علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

خاموش شدن آبگرمکن خصوصا در فصل زمستان مشکل عدم دسترسی به آب گرم را به دنبال دارد، از این رو دانستن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در این روزهای سال، از اهمیت بالایی برخوردار است. آشنایی با عوامل به وجود آورنده علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در برند بهترین آبگرمکن دیواری و مدل‌های مختلف به افراد در رفع این ایراد رایج و مشکل ساز کمک می‌کند.

حتی در روند عملکرد بهترین آبگرمکن دیواری نیز ممکن است مشکلاتی مثل خاموش شدن ناگهانی و یا روشن نشدن صحیح پیش آید. بنابراین سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برند‌های آبگرمکن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

در این مقاله علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری که می‌تواند عامل جزئی مثل پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی و دیواری یا عیب در یک قطعه اصلی بوده مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از مواجهه با مشکل وقت و بی وقت خاموش شدن آبگرمکن دیواری مطالعه این مقاله از مجله خدمت از ما را از دست ندهید.

 

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری مانند دیگر ایرادات ایجاد شده در نحوه عملکرد این سبک آبگرمکن می‌تواند، تحت تاثیر عیب و نقص ایجاد شده در قطعات اصلی آبگرمکن باشد. از طرفی دیگر به هم خوردن تنظیمات خصوصا در نوع جدید آبگرمکن‌های دیواری می‌تواند از اساسی ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری باشد.

 

علت خاموش نشدن ابگرمکن بعد از بستن اب

 

دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر مدل‌های آبگرمکن دیواری با بررسی وضعیت دقیق عملکرد این آبگرمکن در هنگام سرویس و راه اندازی مجدد آن قابل تشخیص و رفع است. در این قسمت به بیشترین علائم و دلایل مشاهده شده در هنگام یافتن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری اشاره می‌کنیم.

 

خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری

یکی از مواردی که افراد را از خاموش شدن آبگرمکن دیواری آگاه می‌کند، به یکباره خاموش شدن شمعک آن است. بیشتر تعمیرکاران آبگرمکن دیواری بارزترین دلایل خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری را خرابی ترموکوپل و شیر مغناطیسی این سبک آبگرمکن می‌دانند. از دیگر موارد مشاهده این ایراد در هنگام یافتن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری قطعی‌ گاز ساختمان، بسته بودن شیر اصلی، گرفتگی در لوله مبدل و شیر احتراق و در نهایت کارنکردن دیافراگم است.

 

خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری

 

مشکل خاموش شدن شمعک آّبگرمکن دیواری در برخی مواقع با یک فاصله زمانی بعد از بستن شیر آّب گرم رخ می‌دهد، که در آن صورت می‌توان دلیل این ایراد را در وضعیت لوله دیافراگم  (بررسی وضعیت دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان) و شیپوره، شیر احتراق آهسته و اورینگ سوپاپ بررسی کرد. در این شرایط تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها در رفع این ایراد تاثیر بسزایی دارد. 

تفاوت پکیج و آبگرمکن و نحوه سرویس و تعمیر هر کدام از این مبدل‌های حرارتی در نحوه بررسی وضعیت قطعات و انجام تعمیرات لازم تاثیر بسزایی دارد. بنابراین قبل از درخواست خدمات تعمیر آبگرمکن دیواری و پکیج از افراد متخصص در این زمینه راهنمایی لازم را بخواهید. 

 

ایراد در نحوه عملکرد ترموکوپل

یکی از دلایل بوجود آورنده علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری را می‌توان، نصب نادرست و غیر اصولی ترموکوپل دانست. در چنین مواقعی اگر شمعک آبگرمکن دیواری با باز کردن آب گرم روشن نشود، سیم مربوط به ترموکوپل آبگرمکن دیواری قطع شده و باید تعویض شود. برای اطمینان از اینکه دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان ایراد در نحوه عملکرد ترموکوپل بوده، چندین تست را می‌توانید روی آن انجام دهید.

 

دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان

 

یکی از این موارد تست ترموکوپل که بیشتر برای یافتن علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری (بررسی معایب ابگرمکن بدون شمعک)صورت می‌گیرد، فشار دادن سر هسته بویین به مدت 20 تا 30 ثانیه بعد از حرارت دادن سر ترموکوپل است. اگر بعد از رها کردن آن سر هسته به جای خود بازگردد، ترموکوپل بدون ایراد بوده و در غیر اینصورت باید به فکر تعویض این قطعه باشید.

 

عملکرد نامناسب واشر دیافراگم آبگرمکن

این ایراد نیز بیشتر مواقع با خاموش شدن شمعک در هنگام روشن بودن آبگرمکن دیواری بروز می‌دهد. از این رو می‌توان در هنگام آشنایی با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری به اختلال در عملکرد واشر دیافراگم آبگرمکن اشاره داشت.

 

عملکرد نامناسب واشر دیافراگم آبگرمکن و خاموش شدن آبگرمکن دیواری

 

در واقع هنگامی که بار درون آبگرمکن کاهش پیدا کند، شمعک توانایی روشن ماندن را نداشته و به همین دلیل آبگرمکن بصورت ناگهانی خاموش می‌شود. علاوه بر این موارد گاها رسوب جمع شده در سر الکترود یا خراب شدن این قطعه نیز از موارد بوجود آورنده‌ی علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری است. بنابراین رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را در هنگام تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری در راس اقدامات لازم قرار دهید. 

سرمنشا و علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری در برخی مواقع بروز مشکل و ایراد در همین قطعات بوده و باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدامات لازم صورت گیرد. 

 

ایراد در لوله کشی ساختمان و خاموش شدن آبگرمکن دیواری

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری لوله‌کشی غیر اصولی ساختمان است. برخی مواقع نصب اشتباه شیر آب گرم و سرد دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برند‌های آب گرمکن دیواری است که باید به آن توجه جدی داشت.

 

ایراد در لوله کشی ساختمان و خاموش شدن آبگرمکن دیواری

 

رسوب جمع شده در فیلتر‌ها و لوله‌های آبگرمکن

گرفتگی ایجاد شده در فیلترها و لوله‌های منتهی به آبگرمکن دیواری را می‌توان از دلایل خاموش شدن آبگرمکن دیواری برشمرد. برای اطمینان از این مشکل حتما وضعیت لوله‌ها را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده رسوب در لوله‌ها و سر شیرها برای رفع آن اقدام نمایید.

 

رسوب جمع شده در فیلتر‌ها و لوله‌های آبگرمکن

 

نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری و بررسی وضعیت لوله‌ها در ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری در بهبود وضعیت آبگرمکن در این شرایط تاثیر بسزایی داشته و از سری اقدامات پر اهمیت در این زمینه به شمار می‌آید. 

 

مشکل در سنسور دودکش آبگرمکن دیواری 

اختلال در عملکرد صحیح سنسور دودکش آبگرمکن در دسته مواردی است که در بررسی علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری باید مورد توجه قرار گیرد. این مورد با خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن بعد از روشن ماندن طولانی مدت رخ می‌دهد.

 

سنسور دودکش آبگرمکن دیواری بوتان

 

نصب استاندارد و صحیح دودکش در جلوگیری از بروز این مشکل بسیار تاثیر دارد. قبل از هر گونه اقدامی از اصولی بودن نصب دودکش آبگرمکن دیواری اطمینان حاصل کنید. در بررسی دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان در مدل‌های مختلف این مشکل به دلیل عدم رعایت فاصله در هنگام نصب دودکش بسیار دیده می‌شود.

 

ضعیف بودن جریان آب در لوله‌ها

یکی دیگر از دلایل رایج خاموش شدن آبگرمکن دیواری کم بودن جریان آب در لوله‌های منتهی به آبگرمکن تحت تاثیر ایراداتی مثل وجود نشتی، خرابی منبع انبساط و قطع بودن آب است. بنابراین علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در برخی مواقع کم بودن بیش از حد جریان آب در لوله‌ها می‌باشد.

 

ضعیف بودن جریان آب در لوله‌ها دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان

 

موارد بررسی شده در این قسمت در علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری نقش اساسی داشته اند. با این همه مواردی مثل قطعی ناگهانی گاز یا بسته بودن شیر گاز نیز می‌تواند در خاموش شدن آبگرمکن دیواری تاثیر داشته باشند.

 

دو دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان را بشناسید.

آبگرمکن دیواری بوتان در دسته آبگرمکن‌هایی پر استفاده در منازل به شمار می‌آید. خاموش شدن ناگهانی این مدل و برند آبگرمکن دیواری با مشکلات زیادی برای افراد همراه است. قطعی آب گرم مورد نیاز و همین طور خاموش شدن وقت و بی وقت آبگرمکن دیواری بوتان از بارزترین ایرادات مشاهده شده در هنگام استفاده از این آبگرمکن است.

 

دو دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان

 

در این قسمت به دو دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان برای آشنایی بیشتر افراد در هنگام مواجهه با این مشکل اشاره خواهیم داشت.

 

عدم رعایت اصول نصب دودکش آبگرمکن دیواری بوتان

از مهم‌ترین دلایل خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان در مدل‌های مختلف عدم توجه به رعایت اصول در هنگام نصب دودکش آبگرمکن است. این امر با عملکرد نامناسب سنسور دودکش و در نهایت خاموش شدن سمعک آبگرمکن در هنگام کار همراه است.

 

عدم رعایت اوصول نصب دودکش آبگرمکن دیواری بوتان

 

خاموش نشدن سریع شمعک بعد از بسته شده آب گرم

خاموش نشدن شمعک پس از بستن آب گرم در آبگرمکن دیواری بوتان با افزایش دمای مبدل حرارتی و در نتیجه افزایش فشار آب همراه است. این امر منجر به فعال شدن کنتاکت حرارتی نصب شده بر روی مبدل حرارتی و در نتیجه قطع شدن سیم ترموکوپل به بوبین است.

 

خاموش نشدن سریع شمعک بعد از بسته شده آب گرم

 

این موارد با قطعی جریان گاز و در نتیجه خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان همراه است. برای رفع این مشکل با کارشناسان و افراد متخصص در این زمینه ارتباط داشته باشید.

اهمیت آشنایی با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن با توجه با نوع کاربری این وسیله یک معضل و مشکل اساسی به شمار می‌آید. سرد شدن آب در هنگام حمام، قطعی آب گرم در مواقع ضروری و مواردی از این قبیل افراد را در هنگام استفاده از این وسیله کلافه و خسته می‌کند.

 

اهمیت آشنایی با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

 

علاوه بر این مورد، یافتن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری با عیب یابی به موقع این وسیله در نگهداری و استفاده طولانی مدت از آبگرمکن نقش موثری دارد. بنابراین بررسی دلایل خاموش شدن آبگرمکن هم در گرفتن جلوی خرابی دیگر قطعات اصلی آبگرمکن و هم در استفاده بهینه از این وسیله نقش موثری دارد.

اگر آبگرمکن شما خاموش می‌شود، در اولین فرصت برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. 

سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading