نحوه تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
نحوه تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری

نحوه تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری از سری موارد پرکاربرد در تعمیر و تعویض قطعات انواع آبگرمکن دیواری است. تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری از شناخت وظیفه و کار دیافراگم در آبگرمکن دیواری گرفته تا کارکرد جزئی‌ترین بخش مثل پیچ تنظیم دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان را در بر می‌گیرد. شناخت این قطعه و نحوه عملکرد آن در انواع آبگرمکن دیواری در یادگیری تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری تاثیر زیادی دارد.

دیافراگم در آبگرمکن‌های دیواری یکی از مهم‌ترین قطعات در روشن و خاموش شدن انواع آبگرمکن دیواری است. برخی مواقع علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری می‌توان در عملکرد ضعیف این قطعه یافت. در این مطلب علاوه بر آشنایی کامل با نحوه عملکرد دیافراگم آبگرمکن دیواری، به بررسی روش تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری در مجموعه اقدامات وابسته به  تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و برندهای دیگر پرداخته شده است.

پس از بررسی نوع کار دیافراگم در آبگرمکن دیواری نحوه تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری لورچ، قیمت دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b15 از پر درخواست ترین خدمات از سمت کاربران در زمینه تعویض دیافراگم آبگرمن دیواری در مدل‌های مختلف است. در هنگام بررسی وضعیت این قطعه به فاکتورهای تاثیرگذار در  تفاوت پکیج و آبگرمکن توجه داشته باشید. 

 

کار دیافراگم در آبگرمکن دیواری

 

آشنایی با نحوه عملکرد دیافراگم در آبگرمکن دیواری

از مهمترین نکات در هنگام شرح نحوه تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری اهمیت آشنایی کافی با کارکرد این قطعه در آبگرمکن می‌باشد. دیافراگم قطعه‌ای حساس برای جدا کردن دو سطح و حسگر فشار در آبگرمکن است. از آنجایی که سیستم اصلی کار تمامی آبگرمکن‌های دیواری بر مبنای فشار آب است، بنابراین کارکرد دیافراگم از اهمیت بالایی برخوردار است. در حالت کلی  علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری را می‌توان نقص در ساختار این قطعه نیز برشمرد. 

در واقع فشار آب ورودی در آبگرمکن دیواری به قطعه ای به نام دیافراگم برخورد کرده و این قطعه طی مراحلی باعث بازشدن مسیر گاز و تشکیل شعله اصلی می‌شود. از این رو قطعه دیافراگم را می‌توان از تجهیزات اصلی و مهم آبگرمکن‌های دیواری برشمرد. ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری را در هنگام تعویض دیافراگم از رسوبات جمع شده پاک کنید. 

 

فیلم تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان

 

نوع و شکل دیافراگم در هر نوع آبگرمکن دیواری وابسته به شکل تولیدی ریگلاتور آب در این دستگاه وابسته است. جنس اصلی دیافراگم آبگرمکن دیواری به دلیل اینکه حداقل 100 واحد فشار را در مصارف خانگی تحمل می‌کند، نوع لاستیک اتیلن-پروپیلن که اصطلاحا EPDM نامیده می‌شود. پس از آشنایی با کار دیافراگم در آبگرمکن دیواری در ادامه این مطلب به بررسی محورهای اصلی نحوه تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری و تعمیر این قطعه در مواقع ضروری می‌پردازیم.

 

گام‌های اصلی در تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری

از جمله  معایب ابگرمکن بدون شمعک و دیگر آبگرمکن‌ها عدم عملکرد صحیح دیافراگم تحت تاثیر معیوب یا تنظیم نبودن است. تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری مانند دیگر تجهیزات این وسیله پرکاربرد باید طبق یک اصول صحیح و دقیق انجام شود. برای اینکه بتوانید این قطعه را بدون دردسر و ایجاد اشکال در دیگر قطعات آبگرمکن دیواری انجام دهید چندین نکته اشاره شده در این بخش را به خاطر بسپارید.

 

تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری لورچ ودیگر آبگرمکن‌های دیواری

 

 • بیشتر سهم توجه به قطعات وابسته به دیافراگم در هنگام تعویض را قطعه ریگلاتور آب به خود اختصاص داده است. از این رو در هنگام سرویس ریگلاتور آب در آبگرمکن دیواری می‌توان به تعویض دیافراگم آبگرمکن پرداخت.
 • برای تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری اولین کار قطع آب ورودی به ریگلاتور آب است. با انجام این کار امکان باز کردن لوله‌های متصل به ریگلاتور آب و دسترسی به قطعه دیافراگم در آبگرمکن دیواری امکان پذیر می‌باشد.
 • پس از دسترسی به قطعه دیافراگم آبگرمکن دیواری اقدام به تعویض تجهیزات معیوب و آسیب دیده هر کدام با رعایت اصول تعیین شده نمایید.
 • پس از انجام کار تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری حتما از عدم نشت گاز با تست آب و صابون در اطراف آبگرمکن اطمینان حاصل نمایید.
 • کار تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری یک امر تخصصی است که در صورت عدم اطلاعات کافی در زمینه تعمیرات آبگرمکن دیواری بهتر است از یک سرویسکار و تعمیرکار مجرب در این زمینه مشورت و راهنمایی بگیرید.

 

تعویض واشر دیافراگم آبگرمکن دیواری در مدل‌های مختلف

فرسوده شدن واشر لاستیکی دیافراگم در آبگرمکن‌های دیواری از می‌توان علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری و همین طور علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی پس از باز کردن آب گرم دانست. همین امر افراد را به رفع عیب پیش آمده در این قطعه و در نهایت تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری ترغیب می‌کند. 

 

تعویض واشر دیافراگم آبگرمکن دیواری در مدل‌های مختلف

 

در این قسمت روش تعویض واشر دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان را بعنوان نمونه در مراحل دقیق و اصولی مشاهده می‌کنیم:

 • در وهله اول بدون دست زدن به پیچ تنظیم دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان اقدام به انجام تعویض واشر دیافراگم با مراحل زیر کنید.
 • جهت اطمینان از خراب بودن واشر لاستیکی دیافراگم، اول با یک پیچ گوشتی باریک اقدام به وارد کردن فشار به میله بین دو کاربراتور کنید. با این حرکت باید مشعل آبگرمکن دیواری روشن شود.
 • خرابی دیافراگم آبگرمکن دیواری در این حالت مانع ایجاد فشار بر روی این میله و در نتیجه عدم روشن شدن شمعک آبگرمکن در هنگام باز کردن آب گرم می‌شود. این موارد با بررسی  پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی و دیواری تا حدودی قابل رفع است. 
 • ورودی آب به کاربراتور آبگرمکن دیواری را در زمان تعویض واشر دیافراگم از رسوب پاک کرده و با نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری نسبت به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری اقدام کنید. برای انواع پکیج در این حالت از تجهیزاتی مثل  رسوب گیر پکیج استفاده می‌شود. 
 • به پیچ‌های اتصالی بدون برنامه و رعایت اصول دست نزنید، تنها آب و گاز را قطع کرده و با باز کردن کاربراتور اقدام به تعویض واشر دیافراگم آبگرمکن کنید.
 • توجه داشته باشید واشر خریداری شده حتما به مدل و نوع آبگرمکن دیواری شما سازگار باشد.

 

نکات مهم در هنگام تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری

اطلاع دقیق از روش‌های تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری همانند دیگر قطعات وابسته به این وسیله از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است. رعایت اصول تعیین شده در هنگام باز کردن قطعات وابسته به دیافراگم علاوه بر تعویض بدون نقص این قطعه از آسیب جدی دیگر تجهیزات جلوگیری می‌کند.

 

پیچ تنظیم دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان

 

در این قسمت چندین نکته مهم در هنگام تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری را برای برند‌های مختلف با هم مشاهده می‌کنیم:

 • از قیچی کردن قسمت منگوله این قطعه در تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان خودداری کنید.
 • توجه کنید دیافراگم آبگرمن دیواری بوتان را برعکس قرار ندهید، در این صورت آبگرمکن روشن نمی‌شود.
 • چنانچه از دیافراگم بوتان برای آبگرمکن دیواری سینجر استفاده می‌کنید ، قسمت منگوله آنرا حذف کنید.
 • هنگام تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری حتما سرویس رگولاتور آب نیز انجام شود.
 • در هنگام تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری سینجر تمامی اورینگهای موجود در رگولاتور آب را تعویض کنید.
 • در زمان اقدام به تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری سینجر به تعویض بوشهای پلاستیکی رگولاتور آب توجه داشته باشید.
 • دیافراگم آبگرمکن دیواری سینجر را فقط برای این برند استفاده کرده و از قرار دادن آن بر روی آبگرمکن دیواری لورچ ( تنظیم پارامتر پکیج لورچ)، بوتان یا موارد دیگر جدا خودداری کنید.

در پایان بهتر است تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری را یک کار تخصصی بدانید، اگر در تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری سر رشته ندارید از افراد متخصص در این زمینه مشورت و راهنمایی بخواهید. با این کار علاوه بر تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری از سرویس همزمان دیگر قطعات آبگرمکن بهره برید.

 

سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading