چگونه سینک ظرفشویی را برق بیندازیم؟

ثبت درخواست "نصب سینک ظرفشویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
 چگونه سینک ظرفشویی را برق بیندازیم؟

تمیز کردن سینک آشپزخانه یکی از مهم‌ترین اصولی است که لازم است هر خانه داری به آن واقف باشد. حال اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که استفاده از مواد شوینده شیمیایی را جهت تمیز کردن سینک آشپزخانه نامناسب می‌دانند، باید به شما بگوییم که حتما برای انواع روش های برق انداختن سینک ظرفشویی نیاز به مواد شوینده مضر نیست. بلکه شما می‌توانید با مواد ساده‌ای که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود به سادگی به انجام آن بپردازید.

پس اگر به دنبال راهی جهت چگونه سینک ظرفشویی را برق بیندازم هستید؛ این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را از دست ندهید، تا با تمامی اصول و نکات لازم آن آشنا شوید.

تمیز کردن سینک آشپزخانه

اگر زمان زیادی را در آشپزخانه گذرانده باشید حتماً شما نیز از آلوده شدن سینک خود پس از شستن میوه، گوشت و مرغ آزرده شده‌اید. به یاد داشته باشید که قبل از قرار دادن ظروف در سینک یا انجام هر کار دیگری، در مرحله اول تمیز کردن سینک آشپزخانه ضروری می‌باشد. چرا که انباشته شدن آلودگی‌ها بر روی یکدیگر باعث کدر شدن سینک، رشد باکتری و میکروب‌ها و ایجاد ظاهری زشت برای آن می‌شود.

 اگر به دنبال دادن جلوه‌ای زیبا به سینک خود هستید، یکی از روش های برق انداختن سینک ظرفشویی استفاده از مواد شوینده شیمیایی می‌باشد. شما می‌توانید این مواد را در تمام مغازه‌های سطح شهر تهیه کنید. اما به یاد داشته باشید که مواد شیمیایی برای انسان مضر است و تماس آن‌ها با میوه‌ها و خوراکی‌هایی که انسان به طور روزمره با آن‌ها تماس دارد اصلا توصیه نمی‌شود. از این رو توصیه ما به شما استفاده از مواد طبیعی، جهت تمیز کردن سینک می‌باشد.

 

 موثرترین روش های برق انداختن سینک ظرفشویی

 

 موثرترین روش های برق انداختن سینک ظرفشویی

 در ادامه به شما آموزش می‌دهیم تا به وسیله ساده‌ترین موادی که در خانه شما پیدا می‌شود، موثرترین روش های برق انداختن سینک ظرفشویی را امتحان کنید و برای همیشه خود را از شر مواد شوینده شیمیایی خلاص گردانید.

 

استفاده از مسواک

مسواک یکی از ابزارهایی است که شما می‌توانید به وسیله آن در مدت زمان بسیار کوتاهی چنان براقیت خاصی را به سینک خود ببخشید که هیچ وسیله‌ای مانند آن نتواند این کار را انجام دهد. برای آن به شما توصیه می‌کنیم که زمان استفاده از مسواک توجه داشته باشید که تمامی گوشه کنارهای سینک به خوبی تمیز شوند.

آغشته کردن مسواک به تنها چند قطره از مایع ظرفشویی، می‌تواند تاثیر کشیدن مسواک شما را دوچندان سازد. هرگز آبکشی سینگ خود را پس از شستشوی آن به وسیله مایع ظرفشویی فراموش نکنید.

 

 استفاده از سرکه

سرکه از دیرباز تاکنون به عنوان یکی از قوی‌ترین پاک کننده‌های طبیعی شناخته می‌شود، که شما می توانید از آن جهت تمیز کردن سینک آشپزخانه خود استفاده کنید. در اینجا توصیه ما به شما استفاده از سرکه سفید می‌باشد. برای استفاده از شما تنها به یک پارچه تمیز با بافتی نرم نیاز دارد که لازم است آن را به مقداری سرکه آغشته کنید. سپس بر روی قسمت‌های مختلف سینک خود به خوبی بکشید تا تمامی آلودگی‌ها، جرم‌ها و آهک انباشته شده بر روی سینک شما را از بین ببرد.

 

 استفاده از نمک و جوش شیرین

ترکیب مقداری از نمک و جوش شیرین با آب، یک پاک کننده موثر را می‌سازد؛ که می‌توانید از آن به عنوان یکی از روش های برق انداختن سینک ظرفشویی استفاده کنید. لازم به ذکر است که استفاده از این ترکیب شما را ملزم می‌کند که سینک خود را به خوبی آبکشی کنید تا برای استفاده‌های بعدی آماده و حاضر شود.

 

استفاده از لیمو

 حتما تا به حال متوجه شده‌اید که لیموی یکی از پاک کننده‌های قوی طبیعی می‌باشد، که می‌توان از آن جهت تمیز کردن بسیاری از وسایل استفاده کرد. استفاده از لیمو جهت پاک کردن آهک‌های جمع شده در سینک می‌تواند بسیار موثر باشد. چرا که خاصیت اسیدی آن می‌تواند خاصیت بازی آهک را به راحتی خنثی سازد و آن را در خود حل کند.

 جهت استفاده از لیمو برای تمیز کردن سینک آشپزخانه لازم است از یک میوه تازه استفاده کنید و آن را به صورت مستقیم بر روی قسمت‌های مختلف سینک آشپزخانه خود بکشید. قسمت‌هایی از سینک که دارای لکه‌های آهکی قوی هستند، لازم است چند بار به وسیله لیمو مورد تماس قرار گیرند. پس از پایان کار حتماً سینک خود را آبکشی کنید.

 

 استفاده از پارچه میکروفایبر

 یکی از روش‌های برق انداختن سینک ظرفشویی استفاده از انواع پارچه‌های میکروفایبر می‌باشد. ویژگی‌های منحصر به فرد این مدل پارچه، موجب می‌شود که پس از تنها یک بار کشیدن آن بر روی سینک و آشپزخانه خود از تأثیر حیرت انگیز آن در تمیز کردن و برق انداختن سینک آشپزخانه بهره ببرید. 

 

۵ روش موثر تمیز کردن سینک آشپزخانه

 

 چند توصیه مهم جهت تمیز کردن سینک آشپزخانه

مواردی که در مطالب قبل گفته شد به شما کمک می‌کند که پس از کثیف شدن سینک خود به آسانی بتوانید به تمیز کردن آن بپردازید. اما ما در ادامه به چند توصیه مهم می‌پردازیم که شما می‌توانید با رعایت آن‌ها از کثیف شدن و کلدر شدن سینک خود به میزان زیادی جلوگیری کنید. در کنار آن عمر زیبای سینک خوذ را به سادگی افزایش دهید.

  • بعد از هر بار استفاده از سینک آن را به خوبی بشویید و تمامی آلودگی‌ها و جرم‌های آن را پاک کنید تا از انباشته شدن آن‌ها جلوگیری شود.

  • خشک کردن سینک را پس از هر بار استفاده فراموش نکنید. چرا که در این صورت از ایجاد آهک بر روی سینک به میزان زیادی پیشگیری خواهد شد.

  • از قرار دادن اسکاج خود درون سیم خودداری کنید. زیرا خشک شدن آن بر روی سینک می‌تواند موجب رشد باکتری‌ها در  آن شود. بنابراین توصیه می‌شود پس هر بار استفاده آن را در مکانی خارج سینک خود نگهداری کنید تا به خوبی خشک شود.

  • استفاده از انواع سفید کننده‌ها و جرم گیرها اگر چه در ثانیه اول موجب براق شدن سینک شما می‌شود؛ اما اصلاً برای تمیز کردن سینک آشپزخانه توصیه نمی‌شوند. چرا که تنها پس از چند بار استفاده لکه‌های زشتی را برای سینک شما نمایان می‌سازند.

  •  در صورت استفاده از هر یک از مواد گفته شده جهت تمیز کردن سینک، لازم است پس از آن سینک خود را به خوبی آبکشی کنید تا هیچگونه مواد شوینده‌ای بر روی آن باقی نماند.

  •  در صورتی که پس از استفاده از سینک جای انگشت یا پارچه شما بر روی آن باقی ماند، می توانید به وسیله یک پارچه آغشته به مقداری کمی سرکه سفید تمامی ردها را پاک کنید و از همین تمیز بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

 در آخر بخوانید

 همانطور که تا حال متوجه شده‌اید تمیز کردن سینک آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. اما زمانی شوینده‌های شیمیایی را جهت تمیز کردن آن در دسترس نداشته باشید یا علاقه‌ای به مصرف آن نباشد؛ در این صورت می توانید از مواد طبیعی جهت پیدا کردن موثرترین روش‌های برق انداختن سینک ظرفشویی استفاده کنید.

 اگر شما به دنبال پاسخ سوال خود که چگونه سینک ظرفشویی را برق بیندازیم بودید، امیدواریم که مطالب گفته شده به خوبی به شما کمک کرده باشند. اما به یاد داشته باشید که راه‌های گفته شده جزء ساده‌ترین روش‌های موجود می‌باشد و روش‌های پیچیده‌ای نیز برای این کار است.

بنابراین اگر نتوانسته‌اید به خوبی به تمیز کردن آن به تنهایی بپردازید نگران نباشید و کار آن را به متخصصین مجرب بسپارید. بازار آنلاین "خدمت از ما" به شما کمک می‌کند تا در مدت بسیار کوتاهی بتوانید حرفه‌ای‌ترین و مجرب‌ترین متخصصان را پیدا کنید.

نصب سینک ظرفشویی
برای سرویس نصب سینک ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading