آسان‌ترین روش پاک کردن لکه جوهر خودکار

ثبت درخواست " خشکشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آسان‌ترین روش پاک کردن لکه جوهر خودکار

پاک کردن لکه جوهر از جمله ترفندهایی هست که توصیه می‌شود حتماً آن را فرا بگیرید؛ چرا که به احتمال زیاد شما نیز تجربه کثیف شدن لباس‌های خود را با لکه جوهر خودکار تجربه کرده‌اید. برخی از افراد تصور می‌کنند که پاک کردن لکه جوهر کار غیر ممکن می‌باشد، بنابراین لباس‌های آغشته به لکه جوهر خود را دور می‌اندازند. اما دست نگه دارید چرا که ما در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" به شرح ساده‌ترین راهکارها جهت از بین بردن لکه جوهر خواهیم پرداخت.

 پاک کردن لکه جوهر

 ابتدا لازم است این نکته را به شما بگوییم که لکه جوهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند؛ چرا که برخی از جوهرها بر پایه آب هستند و این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به سادگی باعث از بین بردن لکه جوهر شبوید. اما برخی دیگر از لکه‌های پیش آمده به وسیله جوهرهای دائمی ایجاد می‌شوند که پاک کردن آن‌ها کمی سخت خواهد بود. اما نگران نباشید ما در ادامه راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنیم که شما می‌توانید در کمترین زمان و با استفاده از در دسترس‌ترین مواد، به آسانی به از بین بردن لکه جوهر بپردازید. 

 

7 روش آسان از بین بردن لکه جوهر

 قبل از شرح آسان‌ترین روش‌های از بین بردن لکه جوهر لازم است بهتر است بدانید که در ابتدا لازم است نوع جوهر ریخته شده را تعیین کنید؛ تا بتوانید موثرترین راهکار را جهت از بین بردن آن به کار ببرید.

 

استفاده از مایع لباسشویی

 اگر مشخص کردید که لکه جوهر خودکار شما بر پایه آب می‌باشد؛ باید به شما بگویم که کار شما بسیار آسان است و می‌توانید تنها به وسیله آب و مقدار کمی مایع لباسشویی به سادگی باعث از بین بردن لکه جوهر شوید. برای آن تنها کافی است از دو تکه پارچه تمیز استفاده کنید. تکه اول در زیر لکه قرار دهید و تکیه دوم را بر روی آن بگذارید. سپس محل مورد نظر را با آب و مقداری مایع لباسشویی به‌خوبی آغشته کنید. پس از گذشت چند دقیقه شما شاهد انتقال لکه جوهر از لباس به پارچه تمیز خواهید بود.

 

 استفاده از آبلیمو

 در قدیم از آبلیمو به نام سفید کننده یاد می‌کردند از این رو استفاده از آن جهت پاک کردن لکه جوهر بسیار مناسب خواهد بود. تنها کافی است پارچه تمیزی را به مقداری از آبلیمو آغشته کنید و آن را به آرامی بر روی لکه جوهر خودکار بکشید. پس از تنها چند دقیقه شما می‌توانید پاک شدن لکه جوهر را به وسیله آبلیمو ببینید.

 

 استفاده از الکل

 اگر مشخص شد که لکه‌های جوهر که بر روی لباس شما ایجاد شده دائمی است، شما می‌توانید از الکل جهت از بین رفتن آنان استفاده کنید. برای این منظور به مانند روش قبل پارچه تمیز را در زیر لکه قرار دهید و پارچه دیگر را به مقداری الکل آغشته کنید. سپس آن را به آرامی روی لکه خودکار ایجاد شده بکشید تا شاهد از بین رفتن لکه جوهر شوید. فراموش نکنید که پس از، از بین بردن لکه جوهر به وسیله الکل، لازم است محل لکه را حتماً به خوبی بشویید.

 

7 روش آسان از بین بردن لکه جوهر

 

 استفاده از اسپری مو

 اسپریihd مو نیز به دلیل آنکه الکل را در ترکیب خود دارندT میتوانند به پاک کردن لکه جوهر از هر سطحی کمک کنند. فرقی ندارد لکه جوهر دائمی باشد یا بر پایه آب، در هر دو حالت می‌توانید اسپری مو را بر روی لکه بزنید و شاهد انتقال لکه جوهر خودکار از محل مورد نظر به پارچه زیرین آن باشید.

 

 استفاده از لاک پاک کن

انواع لاک پاک کن با ترکیباتی که درون خود دارند، می‌توانند جهت پاک کردن انواع لکه‌های خودکار بسیار مناسب باشند. اما استفاده از آن‌ها ممکن است ریسک آسیب رساندن به پارچه را نیز به دنبال خود داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود قبل از استفاده از آن بر روی محل لکه جوهر خودکار ابتدا آن را در محلی که دیده نمی‌شود تست کنید. پس از اطمینان از عدم آسیب رسیدن به پارچه به مانند روش پاک کردن لکه جوهر به وسیله الکل از لاک پاک کن نیز استفاده کنید.

 

استفاده از شیر

شیر از جمله ساده‌ترین موادی است که در هر خانه پیدا می‌شود. تنها برای از بین بردن لکه جوهر به وسیله شیر، کافی است قسمتی از پارچه را که دارای لکه است به مدت چند ساعت در ظرف کوچکی از شیر قرار دهید. پس از شستن آن به وسیله مواد شوینده دیگر هیچ اثری از لکه باقی نخواهد ماند.

 

 استفاده از نمک

 در صورتی که لکه جوهر خودکار هنوز خشک نشده باشد، استفاده از نمک می‌تواند بسیار هوشمندانه باشد. برای آن بلکه را به خوبی با نمک بپوشانید و سپس با پارچه مرطوب تمیز به نمک‌ها ضربه بزنید. لازم است این کار را تا هنگامی که لکه جوهر از بین برود تکرار کنید.

 

نکات مهم جهت پاک کردن لکه جوهر خودکار

 

نکات مهم جهت پاک کردن لکه جوهر خودکار

  •  توصیه می‌شود به محض آنکه متوجه وجود لکه جوهر خودکار بر روی لباس یا پارچه خود شدید، سریعا به از بین بردن آن اقدام کنید. چرا که هرچه سریع‌تر آن را انجام دهید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.
  •  شستن کامل لباس جهت پاک کردن لکه جوهر، اصلا مناسب نمی‌باشد چرا که باعث تثبیت لکه جوهر خواهد شد.
  •  قبل از استفاده از هر یک از راه‌های گفته شده لازم است جنس پارچه را نیز در نظر بگیرید و مطمئن باشید که مواد استفاده شده آسیبی به بافت و جنس پارچه وارد نخواهند کرد.
  • تا زمانی که اقدام به از بین بردن لکه جوهر به صورت اصولی نکرده‌اید، اصلاً با آن بازی نکنید چرا که باعث پخش‌تر شدن و جذب بیشتر لکه خواهید شد.

در آخر بخوانید

 با خواندن این مطلب دیگر نیازی نیست در صورت وجود لکه جوهر خودکار بر لباس خود آن را کنار بگذارید، زیرا می‌توانید با در دسترس‌ترین مواد به آسانی به پاک کردن لکه جوهر بپردازید.  نکات گفته شده جهت از بین بردن لکه جوهر را به خوبی رعایت کنید تا لباس‌های خود را مثل روز اول تمیز و زیبا تحویل بگیرید.

4.5 امتیاز از 991 رای


خشکشویی
برای سرویس خشکشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین