عیب یابی اجاق گاز

ثبت درخواست " تعمیر اجاق گاز "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
عیب یابی اجاق گاز

عیب یابی اجاق گاز یکی از مهارت‌هایی است که می‌تواند حسابی به دادمان برسد. با توجه به اینکه روزی چندبار از این وسیله مهم استفاده می‌کنیم، عیب یابی اجاق گاز به دست خودمان باعث می‌شود تا روال زندگی به هم نخورد. عیب یابی فر گاز، فندک و سایر قسمت‌های آن دقیقا در حوزه عیب یابی اجاق گاز قرار می‌گیرد.

در این مطلب قصد داریم ضمن اشاره به مشکلات رایج اجاق گاز، ترفندها و نکاتی برای عیب یابی اجاق گاز را با شما درمیان بگذاریم. توجه داشته باشید که مطلب پیش رو یک دستورالعمل برای تعمیر اجاق گاز نیست. اگر به اندازه کافی با نقشه سیم‌کشی اجاق گاز فردار و بخش‌های دیگر آن آشنا نیستید، تعمیر و عیب یابی اجاق گاز را به عهده یک متخصص خبره بگذارید.

 

عیب یابی فندک اجاق گاز: پیلوت خاموش می‌شود

عیب یابی فندک اجاق گاز احتمالا پایه‌ای‌ترین مشکلی است که می‌توانیم با آن مواجه شویم. اگر پیلوت گاز خاموش می‌شود، به احتمال زیاد گاز کافی به آن نمی‌رسد. بنابراین باید شعله پیلوت را از نو تنظیم کنید.

دلیل دیگر این اشکال در لیست مشکلات رایج اجاق گاز، ورود هوای بیش از حد به مخلوط‌کن است. اگر اجاق شما از جمله مدل‌هایی است که مخلوط‌کن دارد، برای تعمیر اجاق گازتان باید صفحه محفظه را کمی ببندید.

 

عیب یابی فر گاز: فر روشن نمی‌شود

در مبحث عیب یابی اجاق گاز، عیب یابی فر گاز مکررا مورد پرسش قرار می‌گیرد. برای عیب یابی فر گاز باید موارد مختلفی را درنظر بگیریم و بررسی کنیم. زیرا مشکلات فر اجاق گاز می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. از جمله:

 

عیب یابی اجاق گاز با تمیز کردن پیلوت

برای عیب یابی اجاق گاز و فر آن، ابتدا مسدود بودن یا نبودن راه پیلوت را بررسی کنید. برای رفع این مشکل باید پیلوت را با ابزار مناسب تمیز کرد. اگر عیب یابی فر گاز بعد از اینکار موفقیت‌آمیز نبود، باید پیلوت را تعویض کرد.

 

عیب یابی فر گاز با روشن کردن پیلوت

گاهی اوقات مشکلات رایج اجاق گاز ساده‌تر از چیزی که فکر می‌کنیم رفع می‌شوند. اگر فر گاز روشن نمی‌شود، پیلوت آن را هم بررسی کنید. اگر پیلوت خاموش است، تنها باید آن را دوباره روشن کنید. اگر پیلوت روشن نشد، ممکن است دلیل نرسیدن گاز کافی به آن باشد. برای عیب یابی فر گاز در این حالت باید شعله پیلوت را تنظیم کرد.

 

عیب یابی اجاق گاز

 

علت جرقه نزدن فندک اجاق گاز رومیزی: اجاق جرقه نمی‌زند

جرقه نزدن فندک نیز یکی از مشکلات رایج اجاق گاز است. علت جرقه نزدن فندک اجاق گاز رومیزی یا معمولی را باید در یکی از موارد زیر جستجو کرد:

  • کلید یا ولوم جرقه
  • قطعی سیم‌ها
  • ترانس جرقه
  • چینی جرقه

برای تعمیر اجاق گاز و حل این مشکلات باید با نقشه سیم‌کشی اجاق گاز فردار، تعمیر ولوم اجاق گاز و چنین مواردی آشنا بود.

 

علت خاموش شدن شعله اجاق گاز: شعله خاموش می‌شود

آشنایی با علت خاموش شدن شعله اجاق گاز یا همان روشن نماندن شعله هم می‌تواند به شما در عیب یابی اجاق گاز کمک کند. قطعه‌ای که به احتمال زیاد علت خاموش شدن شعله اجاق گاز هست، چیزی جز ترموکوپل گاز نیست . در بیشتر موارد تعمیرات اجاق گاز برای این قطعه، به تعویض آن محدود می‌شود.

 

عیب یابی فر گاز

 

مشکلات رایج اجاق گاز با شعله‌ها: مشعل‌ها روشن نمی‌شوند

علاوه بر رفع مشکل روشن نماندن شعله گاز، و تشخیص علت روشن نماندن شعله فر اجاق گاز و دلیل روشن نشدن شعله هم از دلایل نیاز ما به عیب یابی اجاق گاز است. در این حالت باید پیلوت دستگاه را بررسی کرد.

احتمال دارد سوراخ‌های مشعل یا پیلوت اجاق گاز مسدود شده باشد. برای رفع این مسئله باید سوراخ‌های مشعل را با دقت به کمک یک میله باریک یا برس تمیز کنید. نازل پیلوت را هم تمیز کنید و اگر مشکل رفع نشد، آن را تعویض کنید.

 

عیب یابی اجاق گاز برای دود کردن شعله: شعله دود می‌کند

دود کردن شعله و علت دود زدن اجاق گاز هم یکی دیگر از مشکلات رایج اجاق گاز است. اگر با چنین صحنه‌ای مواجه شدید، برای عیب یابی اجاق گاز در اسرع وقت اقدام کنید. علت دود کردن شعله اجاق گاز زیاد بودن مقدار گاز نسبت به هواست. برای تعمیر اجاق گاز در صورت دود کردن شعله تنها باید مقدار گاز را کم کنید.

 

علت زرد سوختن شعله اجاق گاز: نوک مشعل زرد می‌سوزد

علت زرد سوختن شعله اجاق گاز کم بودن نسبت هوا در مخلوط‌کن دستگاه است. برای برطرف کردن علت زرد سوختن شعله اجاق گاز بایستی صفحه تنظیم مخلوط‌کن را کمی باز کنید.

اگر اجاق گازتان جدید باشد، ممکن است لازم باشد یک کار دیگر هم برای رفع علت زرد سوختن شعله اجاق گاز انجام دهید: اگر فاصله نازل تا لوله رابط به هم خورده است، آن را تنظیم کنید.

 

مشکلات رایج اجاق گاز

 

مشکلات شعله اجاق گاز: شعله صدا دارد

عیب یابی اجاق گاز برای این مشکل تا حدودی مشابه رفع مشکلات اجاق گاز به دلیل دود کردن شعله است. اگر شعله وزش دارد و صدا می‌کند، نشان‌دهنده این است که نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد است. برای عیب یابی اجاق گاز در این حالت نیز باید صفحه مخلوط‌کن را کمی ببندید.

 

تعمیر ولوم اجاق گاز: ولوم و صفحه نمایش خیلی داغ است

داغ بودن ولوم و صفحه نمایش اجاق گاز از جمله مواردی هستند که نیازی جدی به عیب یابی اجاق گاز دارند. فراموش نکنید که این ایرادات می‌توانند به دستگاه شما آسیب برساند؛ آسیب‌هایی جدی مانند خراب شدن برد الکترونیک، ذوب شدن قطعات و غیره.

یکی مواردی که می‌توانند منجر به نیاز شما به تعمیر ولوم اجاق گاز و صفحه نمایش شود، عدم رعایت استانداردهای لازم در عایق‌بندی اجاق گاز است. اگر دستگاه شما با پشم شیشه و عایق‌های مناسب عایق‌بندی شود، گرما به اطراف نفوذ نخواهد کرد.

برای جلوگیری از مشکلات اجاق گاز در این بخش‌ها پیشنهاد می‌کنیم زیاد ولوم را روی حالت ماکزیمم قرار ندهید. سعی کنید نهایتا شعله را روی حالت وسط قرار دهید، و استفاده از دماهای بالا را به زمان‌های کم محدود کنید.

 

عیب یابی اجاق گاز

 

راه حل نهایی تعمیر و عیب یابی اجاق گاز

اگر نکته‌های بالا نتوانستند مشکل شما را حل کنند، و یا اصلا زمان کافی برای امتحان آنها و رفع مشکلات رایج اجاق گاز را ندارید، روی کمک «خدمت از ما» حساب کنید. شما می‌توانید با چند کلیک بهترین متخصصان تعمیرات اجاق گاز را در شهرتان پیدا کنید. آنها می‌توانند مشکل دستگاه شما را سریعا شناسایی و برطرف کنند.

4.5 امتیاز از 1198 رای


تعمیر اجاق گاز
برای سرویس تعمیر اجاق گاز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین