چک لیست کارهای منزل

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چک لیست کارهای منزل

چگونه کارهای خانه را سریع انجام دهیم؟

شما برای آسان تر شدن کار نظافت منزل خود و پاسخ به سوال براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم؟، حتما باید یک چک لیست کارهای منزل تهیه کنید و طبق عادت در هر روزی که می‌خواهید به نظافت منزل رسیدگی کنید اول لیست کارهای خانه و تمیزکاری منزل را بررسی کنید. به همین دلیل در این مقاله به طور مجزا به کاملترین راهنما برای نظافت پذیرایی و اتاق‌ها پرداخته‌ایم.

امروزه خدماتی مثل استفاده از اپلیکیشن نظافت منزل شرایط را برای دسترسی سریع و آسان به شرکت‌های خدماتی برای معرفی کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و سایر شهرها سهولت بخشیده است. بنابراین می‌توانید در کمترین زمان ممکن بهترین نظافت را برای منزل تجربه کنید. 

اقداماتی قبل از رسیدگی به لیست کارهای خانه

قبل از هرچیز شما باید یه چک لیست نظافت منزل برای هر بخش از منزل تهیه نمایید، اعم از چک لیست برای نظافت پذیرایی و اتاق نشیمن، چک لیست برای نظافت نظافت پارکینگ، چک لیست برای نظافت آشپزخانه و ... .

توجه به اینکه نظافت کدام قسمت از منزل مدنظر شماست در یک جهت و نوع تمیزکاری که می‌تواند با کاربرد شامپو فرش برای از بین بردن بوی بد فرش، رفع و پاك كردن شمع از روي پارچه، روش‌های تمیز کردن لوستر برنجی،پاکسازی و تميز كردن سراميك اشپزخانه، چربی زدایی و تميز كردن اجاق گاز لعابي، رفع آلودگی و تمیز کردن سینی فر، لکه بری و شستشوی کاغذ دیواری، نگهداری و تميز كردن برگ گياهان طبیعی و مصنوعی و موارد مشابه از طرفی دیگر، امری ضروری در هنگام تهیه لیست کارهای خانه تکانی و نظافت منزل است. 

بعد از تهیه چک لیست کارهای منزل مورد نظر باید وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. وسایل مورد نیاز شما برای نظافت پذیرایی و اتاق نشیمن بسیار معمولی هستند و معمولا در همه منازل به راحتی یافت می‌شوند.

 1. نردبان
 2. اسفنج
 3. جاروی برقی یا دستی
 4. سطل کوچک دسته دار
 5. دستمال کهنه و پارچه‌های تمیز
 6. اسپری شیشه شور همراه با روزنامه باطله
 7. انواع تی خشک تا در صورت نیاز آن را مرطوب کنیم
 8. دستمال نانو یا یک پارچه تمیز که نخ و پرز از خود بجا نگذارد
 9. انواع اسپری ضد عفونی کننده،اسپری پاک کننده دیوار و اسپری سفید کننده وسایل برقی (جهت سطح رویی توالت، حمام و سایر قسمت‌ها)
 10. تهیه ابزار مناسب با جنس دیوار برای اینکه بدانیم چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم؟

 

چک لیست کارهای منزل را مثل یک دوست بدانیم

برای درک بیشتر کاملترین راهنما برای نظافت پذیرایی و اتاق‌ها حتما باید با چک لیست خود دوست باشید. حتی اگر تا به امروز هیچ چک لیستی برای کارهای منزل نداشته‌اید‌، این بار را به صورت امتحانی کاری که پیشنهاد می‌کنیم را انجام دهید.

 • از چک لیست کارهای منزل فرار نکنید، با هم دوست باشید و با لبخند هر روز چک لیست را تیک بزنید.
 • سعی کنید برخی روزها یک جایزه (حتی خیلی کوچک) برای خود مشخص نمایید، برای انتهای کار.
 • همین خوشحالی‌های کوچک حس شما را نسبت به چک لیست و نظافت تغیر می‌دهد.
 • چک لیست را به یخچال بچسبانید.
 • عادت کردن به چک لیست یعنی پاکیزگی دائمی و آرامش اعضای خانواده، مخصوصا بانوان گرامی؛

 

 

چک لیست کارهای منزل، اتاق خواب‌ها

 • اولین کار هر روز شما باید تمیز کردن تخت خواب‌ها باشد. هرچقدر اتاق تمیز باشد، تا تخت خواب مرتب نشود فایده‌ای ندارد.
 • هر لباسی اطرافتان می‌بینید سر جای خود بگذارید و لباس‌های کثیف را جدا کنید جهت شستشو.
 • میز آرایشی یا دراور، بیش از آن چیزی که کارایی دارند نقش بسیار پر رنگی در نظافت اتاق هم دارند. زیرا خیلی به چشم می‌آیند و از طرف دیگر به خاطر وسایل آرایشی بیشتر نیاز به نظافت دارند.
 • توجه کنید که همیشه باید روی میز و شیشه میز دراور و میز آرایش تمیز باشد.
 • کف اتاق را چک کنید. اگر فقط قسمت کوچکی از کف نظافت نیاز دارد حتما انجام دهید تا بیشتر نشود.

 

چک لیست کارهای منزل، سالن پذیرایی

شروع با یک جمع و جور ساده، با یک جمع و جور کردن سریع، وسایل مربوط به پذیرایی و اتاق‌های می‌توانید کار را ساده‌تر کنید. وسایلی از جمله، سی دی، شارژر، بالشتک، دفتر و ... که ممکن است وسط پذیرایی پخش شده باشند را باید از محل بردارید و بعد به نظافت جزئی برسید.

 

 • شستشوی پرده‌ها و پنجره‌ها

پرده‌ها را درآورده و آن‌ها را بشوئید؛ و یا اگر کف منزل شما سرامیک است می‌توانید وسایل کف را کامل بردارید و پرده را سرجای خودتمیز کنید البته این روش باید در اولویت قرار گیرد پس اول تصمیم گیری کنید. سپس لبه‌های پنجره‌ها را با دقت جارو برقی بکشید و شیشه پنجره‌ها را از داخل و بیرون بشورید.

 

چک لیست کارهای منزل: نظافت پذیرایی و نشیمن

 

 • گردگیری از کل به جز

گردگیری را باید به دو بخش تقسیم کرد یک گردگیری کلی و دو گردگیری جزئی. در ابتدا شما باید فرش، سرامیک، دیوار، لوستر، کتابخانه و حتی مبل‌ها را گردگیری کنید. بعد از گردگیری این بخش‌ها جزئی، پذیرایی را تمیز کنید. این بخش شامل، تمیز کردن دستگیره‌های در، درها و کلید و پریزه، گردگیری وسایل تزئینی، آینه‌ها، دیوارکوب‌ها، پادری و ... می‌شود.

 

 • نظافت راهروها یا لابی‌ها

معمولا راهروها و لابی‌ها نادیده گرفته می‌شوند، اما از قسمت‌های مهم هر خانه‌ای می‌باشند. زیرا راهروها همیشه در معرض دید هستند. پس برای نظافت آن، ابتدا گردگیری کنید، سپس وسایل آن اعم از گلدان، قاب عکس، جاکفشی و ... را تمیز کنید. این قسمت به دلیل اهمیت بالای آن جز نظافت پذیرایی قرار گرفته شده است.

 

چگونه در کارهای خانه زرنگ باشیم؟

اکنون شما یک چک لیست روزانه دارید که در عین سادگی، بسیار کاربردی است. اگر هر روز چک لیست را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید، نیاز به نظافت ماهیانه و شستشوهای زیاد نیست. ممکن است روزهای اول به دلیل نا آشنایی با چک لیست، حتی حدود 1 ساعت وقت خود را صرف انجام کارها کنید. اما ما به شما تضمین می‌دهیم که پس از گذشت فقط چند روز شما به چک لیست عادت کرده و زیر نیم ساعت کل کارهای درون چک لیست را انجام می‌دهید و یکی، یکی تیک می‌زنید.

نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading