نکات مهم سمپاشی شپش 

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات مهم سمپاشی شپش 

سمپاشی شپش یکی از دغدغه‌های اکثر خانواده‌ها در آغاز فصول گرم سال، برای رهایی از شر این حشرات کوچک در منزل خود می‌باشند. چرا که انواعی از شپش‌ها می‌توانند تهدیدی برای سلامتی انسان‌ها باشند. سمپاشی منزل شپش می‌تواند باعث ریشه کن کردن شپش‌هایی که موجب سوزش و خارش بر سطح بدن ساکنین منزل یا ابتلای آن‌ها به تب تیفوسی یا تب خندق شود.

اگر شما نیز متوجه حور این حشرات ریز قهوه‌ای رنگ در خانه خود شده‌اید، توصیه ما به شما این است که بدون هیچ اتلاف وقتی، سریعا به سمپاشی شپش اقدام کنید. با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" با جزئیات فرایند آن و هزینه سمپاشی شپش مطلع شوید.

چرا لازم است از شپش‌ها خلاص شویم؟

با تغییرات آب و هوا و گرم‌تر شدن روزهای سال، امکان انتشار و انتقال شپش نیز روز به روز افزایش می‌یابد. از این رو لازم است نسبت به حضور این حشره در منزل خود حساسیت بیشتری نشان دهید. این حشرات ریز و بدون بال، با زندگی در روی رختخواب یا کف سر شما موجب آزار خواهند شد.

شپش‌ها به دلیل تغذیه‌ای که از خون کف سر انسان‌ها دارند، به موجودات خونخوار مشهور هستند. شپش سر و شپش بدن، از میان انواع شپش‌ها بسیار شایع‌تر است و به دلیل رعایت نکردن بهداشت و استفاده از وسایل مشترکی چون شانه یا لباس با فرد مبتلا به شپش، می‌تواند از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا کند.

همانطور که گفته شد شپش‌ها می‌توانند باعث بروز انواع تب و بیماری‌های پوستی در افراد سالم شوند. اگر خودتان یا یکی از اعضای خانواده به شپش مبتلا شدید، پیشنهاد می‌شود سریعاً نسبت به درمان آن اقدام کنید. پس از آن جهت جلوگیری از ابتلای سایر افراد خانه به آن، نسبت به سمپاشی شپش در اولین فرصت مبادرت ورزید.

 

سمپاشی شپش از روی سر

سمپاشی شپش از روی سر، اصطلاحی است که جهت درمان شپش‌هایی که بر روی کف سر فرد زندگی می کنند به کار می‌رود. این حشرات با زندگی انگلی خود می‌توانند موجب خراشیدگی و خارش و در نهایت بیماری‌های پوستی برای فرد مبتلا به آن شوند.

 موادی که جهت سمپاشی این حشرات از روی سر مورد استفاده قرار می‌گیرد به شکل شامپو، پودر، پماد و داروهای بدون نسخه خواهند بود؛ که توسط پزشک توصیه می‌شوند.

 

نکات مهم سمپاشی شپش 

 

سمپاشی شپش

 برخی از افراد جهت از بین بردن شپش از منزل خود اقدام به استفاده از حشره کش‌ها یا اسپری‌های پیف پاف می‌کنند. اما لازم است یادآور شویم که این راه‌ها اگرچه می‌تواند به طور موقتی باعث از بین رفتن شپش‌ها در خانه افراد شود، اما اصلا راه حلی دائمی نخواهد بود. چرا که شپش ماده پس از قرار گیری شروع به تخم گذاری خواهد کرد و در هر بار حدود 1000 تخم را بر جای می‌گذارد. توجه داشته باشید که این تخم‌ها نسبت به برخی از سموم مقاوم هستند.

 در صورتی که سمپاشی به صورت اصولی انجام نگیرد شپش‌ها از بین نخواهند رفت و پس از گذشت چند روز به حشره‌های بالغ تبدیل خواهند شد. در صورتی که تنها استفاده از اسپری‌های پیف پاف را به عنوان راه رهایی از این حشرات موذی را در نظر بگیرید، شما شاهد بازگشت آن‌ها تنها پس از چند روز خواهید بود. 

این نکته را نیز لازم است به یاد داشته باشید که سمپاشی شپش کاری بسیار اصولی خواهد بود؛ چرا که استفاده از سم نامناسب یا به شیوه‌های نادرست، علاوه بر آن که نمی‌تواند شما را از شر این موجودات ریز خلاص کند و آسیب‌های جبران ناپذیری را نیز به ساکنین منزل وارد خواهد کرد. 

 

نکات مهم سمپاشی منزل شپش 

 • مراقب باشید که در هنگام سمپاشی هیچ آسیبی به کودکان و حیوانات خانگی وارد نشود.
 •  توصیه می‌شود تا چند روز پس از سمپاشی، کودکان و حیوانات خانگی را از منزل دور کنید.
 •  قبل از بازگشت به منزل توجه داشته باشید که سم‌ها به خوبی پاک شده باشند تا آسیبی برای ساکنین ایجاد نشود.
 •  استفاده از سم مناسب، جهت سمپاشی منزل شپش بسیار مهم خواهد بود.
 •  انجام سمپاشی به صورت کاملاً اصولی می‌تواند به شما اطمینان خلاص شدن از شر این حشرات ریز را دهد.
 • حتماً سمپاشی شپش را به فردی مجرب سپارید تا دچار هیچ گونه آسیب زیانباری برای خود و خانواده‌تان نشوید.

 

نکات مهم سمپاشی منزل شپش 

 

عوامل موثر بر هزینه سمپاشی شپش

 عوامل متعددی بر هزینه سمپاشی شپش موثرند، که از میان آن‌ها به چند مورد از مهم‌ترین موارد اثرگذار اشاره خواهیم کرد.

 • شهر و منطقه سکونت 
 • میزان شدت آلودگی منزل توسط این حشرات 
 • تعداد دفعات مورد نیاز جهت سمپاشی منزل شپش
 • مساحت منزل یا مکان مورد نظر جهت سمپاشی
 •  اجرت فردی که سم پاشی را بر عهده می‌گیرد
 •  نوع و میزان سمی که جهت سمپاشی شپش از آن استفاده می‌شود
 •  تجهیزات مورد استفاده جهت سمپاشی 

جمع بندی

با توجه به مطالب گفته شده به دنبال عدم رعایت بهداشت ممکن است افراد به انواعی از شپش مبتلا شوند؛ که شپش سر و بدن از شایع‌ترین آن‌ها خواهد بود. ابتلا به شپش عوارض زیادی را برای افراد ساکن یک خانه به دنبال خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود در صورت مشاهده اولین علائم و نشانه‌های ابتلا به شپش، سریعا به درمان آن اقدام کنید.

پس از درمان بهتر است هرچه سریع‌تر به دنبال ریشه کن کردن این موجودات از محیط زندگی خود به وسیله سمپاشی منزل شپش باشید. اگر چه پیف پاف‌ها راهی موقتی برای رها شدن از شر این موجودات ریز هستند؛ اما لازم است جهت رفع دائمی شپش‌ها و تخم‌های به جای مانده از آن‌ها به سمپاشی شپش به صورت کاملا اصولی بپردازید.

 به یاد داشته باشید که این کار لازم است توسط متخصصان مجرب صورت گیرد تا نتیجه مطلوب را از خود نشان دهد. اگر هنوز نتوانسته‌اید فردی را برای انجام سمپاشی منزل خود پیدا کنید، همین حالا با ثبت سفارش خود در وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان علاوه بر اطلاع از هزینه سمپاشی شپش به طور مستقیم با متخصصین ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 997 رای


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین