نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه

ثبت درخواست "نصب سینک ظرفشویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه

نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه و نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه از خدمات محبوب تاسیساتی هستند. از آنجا که انواع سیفون سینک ظرفشویی وسایلی ضروری در هر آشپزخانه هستند، هرکدام از ما به نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه و نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه احتیاج پیدا می‌کنیم. در میان خدمات نحوه نصب سیفون سینک ظرفشویی، نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز و راهنمای نصب سیفون ظرفشویی ایلیا استیل متقاضیان بیشتری دارد. در این مطلب قصد داریم نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه و نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه را به‌طور کلی و مناسب برای برندهای مختلف توضیح دهیم.

پیش از نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه بدانید:

نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه به عنوان اتصالات فاضلابی بسیار مهم است. رعایت نکات نحوه نصب سیفون سینک ظرفشویی به معنای افرایش کارایی و طول عمر آن است. پیش از مطالعه نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه باید بدانید که نکته مهم هنگام خرید سینک ظرفشویی، داشتن سیفون جهت عملکرد بی‌نقص است. انواع سیفون سینک ظرفشویی از قطعات پلاستیکی باکیفیت ساخته شده‌اند. با نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز و مدل‌های دیگر، سیفون وظیفه خود را برای انتقال آب از زیر سینک به فاضلاب انجام می‌دهد.

ابعاد متفاوت خروجی انواع سیفون سینک ظرفشویی، مانند نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز، ایلیا استیل و...، نوع سیفون برای سینک را تعیین می‌کند. در میان انواع سیفون سینک ظرفشویی سینک‌های یک‌قلو دارای یک خروجی، و سینک‌های دوقلو دارای دو خروجی هستند. در مدل‌ها دوقلو یک خروجی به خروجی دیگر، یا هردو به یکدیگر و سپس به فاضلاب متصل، و نهایتا آب از آنها خارج می‌شود. در نظر گرفتن این موارد در طریقه نصب سیفون سینک ظرفشویی حائز اهمیت است.

 

نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه

 

نحوه نصب سیفون سینک ظرفشویی

با در ذهن داشتن نکات بالا در مورد نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه، مراحل اینکار را توضیح می‌دهیم. اگر دست به آچار باشید، می‌توانید از این قسمت به عنوان راهنمای نصب سیفون ظرفشویی ایلیا استیل، نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز، نصب سیفون ظرفشویی دوقلو استیل البرز و... استفاده کنید. لازم به ذکر است که لوله‌های سیفون و واشرها را می‌توانید با دست محکم کنید.

 

 1. اولین مرحله در نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه، اتصال خروجی آب از سینک است. کافیست قسمت رویی را از قسمت‌های دیگر جدا کنید؛ از قسمت رویی و درون سینک عبور دهید، و قسمت زیرین را با واشر به آن وصل کنید. بسته به مدل سیفون، ممکن است در نحوه نصب سیفون سینک ظرفشویی به پیچ‌ومهره نیاز پیدا کنید.
 2. مرحله بعد در نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه، توجه به خروجی آب است. با افزایش تعداد خروجی‌های آب، پنجره‌های موجود باید به خوبی وصل شوند. معمولا خروجی آب در نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز یا نحوه بستن سیفون سینک دوقلو اخوان، به یکی از راه‌های خروجی آب متصل می‌شود و لوله باریک‌تری دارد.
 3. یک مرحله مهم در راهنمای نصب سیفون ظرفشویی ایلیا استیل و به‌طور کلی طریقه نصب سیفون سینک ظرفشویی، آب‌بندی آن است. برای آب‌بندی به بهترین حالت، بهتر است قبل از محکم کردن پیچ‌ومهره‌ها آنها را با واشرهای هم‌اندازه آب‌بندی کنید.
 4. حتما در نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه و هنگام بستن اتصالات، لوله‌ها را بلندتر در نظر بگیرید و در پایان مقدار اضافی را ببرید. خروجی‌های انواع سیفون سینک ظرفشویی به یک گلویی، و از طریق سیفون یک راه خروجی با لوله مارپیچ به فاضلاب وصل می‌شود. خروجی فاضلاب یک درپوش سیاه و یک درپوش سفید دارد که برای دید بهتر و جلوگیری از ورود بوی فاضلاب به ساختمان به کار می‌رود.

 

نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه

 

نکات مهم نصب سیفون سینک آشپزخانه

 • از سفت کردن بیش از حد سیفون در نحوه نصب سیفون سینک ظرفشویی خودداری کنید.
 • حالت سیفون باید پایین‌تر از اتصالات دیگر قرار گیرد تا عملکرد صحیح سینک تضمین شود.
 • اگر پس از نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز، نصب سیفون ظرفشویی دوقلو استیل البرز و...، آب از آن چکه کرد، برای رفع مشکل کمی تفلون روی واشر ببندید.
 • برای تست کارکرد سیفون می‌توانید زیر آن روزنامه‌ای پهن، و شیر آب را باز کنید. اگر سیفون نشتی نداشته و جریان آب به راحتی برقرار باشد، نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه به درستی انجام شده است.

 

روش نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه

طریقه نصب سیفون سینک ظرفشویی را در قسمت قبل توضیح دادیم. اکنون تنها روش نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه را بررسی می‌کنیم. نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه بیشتر هنگام تغییر لوله‌کشی، تعویض سینک و یا نوسازی آشپزخانه انجام می‌شود.

 

نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز

 

 1. برای نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه، ابتدا باید خروجی فاضلاب را در قسمت مورد نظر سینک ظرفشویی نصب کنید. زیرا این لوله در مقایسه با سایر قطعات سیفون ظرفشویی، به فضای بیشتری نیاز دارد. سپس، لوله‌های آب را متصل کنید.
 2. مرحله بعد در نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه، نصب لوله تخلیه سیفون و لوله زباله‌های پیوسته است. لوله تخلیه سیفون به صورت مستقیم به خروجی فاضلاب متصل می‌شود و به یک زانویی می‌رسد. ممکن است لازم باشد این لوله را کمی کوتاه کنید، تا برای نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه مناسب شود.
 3. در ادامه نقشه بستن لوله فاضلاب سینک ظرفشویی، موقتا لوله خروجی را روی سینک بگذارید. همچنین، انتهای خمیده لوله خروجی فاضلاب را با پیچ‌ومهره به محل تخلیه فاضلاب متصل کنید.
 4. برای نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه، انتهای لوله باید کاملا در بخش خروجی فاضلاب قرار بگیرد و کمی به سمت پایین خم شود.
 5. سپس، سه‌راهه حلزونی را در انتهای لوله سیفون ظرفشویی و فاضلاب ببندید. ممکن است لازم باشد آنها را ببرید تا در اتصال سه‌راهی جای بگیرند.
 6. اگر لازم است، قطعات و لوله‌ها را تنظیم کنید و مطمئن شوید که بازوی خروجی فاضلاب کمی به پایین شیب دارد. در آخر نیز مهره‌ها را محکم کنید، البته نه بیش از حد (همانطور که در قسمت نحوه نصب سیفون سینک آشپزخانه گفتیم).
 7. آخرین بخش نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه، اتصال شیر سیفون در میان قطعات سیفون ظرفشویی است. این قطعه شامل یک شیر U شکل و یک بازوی J شکل است. بخش U شکل زیر فاضلاب خروجی، و بخش J شکل دقیقا به جهت لوله آب تمیز است.
 8. در روش نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه، ابتدا باید خمیدگی و بازوی شیر را با پیچ‌ومهره جمع کنید. سپس، یک مهره و واشر را روی انتهای مستقیم بازویی قرار دهید. مطمئن شوید که اندازه بازویی درست است، و نسبت به دیوار کمی شیب دارد.
 9. در آخر نیز می‌توانید به روش ذکر شده سینک‌تان را تست، و از نصب لوله سیفون سینک ظرفشویی دو لگنه به صورت صحیح اطمینان حاصل کنید.
نصب سینک ظرفشویی
برای سرویس نصب سینک ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading