در تعویض برزنت کولر آبی باید به چه نکاتی توجه داشت؟

سرویس و تعمیر کولر آبی
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
در تعویض برزنت کولر آبی باید به چه نکاتی توجه داشت؟

برای سرویس کولر آبی یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت تا هوای خانه متعادل شود تعویض برزنت کولر آبی است. برزنت کولر آبی پارچه‌ای است که به کمک آن هوای خنک تولید شده توسط کولر به سامانه کانال کشی ساختمان هدایت می‌شود.

به نظر شما در تعویض برزنت کولر آبی باید به چه نکاتی توجه داشت؟ در ادامه مطالب همرا ما باشید چون  در این مطلب قصد داریم نکاتی که در تعویض برزنت کولر آبی باید رعایت شود شرح دهیم.

 

حال افراد غالبا برای در تعویض برزنت کولر آبی باید به چه نکاتی توجه داشت عبارت های زیر را جست و جو می‌کنند:

 • برزنت رابط کولر
 • برزنت کولر کشی
 • پارچه برزنتی کولر
 • قیمت بست برزنت کولر
 • نصاب برزنت
 • محل نصب کولر آبی
 • لیست قیمت برزنت
 • آموزش راه اندازی کولر آبی


آیا کولر آبی مناسب همه مناطق است؟

یکی از مواردی که در سرویس کولر آبی انجام می‌شود، تعویض برزنت کولر آبی است. کولر آبی از نظر قدمت، قدیمی‌تر از سایر سرویس های سرمایشی بوده و هنوز هم در میان مردم، جایگاه خاص خود را دارد. این کولرها برای مناطقی مناسب هستند که هوا در تابستان گرم و خشک است. به این معنا که اگر شما در استان های جنوبی کشور زندگی می‌کنید که رطوبت هوا در تابستان زیاد است، استفاده از کولر آبی، اشتباه بزرگی است.

چه موقع کولر آبی را باید سرویس کرد؟

هر وسیله سرمایشی نیاز به سرویس کردن دارد. در طول چند سال که از این سیستم ها استفاده می‌شود، باید به منظور بازگشت کارایی اولیه کولر، سرویس دهی انجام گرفته و تنظیمات مجدد صورت گیرد.

برای مثال در طول یکسال، پوشال و یا پد سلولزی مورد استفاده در کولر آبی، می‌پوسد و کارایی خود را از دست می‌دهد. در نتیجه برای سال بعد، قبل از این که کولر را راه اندازی نمایید، باید این پوشال ها را عوض کنید. در میان سرویس دهی کولر، تعویض برزنت کولر آبی نباید فراموش شود.

برزنت کولر توسط چسب، تسمه، پرچ یا پیچ به خروجی کولر متصل می‌شود. بهتر است نصب و تعویض برزنت با دقت و حوصله انجام شود و یا آن را به نصاب کولر بسپارید.

 

برزنت کولر آبی چیست؟

در ابتدا لازم است که در مورد برزنت کولر و کارایی آن صحبت کنیم. زمانی که کولر آبی را نصب می‌کنید، باید کانال کشی در ساختمان انجام شود تا هوای خنک وارد ساختمان گردد. در هر کولر آبی یک پارچه ای تعبیه می‌شود تا هوای خنک تولید شده توسط کولر، وارد کانال شده و از آن طریق به محیط ساختمان وارد شود.

اگر کیفیت برزنت افت کند، حتی بهترین برند از کولر آبی هم نمی‌تواند کارایی مناسبی داشته باشد. به علاوه این که به مرور زمان منجر به کاهش طول عمر کولر خواهد شد. به همین دلیل است که در اولین فرصت باید نسبت به تعویض برزنت کولر آبی اقدام نمود.


نکات مهم در تعویض برزنت کولر آبی

 

1- اندازه برزنت کولر آبی با اندازه کولر متناسب باشد

قبل از این که برزنت کولر آبی را بخرید، حتما ابعاد کولر را اندازه گیری کنید. البته نیازی نیست که خودتان برای اندازه گیری ابعاد کولر اقدام نمایید، بلکه توجه کنید که بر روی بدنه آن، برچسب کاغذی و یا فلزی وجود دارد یا ندارد. این برچسب نشان دهنده اطلاعات و مشخصات فنی و ظاهری کولر آبی است.


2- نصب برزنت کولر آبی را اصولی انجام دهید

مهمترین نکته در تعویض برزنت کولر آبی این است که نصب برزنت جدید، به صورت اصولی و دقیق انجام گیرد. برای این منظور باید به نحوه اتصال برزنت به کولر توجه داشت.

 

 •  برخی از این پارچه ها، با پیچ و مهره به بدنه کولر نصب می‌شوند که بعد از این مرحله، باید با چسب نواری، تعویض برزنت کولر آبی را تضمین نمود.
 •  در برخی دیگر از کولرهای آبی باید برزنت کولر آبی را با تسمه پلاستیکی انجام داد. با توجه به این که تسمه پلاستیکی کمک می‌کند تا برزنت کولر محکم به بدنه وصل شود، در نتیجه در این روش نیازی نیست که از چسب نواری استفاده شود. نکته مهم در تعویض برزنت کولر آبی  این است که توسط یک متخصص انجام گیرد تا این عمل بدون عیب باشد.
 •  می‌توان تعویض برزنت کولر آبی را با کمک گیره انجام داد. در این روش باید برزنت را با کمک چند گیره به هر ضلع کولر وصل نمود. فقط دقت داشته باشید که اگر چه این روش ساده و سریع تر است ولی مقاومت زیادی در برابر باد ندارد.

3- تعویض برزنت کولر آبی را در زمان مناسب انجام دهید


سوالی که معمولا مشتریان از ما می‌پرسند این است که چه زمانی باید تعویض برزنت کولر آبی را انجام داد. همان گونه که بیان کردیم، برزنت کولر تضمین کننده کارایی کولر خواهد بود. تفاوتی نمی‌کند که شما چه مدل از کولر را از کدام برند خریداری می‌کنید زیرا تا زمانی که برزنت کولر آبی شما کیفیت مناسبی نداشته باشد، پتانسیل کارایی وسیله را شاهد نخواهید بود.

توصیه می‌کنیم که به محض نیاز به تعویض برزنت کولر از یک متخصص برای این منظور کمک بگیرید. چند فاکتور به شما کمک می‌کند تا زمان دقیق تعویض برزنت کولر آبی را تخمین بزنید:

 

 • ابتدا به برزنت در کولر آبی دقت کنید و در صورتی که پارگی فرسودگی در آن مشاهده کردید، باید سریعا آن را تعویض نمایید.
 • اتصال برزنت به بدنه کولر آبی نیز خیلی اهمیت دارد. هر زمان که متوجه شدید نصب آن مشکل پیدا کرده است، باید آن را تعویض کنید. حتی کوچکترین عیب در این قسمت، کارایی کولر را به شدت کم می‌نماید.

 

در تعویض برزنت کولر آبی باید به چه نکاتی توجه داشت

 

4- بهترین جنس برزنت کولر آبی را خریداری نمایید

اگر در بازار جست و جو کنید با انواع برزنت کولر آبی روبرو می‌شوید که از نظر متریال به کار رفته در آن، با هم تفاوت دارند. قبل از این که خرید خود را انجام دهید، ابتدا تحقیق کرده و بهترین جنس را انتخاب نمایید.

اولین فاکتور در خرید، توجه به دما و میزان تابش نور خورشید در منطقه شما است. هر چه که شدت نور بیشتر باشد، باید از برزنت کولر آبی سخت تر استفاده نمود تا مقاومت بیشتری داشته باشد. دو راهکار وجود دارد که کمک می‌کند تا شما بتوانید درجه سختی را تست کنید:

 

 • در ابتدا برزنت کولر آبی را با دست بکشید. هر چه پارچه سخت تر باشد، کشیدگی آن سخت تر می‌شود.
 • می‌توانید بخشی از برزنت کولر آبی را مچاله کنید. هر چه بیشتر چروکیده شود، نشان دهنده نازک تر بودن پارچه است.

همچنین شما باید نحوه دوخت برزنت کولر آبی را به دقت بررسی نمایید تا از کیفیت و استحکام آن اطمینان پیدا کنید. دوخت محکم، منظم و یک اندازه نشان دهنده دوام آن است.

 اتصال برزنت به کولر آبی با استفاده از تسمه‌ پلاستیکی معمولا برای برزنت‌هایی استفاده می‌شود که بافت نرمی‌ دارند.


سخن پایانی

توجه داشته باشید که بهترین زمان برای تعویض برزنت هر کولر آبی قبل از رسیدن فصل تابستان و زمان استفاده از کولر آبی است. با توجه به این که ممکن است تعویض برزنت کولر آبی دچار مشکل شود، لذا بهتر است مدتی قبل از راه اندازی کولر آبی حتما این عمل را انجام دهید تا فرصت کافی برای این منظور داشته باشید.

در تهیه برزنت کولر آبی دقت به منطقه سکونت خود و جهت تابش خورشید داشته باشید، زیرا درجه خنکی کولر آبی به درجه ضخامت برزنت استفاده شده، بسیار بستگی دارد.

5.00 امتیاز از 7 رای

سرویس و تعمیر کولر آبی

برای سرویس سرویس و تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر کولر آبی

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading