرع وقت و بدون معطلی برای خدمت رسانی حاضر می شویم.

4.5 امتیاز از 1725 رای


کارواش
برای سرویس کارواش از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین