از بین بردن لکه های عرق روی لباس

ثبت درخواست " خشکشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
از بین بردن لکه های عرق روی لباس

از بین بردن لکه های عرق از دغدغه‌های اصلی افراد با ورود به فصول گرم سال می‌باشد. از بین بردن لکه‌های عرق از روی لباس‌های رنگی و روشن متناسب با میزان نفوذ آن در پارچه با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد.

ترفندهای زیادی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس ارائه شده که وابسته به الیاف به کار رفته و رنگ لباس قابل اجرا می‌باشد. روش‌های لکه بری خانگی در این میان بهترین و کم آسیب ترین نوع از بین بردن لکه عرق را ارائه می‌دهند.

از بین بردن لکه عرق روی لباس رنگی، از بین بردن لکه زرد روی لباس رنگی و از بین بردن زردی زیر بغل لباس سفید از پر بازدید ترین موارد در بین کاربران در خصوص از بین بردن لکه‌های عرق است. در این مطلب با معرفی چندین ماده پاک کننده در دسترس برای از بین بردن لکه‌های عرق از روی لباس با شما همراه خواهیم بود.

 

از بین بردن لکه عرق روی لباس رنگی

 

ضرورت از بین بردن لکه های عرق

مشاهده لکه‌های عرق روی لباس در بیشتر مواقع شما را نسبت به استفاده از این پوشش بی میل کرده و حتی ممکن است اقدام به دور انداختن آن کنید. اما این اقدام همیشه راهکاری اصولی و مناسب نیست. با کمی بررسی می‌توانید بهترین پاک کننده‌ها را برای از بین برد لکه‌های عرق روی لباس پیدا کنید.

 

از بین بردن لکه زرد روی لباس رنگی

 

نسبت استفاده از مواد پاک کننده و نحوه کاربرد آن‌ها متناسب با رنگی وسفید بودن لباس و میزان نفوذ لکه عرق در آن تعیین می‌شود. بنابراین عدم آگاهی از این موارد علاوه بر تمیز نشدن کامل لکه برخی مواقع با آسیب به رنگ و پارچه لباس همراه است.

 

7 ترفند‌ از بین بردن لکه های عرق روی لباس

اگر به دنبال فراهم آوردن شرایط برای داشتن یک استایل زیبا و بدون نقص هستید، در وهله اول باید به تمیزی لباس‌هایتان اهمیت دهید. با نزدیکی به فصول گرم سال تعریق بدن بیشتر و پارچه لباس در برخی قسمت‌ها خصوصا زیر بغل در معرض گرفتن لکه قرار می‌گیرد.

 

از بین بردن لکه روی لباس رنگی

 

بنابراین توجه به تمیزی سریع و از بین بردن لکه‌های عرق روی لباس اولین گام مهم در مرتب و پاکیزه نشان دادن افراد است. در این بخش با معرفی چندین ماده پاک کننده در دسترس شما را در از بین بردن لکه‌های عرق راهنمایی می‌کنیم.

 

1.سرکه برای از بین بردن لکه های عرق

همه ما سرکه را بعنوان یک لکه بر قوی می‌شناسیم. سرکه امکان پاک کنندگی انواع لکه‌ها را از سطح پارچه‌های مختلف دارد. بنابراین می‌توان از آن برای از بین بردن لکه عرق روی لباس بهره برد.

 

سرکه برای از بین بردن لکه های عرق

 

لباس را درون یک ظرف پلاستیکی قرار داده و یک لیوان سرکه را روی لکه عرق مشاهده شده بریزید. پس از گذشت 15 دقیقه لباس را با آب و صابون (شوینده‌های معمولی) بشویید.

 

2.از بین بردن لکه های عرق با جوش شیرین

جوش شیرین، همانند یک ماده ضدعفونی کننده علاوه بر تاثیر بر لکه بوی بد لباس را نیز از بین می‌برد. ترکیب آن با آب اکسیژنه از این ماده یک لکه بر قوی و سفید کننده عالی می‎سازد. از بین بردن لکه‌هی عرق روی لباس با این ماده به راحتی امکان پذیر است.

 

از بین بردن لکه های عرق با جوش شیرین

 

با 20 گرم جوش شیرین، 250 میلی لیتر آب اکسیژنه و یک مسواک می‌توانید لکه عرق روی لباس را به راحتی پاک کنید.

 

3.آبلیمو برای از بین برد لکه‌های عرق

روش پاک کننده‌گی آبلیمو نیز مانند سرکه است و اگر محلولی از مقدار مساوی آبلیمو و آب درست کنید و لباستان را در آن قرار دهید، از بین رفتن لکه‌های عرق روی لباس را به راحتی مشاهده خواهید کرد.

 

آبلیمو برای از بین برد لکه‌های عرق

 

آب لیمو را روی لکه بریزید یا قسمت لکه عرق را به هم بمالید پس از نیم ساعت آن را بشویید یا پس از ریختن آب لیمو روی لکه ها زیر آفتاب آویزان کنید.

 

4. از بین بردن لکه های عرق با آب اکسیژنه

آب اکسیژنه تنها برای پاک کردن و از بین برد لکه‌های عرق روی لباس سفید پیشنهاد می‌شود. زیر این ماده همانند سفید کننده با تغییر رنگ لباس همراه است. بطور مستقیم آب اکسیژنه را روی لکه عرق لباس ریخته و مدت زمان 15 دقیقه برای تاثیرگذاری آن تامل کنید.

 

از بین بردن لکه های عرق با آب اکسیژنه

 

می‌توانید به نسبت مساوی آب نیز به این ترکیب پاک کننده اضافه کنید. پس از انجام این کار لباس را برای خشک شدن در معرض نور خورشید قرار دهید.

 

5. از بین بردن لکه های عرق با نمک

نمک مخصوص آشپزخانه از دیگر مواد طبیعی و در دسترس شما است که احتمالا از خواص پاک کنندگی آن مطلع نیستید. نمک هم برای از بین بردن لکه عرق روی لباس سفید و هم رنگی مناسب است. باعث تغییر رنگ نشده و رنگ لکه زرد عرق روی لباس را پاک می‌کند.

 

از بین بردن لکه های عرق با نمک

 

یک قاشق غذاخوری نمک را روی لباس مرطوب شده ریخته و به مدت 12 ساعت بگذارید تا خیس بخورد. سپس لباس را شسته و آن را در معرض نور خورشید قرار دهید.

 

6.قرص آسپرین برای از بین بردن لکه عرق روی لباس

استفاده از قرص آسپرین برای از بین بردن لکه عرق روی لباس توصیه می‌شود . ترکیبی از یک قاشق غذاخوری پودر ، 3 عدد آسپرین له شده و یک پیمانه آب ولرم را با استفاده از برس روی قسمت های لازم بمالید و بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید.

 

قرص آسپرین برای از بین بردن لکه عرق روی لباس

 

7.آمونیاک برای از بین بردن لکه عرق روی لباس

این ماده نیز که در دسته پر کاربرد ترین لکه برهای پارچه بوده در از بین بردن لکه عرق لباس تاثیر دارد.برای استفاده از این ماده مقداری آمونیاک را با آب مخلوط کنید و محل لکه را با این محلول مالش دهید و سپس با آب سرد آبکشی کنید.

نکات پایانی در از بین بردن لکه‌های عرق

هرکدام از روش‌های معرفی شده برای از بین بردن لکه‌های عرق لباس کاربردی هستند. قبل از استفاده از این مواد پاک کننده توجه داشته باشید که جنس پارچه را بشناسید. علاوه بر این برای جلوگیری از مواجهه با این مشکل موثر ترین روش‌ها برای کاهش میزان تعریق در تابستان را نیز امتحان کنید.

4.5 امتیاز از 1035 رای


خشکشویی
برای سرویس خشکشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین