علت زنگ نخوردن آیفون تصویری چیست؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت زنگ نخوردن آیفون تصویری چیست؟

مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری، کارایی آن را تا حد زیادی مختل می‌کند. با توجه به این که این روزها در اکثر منازل از آیفون تصویری به عنوان زنگ درب استفاده می‌شود، یحتمل زنگ نخوردن آن نیز تا به حال برای شما به چالش تبدیل شده است. علت زنگ نخوردن آیفون تصویری، معمولا از پنل خارجی آن (زنگ درب) و یا از خرابی آیفون داخلی ناشی می‌شود.

زنگ نخوردن آیفون تصویری اگر ناشی از خرابی بخش داخلی آیفون باشد، خود از دلایل گوناگونی ناشی می‌شود. در این مطلب به بیان این دلایل و راه برطرف کردن آن‌ها می‌پردازیم. البته، خرابی سیم‌کشی داخلی ساختمان نیز می‌تواند دلیل دیگری برای زنگ نخوردن آیفون باشد که آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

پرکاربرد بودن آیفون تصویری در ایران، باعث شده که کارآفرین‌های داخلی نیز دست به کار شده و این ابزار را در برندهای مختلف تولید کنند. از این رو مطلبی که در ادامه می‌بینید برای آگاهی از دلایل زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک، زنگ نخوردن آیفون تصویری سیماران و دیگر برندهایی مثل تابا و سوزوکی، کمک کننده خواهد بود.

معرفی دلایل زنگ نخوردن آیفون تصویری

همان طور که اشاره شد، زنگ نخوردن آیفون تصویری ممکن است به دلایل زیر باشد:

  • خرابی زنگ در پنل خارجی (شاسی زنگ درب)
  • مشکل سیم‌کشی ساختمان
  • خرابی‌های مربوط به دیوایس داخلی آیفون

 

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک

 

مورد آخر خود از مشکلات مختلفی سرچشمه می‌گیرد که شامل خرابی بورد صدا، خرابی اسپیکر یا بلندگو و خرابی سوییچر می‌شود. در ادامه به معرفی این سه آیتم و راه حل برطرف کردن آن‌ها اشاره می‌کنیم. خرابی‌های مرتبط با دیوایس داخلی آیفون که در منزل نصب شده، شامل موارد زیر است:

تاثیر خرابی بورد صدا در مانیتور آیفون تصویری

بورد صدا، وظیفه تنظیم و قطع و وصل شدن صدا در آیفون تصویری را دارد. اگر پنل خارجی زنگ سالم باشد و ارتباط آن با آیفون داخلی قطع نباشد، خرابی بورد صدا باعث می‌شود شما صدای زنگ را نشنوید. برای تعمیر آن یا باید قطعه هوک در بورد صدا را عوض کنید و یا آی سی زنگ را تعویض نمایید.

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک، در اغلب موارد نیز همین است. زیرا بوردهای صدا در این برند معمولا در دفعات زیاد و به سرعت خراب می‌شوند. پس دقت کنید در صورت زنگ نخوردن آیفون، از عواملی که بررسی می‌کنید، وضعیت بورد صدا باشد؛ البته این کار معمولا باید توسط متخصص و کسی که از این مبحث سررشته دارد انجام شود.

در نظر داشته باشید با توجه به این که امکان کم و زیاد کردن و تنظیم صدا توسط بورد صدا وجود دارد، ممکن است دستگاه شما دچار خرابی خاصی نباشد و صرفا صدای آن قطع یا خیلی کم شده باشد. پس قبل از اقدام به تعمیر بورد اصلی صدا، تنظیمات آن را چک کنید تا مطمئن شوید میزان صدا در حد مناسبی تنظیم شده باشد.

 

خرابی بلندگو یا اسپیکر در قسمت داخلی آیفون تصویری

صدای زنگی که توسط بورد صدا تولید می‌شود باید توسط بلندگو یا اسپیکر در محیط خانه پخش شود تا اعضا بتوانند آن را بشنوند. زیرا صدای تولید شده در بورد، به تنهایی آنقدری بلند نیست که بتواند حساسیت گوش را برانگیزد. پس خرابی این بلندگو نیز ممکن است از دلایل زنگ نخوردن آیفون تصویری باشد.

خرابی بلندگو ممکن است علت زنگ نخوردن آیفون تصویری سیماران و یا هر برند دیگری باشد و در نهایت نیاز به تعویض بلندگو برای تعمیر آن حس می‌شود.

 

خرابی سوییچر مانیتور آیفون تصویری

سوییچر قطعه ای است که وجود آن در آیفون، بستگی به تعداد واحد دارد. در تعداد واحد هفت به بالا، این قطعه در آیفون داخلی موجود است. اگر در ساختمان محل سکونتتان کمتر از هفت واحد وجود دارد، از احتمال خرابی سوییچر صرف نظر کنید. زیرا این قطعه اصلا در آیفون تصویری شما وجود ندارد.

ولی اگر بیش از هفت واحد در ساختمان هستید، وجود سوییچر و خرابی آن ممکن است علت زنگ نخوردن آیفون تصویری شما باشد. این قطعه ارزان قیمت است و تعمیر کردن آن به صرفه نیست. بهتر است در صورت بروز مشکل، آن را تعویض کنید.

 

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری در صورت خرابی پنل خارجی

در بخش قبل، دلایل خرابی بخش داخلی آیفون را به تفکیک نام بردیم و بررسی کردیم. اما عامل دیگری که باعث می‌شود صدای زنگ آیفون را نشنوید، خراب بودن پنل خارجی آن یا همان شاسی زنگ درب است. تعمیر پنل، نیازمند بررسی تخصصی‌تر و عیب‌یابی دقیق‌تری دارد که در این مقاله نمی‌گنجد.

البته برای این که تشخیص دهید آیا مشکل از پنل است یا خیر، یک راه ساده وجود دارد. خراب بودن پنل، قاعدتا باعث می‌شود همه طبقات و واحدها، مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری را تجربه کنند. اگر این حالت رخ داد، مشکل به احتمال زیاد از شاسی پنل خارجی است و برای تعمیر آن باید از متخصص کمک بگیرید. در غیر این صورت، ایراد متوجه آیفون داخلی و یا سیم‌کشی ساختمان است.

 

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری سیماران

 

مشکل سیم‌کشی ساختمان

بدیهی است که پنل خارجی یا همان شاسی زنگ با مانیتور نصب شده آیفون در داخل منزل، به وسیله سیم‌کشی در ارتباط اند. این سیم‌کشی معمولا شامل 4 سیم می‌شود. درواقع اکثر آیفون‌های تولید داخل 4 سیمه هستند. در پاره ای از موارد، تعداد این سیم‌ها ممکن است 7 عدد باشد که به آن آیفون تصویری 7 سیمه می‌گویند.

به هرجهت ایجاد قطعی و مشکلات دیگر در این سیم‌ها باعث می‌شود ارتباط بین شاسی و مانیتور قطع شود و درنتیجه صدای زنگی از آیفون تصویری منزل شما خارج نشود. علاوه بر آن، باز شدن درب نیز ممکن است با اختلال مواجه شود. خرابی سیم‌کشی ساختمان، نسبت به مشکلات دیگر عیب‌یابی سخت‌تری دارد. همچنین برطرف کردن آن نیز با دردسر بیشتری همراه است.

سخن پایانی

در این مطلب بررسی کردیم که زنگ نخوردن آیفون ناشی از چه دلایلی است. علت زنگ نخوردن آیفون تصویری مربوط به شاسی زنگ (پنل خارجی آیفون)، مشکلات سیم‌کشی ساختمان و یا خرابی‌های مرتبط با قسمت داخلی آیفون است. هر کدام از این دلایل به طور مجزا شرح داده و راه حل‌هایی نیز برای آن‌ها ارائه شد.

امیدواریم علت زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک و سیماران و دیگر برندهای موجود در بازار، برای شما عزیزان روشن شده باشد. البته متن فوق، بیشتر جهت آشنایی با علت‌های شایع این اتفاق است و صرفا به یک تشخیص اولیه شخصی توسط شما کمک می‌کند. در پاره ای از موارد برای کشف علت زنگ نخوردن آیفون تصویری، نیاز به یک متخصص خواهید داشت.

تعمیر آیفون تصویری و صوتی
برای سرویس تعمیر آیفون تصویری و صوتی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading