نحوه پاک کردن لکه آدامس به ساده‌ترین روش

ثبت درخواست " خشکشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه پاک کردن لکه آدامس به ساده‌ترین روش

پاک کردن آدامس از روی لباس ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد. اگر از آن دسته افرادی هستید که تجربه چسبیدن آدامس به لباس و وسایل خود را داشته‌اید پس لازم است هر چه سریع‌تر پاک کردن آدامس از روی لباس را یاد بگیرید. اما اصلا نگران نباشید پاک کردن آدامس بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید صورت می‌گیرد. ما در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" تنها با چند روش ساده و با استفاده از در دسترس‌ترین مواد، به شما موثرترین نحوه پاک کردن لکه آدامس را شرح می‌دهیم.

11 روش آسان پاک کردن آدامس

 روش‌های مختلفی در پاک کردن آدامس از روی لباس قابل استفاده هستند؛ که اکثر این روش‌ها بسیار ساده و سریع هستند. شما می توانید در خانه با استفاده از چند ماده ساده به پاک کردن آدامس از روی پارچه، کیف، لباس یا حتی مبل و فرش خود نیز بپردازید. در ادامه به شرح چند روش موثر آن خواهیم پرداخت.

 

استفاده از یخ

از معمول‌ترین موادی که جهت پاک کردن آدامس استفاده می‌شود یخ می‌باشد. چرا که علاوه بر پاک کردن تمامی آدامس چسبیده شده به لباس یا پارچه هیچ آسیبی به بافت پارچه شما وارد نخواهد کرد. برای استفاده از این روش تنها کافی است  چند قطعه یخ را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پارچه و آدامس چسبیده در آن قسمت قرار دهید. پس از سرد شدن آن قسمت و گذشت مدتی شما شاهد جدا شدن ذرات آدامس خواهید بود.

 

11 روش آسان پاک کردن آدامس

 

 قرار دادن پارچه در فریزر

یخ زدن آدامسی که به پارچه چسبیده است، کنده شدن آن را بسیار ساده‌تر می کند. از این رو می‌توانید به جای استفاده از یخ، پارچه را به مدت ۲ ساعت در فریزر قرار دهید و پس از آن به وسیله ناخن یا جسمی سخت به آرامی آدامس را از آن جدا کنید. 

 

استفاده از آبلیمو

 آب لیمو نیز مانند یخ به دلیل اینکه هیچ آسیبی به بافت پارچه وارد نمی‌کند انتخاب هوشمندانه‌ای جهت پاک کردن آدامس از روی لباس خواهد بود. برای آن تنها کافی است قسمتی از پارچه که به آدامس آغشته شده را در مقداری آبلیمو قرار دهید و سپس آدامس به وسیله جسم سخت به نحوی که به بافت پارچه هیچگونه آسیبی وارد نشود به آرامی جدا کنید.

 

 استفاده از سرکه

مسواک آغشته به سرکه گرم شده یکی از ابزاری است که می‌توانید از آن جهت پاک کردن لکه آدامس از روی لباس مبل یا فرش‌های خود استفاده کنید. فراموش نکنید که پس از استفاده از سرکه حتماً لازم است لباس یا آن قسمت از مبل و فرش خود را به خوبی با شوینده مناسب آن را بشویید؛ تا هیچ اثری از سرکه بر روی لوازم شما باقی نماند.

 

استفاده از اتو

زمانی که از اتو جهت نحوه پاک کردن لکه آدامس استفاده می‌شود، لازم است ابتدا مقوایی را بر روی آن قسمت از لباس که به آدامس آغشته شده است قرار دهید. سپس  اتو را در حرارت متوسط تنظیم کرده و بر روی پشت قسمتی که به آدامس چسبیده است بکشید. در این مرحله گرمای آزاد شده است اتو به سادگی موجب جدا شدن آدامس از لباس و چسبیدن آن به مقوا خواهد شد.

 

 استفاده از روغن نارگیل

فراموش نکنید که جهت استفاده از روغن نارگیل برای پاک کردن آدامس، ابتدا باید روغن را کمی گرم کنید. سپس  آن قسمت از لباس خود را که آدامس به آن چسبیده است را در آن قرار دهید. این کار باعث نرم شدن آدامس و ضعیف شدن قدرت چسبندگی آن خواهد شد. پس از انجام این مراحل تنها کافی است به وسیله مسواکی نرم تمامی از ذرات باقیمانده آدامس را از روی لباس خود جدا کنید.

 

استفاده از الکل

 یک تکه اسفنج یا پنبه آغشته به الکل می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی موجب پاک کردن آدامس و لکه آن از روی هر مدل پارچه‌ای شود. دقت داشته باشید که اسفنج استفاده شده حتما تمیز باشد و پس از پاک شدن آدامس حتماً لباس به وسیله شوینده و نرم کننده مناسب به خوبی شسته شود.

 

آسان‌ترین روش پاک کردن آدامس

 

 استفاده از آب جوش

جهت استفاده از آب جوش اطمینان حاصل کنید که پارچه لباس شما واکنش خاصی هنگام قرار گرفتن در آب جوش از خود نشان ندهد. پس از آن می‌توانید جهت پاک کردن آدامس از روی لباس خود آن قسمتی از لباس را درون آب جوش قرار دهید. سپس به وسیله ناخن یا مسواکی باقیمانده ذرات آدامس را به آسانی از از روی آن بتراشید.

 

 استفاده از اسپری مو

 اگر در خانه اسپری مو در دسترس دارید استفاده از آن جهت پاک کردن آدامس از روی لباس بسیار توصیه می‌شود. جهت انجام آن تنها کافی است مقدار کمی اسپری مو را بر روی مکانی که آدامس به لباس چسبیده است اسپری کنید و سپس می‌توانید به آسانی آدامس را از لباس خود جدا کنید. پس از طی کردن مراحل گفته شده شستن‌ لباس را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

 

استفاده از نوار چسب

 شما می‌توانید تنها با استفاده از مقداری نوارچسب در چند مرحله به پاک کردن آدامس از روی هر سطحی بپردازید. تنها کافی است قسمتی از نوار چسب را جدا کنید و آن را بر روی آدامس بچسبانید و با تکرار چند بار چسباندن نوار چسب و کندن آن شاهد کنده شدن ذرات آدامس از روی لباس باشید.

 

 استفاده از صابون مایع

صابون مایع جز موادی است که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. برای استفاده از آن تنها کافی است مقداری از صابون مایع را بر روی آدامس چسبیده به لباس بکشید و به وسیله مسواک آن را بسابید. در صورتی که آدامس از روی پارچه به طور کامل کنده نشد، و تنها کافی است به وسیله یک چاقو آن را بتراشید.

 در آخر بخوانید

 اگر تاکنون لباس‌های خود را تنها به این خاطر که آدامس با آن‌ها چسبیده است دور می انداختید دیگر دست نگه دارید. چرا که شما می‌توانید تنها با استفاده از موادی که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود و به آسانی به پاک کردن آدامس از روی لباس خود بپردازید. امیدواریم این مطلب از جهت آشنا کردن شما با آسان‌ترین نحوه پاک کردن لکه آدامس به شما  جهت پاک کردن آدامس و لکه آن از روی هر پارچه‌ای کمک کرده باشد.

4.5 امتیاز از 990 رای


خشکشویی
برای سرویس خشکشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین