انواع سنگ مصنوعی

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی نمونه‌ای از سنگ‌های طبیعی با افزودنی‌هایی مثل سیمان و مواد پلیمری که در دکوراسیون داخلی و خارجی کاربرد متنوعی دارد. انواع سنگ مصنوعی با تلفیق خصوصیات سنگ‌های طبیعی و مواد افزودنی که نواقص برطرف شده این سنگ‌ها مثل وزن بالا همراه است.

طرح سنگ مصنوعی در نمونه‌هایی مثل دیوارپوش سنگ مصنوعی با طراحی داخلی ساختمان راه پیدا کرده است. هدف اصلی تولید سنگ‌های مصنوعی به صفر رساندن برخی ایرادات سنگ‌های طبیعی و استفاده از قابلیت‌های ظاهری و کاربردی آنها با شرایط آسان تر بوده است.

ماهیت سنگ مصنوعی cps، سمنت پلاست، قرنیز سنگ مصنوعی و تاثیر مواد اولیه سنگ مصنوعی مثل رزین اپوکسی سنگ مصنوعی در کیفیت آن از سری موارد پر اهمیت در آشنایی با انواع سنگ مصنوعی به شمار می‌آید. در این مطلب از مجله خدمت از ما با ماهیت سنگ مصنوعی و مواد اولیه سنگ مصنوعی در کنار مصارف کاربردی سنگ‌های مصنوعی آشنا می‌شویم.

سنگ مصنوعی چیست؟

سنگ مصنوعی که معادل انگلیسی آن Artificial stone با هدف کاهش ایرادات سنگ‌های طبیعی و افزایش مزیت‌های کاربردی انواع سنگ ساختمانی با ترکیبات سنگ مصنوعی خاصی تولید شده است.

 

طرح سنگ مصنوعی

 

مواد اولیه تولید سنگ مصنوعی بنا به تحقیقات انجام شده سیمان و افزودنی های پلیمری است کاهش وزن و نصب سریع تر انواع سنگ‌های مصنوعی را به همراه دارد.

از دیگر اهداف ساخت سنگ مصنوعی می‌توان به افزایش تنوع طرح، رنگ به نسبت سنگ طبیعی و از بین بردن محدودیت‌های برخی سنگ‌ها برای مصارف مختلف ساختمانی است. سنگ‌ های مصنوعی هر سلیقه‌ای را پوشش داده و کیفیت و هزینه را در شرایط مطلوبی قرار داده است.

 

ترکیبات سنگ مصنوعی

فرمول سنگ مصنوعی که برگرفته از همان مواد اولیه سنگ مصنوعی بوده از ترکیبات سنگ طبیعی با مواد‌های افزودنی مثل سیمان، رس و مواد پلیمری در یک محیط آزمایشگاهی است.

 

مواد اولیه تولید سنگ مصنوعی

 

بعنوان مثل رس به کار رفته در سنگ مصنوعی قابلیت تحمل گرمای سنگ را بالا برده و از طرفی سیمان اضافه شده در ترکیبات سنک مصنوعی عمر استفاده آن را افزوده است.

 

رزین سنگ مصنوعی چیست

در برخی تحقیقات انجام شده در ماده‌ای به نام رزین یا رزین اپوکسی در لیست مواد سنگ مصنوعی اشاره شده است. رزین سنگ مصنوعی بر پایه پلی کربکسیلیک اتر تولید شده که باعث روانی بتن و تولید بتن های بسیار پرمقاومت می شود. بیشتر در ترکیبات تولید سنگ مصنوعی سنت پلاست این ماده به مشاهده می‌شود.

 

مواد اولیه سنگ مصنوعی

 

ویژگی‌های سنگ مصنوعی

انواع سنگ مصنوعی همانند دیگر متریال ساخته شده در محیط‌های آزمایشگاهی با یک سری ویژگی خوب و بد همراه است. رنگ های متنوع، ضخامت کم، عمر کاربردی بالا، افزایش مقاومت سنگ و در نهایت امکان سفارش و استفاده از طرح‌های دلخواه سنگ مصنوعی در ساختمان از مزایای کاربردی این نوع مصالح ساختمانی جدید است.

 

سنگ مصنوعی برای نما ساختمان

 

انواع سنگ مصنوعی

سنگ های مصنوعی همانند دیگر سنگ‌های استخراج شده در طبیعت و تشکیل شده در معرض تغییرات آب و هوایی محیط از نمونه‌های مختلف و متنوعی برخوردار است. تفاوت سنگ مصنوعی با سنگ طبیعی در این حالت امکان سفارش یک طرح دلخواه و دریافت ظاهر مطلوب از سنگ تغییر دکوراسیون منزل است.

 

سنگ های مصنوعی

 

سنگ مصنوعی سمنت پلاست

از نمونه‌های اولیه سنگ مصنوعی و پر کاربرد ترین نوع این سنگ می‌توان به سمنت پلاست اشاره داشت. در پاسخ به سوال سنگ مصنوعی سمنت پلاست چیست آن را سیمان فراوری شده با ترکیبات پلیمیری و نانو و تشکیل دهنده یک سنگ مصنوعی معرفی کرد.

 

دیوارپوش سنگ مصنوعی

 

سنگ مصنوعی سامیت

نامگذاری بر روی سنگ های مصنوعی در برخی مواقع بر گرفته از سنگ‌های مشابه طبیعی آنها و یا شرکت‌های سازنده و پشتیبان کننده تولید این سنگ‌ها است. متریال زیبای به کار رفته در این سنگ آن را برای نصب در فضاهای داخلی رستوران‌ها ، هتل‌ها ، سالن‌های کنفرانس و فروشگاه‌ها مناسب کرده است.

 

سنگ مصنوعی سامیت

 

دیگر مصارف کاربردی این سنگ مصنوعی به دلیل براقی سطح آن و قابلیت نگهداری راحت و نظافت سریع در سرویس بهداشتی و حمام است. همین طور در آزمایشگاه‌ها، مدارس و مکان‌های عمومی نیز کاربرد دارد.

 

سنگ مصنوعی cps

اصلی ترین تفاوت این سنگ مصنوعی با دیگر موارد ترکیبات سنگ مصنوعی است. در این مدل سنگ برخلاف دیگر سنگ‎های مصنوعی که از ترکیبات خاک، مواد پلیمری و خمیر سنگ تحت دمای بالا ساخته شده‌اند، سنگ مصنوعی cps 98 درصد از سنگ خالص و به همراه مقدار کمی رزین ساخته شده است.

 

سنگ مصنوعی cps

 

شباهت بیش زیاد این سنگ در حالت تولید شرایط را برای انتخاب آن به جای سنگ‌های رسوبی و آهکی در پروژه‌های ساختمانی فراهم کرده است.

 

سنگ مصنوعی برای نمای داخلی

 

مواردی دیگری مثل سنگ های مصنوعی کورین، اونیکس، مشابه کوارتز، سنگ مصنوعی با تولیدات پلیمری نیز در دسته بندی انواع سنگ مصنوعی قرار دارند که هر کدام مصارف کاربردی متنوعی را دارند.

 

سنگ مصنوعی کورین

کورین ماده‌ای مهندسی شده از ترکیب‌های اکریلیک با سایر مواد معدنی و سنگی است که شبه کوارتز است. ماده تهیه شده در این نمونه تولیدات سنگ مصنوعی در قالب‌های مخصوصی برای شکل گیری ورق‌های کورین ریخته می‌شود.

 

معایب سنگ مصنوعی

 

مزایای کاربردی مانند تنوع رنگ، مقاومت بالا و طرح‌های زیبا استفاده از این سنگ در فضای آشپزخانه و دیگر قسمت‌های منزل را بوجود آورده است.

 

مصارف کاربردی سنگ‌ های مصنوعی

پس از آشنایی با انواع سنگ مصنوعی شناخت مصارف کاربردی این سنگ در دکوراسیون داخی و خارجی در روند اجرای آن تاثیر بسزایی دارد. از این رو در این بخش به نمونه‌های نصب سنگ مصنوعی در ساختمان در قالب پروژه‌های طراحی داخلی و خارجی اشاره خواهیم داشت.

 

دیوار پوش سنگ مصنوعی

 

دیوارپوش سنگ مصنوعی

دیوارپوش سنگ مصنوعی از نمونه‌های متنوع و کاربردی نصب سنگ‌های مصنوعی در دیوار داخلی ساختمان است. طرح رنگ متنوع و در دسترس دیوار پوش مصنوعی، عایق رطوبت و حرارت، ضد باکتری بودن و داشتن تمام استاندار‌های دیوار پوش سنگ طبیعی از ویژگی‌های کاربردی آن است.

 

سنگ مصنوعی نما وکف

 

سنگ مصنوعی برای نما ساختمان

قابلیت استحکام بالا، سبکی و نصب آسان و طراحی و تولید سنگ مصنوعی سبک برای نما از مصارف کاربردی این متریال در نمای بیرونی و درونی ساختمان است.

 

سنگ مصنوعی نمای بیرون ساختمان

 

سنگ مصنوعی نمای ساختمان در نمونه‌های متنوعی مثل سنگ مصنوعی نمای رومی، سنگ مصنوعی نمای بیرون ساختمان، سنگ مصنوعی نما داخلی در حالت مدرن و کلاسیک قابل تجرا می‌باشد.

 

سنگ مصنوعی کف

شبیه سازی ویژگی‌های سنگ کف طبیعی در این نمونه متریال در کنار مقاومت بالا، عایق رطوبت و دما، تنوع طرح و رنگ امکان دسترسی به ظاهر و مدل سفارشی وجود دارد. سنگ مصنوعی کف ساختمان بر اساس سلیقه و وضعیت طراحی داخلی ساختمان قابل نصب و اجراست.

 

سنگ مصنوعی کف ساختمان

 

سنگ مصنوعی نمای دیوار داخلی

استفاده از سنگ های مصنوعی برای نمای پشت تلویزیون، بالای شومینه و بین کابینت از نمونه‌های کاربرد سنگ مصنوعی نمای دیوار داخلی است. از سنگ‌های با تحمل بالای حرارت در قسمت بالایی و زیرین شومینه و نمونه‌های کلاسیک و مدرن برای برجسته نشان دادن جایگاه تلویزیون استفاده می‌شود.

 

سنگ مصنوعی نمای دیوار داخلی

 

قرنیز سنگ مصنوعی

قرنیز سنگی نمونه‌ای از تجهیزات کاربردی در دکوراسیون داخلی بوده که با پوشش فاصله بین دیوار و کف علاوه بر جلوگیری از نفوذ رطوبت در زیبایی فضا نیز تاثیر دارد.

 

دیوارپوش سنگ مصنوعی و قرنیز سنگ مصنوعی

 

قرنیز سنگ مصنوعی با تنوع رنگ و مقاومت بالا از نمونه‌های استفاده از سنگ مصنوعی در این قبیل امکانات است.

نکات مهم درباره کاربرد سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی همانند دیگر متریال‌های به کار رفته در تغییرات دکوراسیون و بهبود شرایط ساختمان در حالت درونی و بیرونی با یک سری نکات برای اجرا همراه است.

  • سنگ کوارتز، مرمریت و تراورتن در دسته پرکاربرد ترین سنگ‌های مصنوعی قرار داشته که نشانگر تمایل زیاد افراد به نصب این شبه سنگ‌ها در محیط ساختمان دارد.
  • قبل از انتخاب سنگ منصوعی از مرغوبیت مواد اولیه تولید سنگ مصنوعی اطمینان حاصل کنید.
  • برای استفاده از سنگ مصنوعی کف، دیوار و نما بهترین و متناسب ترین طرح با دیگر قسمت‌های دکوراسیون داخلی و خارجی در در نظر بگیرید.
  • قبل از انتخاب انواع سنگ مصنوعی برای مکان‌های مشخص حتما با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

4.5 امتیاز از 1149 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین