سینک ظرفشویی کورین

ثبت درخواست "نصب سینک ظرفشویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سینک ظرفشویی کورین

سینک کورین نمونه جدیدی از کاربرد این نوع سنگ در ساخت سینک ظرفشویی است. استحکام بالا و دوام سنگ مصنوعی کورین دلیل استفاده در آن در ساخت انواع سینک کورین است. در پاسخ به سوال سینک کورین چیست می‌توان آن را خلاقیت و نوآوری جدید طراحان داخلی برای کاربرد سنگ کورین در ساخت سینک ظرفشویی کورین دانست.

سینک ظرفشویی کورین همواره در حال مقایسه با انواع و جنس‌های دیگر سینک ظرفشویی برای یک انتخاب مناسب از سوی افراد می‌باشد. بنابراین سوالاتی مانند سنگ کورین بهتر است یا استیل و همین طور سنگ کورین بهتر است یا گرانیت پیرامون این موضوع همیشه مطرح است. با بررسی ویژگی‌های کاربردی سنگ کورین به راحتی می‌توان به این سوالات پاسخ و بهترین انتخاب را داشت.

 

 


قیمت سینک ظرفشویی کورین وابسته به سینک یکپارچه کورین و کاربرد سنگ مصنوعی کورین در ساخت انواع سینک و طراحی و مدل آنها تعیین می‌شود. در این مقاله از مجله خدمت از ما به معرفی سینک ظرفشویی کورین و معیارهای تفاوت آن با سینک استیل و گرانیت می‌پردازیم. 

 

قیمت سینک کورین

 

سینک کورین چیست

سنگ کورین که بعضا با عنوان سنگ مصنوعی قابل شناسایی بوده با توجه به ویژگی آنتی باکتریال بودن آن در قسمت‌های حساس به میکروب مثل آزمایشگاه‌های درمانی و صنایع غذایی کاربرد دارد. همین خاصیت سنگ کورین در استفاده از آن برای ساخت و طراحی سینک ظرفشویی کورین تاثیر داشته است.

 

سینک کورین چیست

 

امروزه طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی از سنگ کورین با خاصیت پاک شونده‌ی سریع لکه با آب و شوینده در ساخت سینک ظرفشویی کورین و دیگر مواردی مثل طراحی کابینت و روشویی کاربرد دارند. از سنگ کورین برای طراحی سینک کورین روکار و توکار متناسب با دکوراسیون آشپزخانه نیز استفاده می‌شود.

 

انواع سینک ظرفشویی کورین

سینک ظرفشویی کورین بر اساس نوع طراحی و کاربرد سنگ کورین در ساخت سینک دسته بندی می‌شود. از این سینک ظرفشویی کورین به دو نوع سینک یکپارچه کورین و سیک کورین روکار و توکار تقسیم شده است. در این قسمت به معرفی هر کدام از این نوع سینک ظرفشویی برای آشنایی بیشتر می‌پردازیم.

 

انواع سینک ظرفشویی کورین

 

سینک یکپارچه کورین

در طراحی و ساخت سینک ظرفشویی کورین در این مدل سینک کورین به صورت کاملا یکپارچه به رویه کابینت متصل می شود. هیچ درزی بین محل اتصال سینک کورین و رویه کابینت کورین وجود ندارد. این ویژگی از آنجایی که از تجمع هر گونه آلودگی و کثیفی در بین سینک و کابینت جلوگیری می‌کند بسیار کاربردی می‌باشد.

 

سینک یکپارچه کورین

 

علاوه بر این موارد ذات و ماهیت اصلی سنگ کورین منجر به ضد لکه و مقاوم بودن سینک در برابر رطوبت و ضربه می‌باشد.

 

سینک کورین توکار و روکار

همانند دیگر مدل‌های سینک ظرفشویی استیل در این حالت شما می‌توانید انتخاب کنید که سینک ظرفشویی کورین توکار یا روکار باشد. در نوع روکار سینک کورین عرض آن 60 و حالت توکار بین 50 تا 52 می‌باشد.

 

سینک کورین توکار و روکار

 

سنگ کورین بهتر است یا استیل

سینک ظرفشویی یکی از پر استفاده ترین تجهیزات نصب شده در آشپزخانه می‌باشد که دوام و تمیزی آن در کنار طراحی مدرن و زیبا برای اکثر خانم ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو در هنگام انتخاب انواع سینک ظرفشویی سوالاتی مثل سینک ظرفشویی سنگ کورین بهتر است یا استیل مواردی از این قبیل همواره مطرح است. در این قسمت بطور مختصر به بررسی تفاوت‌های کلیدی دو مدل سینک ظرفشویی کورین و استیل در قالب مقایسه برای آشنایی بهتر می‌پردازیم.

 

سنگ کورین بهتر است یا استیل

 

سینک استیل از نمونه‌های شناخته شده در بین افراد بوده که با قابلیت‌های کاربردی در بیشتر آشپزخانه‌ها نصب می‌شود. به صرفه بودن قیمت سینک استیل به نسبت سینک طرفشویی کورین از اولین دلایل انتخاب بیشتر این سبک است.

 

اما ضعف استیل در برابر خراش و ضربه از دلایل تمایل افراد به استفاده از سنگ کورین در سینک ظرفشویی است. همین طور ایجاد هماهنگی بین دکوراسیون آشپزخانه‌های طراحی شده با کابینت‌های از جنس سنگ رویه نیز می‌تواند انگیزه‌ای برای نصب سینک ظرفشویی کورین در آشپزخانه به دلیل تنوع در رنگ و طرح آن باشد.لک و خراش به نسبت سینک ظرفشویی استیل در سینک کورین کمتر نفوذ کرده و ماندگاری و دوام آن در برابر رطوبت بیشتر است.

 

تفاوت سینک کورین و استیل

 

گران بودن قیمت سینک ظرفشویی کورین به دلیل کاربرد متریال خاص در تهیه آن در برابر خاصیت ضد باکتریال و قارج این نوع سینک کمرنگ بوده و می‌توانید با توجه به قابلیت‌های طرح و رنگ بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

 

سنگ کورین بهتر است یا گرانیت

از دیگر مواردی که در هنگام انتخاب سینک ظرفشویی کورین شما را به شک بیاندازد، مقایسه دو سنگ طراحی و ساخت سینک ظرفشویی است. در این بین بیشترین مقایسه را می‌توان در قالب سوال سنگ کورین بهتر است یا گرانیت برای نوع سینک ظرفشویی مشاهده نمود. در این میان با یک مقایسه سطحی به بررسی تفاوت سینک کورین و گرانیتی پرداخته ایم.

 

سنگ کورین بهتر است یا گرانیت

 

سینک کورین و گرانیت بسیار به هم شباهت داشته و گاها ایجاد تفاوت بین آنها به سختی صورت می‌گیرد. اما خوب است بدانید کورین یک سنک مصنوعی شبیه سازی شده است از این رو سینک کورین از ترکیب آلومینیوم تری‌هیدرات و یک مایع اکرلیک به اسم متیل‌متاکریلات تشکیل شده است.

 

تفاوت سینک کورین و گرانیتی

 

این در حالی است که سینک گرانیتی هفتاد درصد از سنگ گرانیت ساخته شده در طبیعت با ماهیت آذرین بوده و مابقی آن را مواد اکرلیک و ماده پرکننده رزین تشکیل شده است. از مهمترین موارد ایجاد کننده تفاوت بین سینک کورین و گرانیتی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 

لکه پذیری سینک کورین به نسبت سینک گرانیتی

 سینک ظرفشویی کورین به دلیل داشتن ماده اکریلیک فراوان در مواد سازنده‎اش در برابر لکه بسیار مقاوم است. این ویژگی با درصد کمتری در سینک گرانیتی نیز دیده می‌شود با این تفاوت اگر لکه سریعا پاک نشود بر روی سینک باقی می‌ماند. 

 

لکه پذیری سینک کورین به نسبت سینک گرانیتی

 

مقایسه مقاومت سینک کورین و گرانیتی

درصد مقاومت سینک کورین به دلیل مصنوعی بودن آن به نسبت سینک گرانیتی کمتر است. بنابراین اجسام تیز بیشتر سینک گرانیتی بر سطح سینک کورین آسیب وارد می‌کند.

 

مقایسه تحمل حرارت سینک کورین و گرانیتی

سینک کورین در برابر حرارت بالا مقاوم بوده ولی گرمای زیاد باعث ایجاد لکه سوختگی بر سطح سینک طرفشویی کورین می‌شود. این در حالی است که سینک گرانیتی را به این راحتی نمی‌توان با حرارت سوزاند.

 

مقایسه تحمل حرارت سینک کورین و گرانیتی

 

روش نگهداری سینک کورین و گرانیتی

سینک کورین را به راحتی می‌توان با آب و صابون تمیز نمود اما به دلیل نفوذ مواد شوینده قوی در سطح سنگ کورین هنگام استفاده از مواد شوینده دقت داشته باشید. اما سینک گرانیت را به راحتی می‌توانید با هر ماده شوینده ای تمیز کنید.

 

روش نگهداری سینک کورین و گرانیتی

 

تنوع رنگ و طرح سینک کورین و گرانیتی

تنوع رنگ و طرح سینک کورین به نسبت سینگ گرانیتی بیشتر بوده و برای انتخاب و هماهنگی آن در دکوراسیون آشپزخانه راحت تر می‌توان عمل کرد.

 

مزایا و معایب سینک ظرفشویی کورین

سینک ظرفشویی کورین همانند دیگر مدل و طرح‌های سینک ظرفشویی از مزایا و معایب کاربردی متعددی برخوردار است که به چند نمونه در قالب نکته در انتهای این مطلب اشاره می‌شود.

 

مزایا و معایب سینک ظرفشویی کورین

 

  • امکان انتخاب طرح و رنگ دلخواه به دلیل تنوع بالا در هنگام استفاده از سینک ظرفشویی کورین برای افراد وجود دارد.
  • اتصال یکپارچه و بدون درز با رویه کورین از ویژگی‌های کاربردی سینک ظرفشویی کورین برای جلوگیری از جذب آلودگی است.
  • طول عمر استفاده از سینک کورین بالا بوده و امکان ترمیم آن در صورت آسیب وجود دارد.
  • قیمت بالا و خش پذیری سینک ظرفشویی کورین از معایب اصلی این سبک از سینک آشپزخانه می‌باشد.
نصب سینک ظرفشویی
برای سرویس نصب سینک ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading