گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند

نگهداری از گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند در بهار و تابستان بسیار آسان‌تر از گیاهان دیگر است. در این مطلب تعدادی از این گیاهان آفتاب دوست و نور پسند را به شما معرفی کرده و شرایط نگهداری از آن‌ها را مشخص می‌کنیم. دقت داشته باشید که بعضی از گیاهان آفتاب دوست به آب کم نیاز دارند و بعضی از این گیاهان برای رشد به آب زیاد نیاز دارند. با نگهداری و پرورش این گیاهان می‌توانید زیبایی بیشتری را به خانه و محیط پیرامون خود هدیه دهید.

 

گیاه آلوئه‌ورا

 

گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند

 

آلوئه‌ورا از جمله گیاهان نورپسند است و برگ‌های شاداب آن برای مدت طولانی از مرکز آن رشد می‌کنند. شیره این گیاه به تسکین ناراحتی‌های پوستی و سوختگی‌های جزیی کمک می‌کند. این گیاه نیاز به گلدان بزرگی داشته که بتواند رشد سنگین آن را تحمل کند. آلوئه‌ورا از جمله گیاهانی که به آب کم نیاز دارند محسوب شده و در مقابل کم آبی مقاوم است.

 

کاکتوس طلایی

 

گیاهانی که به آب کم نیاز دارند

 

کاکتوس طلایی دارای ظاهری گرد بوده و جزو گیاهان کویری بومی است. هر چند رشد این گیاه بسیار کند است اما برای همین مقدار رشد نیز نیاز به آفتاب کامل و خاک غنی دارد. بدنه اصلی کاکتوس طلایی سبز رنگ، شکوفه و گل‌های آن طلایی است که معمولا در فصل بهار و تابستان در می‌آیند. این نوع کاکتوس هم مانند بقیه کاتوس‌ها از گیاهانی که به آب کم نیاز دارند به شمار می‌رود و نیازی به مراقبت و توجه زیادی ندارند.

 

گیاه آشوریا (ساقه عروس)

 

گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند

 

این گیاه از خانواده کاکتوس‌ها بوده و یک گیاه کوهستانی است. محیط پرورش آشوریا باید خشک بوده و از گیاهان آفتاب دوست به شمار می‌رود. مطابق دیگر کاکتوس‌ها، به آب کمی نیاز دارد. از آن جا که برگ‌های آشوریا با دیگر کاکتوس‌ها متفاوت است می‌توان آن را در میان گیاهان تزئینی نیز دسته بندی کرد.

 

گیاه ابرون

 

گیاهان نور پسند

 

گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند مانند گیاه ابرون، در خانه‌های دارای پنجره آفتابی و روشن محبوبیت زیادی دارند. از آن جا که این گیاه نیاز به حداقل 4 ساعت نور آفتاب در روز دارد، قرار دادن آن در کنار پنجره رو به جنوب مناسب‌تر است. این گیاه می‌تواند به مدت چند دهه عمر کند و به رشد خود ادامه دهد، بنابراین بهتر است آن را در گلدانی مناسب و سنگین نگهداری کنید.

 

گیاه نخل ساگو (سیکاس رولوتا)

 

گیاهان آفتاب دوست فضای باز

 

این گیاه آفتاب دوست نیز دارای رشدی آرام و متناسب با طرح‌های تزئین مدرن است. نخل ساگو گل نمی‌دهد و به ندرت برگهایش می‌ریزد که باعث می‌شود انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب پر نور باشد. توجه داشته باشید که این گیاه بسیار سمی است، بنابراین در اطراف حیوانات خانگی یا کودکانی که ممکن است آن را به دهان بزنند نباید قرار داد.

 

گیاه نخل دم اسبی

 

گیاهانی که به آب زیاد نیاز دارند

 

این گیاه دارای ساقه ضخیم و برگ‌های فرفری است که استفاده از آن زیبایی بسیاری را برای آشپزخانه یا اتاق نشیمن می‌آورد. نخل دم اسبی از گیاهانی که به آب زیاد نیاز دارند، به شمار می‌رود. این گیاه را هفته ای یکبار آب بدهید و از خاک دانه درشت حاوی شن و ماسه در گلدان آن استفاده کنید.

 

گیاه نخل آرکا

 

گیاهان آفتاب دوست فضای باز

 

نخل آرکا از گیاهان آفتاب دوست فضای باز است. رشد آن بسیار زیاد بوده و بسته به شرایط می‌تواند تا چند متر رشد کند. البته استفاده از این گیاه در اتاق‌های با سقف بلند یا طاقی نیز بسیار زیبا است. نخل آرکا نیز از گیاهانی که به آب کم نیاز دارند به شمار میرود.

 

گیاه حسن یوسف

 

گیاهانی که به نور مستقیم خورشید نیاز ندارند

 

حسن یوسف به صورت سنتی جزء گیاهان آفتاب دوست فضای باز است. البته برای پرورش و نگهداری این گیاه در گلدان شرایط سایه آفتاب و نور غیر مستقیم توصیه می‌شود. حسن یوسف گیاه بسیار زیبایی است و دارای شاخ و برگهای رنگارنگ به رنگهای زرد ، قرمز ، سبز و نارنجی است. همچنین توجه داشته باشید که در زمستان از آبیاری زیاد این گیاه خودداری کنید.

 

گیاه شمشیری (زبان مادر شوهر)

 

گیاهانی که به نور مستقیم خورشید نیاز ندارند

 

گیاه شمشیری به عنوان نمونه ایده آل برای کسانی که با گیاهان خانگی آشنایی کافی ندارند به شمار می‌رود. همچنین به علت دوام بالای آن، در بین کسانی که سرشان شلوغ‌تر از آن است که بتوانند از گیاهان خانگی مراقبت کنند نیز بسیار محبوب است. این گیاه نور پسند است اما با این وجود در سایه هم رشد خواهد کرد. البته در صورت مراقبت صحیح از آن، گیاه شمشیری ممکن است با گلهای معطر سفید مزد زحمات‌تان را بدهد.

 

گیاه پاپیروس

 

گیاهانی که برای رشد به آب زیاد نیاز دارند

 

پاپیروس همان گیاهی است که مصری‌ها برای ساختن قایق‌هایشان استفاده می‌کردند و کاغذ می‌ساختند. نمونه خانگی پاپیروس برای مکانهای آفتابی جالب توجه است. کلید رشد این گیاه شاداب این است که باید مدام نمناک و مرطوب باشد. اساسا این گیاه بیشتر در حاشیه رودخانه‌ها رشد می‌کند و از جمله گیاهانی که به آب زیاد نیاز دارند به شمار می‌رود. بنابراین گلدان‌تان را در ظرفی پر از آب گذاشته و هفته ای یک بار آبش را عوض کنید تا بو نگیرد.

 

گیاه کروتون

 

گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند

 

این گیاه با شاخ و برگ‌های زیبایش می‌تواند به اندازه گلها زیبا و پر طراوت باشد. کروتون از گیاهانی که به آب کم نیاز دارند است؛ پس فقط وقتی سطح خاک خشک است به آن آب بدهید. این گیاه باید در دمای گرم باشد تا زنده و شکوفا شود. در صورتی که دمای هوا کمتر از 15 درجه سانتی گراد شود ممکن است از بین برود.

 

گیاه رشته مروارید (سنسیو)

 

گیاهان نور پسند

 

رشته مروارید که اسم اصلی آن سنسیو است، گیاهی بسیار زیبا و جلب توجه کننده است که از لبه گلدان یا سبد آویزان می‌شود. البته به این گیاه ساکولنت غوره ای نیز گفته می‌شود. در نگهداری از این گیاه باید با دقت عمل کنید. سنسیو به فضایی روشن با نور کامل نیاز دارد. آفتاب مستقیم ابتدای صبح را دوست دارد اما آفتاب مستقیم در سایر ساعات روز برگ‌هایش را می‌سوزاند! همچنین به آبیاری زیاد و کم نیز حساس است. بهترین کار برای آبیاری این گیاه این است که بگذارید بین هر دو آبیاری سطح خاک آن کاملا خشک شود. سنسیو نباید در مقابل باد شدید نیز قرار گیرد و حتی باد مستقیم کولر در تابستان نیز می‌تواند باعث آسیب به آن شود.

4.5 امتیاز از 1495 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین