بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی

کتاب‌های زبان انگلیسی آنقدر متنوع هستند که می‌توانند هر زبان‌آموزی را گیج کنند. اگر درحال یادگیری زبان در آموزشگاه باشد، خود مجموعه آموزشی بهترین کتاب‌های زبان و کتاب‌های زبان انگلیسی به ترتیب سطح را برای تدریس انتخاب می‌کند.

اما اگر قصد داشته باشید به صورت خودآموز زبان انگلیسی را یاد بگیرید، مسئولیت تهیه و انتخاب بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی به عهده خودتان خواهد بود. در این مطلب بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی می‌کنیم، تا بتوانید با اطلاعات کامل بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی و مناسب‌ترین کتاب‌های زبان را با توجه به هدف‌تان تهیه کنید.

انواع کتاب‌های زبان انگلیسی

باید بدانید که انواع کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را می‌توان به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد. بد نیست پیش از معرفی بهترین کتاب‌های زبان با آنها بهتر آشنا شویم:

 

1. کتاب‌های زبان اصلی (Coursebooks)

این کتاب‌های زبان انگلیسی هر چهار مهارت شنیدن، خواندن، نوشتن و مکالمه را آموزش می‌دهند. بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی در این دسته گرامر، دایره واژگان و تلفظ را نیز در برمی‌گیرند. این کتاب‌های زبان انگلیسی به ترتیب سطح، از مبتدی تا پیشرفته منتشر می‌شوند؛ مانند کتاب‌های زبان تاپ ناچ.

 

2. کتاب‌های زبان انگلیسی مرجع (Reference Books)

کتاب‌های زبان مرجع هیچ‌گاه کاربرد خود را برای زبان‌آموزان از دست نمی‌دهند. کتاب‌هایی از جمله فرهنگ لغات و دیکشنری‌های تصویری در این دسته از کتاب‌های زبان جای می‌گیرند.

 

3. کتاب آموزش زبان انگلیسی تک مهارته (Single Skill Books)

همان‌طور که از نام آنها مشخص است، این کتاب‌های زبان انگلیسی یک یا نهایتا دو مهارت را آموزش می‌دهند. توصیه می‌کنیم از بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی در این دسته در صورت احساس نیاز به تقویت مهارتی خاص استفاده کنید.

 

کتاب‌های زبان انگلیسی

 

معرفی بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی

حال که با انواع کتاب آموزش زبان انگلیسی آشنا شدیم، در ادامه بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم:

 

1. کتاب‌های زبان تاپ ناچ (Top Noch)

کتاب‌های زبان تاپ ناچ یکی از شناخته‌شده‌ترین کتاب‌های زبان انگلیسی در بین زبان‌آموزان است. این مجموعه کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را پوشش داده، و برای یادگیری عمومی زبان انگلیسی یک منبع فوق‌العاده است.

کتاب‌های زبان تاپ ناچ که توسط موسسه انتشارات خوش‌نام لانگمن طراحی شده است، نگاهی ساده به مفاهیمی مانند تلفظ صحیح، واژگان و گرامر دارد. این کتاب‌های زبان انگلیسی به ترتیب سطح، از مفاهیم کاربردی استفاده کرده و زبان‌آموزان را به برقراری مکالمات ساده تشویق می‌کند. اگر در یادگیری انگلیسی مبتدی هستید، کتاب‌های زبان تاپ ناچ می‌توانند یکی از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای شروع باشند.

 

2. کتاب‌های زبان American English File

برخلاف کتاب‌های زبان تاپ ناچ که یک کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته است، کتاب‌های زبان American English File از سطح متوسط تا پیشرفته را پوشش می‌دهند. این کتاب آموزش زبان انگلیسی با کمک تلفظ صحیح و مکالمه‌های گوناگون، سایر مهارت‌های زبان انگلیسی مانند گرامر و واژگان را به شما آموزش می‌دهد.

علاوه بر مهارت‌های چهارگانه، به جرات می‌توان این مجموعه کتاب‌های زبان انگلیسی را بهترین کتاب مکالمه روزمره زبان انگلیسی و همچنین آموزش تلفظ (البته به لهجه آمریکایی) دانست.

 

بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی

 

3. کتاب‌های زبان انگلیسی Interchange

اگر به دنبال کتاب‌های زبان انگلیسی به ترتیب سطح یا یک کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته هستید، مجموعه Interchange یک انتخاب عالی خواهد بود. این مجموعه نیز مانند کتاب‌های زبان تاپ ناچ تمامی سطح‌ها را در چهار کتاب پوشش داده، و بیشتر برای نوجوانان و بزرگسالان تدریس می‌شود.

این سری کتاب زیرمجموعه کتاب‌های زبان کمبریج بوده، و در بیشتر آموزشگاه‌های زبان به ‌عنوان بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان درنظر گرفته می‌شود. اضافه شدن اصطلاحات جدید مرتبط با تکنولوژی در جلدهای جدید، یکی دیگر از نکات مثبت این مجموعه کتاب‌های زبان است.

 

4. کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی Four Corners

این مجموعه از کتاب‌های زبان انگلیسی که نسبت به کتاب‌های زبان قبلی جدیدتر است، یکی از بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی برای افرادیست که قصد دارند انگلیسی را خودشان یاد بگیرند. این کتاب آموزش زبان انگلیسی در 4 سطح منتشر شده، و شامل توضیحات کامل در مورد واژگان و گرامر است.

چیزی که مجموعه Four Corners را در بین بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی قرار می‌دهد، رویکرد آن برای افزایش اعتماد بنفس برای صحبت و مکالمه روان، در عین تدریس قابل فهم است. کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را پوشش داده، و شامل دفتر برنامه‌ریزی و تمرین‌هایی برای سنجش پیشرفت زبان‌آموز نیز هست.

 

5. کتاب‌های زبان Headway

مجموعه Headway که در سال 2014 به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی شناخته شد، یکی دیگر از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای افراد است. این مجموعه کتاب‌های زبان انگلیسی به ترتیب سطح در بازار موجود هستند، و هر چهار مهارت اصلی را به صورت یکسان و موثر آموزش می‌دهد.

شاید نتوان این کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی دانست؛ اما می‌توان آن را بهترین کتاب مکالمه روزمره زبان انگلیسی (یا حداقل یکی از بهترین کتاب‌های زبان برای مکالمه) درنظر گرفت. اگر تمرین‌های این کتاب آموزش زبان انگلیسی را جدی بگیرید، می‌توانید در مدت کوتاه‌تری (در مقایسه با سایر منابع) مکالمات را یاد بگیرید.

 

کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

 

6. کتاب آموزش زبان انگلیسی in Use

بسیار کتاب English Grammar in Use را بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی می‌دانند. اگر سطح‌تان متوسط است و قصد دارید انگلیسی را به صورت خودآموز یاد بگیرید، in Use یکی از بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی برای شما خواهد بود.

این کتاب که در واقع از کتاب‌های زبان کمبریج است، در 2 نسخه چاپ شده است: یک نسخه مخصوص خودآموز که جواب تمام تمرینات را دارد، و یک نسخه مخصوص کلاس که بدون جواب است. بنابراین هنگام خریداری کتاب به این نکته توجه کنید.

 

7. کتاب‌های زبان کمبریج Touchstone

نمی‌شود از بهترین کتاب‌های زبان حرف زد و به مجموعه Touchstone اشاره نکرد. این مجموعه کتاب آموزش زبان انگلیسی یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌ها در میان بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی است. این کتاب‌های زبان انگلیسی به ترتیب سطح، برای گروه‌های مبتدی و متوسط مناسب هستند؛ و نمی‌توان آنها را یک مجموعه کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته در نظرگرفت.

تمرکز کتاب‌های زبان Touchstone نیز بیشتر روی تقویت شما در مکالمه است. با این وجود، آموزش واژگان و گرامر با استراتژی‌های کارآمد نیز در این کتاب‌های زبان انگلیسی مجود دارد. علاوه بر بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی، Touchstone نرم‌افزارها و فایل‌های آموزشی را نیز منتشر کرده است.


 

سایر کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی

  • Oxford Advanced Learners Dictionary
  • Practical English Usage
  • Speak Out
  • Passages
  • Viewpoint
  • Solutions

4.5 امتیاز از 1279 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین