تکنیک یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن و کارتون

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تکنیک یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن و کارتون

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن به معنای بهره مندی از تکنیک یادگیری زبان انگلیسی با انمیشن و کارتون است. یادگیری انگلیسی با انیمیشن و کارتون امروزه از پر طرفدارترین سبک‌های یادگیری زبان بوده که در بین گروه‌های سنی مختلف خصوصا کودکان با استقبال زیادی رو به رو شده است. دیدن انیمیشن به زبان انگلیسی این امکان را برای افراد فراهم می‌کند، که بدون نیاز به ارتباط با یک فرد انگلیسی بر اصول مکالمه، تلفظ و ترجمه لغات انگلیسی تسلط پیدا کند.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن با هدف کسب یک فرصت طلایی برای یادداشت برداری از لغات جدید، تکرار و شنیدن مداوم کلمات برای تقویت مهارت شنیداری و در نهایت دریافت اطلاعات مناسب در زمینه تلفظ صحیح اصطلاحات انگلیسی پیشنهاد می‌شود. از این رو می‌توان آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن را یک ابزار بسیار موثر برای یادگیری زبان انگلیسی دانست.

تحقیقات انجام شده در زمینه تاثیرگذارترین تکنیک‌های یادگیری زبان انگلیسی، بر اهمیت تصویر به در یادگیری سریع و کارآمد زبان تاکید دارد. همین امر در افزایش تمایل افراد به یادگیری انگلیسی با انیمیشن تاثیر زیادی داشته است. در این مطلب با اشاره بر دلایل اهمیت یادگیری زبان با انیمیشن به معرفی برترین انیمیشن‌ها و کارتون‌های زبان اصلی برای یادگیری زبان اشاره خواهیم داشت.

 

یادگیری انگلیسی با انیمیشن

 

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

شاید این تصور را داشته باشید که انیمیشن‌ها اندازه یک فیلم یا ویدئوی زبان انگلیسی نتواند در یادگیری به شما کمک کند. اما بر خلاف تصور شما امروزه تکنیک‌های موثری برای یادگیری زبان با انیمیشن ارائه و مورد استفاده قرار گرفته است.

 

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

 

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن بنا به دلایل عنوان شده در قالب نکات زیر یک ابزار و ایده فوق العاده به حساب می‌آیند:

  • نحوه تلفظ کلمات و اصطلاحات انگلیسی کاملا واضح بوده و نوع حرف زدن شمرده شمرده و گویاست.
  • هنگام دیدن یک انیمیشن حس و حال صدا پیشگی شما را با لحن و روش‌های خاص گفتار در زبان انگلیسی آشنا می‌کند.
  • در یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن مهارت تلفظ لغات انگلیسی در شما تقویت می‌شود. این مزیت با مشاهده حرکت دهان کارکترهای کارتونی در هنگام ادای لغات ایجاد می‌شود.
  • همانند هر ویدئو و فیلم انگلیسی انیمیشن نیز به تنهایی یک مجموعه کامل از مکالمه‌های انگلیسی، لغات جدید و متنوع و گفتگوهای روزمره و عمومی می‌باشد.

 

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن خصوصا برای کودکان یک روش بسیار کاربردی و جذاب بوده که علاوه بر پر کردن فراغت در تقویت مهارت‌های چندگانه زبان انگلیسی در آنها بسیار موثر است.

 

روش آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن برای کودکان

از آنجایی که تقریبا تمامی کودکان از دیدن انیمیشن و کارتون‌هایی با ساختار انیمیشنی لذت می‌برند، بنابراین می‌توان از توجه آنها در این مورد در راستای تقویت و یادگیری زبان با انیمیشن بهره برد. 5 دلیل اصلی اهمیت یادگیری و آموزش زبان با انیمیشن به کودکان به صورت زیر قابل دسته بندی است:

 

 آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن برای کودکان

 

  • مکالمات واضح: از آنجایی که انیمیشن‌های کودکانه و کارتون یک محصول تولید شده برای گروه‌های سنی کودکان بوده، از این رو گوینده‌ها کلمات را با تلفظ واضح و آرام آرام ادا می‌کنند تا درک مطالب برای کودکان راحت باشد. همین نکته در یادگیری زبان با انیمیشن یک نکته مثبت به شمار می‌آید.
  • استفاده از کلمات ساده: در انیمیشن‌های کودکانه از کلمات ساده با تلفظ روان استفاده می‌کنند. این سبک یادگیری زبان برای کودکان یک تمرین و تکرار موثر با تقویت مهارت‌های شنیداری و مکالمه در آنها محسوب می‌شود.
  • تکرار مطالب: یکی از مهم ترین اصل‌های یادگیری زبان با انیمیشن در کودکان تکرار مداوم کلمات و جملات در ساختار انیمیشن بوده که به یادگیری لغات در کودکان بسیار کمک می‌کند.
  • کوتاهی قسمت‌ها: مدت زمان انیمیشن‌های کودکانه مخصوص یادگیری زبان اوصولا فراتر از 30 دقیقه نمی‌شود. این امر در عدم کسالت و تمرکز بیشتر کودکان در آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن تاثیر مثبت دارد.
  • آموزش با سرگرمی: این سبک آموزشی علاوه بر سرگرم کردن کودکان باعث جذب بیشتر آنها به یادگیری زبان شده و از منابع مناسب برای آموزش زبان به کودکان می‌باشد.

 

معرفی بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان

امروزه شرکت‌های زیادی در سطح دنیا مشغول به تولید و تهیه انواع انیمیشن با موضوعات مختلف برای گروه‌های سنی متفاوت می‌باشند. در این بین می‌توان از شرکت‌های پیکسار، دیزنی، بردران وارنر و دریم ورک بعنوان معروفترین و محبوبترین سازندگان انیمیشن در حال حاضر یاد کرد.

 

 آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن برای کودکان

 

در این میان بطور کلی از گذشته تا به امروز شخصیت‌های انیمیشنی فراوانی وجود داشته و دارند که برای شما خاطره ساز بوده و در ذهن شما تداعی گر یک حس باشند. همین واکنش‌های ذهنی یک قدم بلند در یادگیری زبان با انیمیشن به شمار می‌آید. در این قسمت برای تکمیل مطلب یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن به معرفی بهترین‌های این حوزه در آموزش زبان انگلیسی می‌پردازیم.

 

آموزش زبان با انیمیشن Frozen

قبل از هر چیز می‌توان موسیقی زیبای این انیمیشن با عنوان let it go را یک ایده جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ در نظر گرفت. ریتم تند و روان صحبت در این انیمیشن یک تمرین و تکرار عالی برای افرادی که در حال یادگیری مکالمه زبان با ریتم سریع هستند می‌باشد.

 

کانال آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

 

واژگان به کار رفته در این کارتون گرفته شده در دیالوگ‌های روزمره بوده از این رو یادگیری زبان با انیمیشن Frozen تمرین و کاربرد صحیح اصطلاحات و کلمات رایج زبان انگلیسی نیز موثر می‌باشد.

 

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Inside out

این انیمیشن که ساخته پیکسار زیر مجموعه شرکت دیزنی بوده و برخلاف انیمیشن‌های دیزنی پر از اصطلاحات درگیرکننده احساسات است. این انیمیشن زندگی روزمره یک دختر با تمام اتفاقات و مکالمات روزمره آن با خودش در حال و هوای متفاوت را به تصویر کشیده و یک ایده کاربردی برای تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی به شمار می‌آید.

 

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Inside out

 

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Despicable Me

انیمیشن Despicable Me یا همان من نفرت انگیز یکی از برترین کارتون‌های پیشنهاد شده برای یادگیری زبان با انیمیشن بوده که در سه سری تولید شده است. سبک این انیمیشن کمدی است و برای یادگیری کلمات و تلفظ اصطلاحات زبان بسیار کاربردی است.

 

دانلود کارتون آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

آموزش زبان انگلیسی با کارتن zootopia

دیدن کارتن زوتوپیا که به خرگوش پلیس معروف است با همان سبک کودکانه و طنز برای تقویت زبان بسیار توصیه می‌شود. این کارتن ساخته شده توسط والت دیزنی با دنیایی از واژه‌گان به کار رفته و تحلیل نسبی گرامر همواره در لیست بهترین‌های یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن قرار دارد.

 

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن زوتوپیا

 

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن Shrek

شرکت دریم ورک با ساخت انواع انیمیشن‌ها که اکثر آنها با شخصیت‌های کارتونی غیر انسانی هستند، قدم در دنیای یادگیری زبان با انیمیشن گذاشته است. پس اگر در یادگیری‌های خود با این سبک به دنبال مکالمات شکل گرفته بیت انسان‌ها در قالب انیمیشن هستید، کارتون‌های این شرکت را همین حالا کنار بگذارید.

 

دانلود رایگان کارتون های انگلیسی برای تقویت زبان

 

انیمیشن شرک یکی از برجسته‌ترین ساخته‌های شرکت دریم ورک بوده که در آن گویش و لهجه‌های بسیار زیادی از انگلیسی وجود دارد، از لهجه اسکاتلندی گرفته تا آفریقایی آمریکایی. بنابراین برای آشنایی با تلفظ کلمه‌ها در لهجه‌های مختلف تمرین و تکرار با این انیمیشن بسیار مفید است.

 

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن Toy Story

داستان بازی اسباب بازی‌ها در این انیمیشن با دیالوگ‌های رد و بدل شده با موضوعاتی چون فضا، کابوی‌ها، دایناسورها، سربازان و افسانه‌ها یک منبع غنی و هیجان انگیز برای یادگیری زبان با انیمیشن به شمار می‌آید.

 

دانلود انیمیشن با زیرنویس فارسی و انگلیسی همزمان

 

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Monster Factory

کارتون کارخانه هیولاها که محصول مشترک شرکت دیزنی و پیکسار می‌باشد، یک مرجع مناسب و قوی برای تقویت زبان انگلیسی و رشد مهارت‎‌های یادگیری این زبان به شمار می‌آید.

 

دانلود رایگان کارتون زبان اصلی با زیرنویس انگلیسی

 

آموزش زبان با انیمیشن Rio

این انیمیشن دو قسمتی داستان زندگی پرندگان در محلی بنام ریو بزریل بوده که گویش‌ها و لهجه‌های متفاوت به کار رفته در آن در تلفظ انواع کلمات و اصطلاحات انگلیسی در قالب لهجه‌عی مختلف موثر می‌باشد. بنابراین این کارتون به افرادی که تمایل به تقویت تلفظ کلمات در زبان انگلیسی دارند پیشنهاد می‌شود.

 

انیمیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

در آخر فراموش نکنید یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن یک تکنیک و ایده در کنار دیگر روش‌های یادگیری زبان بوده و تنها اکتفا بر این روش نه تنها موثر نیست، بلکه شما را از اصول یادگیری زبان انگلیسی دور می‌کند. به آموزش زبان با انیمیشن به عنوان یک تقویت کننده و کمک آموزشی زبان نگاه کرده و علاوه بر لذت بردن از انواع انیمیشن و کارتن به تمرین و تکرار زبان انگلیسی مشغول باشید.

4.5 امتیاز از 1281 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین