نصب دودکش آبگرمکن

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب دودکش آبگرمکن

نصب دودکش آبگرمکن از جمله کارهایی است که در هنگام آن باید حتما به نکات ایمنی آن توجه کنیم. همانطور که می‌دانید سوخت گاز موجب تولید بخارهای خطرناک و سمی می‌شود، که اگر آن را استنشاق کنیم، موجب مسمویت و حتی مرگ می‌شود. بنابراین باید از یک راه مطمئن برای خروج این گازهای سمی و خطرناک باید از لوله دودکش استفاده کنیم.

بهره مندی از  خصوصیات بارز بهترین آبگرمکن دیواری و ایستاده با نصب صحیح خصوصا در قسمت‌های حساس مثل دودکش و لوله کشی امکان پذیر است. آبگرمکن دیواری و آبگرمکن زمینی نیز از این قائده مستثنی نیست و باید حتما دودکش به آن نصب شود.  شرایط و نحوه نصب دودکش آبگرمکن دیواری و زمینی با توجه به عواملی مثل تفاوت پکیج و آبگرمکن در روند نصب و راه اندازی انواع آبگرمکن و پکیج در نظر گرفته شده است. 

شرایط نصب دودکش آبگرمکن

یکی از نکاتی که بعد از خرید آبگرمکن باید به آن توجه کنیم، انتخاب محل مناسب برای نصب دودکش آبگرمکن است. اولین نکته ای که در هنگام نصب آبگرمکن باید به آن توجه کنیم، دسترسی محل آبگرمکن به دستگاه های کنترل گاز است که این دسترسی بسیار مهم است. باید توجه کنید که محل نصب دودکش آبگرمکن نباید در کنار مواد و وسایل اشتعال زا باشد. به طور مثال به هیچ وجه از پایه‌های چوبی برای آبگرمکن استفاده نکنید.

همچنین به آبگرمکن شما نباید در معرض هوای سرد و یخ زدگی قرار داشته باشد. سعی کنید در هنگام نصب آبگرمکن همه اجزای آن ( شیر اطمینان پکیج و آبگرمکن دیواری، سه راهی، کلاهک و ...) را در سر جای خود نصب کنید.

در بیشتر مواقع علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان در اثر نصب غیر اصولی دودکش است. بنابراین بهتر است برای نصب دودکش آبگرمکن اگر در آن سررشته ای ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید و خودتان دست به کار نشوید.

 

دودکش آبگرمکن

 

مراحل نصب دودکش آبگرمکن

روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان و دیگر برندهای آبگرمکن دیواری مستلزم رعایت اصول نصب و راه اندازی است. پس از انتخاب مناسب؛ نوبت به نصب دودکش آبگرمکن می‌رسد. نصب دودکش آبگرمکن مراحل و نکاتی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  1. در اولین گام برای نصب دودکش آبگرمکن شما باید فاصله آبگرمکن تا ورودی دود کش ان را انزه گیری کنید و به همان اندازه دود کش را برش دهید.
  2. شیب مورد نظر برای خروج گازها باید به گونه ای باشد که این گازها به راحتی بتوانند خارج شود. پس به شیب لوله در نصب دود کش حتما باید دقت کنید.
  3. در مرحله بعد باید دودکش را مستقیما به آبگرمکن وصل کنید. در این مرحله لوله باید به وسیله پیچ های 3/8 اینچی به فاصله 7/5 تا 10 سانتی متری نزدیک به دودکش وصل کنید. باید توجه داشته باشید که فاصله های استاندارد حتما رعایت شود و حتما اتصالات مورد بررسی قرار گیرد و از اتصال آن ها اطمینان حاصل کنید. این کار باعث می شود که از نشتی گاز جلوگیری شود.
  4. در مرحله بعد از اتصال دودکش به آبگرمکن نوبت آن میرسد که دودکش را به راه خروجی وصل کنید. برای این مرحله نیز باید از پیچ های 3/8 اینچی برای اتصال استفاده کنید.

 

نصب دودکش آبگرم کن دیواری

 

نکات مهم درباره نصب دودکش آبگرمکن 

  • مورد مهم در نصب دودکش این است که حتما باید با از زانویی استفاده کنید.
  • توجه داشته باشید که لوله دودکش بیشتر از حد استاندارد نباید وارد دودکش اصلی شود. اگر به مقدار زیاد لوله دودکش در لوله اصلی قرار گیرد گاهی اوقات موجب مسدود شدن را ان می شود.
  • در هنگام نصب حتما لوله دودکش را بررسی کنید تا مسیر آن باز باشد و چیزی درون آن قرار نداشته باشد.به دو روش استفاده از شمع روشن یا  استفاده از لامپ روشن میتوانید مسیر را بازرسی کنید.
  • دقت کنید که فاصله استاندارد لوله دودکش از بلندترین قسمت ساختمان باید نیم متر بلندتر باشد.
  • یکی دیگر از عوامل مهم در نصب دودکش بودن هوای تازه است.
  • برخی از افراد به اشتباه از دودکش آبگرمکن برای دستگاه های دیگر نیز استفاده می کنند این کار بسیار اشتباه است و شما باید از دودکش آبگرمکن تنها برای آبگرمکن استفاده کنید.

 

قطر مناسب دودکش آبگرمکن دیواری

در مواردی پیش می‌آید که قطر لوله آبگرمکن متناسب با دریچه خروجی لوله نیست. با استفاده از ورقه های آلومینیومی و پشم شیشه می توانید آن را تنظیم کنید. اما پیشنهاد می شود به جای تعدیل قطر از لوله متناسب با راه خروجی استفاده کنید و لوله ای با اندازه مناسب برای این کار تهیه کنید. این کار از نشتی های احتمالی گازهای سمی جلوگیری خواهد کرد. اندازه استاندارد لوله آبگرمکن دیواری، لوله‌ای به قطر 15 سانتی متر در نظر می‌گیرند.

 

تست و تنظیم آبگرمکن پس از نصب دودکش

پس از نصب و اتصال آبگرمکن شیر فلکه اصلی و شیر قطع و وصل آبگرمکن را باز کنید. سپس نوبت هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان یا هواگیری پکیج می شود. این کار را به وسیله باز کردن نزدیکترین شیر آب گرم به آبگرمکن انجام دهید، پس از هواگیری و خروج آب از ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری می توانید شیر را ببندید. 

یکی از مواردی که هنگام تست آبگرمکن باید به آن توجه کنید، بررسی نشتی محل اتصال لوله‌های سرد و گرم است. شیر گاز را باز کنید و روشن شدن پیلوت را بررسی کنید. پس از روشن شدن پیلوت باید شیر خاموش و روشن را در حالت مشعل قرار دهید. ممکن است  علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری و همین طور  علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی تحت تاثیر عدم توجه به نکات ارائه شده در نصب دودکش بروز دهد. 

در آخر پس از روشن شدن آبگرمکن دودکش آن را بررسی کنید و چک کنید که نشتی نداشته باشد و گازها به خوبی خارج شود.

سخن پایانی

در این مطلب درباره دودکش آبگرمکن و مراحل نصب آن مطالبی را به شما گفتیم.

چنانچه برای انتخاب محل نصب آبگرمکن و نصب دودکش آبگرمکن تخصصی نداشتید و احتیاج به کمک داشتید، می‌توانید با ثبت سفارش در بازار آنلاین خدمت از ما با بهترین متخصصین این زمینه ارتباط بگیرید و از آن‌ها در این زمینه کمک بخواهید. شما پس از ثبت سفارش به راحتی می‌توانید با متخصصان تماس بگیرید و به رایگان از آن ها استعلام قیمت بگیرید. همچنین با خواندن نظرات سایر کاربران درباره پروژه‌های قبلی متخصصین بهترین انتخاب را این زمینه داشته باشید.

4.5 امتیاز از 1234 رای


سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین