کنتور آب دیجیتال برای مصارف مختلف

ثبت درخواست "لوله کشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کنتور آب دیجیتال برای مصارف مختلف

کنتور آب دیجیتال نمونه‌ای از تجهیزات کاربردی برای تعیین میزان آب مصرفی در ساختمان است. نحوه عملکرد کنتور آب دیجیتال به این شکل بوده که سنسور روی کنتور به نمایشگر متصل شده و به ازای مقدار آب خروجی یک عدد مشخص را روی نمایشگر نشان می‌دهد. در واقع کنتور آب دیجیتال بر خلاف نوع آنالوگ و عقربه دار میزان مصرف آب مشترک را با اعداد و ارقام بر صفحه نمایشگر دستگاه نشان می‌دهد.

کنتور فرعی آب دیجیتال با سبک عملکرد توضیح داده شده برای تفکیک میزان مصرف خانگی افراد در ساختمان‌های آپارتمانی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اهمیت بالای نصب کنتور فرعی آب دیجیتال بیشتر در مجتمع‌های آپارتمانی که از یک کنتور آب دیجیتال مشترک استفاده می‌کنند حس می‌شود.

 

کنتور آب دیجیتال برای نصب در ساختمان‌های آپارتمانی و مصارف صنعتی کاربرد زیادی دارد. امروزه استفاده از نوع کنتور فرعی آب دیجیتال برای جلوگیری از تداخل اندازه مصرف واحد‌های آپارتمانی در هنگام تعیین میزان هزینه پرداختی برای مصرف آب نقش اساسی دارد.

 

کنتور آب دیجیتال استاندارد

 

کنتور آب دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

کنتور آب دیجیتال بر اساس نوع آنالوگ این سبک تجهیزات برای محاسبه میزان آب مصرفی افراد و تعیین یک رقم مشخص برای پرداخت هزینه بر اساس اصول مشخص تولید شده است. کنتور آب دیجیتال با برنامه ریزی انجام شده در هنگام ساخت این دستگاه و بر اساس فرمول تعیین شده به محاسبه اتوماتیک میزان آب خروجی در معیارهای تعیین شده می‌پردازد.

 

کنتور آب دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

 

در نهایت یک عدد مشخص را به عنوان اندازه مصرف مشترک تعیین و بر صفحه نمایشگر دستگاه ارسال می‌کند.نمونه‌های مختلفی از کنتور آب دیجیتال برای مصارف مختلف ساخته شده است و امروزه بیشترین حجم کاربرد این وسیله را کنتور فرعی آب دیجیتال برای منازل آپارتمانی به خود اختصاص داده است.

 

انواع کنتور آب دیجیتال را بشناسید.

کنتور آب دیجیتال بر اساس نوع کاربرد و محل نصب این سبک کنتور به دو نوع کلی تقسیم بندی شده است. استفاده از کنتور آب دیجیتال امروزه بیشتر برای مصارف خانگی و صنعتی مرسوم بوده که در این قسمت به معرفی آنها می‌پردازیم.

 

کنتور آب دیجیتال صنعتی

یکی از انواع کنتور آب دیجیتال که بصور گسترده و در مدل‌های مختلفی تولید شده کنتور آب دیجیتال صنعتی است. این نوع کنتور‌های آب دیجیتال بطور اختصاصی برای مصارف صنعتی در نظر گرفته شده‌اند.

 

کنتور آب دیجیتال صنعتی

 

کنتور آب دیجیتال آپارتمانی

کنتور آب دیجیتال آپارتمانی که پر استفاده ترین نوع آن کنتور فرعی آب دیجیتال بوده برای تعیین میزان مصرف جداگانه هر واحد از آپارتمان در نظر گرفته شده است. پرکاربردترین نوع کنتور فرعی آب دیجیتال در مجتمع‌های آپارتمانی کنتور فرعی آب آلتروسونیک است.

 

کنتور آب دیجیتال آپارتمانی

 

اهمیت استفاده از کنتور فرعی آب دیجیتال

کنترل فرعی آب دیجیتال با قابلیت نصب آسان در ساختمان‌های مختلف خصوصا مجتمع‌های آپارتمانی تولید و قابل استفاده می‌باشد. کنترل فرعی آب دیجیتال را می‌توان در هر محلی که انشعاب آب وارد یک واحد مشخص در ساختمان شده قرار داده و میزان مصرف یک مشترک آپارتمانی را بطور مجزا محاسبه نمود.

 نحوه عملکرد کنتور فرعی آب دیجیتال به این شکل بوده که با جریان آب عبوری از کنتور، پالس‌های الکتریکی را به ثبت کننده اطلاعات داخل کنتور ارسال می‌کند.میزان آب مصرفی مشترک با اندازه گیری تعداد پالس های الکتریکی ارسال شده به ثبت کننده اطلاعات داخل کنتور تعیین و نمایش داده می‌شود.

 

کنتور فرعی آب دیجیتال

 

بنابراین طراحی و تولید کنترل فرعی آب دیجیتال تا حد زیادی بر مشکلات بوجود آمده در سطح ساختمان برای پرداخت هزینه آب مصرفی خاتمه داده است. در این قسمت به معرفی مختصری از پرکاربردترین نوع کنتور فرعی آب دیجیتال می‌پردازیم.

 

کنتور فرعی آب آلتروسونیک

یکی از نمونه‌های هوشمند کنتور فرعی آب دیجیتال کنتور آلتروسونیک است. نحوه عملکرد این کنتور به این صورت بوده که از طریق ارسال و دریافت امواج صوتی میزان مصرف آب در ساختمان را اندازه گیری می کند.

 

کنتور آب هوشمند - کنتور فرعی آب آلتروسونیک

 

نوع کاربرد این کنتور فرعی آب دیجیتال بر اساس نصب در داخل لوله آب و نصب در خارج لوله آب می‌باشد. که نوع نصبی درون لوله آب با مزیت توانایی در کنترل دما، دبی و سرعت حرکت جریان آب در لوله همراه است.

 

نحوه خواندن صحیح کنتور فرعی آب دیجیتال

نحوه برداشتن صحیح اطلاعات از کنتور فرعی آب در تعیین اندازه آب مصرفی مشترک تاثیر بسزایی دارد. در این بخش به بررسی دو روش قرائت کنتور فرعی آب دیجیتال می‌پردازیم:

 

خواندن اطلاعات با قرائت کننده دیجیتال

برای دریافت و خواندن اطلاعات ثبت شده در کنتور فرعی آب دیجیتال از در این حالت از اتصال قرائت کننده دیجیتال به کنتور فرعی استفاده می‌شود. روش انجام این کار به این شکل بوده که فرد قرائت کننده کنتور با وصل کردن دستگاه به کویل الکترومغناطیسی کنتور دیجیتال اطلاعات را برداشته و در کامپیوتر شخصی خود ثبت می‌کند.

 

قرائت کننده دیجیتال برای کنتور فرعی آب دیجیتال

 

با توجه به اینکه هر مشترک پنل کاربری جداگانه در سیستم آب و فاضلاب داشته این اطلاعات در آن بخش ذخیره و توسط نرم افزار‌های مخصوص اداره آب و فاضلاب میزان هزینه مصرفی مشترک تعیین و اطلاع رسانی می‌گردد.

 

خواندن اطلاعات با استفاده از شبکه اینترنت

در برخی از کنتورهای فرعی آب دیجیتال قابلیت اتصال به اینترنت و ارسال اطلاعات ثبت شده برای محاسبه میزان آب مصرفی در شرکت آب و فاضلاب تعبیه شده است. از مهمترین مزیت‌های این روش این بوده که مشترک می‌تواند برای ارسال و دریافت میزان آب مصرفی شخصا اقدام کرده و از این طریق حجم مصرفی آب را در ساختمان خود مدیریت کند.از طرفی دیگر نیاز به اعزام کارشناس و مامور برای ثبت اطلاعات کنترل نبوده و میزان خطاهای ناشی از دستکاری افراد غیر متخصص در کنترل فرعی آب دیجیتال کاهش پیدا می‌کند.

 

قرائت کنتور آب دیجیتال با استفاده از شبکه اینترنت

 

امروزه روش‌های نوین دیگری مثل ارسال امواج رادیویی و همین طور کاربرد اپلیکیشن داخل گوشی برای دریافت و ارسال میزان حجم آب مصرفی از طریق کنتور دیجیتال وجود داشته که روش‌های سنتی ارسال قبض را از میان برداشته اشت.

فواید نصب کنتور فرعی آب دیجیتال

تا به این قسمت علاوه بر آشنایی کامل با عملکرد کنتور آب دیجیتال و یک نوع پر کاربرد آن یعنی کنتور فرعی آب دیجیتال با نحوه خواندن اطلاعات از روی این دستگاه آشنا شدید. در این قسمت به بررسی و مشاهده یک سری از فواید نصب کنتور فرعی آب دیجیتال می‌پردازیم:

  • درصد خطا در استفاده از کنتور فرعی آب دیجیتال به نسبت نوع آنالوگ کمتر بوده اطلاعات مشترک به درستی ثبت و میزان آب مصرفی با دقت بیشتری تعیین می‌شود.
  • نحوه دریافت و خواندن اطلاعات از روی کنتور فرعی آب دیجیتال ساده تر بوده و مشکلات رفت و آمد ماموران و کارشناسان به داخل مجتمع آپارتمانی را کاهش داده است.
  • قابلیت ثبت اطلاعات مشترک در بیشتر کنتورهای فرعی آب دیجیتال برای استفاده در مواقع ضروری وجود دارد.
  • تشخیص هر گونه نشتی و خرابی لوله‌های آب با طراحی و ساخت دقیق کنتور فرعی آب دیجیتال راحت تر شده است. چون عدد نمایشگر روی کنتور فرعی آب دیجیتال در صورت بالا رفتن غیر نرمال وجود نشتی را نشان می‌دهد.
لوله کشی ساختمان
برای سرویس لوله کشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading