حفظ لغات انگلیسی

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
حفظ لغات انگلیسی

حفظ کردن لغات انگلیسی برای گسترش دایره واژگان امری ضروریست؛ و همان‌طور که می‌دانید، یادگیری این کلمات به‌طور مستقیم روی عملکرد شما در مهارت‌های چهارگانه زبان (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) تاثیر می‌گذارد. برای حفظ کلمات روش‌های مختلفی وجود دارد؛ از جمله به روش کدینگ، حفظ لغات انگلیسی به روش تصویرسازی و غیره.

در این مطلب از مجله خدمت از ما، قصد داریم روش‌های مختلف حفظ نمودن کلمات زبان را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای حفظ لغات انگلیسی از آنها استفاده کنید.

1. استفاده از کتاب

اگر تمایل داشته باشید حفظ لغات زبان را به کمک کتاب حفظ لغات انگلیسی عملی کنید، از تنوع کتاب‌ها برای این منظور متعجب خواهید شد. کتاب حفظ لغات انگلیسی انواع مختلفی دارد که در ادامه بهترین آنها را معرفی می‌کنیم:

 

Oxford Picture Dictionary

این کتاب در واقع یک دیکشنری است که به جای توضیحات کلمات از تصاویر آنها استفاده کرده است. این کتاب حفظ لغات انگلیسی با دسته‌بندی کلمات در گروه‌های مختلف و تصاویر گویا و باکیفیت، حفظ لغات انگلیسی را به تجربه‌ای لذت بخش برای شما تبدیل خواهد کرد.

این کتاب حفظ لغات انگلیسی شامل یک CD هم است که می‌تواند علاوه بر کمک به حفظ لغات زبان، به مهارت شنیداری (Listening) و تلفظ صحیح هم کمک کند. هر سطحی که داشته باشید، خریداری و استفاده از این کتاب حفظ لغات انگلیسی برای حفظ لغات زبان را به شدت پیشنهاد می‌کنیم.

 

کتاب حفظ لغات انگلیسی

 

Absolutely Essential Words 504

حتما نام این کتاب را شنیده‌اید. کتاب 504 واژه یکی از کتاب‌های معروف و شناخته‌شده برای حفظ کردن لغات انگلیسی است. این کتاب حفظ لغات انگلیسی لغات زبان انگلیسی را در قالب درس‌های مجزا و با مثال‌های متنوع به شما آموزش می‌دهد. این کتاب تمرین‌هایی نیز دارد تا حفظ لغات انگلیسی بدون فراموشی را تضمین کند.

 

1100 Words You Need to Know

کتاب 1100 واژه نیز یک کتاب حفظ لغات انگلیسی با شهرت جهانی است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا حفظ لغات زبان را به یک عادت تبدیل کنید. این کتاب در هر درس کلمات را در یک متن به کار برده و در ادامه تمرین‌هایی برای شما دارد تا حفظ کردن لغات انگلیسی را با مثال‌های متنوع عملی کنید.

 

2. استفاده از نرم‌افزار حفظ لغات انگلیسی

این روزها همه ما علاقه داریم تا جایی ممکن کارهایمان را با استفاده از تلفن‌های همراه انجام دهیم. به همین دلیل، علاوه بر کتاب، استفاده از اپلیکیشن‌ها نیز برای با یاد سپردن کلمات انگلیسی بسیار محبوب است.

هر نرم‌افزار کردن حفظ کلمات انگلیسی با تکنیک مخصوص به خود، تنها بخش کوچکی از زمان شما را برای حفظ لغات زبان می‌گیرد؛ اما در صورت پایبندی به برنامه‌ریزی آنها برای حفظ کردن لغات انگلیسی، می‌توان روی آنها برای یادگیری کلمات انگلیسی حساب کرد. در ادامه چند نرم‌افزار حفظ لغات انگلیسی را برای یادگیری سریع لغات انگلیسی معرفی کرده‌ایم:

 1. برنامه حفظ لغات زبان VoLT - Vocabulary Learning
 2. نرم‌افزار حفظ لغات انگلیسی Vocabulary.com
 3. نرم‌افزار حفظ لغات انگلیسی Quizlet
 4. برنامه Memrise

 

Vocabulary.com: نرم افزار حفظ کردن لغات انگلیسی

 

3. حفظ لغات زبان با روش Word Family

حفظ کردن لغات انگلیسی با روش Word Family (یادگیری کلمات درون خانواده یک لغت) برای زبان‌آموزانی که سطح بالاتر از متوسط دارند یا متقاضی شرکت در آزمون‌های تافل و آیلتس هستند، بسیار مناسب است. برنامه‌ریزی برای حفظ لغات انگلیسی با این روش به شما کمک می‌کند تا طبیعی‌تر صحبت کنید و دایره واژگان‌تان را گسترش دهید.

برای مثال، فعل Receive را در نظر بگیرید. کلماتی که در خانواده این فعل قرار دارند عبارت‌اند از:

 • Receipt
 • Recipient
 • Reception
 • Receptionist
 • Receptionist

و غیره. با یادگیری چنین لغاتی، نه تنها حفظ کردن لغات انگلیسی ساده‌‎تر می‌شود، بلکه هنگام صحبت کردن و نوشتن نیز لغات بیشتری در اختیار خواهید داشت.

 

4. گروه‌بندی کلمات

یک روش عالی برای یادگیری سریع لغات انگلیسی و افزایش دایره لغات انگلیسی، یادگیری آنها در یک موضوع مشخص است. به یاد سپردن کلمات در صورتی که این لغات کوچکترین ربطی به یکدیگر نداشته باشند، فایده چندانی ندارد. به جای اینکار، سعی کنید لغات مرتبط به موضوعی را با یکدیگر یاد بگیرید. برای مثال، لغات مربوط به فرودگاه، بیمارستان، دانشگاه و غیره.

گروه‌بندی کلمات یکی از روش‌های اثبات‌شده است؛ و پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را هنگام برنامه‌ریزی برای حفظ لغات انگلیسی در ذهن داشته باشید.

 

گروه بندی کلمات برای حفظ لغات زبان

 

5. روش کدینگ

روش کدینگ یکی از آن روش‌هاییست که اعتبار یادگیری کلمات انگلیسی با استفاده از کتاب و منتبع معتبر را ندارد. در واقع کمتر اساتید باسابقه‌ای را نیز می‌توانید پیدا کنید که حفظ لغات انگلیسی به روش کدینگ را به شاگردانش توصیه کند. با این وجود، بد نیست با این تکنیک حفظ لغات زبان نیز آشنا شد.

هدف روش کدینگ، ساخت مسیری برای انتقال کلمات جدید از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت است تا کلمات فراموش نشوند. در حفظ لغات انگلیسی به روش کدینگ، فرد یک کلمه از زبان مادری که هم‌صدا و نزدیک به کلمه انگلیسی است را با تصویری ذهنی به کلمه اصلی ارتباط می‌دهد. برای مثال برای کلمه Absorb، گفته می‌شود آب سرب را جذب می‌کند؛ پس absorb به معنای جذب کردن است.

6. روش تصویرسازی

حفظ لغات انگلیسی به روش تصویرسازی. روش حفظ لغات انگلیسی به روش تصویرسازی معتقد است اگر یکی لغت در ذهن ما تصویری را ایجاد نکند، یادگیری آن ممکن نیست؛ زیرا مغز تصاویر را بهتر دریافت و تحلیل می‌کند. این تکنیک حفظ لغات زبان نیز در میان روش‌های حفظ کردن لغات انگلیسی چندان معتبر نیست.

برای درک حفظ لغات انگلیسی به روش تصویرسازی مثالی می‌زنیم: هنگامی که در یک روز ابری ابرهای نگاه می‌کنید، با کمی دقت متوجه می‌شوید که هرکدام از آنها تصویری را تداعی می‌کنند. حفظ لغات انگلیسی به روش تصویرسازی هم همین‌طور است. هر لغت باید در ذهن تصویری را تداعی کند، که به شما کمک می‌کند معنا و کاربرد آن کلمه را به یاد بیاورید.

 

روش تصویر سازی برای حفظ لغات انگلیسی

 

نکاتی برای حفظ کردن و یادگیری سریع لغات انگلیسی

 • یاداشت‌برداری هنگام حفظ کردن لغات انگلیسی و مرور گاه به گاه آن را فراموش نکنید.
 • تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی نیز تا حد زیادی برای حفظ کردن لغات انگلیسی موثر است.
 • استفاده از کلماتی که یادگرفته‌اید در مکالمات، مثال‌ها و... نیز حفظ لغات انگلیسی بدون فراموشی را تضمین می‌کند.

4.5 امتیاز از 1285 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین