رنگ آمیزی ساختمان مدرسه

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ آمیزی ساختمان مدرسه

نقاشی نمای ساختمان مدرسه قدم ساده اما تاثیرگذاری است که بنای خاکستری و کسل‌کننده مدارس را به مکانی جادویی و سرزنده تبدیل می‌کند. البته منظورمان صرفا رنگ آمیزی مدرسه ابتدایی یا پیش دبستانی نیست؛ هرمحیط آموزشی با کمی چاشنی طرح و رنگ به چیزی فراتر از یک حیاط و چندکلاس زیر یک سقف تبدیل می‌شود.

مطمئنیم بارها به مطالبی برخورده‌اید که درباره روانشناسی رنگ‌ها و استفاده هوشمندانه از آنها در خانه برای افزایش انرژی، آرامش و ... صحبت کرده‌اند؛ حالا مکانی را در نظر بگیرید که هرروز میزبان کودکان و نوجوانان شادابی است که آینده را شکل خواهند داد. به نظرتان همین موضوع اهمیت رنگ آمیزی ساختمان مدرسه را بیشتر نمی‌کند؟ پاسخ‌تان مثبت است؟ ما هم با شما هم‌عقیده‌ایم.

در ادامه قصد داریم خدمات نقاشی ساختمان مدرسه را زیر ذره‌بین ببریم، و زوایای مختلف آن را بررسی کنیم؛ از بخش‌هایی که نیاز به نقاشی دارند گرفته، تا بهترین رنگ‌های برای رنگ آمیزی مدرسه و هزینه آن. با «خدمت از ما» همراه باشید.

 

رنگ آمیزی مدرسه شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

در نگاه اول، بیشتر ما صرفا متوجه نقاشی نمای ساختمان مدرسه می‌شویم. اما بخش‌ها و وسایل دیگری هم در این مکان‌های آموزشی هستند که می‌توان با رنگ‌آمیزی آنها را چندپله ارتقاء داد.

 

رنگ آمیزی ساختمان مدرسه

در حالت ایده‌آل، نمای ساختمان و دیوارهای حیاط را باید به صورت سالانه نقاشی کرد؛ دلیل آن هم مشخص است، از جمله تردد بالای مدارس، شیطنت و بازیگوشی بچه‌ها، قرار گرفتن این بخش‌ها در معرض باد و باران و خورشید و انواع تغییرات آب‌وهوایی و ...

نقاشی ساختمان مدرسه مهمترین بخش در رنگ‌آمیزی این بناهاست. نقاشی نما و دیوارها حال و هوای کلی فضا را تعیین می‌کند، و همه افراد (از دانش‌آموزان و اولیا گرفته تا کادر آموزشی) در بدو ورود آنها را می‌بینند.

 

خط‌کشی حیاط و محوطه ورزش

در پروژه‌های نقاشی حیاط مدرسه ابتدایی و مقاطع بالاتر، خط‌کشی برای منظم کردم صفوف و تعیین مرز زمین‌های ورزشی فوق‌العاده مهم است. رنگ به کار رفته برای نقاشی حیاط مدرسه باید فوق‌العاده مقاوم باشد تا حداقل برای یک سال نه قدم‌های متعدد روی آنها تاثیر بگذارد، نه شرایط مختلف آب‌وهوایی.

خیس شدن این رنگ‌ها در اثر برف و باران هم نباید باعث لغزنده شدن سطح و ایجاد خطر برای دانش‌آموزان شود.

 

رنگ‌آمیزی راهروها و دیوارهای داخلی

برخلاف دیوارهای خارجی و نمای بیرونی، این بخش‌ها در پروسه رنگ آمیزی ساختمان مدرسه معمولا به صورت ساده رنگ‌آمیزی می‌شوند. یکی به خاطر اینکه فضاهای داخلی فراخ‌تر نشان داده شوند؛ و دیگری به دلیل اینکه این بخش‌ها معمولا با کاردستی‌ها، روزنامه‌دیواری‌ها و المان‌های گوناگون تزئین می‌شود.

به همین خاطر، دلیلی ندارد که با ایجاد طرح‌های متنوع بر شلوغی آنها اضافه، و چشم دانش‌آموزان هم خسته شود.

 

نقاشی نرده‌های راه‌پله‌ها

می‌بینید که یک پروژه نقاشی ساختمان مدرسه ریزه‌کاری‌های زیادی دارد. در میان این موارد، نقاشی نرده‌ها به زمان و انرژی بیشتری لازم دارد. نرده‌ها چندین وجه دارند، و نمی‌توان با اسپری آنها را سریع رنگ کرد.

به جای اینکار، مجریان رنگ آمیزی مدرسه با قلم‌مو این بخش را رنگ می‌کنند؛ آن هم طوری که به مرور زمان و برخورد چندین و چندباره دست‌ها با آنها رنگ‌شان سریع نرود.

 

 رنگ آمیزی کلاس درس

تردد در کلاس درس دست کمی از تردد بالای دانش‌آموزان در حیاط ندارد. این بخش هم باید به صورت سالانه با رنگ‌های روشن و ساده رنگ‌آمیزی شود. به این ترتیب هم تمرکز دانش‌آموزان حفظ می‌شود، هم نور در فضا بیشتر منعکس شده و فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

البته در بحث رنگ آمیزی مدرسه پیش دبستانی (و بعضا ابتدایی)، دست هنرمند برای ایجاد طرح‌های متنوع و شاد بازتر است.

 

رنگ‌آمیزی میزها و صندلی‌ها

رنگ‌آمیزی میزها و صندلی‌های فلزی یا چوبی مکمل رنگ آمیزی کلاس درس است. با وجود صندلی‌های تک‌نفره جدید، این خدمات کمتر انجام می‌شود. اما با این وجود، اینکار هم زیبایی این وسایل را افزایش می‌دهد، هم به عنوان یک لایه محافظ برای آنها عمل می‌کند.

 

رنگ آمیزی کلاس درس

 


"برای دریافت تعرفه نقاشی ساختمان، روی لینک مورد نظر کلیک کنید"


 

بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان مدرسه و بخش‌های دیگر آن چیست؟

از نظر تناژ، بهترین رنگ‌ها برای رنگ آمیزی کلاس درس و بخش‌های دیگر عبارت هستند از طیف‌های سبز و آبی. البته که گزینه‌های کلاسیک کرم و سفید هم کاربرد دارند (به ویژه برای سقف‌ها)، اما این دو گزینه در ایجاد فضایی آرامش‌بخش و کمک به افزایش تمرکز فوق‌العاده عمل می‌کنند.

بسته به فضای مدنظر می‌توان از رنگ‌های گرم مانند زرد، نارنجی و قرمز هم استفاده کرد. این رنگ‌ها که هرکدام به عنوان یک رنگ مناسب برای آموزش شناخته می‌شوند، ذهن را تحریک می‌کنند و هوشیاری را افزایش می‌دهند.

اما نوع رنگ چطور؟ برای نقاشی نمای ساختمان مدرسه و بخش‌های دیگر بهتر است از کدام جنس رنگ استفاده کنیم؟

 

بهترین رنگ برای نقاشی حیاط مدرسه

برای رنگ آمیزی حیاط مدرسه ابتدایی، پیش‌دبستانی و ... نباید سراغ رنگ‌های اکرلیک و یا لاتکس رفت. چسبندگی این رنگ‌ها کم است و اصطکاک به سرعت آنها را پاک می‌کند.

در عوض رنگ‌هایی که با آب یا تینر رقیق می‌شوند، مانند رنگ اپوکسی (که خط‌کشی آسفالت‌های خیابان هم با آن انجام می‌شود)، برای زمین عالی هستند.

 

بهترین رنگ برای نقاشی دیوارها

برای رنگ‌آمیزی این بخش‌ها حتما باید از رنگ‌های روغنی استفاده کرد. دلیل آن هم مشخص است: دوام قابل توجه و البته قابلیت شستشو. اصولا هرچه رنگ دیوارها براق‌تر باشد هم دوام‌شان بالاتر است، هم شستشوی آنها ساده است، هم نور را بیشتر منعکس می‌کنند.

البته رنگ‌های کنیتکس پلاستیک که ضد آب نیستند هم کم‌وبیش برای رنگ‌آمیزی راهروها و رنگ آمیزی کلاس درس کاربرد دارند.

 

بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان مدرسه

یکی از مناسب‌ترین رنگها برای نقاشی ساختمان مدرسه کنیتکس است. یک رنگ بسیار مدرن که به لطف مزیت‌های بی‌نظیرش در رنگ‌آمیزی نمای مدارس کاربرد زیادی دارد. این رنگ برجسته از پنبه نسوز، پرلیت و رزین ساخته شده، و بافت برجسته‌ای را روی دیوار ایجاد می‌کند.

کنیتکس انواع مختلفی دارد و در قالب رنگ‌های پلاستیک، روغنی و آکریلیک به فروش می‌رسند. کنیتکس‌های آکریلیک چون بر پایه آب هستند و حلال نفتی (تینر) ندارند برای رنگ آمیزی ساختمان مدرسه عالی‌اند.

(محتوای پیشنهادی: ترکیب رنگ ساختمان)

 

نقاشی حیاط مدرسه ابتدایی

 

بهترین زمان برای نقاشی مدارس چه وقت است؟

همان‌طور که حدس می‌زنید، بهترین زمان برای نقاشی نمای ساختمان مدرسه، فضای داخلی و حتی میزها و صندلی‌ها و نرده‌های فلزی (که رنگ آنها دیرتر خشک می‌شود)، تابستان است.

در این فصل مدارس تعطیل هستند. بنابراین هم فضای کار نقاش(ها) خلوت است، هم لازم نیست نگران بوی رنگ باشید. از طرفی دانش‌آموزان هم در سال جدید تحصیلی با دیدن فضای جدید شگفت‌زده خواهند شد.

به خدمات نقاشی نمای ساختمان مدرسه احتیاج دارید؟

امیدواریم با مطالعه این مطلب از چندوچون و نکات رنگ آمیزی کلاس درس و محیط مدرسه مطلع شده باشید.

اگر مایل هستید این خدمات را از برترین متخصصان شهرتان دریافت و یا حدود قیمت آن را به رایگان استعلام کنید، کافیست درخواست‌تان را در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید تا چند نقاش با ارسال مبلغ پیشنهادی خود با شما ارتباط بگیرند.

4.3 امتیاز از 1635 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین