موثرترین ترفند رفع لکه لباس سفید

ثبت درخواست " خشکشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
موثرترین ترفند رفع لکه لباس سفید

رفع لکه لباس سفید همیشه جز بزرگترین دغدغه‌های هر فردی جهت پوشیدن لباس سفید می‌باشد. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که تنها به دلیل ترس از لکه شدن و ناتوانی از رفع لکه لباس سفید از پوشیدن هر مدل لباس سفیدی اجتناب می‌کنند؛ لازم است به شما بگوییم که می‌توانید تنها با چند ترفند ساده، خیلی آسان به سفید کردن لباس رنگ گرفته خود بپردازید.

پس ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را از جهت آشنایی با انواع راهکارهای پاک کردن لکه زرد از لباس سفید با استفاده از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین موادی که در هر خانه‌ای موجود است را از دست ندهید.

7 راهکار رفع لکه لباس سفید با مواد طبیعی

این نکته را به خاطر بسپارید که جهت سفید کردن لباس رنگ گرفته حتما لازم نیست از شوینده‌های قوی شیمیایی استفاده کرد. چرا که در بیشتر اوقات ممکن است علاوه بر عدم از بین بردن لکه، به بافت پارچه و لباس شما نیز آسیب برساند. به جای آن شما می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی موجود در خانه خود، به سادگی به رفع لکه لباس سفید خود بپردازید.

راهکارهایی که در ادامه برای شما شرح داده‌ایم جزو موثرترین راهکارهای تمیز کردن لباس سفید با مواد طبیعی خواهد بود؛ که به شما کمک می کند که در مدت بسیار کوتاهی لباس‌های سفید خود را مثل روز اول تمیز و زیبا گردانید.

 

استفاده از سرکه سفید

اگر دغدغه شما پاک کردن لکه‌های ایجاد شده به دلیل گرد و خاک بر روی لباس یا پارچه سفید باشد، نگران پاک کردن آن نباشید؛ چرا که سرکه سفید می‌تواند به تنهایی تمامی لکه‌های ایجاد شده را در خود حل کند. در نتیجه به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ استفاده‌ای از مواد شوینده قوی شیمیایی، به سادگی به رفع لکه لباس سفید خود بپردازید.

 

استفاده از لیمو و سرکه

ترکیبی از مقدار مساوی دو ماده سرکه و لیمو، چنان قدرتمند است که می‌تواند قوی‌ترین لکه‌های ایجاد شده بر روی انواع لباس‌های سفید را برطرف سازد. این دو ماده که از آن‌ها به عنوان لکه برهای طبیعی نیز یاد می‌شود؛ در شست و شوی لباس سفید، بدون رساندن هیچ گونه آسیبی به بافت پارچه، آن را مثل روز اول تمیز و نو خواهد کرد.

 

استفاده از آبلیمو، پودر لباسشویی و نمک

ترکیبی از یک قاشق غذاخوری نمک، به همراه نصف فنجان آبلیمو و یک چهارم فنجان پودر لباسشویی در تشتی از آب گرم، می‌تواند در پاک کردن لکه زرد از لباس سفید بسیار موثر باشد. تنها نیاز است که ترکیب مواد حاصل را به مدت کمتر از یک ساعت در تماس با قسمت لکه شده لباس خود قرار دهید. پس از شست و شوی آن می‌توانید شاهد سفید و تمیز شدن آن باشید.

 

۷ راهکار موثر رفع لکه لباس سفید

 

استفاده از قرص آسپرین

یکی از موادی که در جهت پاک کردن لکه زرد از لباس سفید که ممکن است بر اثر ریختن غذا و به جای ماندن چربی آن بر روی لباس، بسیار موثر می‌باشد، استفاده از قرص آسپرین خواهد بود. برای استفاده از این ماده لازم است لباس یا پارچه خود را در تشتی پر از آب، که به آن 4 تا 6 عدد قرص آسپرین له شده اضافه کرده‌اید خوب خیس کنید.

فراموش نکنید که باید لباس خود را پس از خارج کردن از محلول آسپرین، با مواد شوینده مناسب به خوبی بشویید.

 

استفاده از نمک و اتیل الکل

ترکیبی که از مخلوط کردن نمک در اتیل الکل حاصل می‌شود می‌تواند انواع لکه‌های ایجاد شده بر روی لباس‌های سفید را به آسانی در خود حل کند. برای آن تنها کافی است مخلوط را به مدت 10 الی 15 دقیقه جهت رفع لکه لباس سفید، بر روی لکه قرار دهید، سپس آن را به خوبی بشویید و در پایان آبکشی کنید.

اگر لکه‌های ایجاد شده به دلیل تماس لباس شما با چمن و سبزی باشد، اتیل الکل ترفندی بسیار مناسب جهت از بین بردن آن خواهد بود.

 

استفاده از جوش شیرین

تنها 30 گرم از جوش شیرین در حدود 4 لیتر آب می‌تواند به شما کمک کند تا در مدت بسیار کوتاهی به سفید کردن لباس رنگ گرفته خود بپردازید. دقت داشته باشید که برای اثر کردن محلول فوق در از بین رفتن لکه‌ها، بهتر است چند دقیقه لباس‌های خود را درون آن رها سازید تا محلول بتواند لکه‌ها را به خوبی در خود حل کند.

 

بهترین روش سفید کردن لباس رنگ گرفته

 

استفاده از لیمو

قرار دادن برش‌هایی از لیمو در ظرفی از آب جوش و سپس خیساندن لباس‌ها و پارچه های سفید به مدت چند ساعت در آن در رفع لکه لباس سفید بسیار رایج می‌باشد. فراموش نکنید که پس از خارج کردن لباس‌ها از درون محلول گفته شده، توصیه می‌شود که آن‌ها را به مدت 1 الی 2 ساعت نیز در محلولی از مواد شوینده قرار دهید. شستن لباس پس از مراحل گفته شده ضروری و لازم خواهد بود.

در آخر بخوانید

فراموش نکنید که لباس‌های سفید بر خلاف سایر رنگ‌ها بسیار حساس می‌باشند؛ از این رو بهتر است تمیز کردن آن‌ها نیز با دقت بیشتری انجام گیرد. در ابتدا به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا حد امکان از کثیف شده و شستشوی لباس‌های سفید خود جلوگیری کنید. اما در صورت ضرورت به شست و شو، آن‌ها را با مواد طبیعی و جدا از سایر لباس‌های رنگی بشوید.

 این نکته را به خاطر بسپارید که پاک کردن لکه زرد از لباس سفید بلافاصله پس از کثیف شدن آن، بسیار ساده‌تر از زمان خواهد بود که لکه به مدت زیادی بر روی لباس باقی بماند. راه‌های گفته شده به شما کمک می‌کند تا در مدت بسیار کوتاهی بتوانید به سفید کردن لباس رنگ گرفته خود بپردازید.

پس از تمامی راه‌های گفته شده بهتر است بدانید که بهترین روش شستشو لباس‌های سفید، شستشوی آن‌ها با دست خواهد بود. اگر مطالب گفته شده نتوانستند شما را در رفع لکه لباس سفید کمک کنند، نگران نباشید و با ثبت درخواست خود در بازار آنلاین "خدمت از ما" از مجرب‌ترین متخصصان در  این زمینه کمک بگیرید. 

4.5 امتیاز از 979 رای


خشکشویی
برای سرویس خشکشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین