4 اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک ظرفشویی

ثبت درخواست "نصب سینک ظرفشویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
4 اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک ظرفشویی

رفع سیاهی سینک ظرفشویی از سری اقدامات ضروری برای داشتن یک سینک تمیز و براق در محیط آشپزخانه است. آموزش رفع سیاهی سینک ظرفشویی و آشنایی با مواد پاک کننده موثر در این زمینه از دغدغه‌های اصلی بانوان حساس بر پاکیزگی و تمیزی آشپزخانه به شمار می‌آید.

جرم گیری سینک ظرفشویی و از بین بردن لکه‌های ایجاد کننده سیاهی بر روی سینک نیازمند داشتن اطلاعات کافی درباره نحوه از بین بردن و رفع سیاهی سینک ظرفشویی می‌باشد.نکته قالب توجه در این امر متفاوت بودن روش‌های رفع سیاهی سینک ظرفشویی با توجه به جنس سینک و نوع لکه است.

 

از بین بردن جرم آب روی سینک و رفع سیاهی سینک ظرفشویی زیبایی و شیک بودن یک آشپزخانه را تنها با چند اقدام ساده تضمین می‌کند. در این مطلب آموزشی در مجله خدمت از ما چندین ترفند کاربردی برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی را با هم می‌شناسیم.

 

از بین بردن لکه وایتکس روی سینک ظرفشویی

 

اهمیت رفع سیاهی سینک ظرفشویی

تمیزی و زیبایی یک آشپزخانه با اهمیت به جزئیاتی مثل تمیزی سینک، اپن و کف آشپزخانه و مواردی از این قبیل به راحتی حاصل می‌شود. رفع سیاهی سینک ظرفشویی یک اقدام موثر در تمیز نگهداشتن یک آشپزخانه است.

 

اهمیت رفع سیاهی سینک ظرفشویی

 

با استفاده از مواد طبیعی در دسترس و همین طور مواد پاک کننده مناسب و پاک کردن سریع سینک ظرفشویی می‌توانید جرم و سیاهی سینک ظرفشویی را از بین ببرید. در این قسمت با چندین روش کاربردی و ساده برای رفع سیاهی سینک با ما همراه باشید.

 

معرفی چند پاک کننده موثر برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی

پاک کننده‌های طبیعی و شیمایی مناسب برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی وابسته به نوع لکه و جنس سینک متفاوت است. بنابراین شناخت بهترین مواد ضدعفونی و پاک کننده در رفع لکه‌های ایجاد شده و بر روی سینک رفع سیاهی سینک تاثیر بسزایی دارد. تعدادی از این پاک کننده‌ها را در این مقاله با هم می‌شناسیم.

 

سیاه شدن سینک ظرفشویی باجرم گیر

 

ترکیب نمک و جوش شیرین برای رفع سیاهی سینک

بهترین ماده طبیعی و در دسترس برای لکه بری و رفع سیاهی سینک ترکیب نمک و جوش شیرین است. در زمان مشاهده سیاهی و لکه بر سطح سینک ظرفشویی مقداری از ترکیب آب و نمک و جوش شیرین را بر سطح سینک ریخته و بگذارید چند دقیقه به همان حالت بماند.با یک اسفنج نسبتا نرم یا ابر شروع پخش کردن و کشیدن کامل این محلول بر سطح سینک کنید و پس از اطمینان از پاک شدن لکه‌ها و رفع سیاهی سینک آن را با آب بشویید.

 

ترکیب نمک و جوش شیرین برای رفع سیاهی سینک

 

از خمیر این ترکیب که از استفاده مقدار کمتری آب به نسبت نمک و جوش شیرین به دست می‌آید، می‌توانید برای پاک کردن لکه‌های به جای مانده از قطره‌های آب و رسوبات کنار شیر ظرفشویی و سینک استفاده کنید.

 

پور ماشین لباسشویی و رفع سیاهی سینک ظرفشویی

 پودر ماشین لباسشویی یک پاک کننده قوی برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی می‌باشد. مقداری پودر را بر سطح سینک ظرفشویی و قسمت‌هایی که لکه‌های سیاهی بیشتری بر آن دیده می‌شود ریخته و مدت زمانی آن را به همین حالت رها کنید.

 

پولیش مخصوص سینک ظرفشویی

 

سپس با یک اسفنج نرم شروع به پخش کردن و شستن تمام سطح سینک از پودر ظرفشویی کنید. برای اینکه علاوه بر رفع سیاهی سینک ظرفشویی براقی و تمیزی بیشتری را بر سطح ظرفشویی مشاهده کنید، از روزنامه مچاله شده برای پاک کردن تمام فضای سینک استفاده کنید.

 

رفع سیاهی سینک ظرفشویی با سرکه

محلول سرکه یک لکه بر قوی و براق کننده سینک خصوصا از جنس استیل به شمار می‌آید. برای رفع سیاهی سینک طرفشویی سرکه به تنهایی و یا بصورت رقیق شده با آب استفاده می‌شود. برای مشاهده تاثیر این ماده بر رفع سیاهی سینک ظرفشویی بهترین اقدام آغشته نگهداشتن سینک با این محلول به مدت چند ساعت است.

 

چگونه لکه جوهر نمک را از بین ببریم

 

برای قسمت‌هایی مانند شیر آب یک دستمال مخصوص را به سرکه آغشته کرده و روی لکه‌های مشاهده شده بر روی این لوازم قرار دهید. پس از شستن سینک ظرفشویی نتیجه حاصل شده یک سینک بدون لکه و کدری می‌باشد.

 

محلول آب و صابون برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی

یکی از ساده‌ترین روش‌ها و در دسترس ترین مواد پاک کننده برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی را می‌توان محلول آب و صابون دانست.این روش بیشتر برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی در حالت کدر و سطحی است.بنابراین استفاده از این روش بیشتر برای پیشگیری و جلوگیری از عمیق شدن لکه‌ها بر سطح سینک پیشنهاد می‌شود.

 

محلول آب و صابون برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی

 

4 اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک ظرفشویی

نداشتن اطلاعات کافی در خصوص تاثیر مواد پاک کننده مناسب و غیر مناسب بر رفع سیاهی سینک ظرفشویی در بیشتر مواقع علاوه بر تمیز نشدن لکه‌ها با آسیب رساندن به جنس سینک و تشدید سیاهی و لکه‌ها همراه است.

 

4 اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک ظرفشویی

 

ترکیب مواد پاک کننده نامناسب و استفاده غیراصولی از برخی از این مواد برای رفع لکه‌های ایجاد شده بر سطح سینک از نمونه اشتباهات رایج در این زمینه به شمار می‌آید. در این قسمت به چهار اقدام ناصحیح برای رفع سیاهی سینک اشاره خواهیم داشت.

 

وایتکس ماده‌ای نامناسب برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی

وایتکس یک ضدعفونی کننده قوی و یک پاک کننده مناسب برای لکه بوده که شاید در وهله اول رضایت شما را در پاک کردن سینک جلب کند. خوب است بدایند این ماده برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی و از بین بردن جرم و لکه از سطح سینک نه تنها کاربردی نبوده بلکه با گذشت زمان کمی کدری و تشدید لکه‎ها را به دنبال دارد.

 

روش جرم گیری سینک ظرفشویی

 

جوهر نمک و تاثیر نامناسب آن بر سینک ظرفشویی استیل

جوهر نمک آسیب رسان جدی به سینک‌های استیل بوده و استفاده از آن باعث تغییر رنگ سینک ظرفشویی و تثبیت بیشتر لکه‌ها بر سطح آن می‌شود.

 

استفاده از سیم ظرفشویی سخت

استفاده از سیم ظرفشویی برای رفع لکه ها و سیاهی سینک ظرفشویی در اتمام کار شما را با یک سینک پر خط و خش مواجه می‌کند. این خط‌ها که در بیشتر سینک‌ها دیگر قابل برطرف شدن نیستند، منجر به کهنه نشان دادن سینک ظرفشویی می‌شوند.

 

از بین بردن لکه جوهر نمک روی سنگ

 

سیاه شدن سینک ظرفشویی باجرم گیر

محلول‌های جرم گیر در ابتدای استفاده لکه‌ها را از بین برده و سینک را تمیز می‌کنند. اما پس از شستشو و استفاده از این مواد سیاهی و کدر شدن سینک ظرفشویی را به دنبال دارد.

جلوگیری از سیاهی سینک ظرفشویی 

تمیز کردن سینک پس از هر بار استفاده و جلوگیری از تجمع ظروف کثیف در مدت زمان طولانی از سری راهکار‌های موثر و پیشگیرانه برای جلوگیری و رفع سیاهی سینک ظرفشویی است.

 

جلوگیری از سیاهی سینک ظرفشویی 

 

تمیز نگهداشتن همیشگی سینک و ممانعت از بر جای ماندن مواد ایجاد کننده لکه به مدت طولانی در سطح سینک به داشتن یک سینک ظرفشویی تمیز و براق کمک کرده و کار شما را در رفع سیاهی سینک و برطرف کردن لکه‌ها راحت تر می‌کند.

نصب سینک ظرفشویی
برای سرویس نصب سینک ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading