آشنایی با روش‌های از بین بردن شته کاکتوس

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با روش‌های از بین بردن شته کاکتوس

از بین بردن شته کاکتوس از جمله نکاتی است که در هنگام نگهداری از انواع کاکتوس باید به آن توجه ویژه داشت. کاکتوس مانند دیگر گیاهان گلدانی و باغچه‌ای نیاز به رعایت یک سری نکات مراقبتی برای دوام و سلامت دارد. از بین بردن شته کاکتوس، رسیدگی به مشکلات کاکتوس مثل لکه‌های قهوه‌ای روی کاکتوس، سفیدک روی کاکتوس، بررسی علت سفید شدن کاکتوس و موارد به وجود آورنده‌ی شپشک سپردار و کنه کاکتوس در عمر نگهداری انواع کاکتوس بسیار اهمیت دارد. از بین بردن شته کاکتوس با سرکه و دیگر مواد طبیعی و همین طور بررسی جای نگهداری کاکتوس برای جلوگیری از لانه گزینی انواع حشرات و شته در این گیاه از جمله اقدامات کلی در از بین بردن حشرات از اطراف این گیاه گلدانی زیباست.

روش‌های بسیار کارآمدی مثل استفاده از سرکه برای از بین بردن شته در گیاهان بخصوص کاکتوس پیشنهاد می‌شود. برای از بین بردن شته کاکتوس با توجه به وضعیت این گیاه می‌توان روش‌های مختلفی را امتحان کرد. در این متن یک سری از روش‌های درمان کاکتوس در مواجهه با بیماری‌های مختلف از جمله شته را بیان می‌کنیم.

 

لکه های قهوه ای روی کاکتوس

 

روش‌های از بین بردن شته کاکتوس

برای از بین بردن شته کاکتوس ابتدا باید نوع این حشره و نحوه آسیب رسانی آن به انواع کاکتوس را بشناسیم. بیشترافرادی که به گل و گیاه بخصوص نگهداری از کاکتوس علاقمند هستند، با شته آشنایی نسبی دارند. شته از جمله حشرات آسیب رسان گیاهی است که در بافت گیاهی نرم و قسمت های تازه رشد کرده به صورت توده‌ای تجمع از آب موجود در گیاهان تغذیه می‌کند.

 

روش‌های از بین بردن شته کاکتوس

 

در انواع کاکتوس شته‌ها به ندرت به بدنه گیاه صدمه زده و بیشتر بر روی جوانه گل و خود گل کاکتوس مشاهده می‌شوند. از علائم شته زدگی کاکتوس می‌توان به رفت و آمد مورچه‌ها بر روی کاکتوس اشاره داشت.

 

چند روش موثر در از بین بردن شته کاکتوس

روش‌های زیادی برای از بین بردن شته کاکتوس پیشنهاد می‌شود. از میان این روش‌ها می‌توان به استفاده از سرکه مانند دیگر گیاهان برای بین بردن این حشرات در کاکتوس اشاره داشت. اما کارآمد و پیشنهادی ترین روش‌ها برای از بین بردن شته در انواع کاکتوس به صورت زیر می‌باشد.

 

چند روش موثر در از بین بردن شته کاکتوس

 

برای از بین بردن شته کاکتوس آن را بشویید.

بهترین و کم هزینه ترین راه برای از بین بردن شته کاکتوس استفاده از آب با فشار بالا برای جدا کردن شته ها از بدنه و گل انواع کاکتوس است. برای اثر گذاری این روش باید چندین بار این کار را تکرار کنید. در صورتی که نتیجه مطلوب حاصل نشد مناطق آلوده کاکتوس را با محلول آب و صابون اسپری کنید.

 

برای از بین بردن شته کاکتوس آن را بشویید

 

حشره کش‌های سیماتیک سمپاشی و شته کاکتوس

استفاده از حشره کش‌های سیماتیک سپاشی برای مواقعی است که اقدامات اولیه با عوارض کمتر برای گیاه مثل شستشو با آب و اسپری آب و صابون در از بین بردن شته کاکتوس تاثیر نداشته باشند. در این هنگام با ابزارات مخصوص سم پاشی و بصورت اوصولی محل‌های آلوده به شته گیاه کاکتوس را پاکسازی کنید.

 

حشره کش‌های سیماتیک سمپاشی و شته کاکتوس

 

قسمت شته زده انواع کاکتوس را از آن جدا کنید.

اگر روش‌های به کار رفته ابتدایی برای از بین بردن شته کاکتوس اثر گذار نبود. بهترین اقدام جدا کردن اوصولی قسمت شته زده کاکتوس در صورتی که در رشد عدم توقف رشد گیاه است.

 

قسمت شته زده انواع کاکتوس را از آن جدا کنید.

 

آفت کش‌ها و از بین بردن شته کاکتوس

در صورت موثر واقع نشدن اقداماتی مثل هرس، استفاده از اسپری مواد ضدعفونی کننده مثل آب و سرکه و آب و صابون بهترین اقدام استفاده از انواع آفت کش‌ها برای از بین بردن شته کاکتوس است. برای انجام این کار در هنگام خرید و استفاده از آفت کش از افراد مطلع استفاده کنید.

 

آفت کش‌ها و از بین بردن شته کاکتوس

 

آشنایی با دیگر مشکلات کاکتوس

مشکلات کاکتوس تنها به مشاهده شته در انواع کاکتوس ختم نشده و مانند دیگر گیاهان در معرض آسیب‌های دیگر می‌باشد. در این قسمت بطور مختصر درباره یک سری از بیماری‌ها و مشکلات کاکتوس و نحوه درمان آنها اطلاعاتی را به اشتراک می‌گذاریم.

 

مشکلات کاکتوس- از بین بردن شته کاکتوس

 

لکه های قهوه ای روی کاکتوس

اوصولا لکه‌های قهوه‌ای تحت عارضه آفتاب سوختگی بر روی انواع کاکتوس به وجود می‌آیند، از دیگر عوامل بوجود آورنده‌ی لکه‌های قهوه‌ای بستر نامناسب، گلدان با زهکشی کم و شرایط نگهداری و محیطی نامطلوب است. برای درمان این عارضه بهترین کار تهیه گلدان مناسب و یک محیط مطلوب برای رشد و نگهداری انواع کاکتوس است.

 

مشکلات کاکتوس- لکه های قهوه ای روی کاکتوس

 

سفیدک روی کاکتوس

علت سفید شدن کاکتوس و مشاهده سفیدک روی انواع کاکتوس در بیشتر مواقع بروز بیشتر بیماری‌های قارچی در گیاه تشخیص داده شده است. اصلی ترین شیوه برای مقابله با این عارضه سمپاشی اوصولی کاکتوس است.

 

مشکلات کاکتوس- سفیدک روی کاکتوس

 

این عارضه در هنگام جوانه زدن گیاه کاکتوس به آن آسیب جدی وارد می‌کند. اولین و قطعی ترین درمان شپشک در انواع کاکتوس جدا کردن آن از بدنه گیاه و سم پاشی کاکتوس می‌باشد.

 

شپشک سپردار کاکتوس

از دیگر مواردی که در کنار از بین بردن شته کاکتوس ممکن است با آن مواجه شوید شپشک سپردار کاکتوس است. این نوع شپشک یکی از گونه‌های مختلفی این آفات بوده که بر گیاهان کاکتوس اثر مستقیم دارد. علت نامگذاری شپشک سپردار کاکتوس پوشش محافظتی این آفت است.

 

مشکلات کاکتوس- شپشک سپردار کاکتوس

 

مشاهده کنه کاکتوس

کنه انواع مختلفی دارد که مانند روش‌های مختلف برای از بین بردن شته کاکتوس برای تشخیص و نابودی این آفات نیز راهکار‌های وجود دارد. نوع بسیار معروف کنه کاکتوس کنه عنکبوتی است. این موجودات ریز قرمز رنگ با چشم مسلح بر روی کاکتوس قابل مشاهده نیستند.

 

مشکلات کاکتوس- مشاهده کنه کاکتوس

 

اگر کاکتوس شما با علائمی مثل خشکی و قهوه‌ای شدن بدنه مواجه باشد احتمالا در گیر کنه کاکتوس می‌باشد. برای از بین بردن کنه گیاه کاکتوس را برای جلوگیری از سرایت به دیگر گیاهان از آنها جدا کرده و با استفاده از آفت کش‌های مخصوص برای درمان کاکتوس اقدام کنید.

همانطور که مشاهده کردید گیاه کاکتوس نیز مانند دیگر گلدان‌ها و گیاهان در معرض آسیب‌های جدی قرار دارد. از بین بردن شته در کاکتوس یک نمونه کوچک از مواجهه این گیاه با آفات مختلف و نیاز به نگهداری و درمان به موقع آن است.

4.5 امتیاز از 1394 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین