کنترل دوربین مداربسته با موبایل

ثبت درخواست "نصب دوربین مدار بسته"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کنترل دوربین مداربسته با موبایل

کنترل دوربین مداربسته با موبایل یا همان انتقال تصویر از اقداماتی است که با پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت پرسرعت به‌راحتی انجام می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل یا کامپیوتر می‌توان به کنترل و نظارت از راه‌‌دور بر ساختمان، شرکت و خانه اشاره کرد.

از آنجایی که امروزه نصب دوربین مداربسته در تهران و سایر شهرها زیاد شده است، افراد به دنبال روش های مختلف دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل یا کامپیوتر هستند.

کنترل دوربین مداربسته با موبایل به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌شود که در ادامه این بخش به آموزش اتصال دوربین مداربسته به گوشی می‌پردازیم و سپس چند نرم افزار برای دیدن فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با گوشی، که به‌صورت رایگان هستند را نام می‌بریم.

 

دیدن تصاویر و کنترل دوربین مداربسته با موبایل

ویژگی های کنترل دوربین مداربسته با موبایل

یکی از مهمترین ویژگی‌های کنترل دوربین مداربسته با موبایل، نظارت از راه دور بر فضا و مکان مورد نظر شما است، اما، دیدن تصاویر یا دیدن فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با گوشی، مزیت ‌های زیادی دیگری هم دارد، که دانستن آنها، شما را برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل مطمئن‌ می‌کند، در ادامهبه شرح این موارد پرداخته‌ایم.

 • امکان کنترل و تغییر زاویه دوربین‌های گردان
 • امکان ضبط فیلم یا ذخیره عکس از تصویر آنلاین
 • کاهش میزان سرقت و خرابکاری توسط مشتریان و کارکنان
 • امکان بازپخش و پشتیبان‌گیری از تصاویر ضبط‌شده روی دستگاه
 • امکان مکالمه صوتی با افراد حاضر در محل و شنیدن صدا به صورت آنلاین
 • توانایی نظارت از راه‌دور بر فعالیت کودکان و حیوانات خانگی موجود در خانه
 • امکان تعریف چندین دستگاه DVRدر یک نرم افزار و کنترل چندین مرکز به طور همزمان
 • فعال‌شدن سیستم هشداردهنده خطر به هنگام تشخیص حرکت در بازه زمانی تعیین شده در گوشی موبایل

 

(مطلب مرتبط : انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون اینترنت)

آموزش روشهای کنترل دوربین مداربسته با موبایل

به طور کلی انتقال تصویر از طریق اینترنت را می توان به دو شیوه‌ی P2P و آی پی استاتیک (Ip static)  انجام داد. در انتقال از طریق آی پی استاتیک می‌توان به امنیت بیشتر و تا حدودی کاهش هزینه اینترنت توجه نمود. اما در انتقال تصویر P2P، تنها با اسکن کردن QR کد، امکان دسترسی به دستگاه DVR (دستگاه ذخیره ساز) را خواهید داشت.

این عملیات بدون نیاز به پروکسی، پورت فورواردینگ و برنامه های داینامیک انجام پذیر است. امروزه به‌دلیل راحتی تنظیمات و سریع‌تر انجام‌شدن کار از طریق P2P بیشتر از این روش استفاده می‌شود که در ادامه مطلب به آموزش کامل این دو روش می‌پردازیم.

 شما می‌توانید درخواست "نصب دوربین مداربسته" خود را در خدمت از ما ثبت کنید؛ و در کمتر از 30 دقیقه، از 5 نصاب دوربین، به رایگان قیمت بگیرید و با بررسی سوابق آن‌ها، بهترین فرد را انتخاب کنید. 

 

دیدن تصاویر دوربین مدار بسته با گوشی به روش p2p

همانطور که در بالا اشاره کردیم، دیدن تصویر و یا فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با گوشی، از طریق روش P2P به دلیل راحت تر بودن تنظیمات آن، بیشتر استفاده می‌شود. در این روش نیازی به داشتن آی پی اختصاصی نیست و با آی دی دستگاه ذخیره ساز، انتقال تصاویر به راحتی انجام می‌شود. در زیر آموزش گام به گام، کنترل دوربین مداربسته با این روش را برای شما شرح داده ایم.

 

مرحله اول در دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل

در ابتدا لازم است در مکانی که دوربین های مداربسته نصب شده اند اینترنت نیز در دسترس باشد تا بتوانید از مکان های دیگر با اتصال به DVR خود تصویر دوربین‌ها را مشاهده کنید. سپس دستگاه DVR را از طریق کابل شبکه به مودم متصل‌کنید. همچنین دستگاه DVR خود را از طریق کابل VGA یا HDMI به مانیتور وصل کنید.

 

قدم دوم انتقال تصاویر دوربین مداربسته با موبایل

نرم افزار مشاهده دوربین مدار بسته روی موبایل برای هر دستگاه متفاوت است. هرچند نحوه تنظیم و انتقال تصویر برای همه آن‌ها مشابه است. معمولا دستگاه‌های معتبر و برند، نرم افزار مخصوص به‌خود را دارند. 

Xmeye و P6SPro از نرم افزار های کنترل دوربین مداربسته با موبایل هستند که بر روی بسیاری از دستگاه‌ها جواب می‌دهند. برای دانلود نرم افزار مناسب با دستگاه خود می توانید از QR Code موجود بر روی دستگاه (و همین طور در منوی تنضیمات) استفاده کنید.

همچنین نرم افزار تعدادی از برند های معتبر در جدول زیر آمده است:

جدول نرم افزارهای مشاهده دوربین مداربسته روی موبایل

iOS

Android

Brand

igDMSS

gDMSS

Dahua

IVMS4500

Hik-Connect

IVMS4500

Hik-Connect

Hik-Vision

iViewer DVR

xmeye

H. 264

 

قدم سوم در دیدن دوربین کنترل از راه دور با موبایل

پس از نصب، برنامه را باز کنید و مانند شکل زیر با انتخاب گزینه Local Login به مرحله بعد بروید. 

 

کنترل دوربین مداربسته با موبایل

 

قدم چهارم 

در قسمت Device List بر روی علامت + بالای صفحه بزنید.

دیدن فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با گوشی

قدم پنجم

در پنجره باز شده چند تب داریم که به صورت زیر آن‌ها را پر کنید.

 1. تب اول: در اینجا نام دلخواه خود را برای دستگاه انتخاب کنید
 2. تب دوم: در اینجا باید سریال دستگاه را وارد کنید. برای این کار می ‌توانید QR Code را اسکن کنید یا سریال را به صورت دستی وارد کنید. در قدم بعدی چگونگی پیدا کردن QR Code را توضیح می‌دهیم.
 3. تب سوم: در اینجا باید useername و password دستگاه خود را وارد کنید.

 

برنامه کنترل دوربین مداربسته با موبایل

 

قدم ششم در انتقال تصاویر دوربین مداربسته به موبایل

به قسمت تنظیمات DVR رفته و سپس وارد تنظیمات شبکه شوید. بر روی تب تنظیمات P2P کلید کنید. با انتخاب گزینه Enable پیامی مبنی بر اتصال به اینترنت ظاهر می شود (Connect Success)؛ حال می‌توانید QR Code را اسکن کنید.

 

دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل

 

قدم هفتم در انتقال تصاویر دوربین

اکنون با آمدن صفحه زیر انتقال تصویر پایان یافته و شما قادر به مشاهددوربین مدار بسته روی موبایل خود هستید.

 

اموزش اتصال دوربین مداربسته به گوشی

 

دیدن تصاویر و فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با گوشی به روش ip static

در روش ip static برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل، بر عکس روش قبل، حتما نیاز به داشتن یک آی پی اختصاصی می‌باشد. تنظیمات مربوط به دوربین‌ها برای هر برند و مدل دوربین متفاوت است، که می توانید با یک سرچ ساده با توجه به مدل دوربین تنظیمات را انجام دهید، اما بهتر است به چند نکته زیر در این روش دقت کنید.

 • برای دریافت آی پی اختصاصی، کافی است که به شرکتی که خدمات اینترنتی خود را دریافت می کنید، تماس گرفته و درخواست یک آی پی اختصاصی کنید.
 • حالا باید تنظیمات مربوط به مودم، گوشی و پورت ها را انجام دهید که در بالا ذکر شد که برای هر برند و مدل متفاوت است.
 •  آی پی محلی (منظور آی پی ثابت نیست) و پورت دستگاه را روی مودمتان فوروارد کنید، توجه کنید که منظور آی پی ثابت و خریداری شده نیست، هر برندی یک آی پی محلی پیش فرض دارد.
 • حالا باید به نرم افزار انتخابی خود در گوشی مراجعه کرده و دستگاه را تعریف کنید، شما در این مرحله باید از آی پی اختصاصی خریداری شده استفاده کرده و آن را به همراه پورت در این بخش وارد کنید.
 • مرحله آخر وارد کردن رمز عبور و نام کاربری و استفاده از آن است.

 

دوربین مدار بسته قابل کنترل با موبایل (تحت شبکه بی سیم)

در سالیان اخیر دوربین های تحت شبکه بی سیم نیز طرفداران زیادی پیداکرده اند. این محبوبیت زیاد به دلیل آسانی نصب و کم هزینه بودن و امکاناتی چون کنترل زاویه لنز دوربین و امکان چرخش 360‌درجه‌ای و ... است. در این مدل‌ها نیز کنترل دوربین مداربسته با موبایل و انتقال تصویر به اسانی و بدون نیاز به DVR و یا کابل شبکه انجام می شود.

برای مشاهده اطلاعات جامع‌تر می‌توانید مقاله "دوربین مداربسته بیسیم" را مطالعه کنید.

 

کنترل دوربین مداربسته با موبایل

 

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته قابل کنترل با موبایل

برنامه v380pro (هر دو نسخه اندروید و ios به همین نام اند) نیز یک برنامه کنترل دوربین مداربسته با موبایل است که بر روی اکثر دوربین های بی سیم جواب می‌دهد. به کمک این برنامه می‌توانید یک یا چند دوربین بی‌سیم خود را بر روی آن کنترل کنید.

برای این کار با گوشی خود از طریق وای‌فای به hotspot دوربین وصل شوید. سپس وارد برنامه شده و تصویر زیر را مشاهده می کنید در اینجا با کلیک بر روی نام دوربین (به‌عنوان مثال در اینجا MV36738181) به صفحه بعد منتقل می‌شویم.

 

دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل

 

در این مرحله با انتخاب نام وای‌فای مودم و واردکردن رمز مودم، دوربین را به مودم وصل می‌کنیم

 

دیدن فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با موبایل

 

با دیدن این صفحه تنظیمات ما به پایان می‌رسد.

 

نرم افزارهای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته با موبایل

 

کلام پایانی

در پایان محتوای نحوه دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل، باید توجه داشت که هنگام تهیه اینترنت در محل دستگاه، حتما باید پهنای باند مورد نیاز خود را در نظر بگیرید، به عنوان مثال در محلی که 4 عدد دوربین نصب شده، با فرض اینکه هر دوربین به طور متوسط در هر ثانیه حدود ۲۵۶ کیلو بیت پهنای باند نیاز داشته باشد، سرعت آپلود اینترنت دستگاه باید حداقل 1 مگابیت بر ثانیه باشد.

دقت کنید که در محل دستگاه سرعت آپلود اینترنت مطرح است، نه سرعت دانلود. گاها می بینیم که در محل دستگاه اینترنت با سرعت بالا تهیه شده ولی انتقال تصویر با تاخیر انجام می شود، این به این دلیل است که هر چند سرعت دانلود بالا است ولی سرعت آپلود بسیار پایین است و مناسب پهنای باند مورد نیاز نیست. برای اطمینان از این مورد می‌توان از سایت‌های تست سرعت استفاده‌ کرد. 

نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading