حوله خشک کن چیست و چه کاربردی دارد؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
حوله خشک کن چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه نصب حوله خشک کن‌ یا شوفاژ حمام فقط برای خشک کردن حوله در حمام و سرویس‌های بهداشتی به‌کار نمی‌روند؛ اما آیا دقیقا می‌دانید حوله خشک کن چیست و چه کاربردی دارد؟ سوالات رایج بیشتر افراد در این مورد به لیست قیمت حوله خشک کن بوتان، حوله خشک کن برقی ایرانی، مرکز فروش حوله خشک کن در تهران (و سایر شهرها)، قیمت حوله خشک کن لورچ و... محدود می‌شود.

ما در این مطلب تصمیم داریم کاملا توضیح دهیم که حوله خشک کن چیست و چه کاربردی دارد؛ و با پوشش سایر مطالب مربوط به آن، بگوییم برای نصب و تعمیر آن نیز چه گزینه‌هایی دارید.

 

حوله خشک کن چیست؟

حوله خشک کن به‌عنوان نوعی رادیاتور، علاوه بر گرم کردن فضا به‌نحوی مطبوع، به‌خاطر ظاهر زیباتر خود نسبت به رادیاتورهای معمولی، المانی دکوری برای سرویس‌های بهداشتی نیز محسوب می‌شود.

طراحی بیشتر حوله خشک کن‌ها به‌صورتی است که این دستگاه‌ها به‌راحتی روی دیوار نصب شوند و فضای زیادی را اشغال نکنند. این روزها بسیاری از افراد خودشان این وسیله را در خانه نصب می‌کنند و به‌همین علت عباراتی همچون ارتفاع استاندارد حوله خشک کن، طریقه نصب حوله خشک کن بوتان و راهنمای نصب حوله خشک کن ایران رادیاتور به کرات مورد جستجو قرار می‌گیرند.

 

حوله خشک کن چیست و چه کاربردی دارد

 

نحوه کار حوله خشک کن تفاوتی چندانی با یک رادیاتور معمولی ندارد. این دستگاه برای انجام وظایفش آب گرم مورد نیاز خود را از موتورخانه مرکزی یا پکیج تامین می‌کند. گردش آب گرم در لوله‌های این دستگاه باعث گرم شدن فضا و همچنین جذب رطوبت می‌شود. تعداد این لوله‌ها براساس اندازه‌ی حمام متفاوت خواهد بود.

 


در بازار "خدمت از ما" در کنار خدمات نصب و تعمیر حوله خشک کن، خدمات نصب رادیاتور شوفاژ و همین طور انواع سیستم گرمایشی به چشم می‌خورد.


 

کاربرد حوله خشک کن چیست؟

حالا که می‌دانیم حوله خشک کن چیست، به سراغ کاربرد آن می‌رویم. در مقدمه اشاره کوچکی به این مورد داشتیم که این وسیله کاربردهای بیشتری علاوه بر خشک کردن حوله دارند؛ کاربردها و مزایای حوله خشک کن عبارت‌اند از:

  1. در وهله اول، مهمترین کاربرد حوله خشک کن به‌عنوان یک وسیله گرمایشی، از حوله خشک کن برقی ایرانی گرفته تا انواع حوله خشک کن خارجی و سایر مدل‌ها که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، گرم کردن فضاست.
  2. همانطور که از نام دستگاه هم مشخص است، یک مورد دیگر از کاربرد حوله خشک کن، استفاده از آن برای خشک کردن حوله‌ها، دستمال‌ها و لباس‌های کوچک است.
  3. یک مورد جالب در کاربرد حوله خشک کن این است که این دستگاه می‌تواند با دمای مشخص و کنترل رطوبت فضا، از رشد قارچ‌ها و کپک‌ها به‌دلیل رطوبت جلوگیری کند.
  4. طراحی زیبای انواع حوله خشک کن‌ (فارغ از کارایی‌شان) آنها را به یک وسیله دکوری زیبا نیز برای استفاده در دکوراسیون تبدیل می‌کند.
  5. کاربرد و نحوه استفاده از حوله خشک کن به حمام و سرویس‌های بهداشتی محدود نمی‌شود، از این دستگاه می‌توان در ورودی ساختمان، اتاق خواب، انباری، زیرزمین و حتی آشپزخانه نیز استفاده کرد.
  6. یکی دیگر از مزایای حوله خشک کن این است که می‌توان آن با هدف صرفه‌جویی در هزینه و انرژی به جای رادیاتورهای معمولی در اتاق‌ها و فضاهای کوچک نصب کرد.

 

لیست قیمت حوله خشک کن بوتان

 

انواع حوله خشک کن

حالا که بهتر متوجه شدیم حوله خشک کن چیست و چه کاربردی دارد، بد نیست نگاهی به مدل‌های آن نیز بیندازیم. مطمئنا با گشتی کوتاه در یک مرکز فروش حوله خشک کن دیده‌اید که این دستگاه چه مدل‌های متنوعی دارد. این وسیله‌های کاربردی و زیبا با توجه به جنس و نحوه عملکرد خود به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 

1. انواع حوله خشک کن از لحاظ عملکرد

این وسیله2های گرمایشی از نظر نحوه عملکرد به 2 دسته نقسیم می‌شوند:

 

حوله خشک کن هیدرونیکی

حوله خشک کن هیدرونیکی یا حوله خشک کن آبی درست مانند یک رادیاتور فضا را با استفاده از جریان آب در لوله‌های خود گرم می‌کند. اگر قصد خریداری این مدل را دارید، حتما سیستم گرمایشی ساختمان را مدنظر داشته باشید.

 

حوله خشک کن الکتریکی

حوله خشک کن الکتریکی که به آن حوله خشک کن برقی نیز می‌گویند، جدا از سیستم گرمایشی ساختمان عمل کرده و به کمک المنت‌های برقی خود (خشک یا تر) فضا را گرم می‌کند. یک حوله خشک کن برقی ایرانی در این دسته قرار می‌گیرد.

 

قیمت حوله خشک کن لورچ

 

2. انواع حوله خشک کن از لحاظ جنس

حوله خشک کن‌های موجود در بازار از نظر جنسی که دارند به 3 دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 

حوله خشک کن شیشه‌ای

حوله خشک کن شیشه‌ای از شیشه‌های حرارتی ساخته شده و با بدنه‌ای شفاف، در طیف رنگی و مدل‌های بسیار متنوعی در بازار عرضه می‌شوند. این مدل نسبت به سایر خشک کن‌ها وزن کمتری دارد؛ و نصب آن نیز زمان کمتری می گیرد.

 

حوله خشک کن استیل یا حوله خشک کن فولادی

رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مدل حوله خشک کن، نوع استیل آن است که از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود. حوله خشک کن استیل وزن بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها داشته و نصب آن نیز به زمان بیشتری احتیاج دارد.

 

حوله خشک کن آلومینیومی

حوله خشک کن آلومینیومی یکی از گزینه‌های مناسب در زمان خریداری این دستگاه و جستجو در مدل‌های حوله خشک کن برقی ایرانی، حوله خشک کن دیجی کالا یا مرکز فروش حوله خشک کن شهرتان است. این مدل علاوه بر وزن کمتر نسبت به مدل فولادی، قیمت مناسب‌تری نیز دارند.

علاوه بر این 2 دسته و مدل‌های آن، حوله خشک کن‌ها در مدل‌های ایستاده، دیواری و نصب شده به کف نیز در بازار موجود هستند.

ارتفاع حوله خشک کن از کف

هنگام نصب حوله خشک کن، یکی از مواردی که اهمیت بسیاری دارد، ارتفاع استاندارد نصب حوله خشک کن است. ارتفاع حوله خشک کن از کف بهتر است 90 تا 120 سانتی‌متر باشد. البته ابعاد حوله خشک کن در اندازه ارتفاع حوله خشک کن از کف تاثیرگذار است. شیر رفت و برگشت حوله خشک کن برخلاف رادیاتورها، پایین آن نصب می‌شود. 

مطلب مهمی که به دنبال انتخاب و خرید حوله خشک کن می‌آید، نحوه نصب لوله خشک کن و همچنین در مواردی نحوه عیب‌یابی و تعمیر لوله خشک کن است.

 

شما با استفاده از اپلیکیشن و یا وب سایت "خدمت از ما" و ثبت سفارش خود می‌توانید راهنمایی‌های لازم را نه‌تنها در خصوص قیمت حوله خشک کن لورچ و حوله خشک کن 10 لول ایران رادیاتور، بلکه در مورد نحوه استفاده از حوله خشک کن نیز دریافت کنید و از خدمات یک متخصص باتجربه در نصب و تعمیر حوله خشک کن کمک بگیرید تا دستگاه‌تان بیشترین کارایی و دوام را داشته باشد.

4.5 امتیاز از 1692 رای


تعمیر و نصب حوله خشک کن
برای سرویس تعمیر و نصب حوله خشک کن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین