تعمیر کولر گازی و اسپلیت

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای و سرویس کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای، یک سیستم یک تیکه است و همه اجزای خنک کننده از جمله فن کولر گازی پنجره ای و کمپرسور همگی در یک قسمت قرار دارند این کولر ها به راحتی قابل حمل هستند و فضایی از خانه را اشغال نمی کنند. بهتر است عیب یابی کولر گازی پنجره ای و تعمیر کولر گازی پنجره ای قبل از شروع فصل گرما انجام شود تا در فصل گرما این سیستم با ارزش دچار خرابی نشود.

در ادامه مطالب با ما باشید تا شما را با نحوه عیب یابی کولر گازی پنجره ای و تعمیر کولر گازی پنجره ای آشنا کنیم و بهترین و راحت ترین روش برای سرویس کولر گازی پنجره ای را به شما معرفی کنیم.


 

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای 

شاید به ظاهر هزینه نصب و تعمیر کولر گازی پنجره ای به نسبت سایر کولر گازی ها کمتر باشد اما اگر در تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای دقت نشود هزینه خرید و تعویض قطعات آن به ویژه قیمت ترموستات کولر گازی پنجره ای در نوع خودش بسیار بالا است پس در انتخاب تعمیرکار و حتی سرویسکار کولر گازی خود دقت کنید.

 تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای خود را به خدمت از ما بسپارید و دغدغه ای برای خرابی و هزینه تعمیر کولرگازی پنجره ای خود نداشته باشید.


 

نحوه در خواست خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای

خدمت از ما برای رفا حال شما عزیزان که نیازمند به تعمیرکار کولر گازی پنجره ای هستید چند روش در نظر گرفته است.

روش اول : تماس مستقیم با شماره های زیر و پاسخگویی سریع و رسیدن فوری تعمیرکار کولرگازی خدمت از ما

روش دوم: تکمیل و ارسال فرم درخواست تعمیرکار سرمایشی

روش سوم:  دانلود اپلیکیشن خدمت از ما که یک خدمت هوشمند برای رفاه و راحتی هرچه بیشتر شما عزیزان ساخته شده و میتوانید از سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای ، خدمت از ما استفاده کنید.


 

نحوه کارکرد کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای یک کندانسور دارد که در انتهای اتاقک آن و به سمت بیرون قرار گرفته است فن کندانسور که وظیفه خنک کردن کولر را بر عهده دارد، پشت این قسمت قرار می گیرد در انتهای دیگر اتاقک اپراتوری قرار دارد که توسط آن هوای سرد را به داخل اتاقک می دمد.


 

5 ویژگی بهترین کولر گازی پنجره ای

  1. فیلتر آن به آسانی قابل تعویض باشد.
  2. ترموستات آن به صورت دیجیتالی تنظیم شود.
  3. تایمر جهت تنظیم و مدیریت زمان روشن بودن کولر داشته باشد.
  4. متناسب با شرایط محیطی مورد استفاده انتخاب شود.
  5. کولر گازی بر اساس کلاس آب و هوایی محیط انتخاب گردد. ( T1   معتدل ، T2 خنک  ، T3 گرمسیر )

 

نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای شامل تمیز کردن و تعویض فیلترها ، کویل ها و پره های کولر گازی و ... می شود این کار سبب عملکرد بهتر کولر گازی شده و کولر شما به طور چشمگیری با راندمانی بالاتر کار خواهد کرد.

 

تعمیر کولر گازی پنجره ای

 

1- تمیز کردن و تعویض فیلترهای کولر گازی پنجره ای

فیلترهای کثیف و مسدود شده از گردش نرمال هوا جلوگیری می کنند و کیفیت هوایی که از آن ها عبور می کند را تغییر می دهند در صورت انتقال این کثیفی ها از فیلتر به کویل اواپریتور، عملکرد آن مختل خواهد شد با تمیز کردن فیلترهای کولر گازی عملکرد آن تا حدود 15 درصد بهبود می یابد در فصل گرما بهتر است فیلترها ، حداکثر هر یک ماه یک بار تعویض شوند.

 

2-از تمیز کردن کویل کولر گازی پنجره ای غافل نشوید

کویل اوپریتور و کندانسور کثیفی ها را روی خود جمع می کنند. این آلودگی ها سبب کاهش گردش هوا و عایق شدن کویل می شود. و جذب گرما کم خواهد شد برای جلوگیری از این مشکل کویل اواپریتور کولر گازی  را پیش از آغاز فصل گرما چک کنید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید

در صورتی که کویل کنداسور بیرونی نیز در محیطی پر از گرد و غبار قرار دارد آن را چک کنید. در صورتی که روی پره های آن کثیفی جمع شده است حتما آن را تمیز کنید ناحیه های اطراف کویل را تمیز نگه دارید و سعی کنید که آن را در محلی قرار دهید که از منابع کثیفی مانند شاخ و برگ درختان دور باشد این کار سبب می شود که جریان هوای اطراف کنداسور به اندازه کافی و به صورت مناسب باشد.

 

 

3- رفع خرابی پره های کویل کولر گازی پنجره ای

خم شدن پره های آلومینیومی روی کویل اوپریتور و کویل کنداسور سبب مسدود شدن گردش هوا می شود. با استفاده از برس پره باید پره ها را به مکان اصلی خود بازگردانید.

 

4- مسدود شدن کانال های کولر گازی پنجره ای

یکی از کارهای که میتوان برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای انجام داد بررسی کانال ها است اگرکانال ها دچار انسداد شده بودند باید در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن انسداد کانال ها اقدام کنیدچون انسداد کانال ها سبب جمع شدن رطوبت اضافی در محیط می شود.

 

5-خرابی درزبندی فریم پنجره با  کولر گازی پنجره ای

به جهت عیب یابی و سرویس کولر گازی پنجره ای خود سری به درزبندی بین کولر گازی و پنجره  بزنید و در صورت مشاهده خرابی آن را برطرف کنیدچون رطوبت سبب خرابی درزبندی بین کولر گازی و پنجره  می شود با باز شدن این درزبندی هوای سرد از محیط خانه خارج می شود و راندمان آن پایین می آید.

 

6-تغییر محل نصب کولر گازی

محل نصب کولر گازی پنجره ای هم یکی از آن موارد مهمی است که در صورت عدم توجه به آن باعث اختلال در عملکرد صحیح کولر و در نتیجه خرابی و کاهش عمر کولر گازی پنجره ای شما می شود.

برای نصب کولر گازی پنجره ای به این 3 مورد زیر حتما توجه کنید.

  1. فاصله مناسب آن با دیوارها و موانع
  2. قرار نداشتن در معرض نور آفتاب
  3. عدم نصب در فضاهای بسته

 

7-نشت یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

برای نشت یابی کولر گازی پنجره ای، از سیکل ایجاد فشار استفاده می کنند در این روش در صورت معیوب بودن کولر گازی، محل نشتی نیز مشخص می شود در گذشته ایجاد فشار به وسیله گاز ازت صورت می گرفت اما امروزه بیشتر از فشار هوای محیط به وسیله کمپرسور یدکی استفاده می نمایند. حداقل فشاری که در یک سیکل استفاده می شود 50 Psi است.


 

علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای

اگر با صحنه یخ زدگی در کولر گازی پنجره ای مواجه شدید نگران نباشید و علت این یخ زدگی را در موارد زیر بررسی کنید:

1-مسدود شدن شبکه اپراتور

2-کم بودن گاز کولر گازی

3-گرفتگی در لوله ها یا قطعات داخلی کولر گازی

4-خرابی فن های پنل  داخلی یا پنل خارجی کولر گازی

5- خرابی سنسور بیرونی کولر گازی

6- یکسره کار کردن کمپرسور

4.00 امتیاز از 6 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

لوله کشی اسپیلت
کاهش هزینه مصرف کولر گازی
مشکلات کولر گازی

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading