دایره لغات انگلیسی

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دایره لغات انگلیسی

دایره لغات زبان انگلیسی و گسترش آن، از چالش‌های زبان‌آموزان در سطوح مختلف است. شما نمی‌توانید هیچ فردی را پیدا کنید که دایره لغات انگلیسی او شامل تمام کلمه‌های زبان انگلیسی باشد. حتی دایره واژگان انگلیسی یک فرد بومی نیز چنین ویژگی‌ای ندارد. به همین دلیل، بهبود دایره واژگان انگلیسی چالشی پیوسته و بسیار مهم برای افزایش مهارت شما در یک زبان خارجی است.

با یک دایره لغات انگلیسی کامل، درک مطلب‌تان بالاتر می‌رود، و می‌توانید حرفه‌ای‌تر صحبت کنید و بنویسید. در ادامه در مجله خدمت از ما، چند روش اثبت‌شده برای گسترش دایره لغات انگلیسی و واژگان زبان را به شما خواهیم گفت.

 

نکته‌ای مهم پیش از بهبود دایره لغات زبان انگلیسی

نکته مهم برای یادگیری لغات پرکاربرد انگلیسی و گسترش دایره لغات انگلیسی، شناخت مفهوم دایره واژگان است. دایره لغات زبان انگلیسی به دو دسته لغات درکی (receptive vocabulary) و لغات بیانی (expressive vocabulary) تقسیم می‌شوند. واژگان درکی، کلماتی‌ در دایره لغات زبان انگلیسی هستنند که معنی‌شان را متوجه می‌شویم، ولی نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

اما واژگان بیانی کلماتی هستند که در ادبیات روزمره آنها را به‌کار می‌بریم. برای یادگیری دایره لغات انگلیسی، ابتدا باید آنها را به صورت درکی یاد بگیریم، و سپس آنها را به دایره لغات انگلیسی بیانی‌مان اضافه کنیم. در ادامه خواهیم دید چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم.

 

دایره لغات انگلیسی

 

1. یادگیری دایره واژگان زبان انگلیسی در زمینه‌ای مشخص

یادگیری دایره لغات زبان انگلیسی در یک زمینه مشخص شاید کارآمدترین روش برای به خاطر سپردن واژگان زبان باشد. این زمینه مشخص می‌تواند متن، دیالوگ یک فیلم یا قسمتی از یک شعر باشد. در بیشتر موارد، بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی و انواع نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی سعی می‌کنند کلمه‌ها را فهرست‌وار و بدون قرار دادن آنها در یک متن به شما آموزش دهند. اینکار ممکن است در کوتاه‌مدت باعث افزایش دایره لغات انگلیسی شما شود، اما با گذشت زمان چیزی از لغات پرکاربرد انگلیسی را به یاد نخواهید آورد.

زمانی که یک کلمه جدید را در یک زمینه می‌خوانید یا می‌شنوید، به احتمال زیاد بدون مراجعه به فرهنگ لغات معنی آن را متوجه خواهید شد. این مطلب به تنهایی در گسترش دایره لغات انگلیسی بی‌نظیر عمل می‌کند. گسترش دایره لغات انگلیسی در یک زمینه (context) مشخص، در هر سه جنبه فراگیری دایره واژگان انگلیسی یعنی یادگیری، به خاطر آوردن و نگهداری در حافظه به شما کمک می‌کند.

 

2. تقویت دایره واژگان انگلیسی با فرهنگ لغت

منظورمان از تقویت دایره لغات زبان انگلیسی با فرهنگ لغت خواندن آن از ابتدا تا انتها نیست. هیچکس با اینکار نتوانسته دایره واژگان انگلیسی خود را تکمیل کند. با این وجود، شاید لغت‌نامه‌ها را بتوان بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی دانست. از آنجا که لغات پرکاربرد انگلیسی معمولا معانی متفاوتی دارند، مراجعه به لغت‌نامه‌ها برای فهمیدن معنای واژگان زبان، صدای لغات انگلیسی و همچنین نحوه خواندن انگلیسی بسیار کمک‌کننده است.

بنابراین اگر با کلمه‌ای جدید مواجه شدید و با کمک کلمات همراه آن نتوانستید معنی‌اش را حدس بزنید، حتما سراغ فرهنگ لغت بروید. در مواردی، نرم‌افزار یا کتاب لغات انگلیسی سطح مبتدی نیز شامل واژه‌نامه‌ای مختصر هستند.

 

دایره لغات زبان انگلیسی

 

3. کمک گرفتن از ریشه کلمات برای افزایش دایره لغات انگلیسی

آشنایی با ریشه کلمات می‌تواند به اندازه بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی و نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی در تقویت واژگان انگلیسی به شما کمک کند. ریشه بسیاری از لغات پرکاربرد انگلیسی را کلمات یونانی و لاتین تشکیل می‌دهند. دانستن حتی تعداد محدودی از ریشه‌ها، پیشوند‌ها و پسوند‌های رایج در ساخت کلمات، می‌توانید معنی بسیاری از واژگان زبان را حدس بزنید.

فقط فراموش نکنید که در انگلیسی پسوند‌ها نقش دستوری کلمه را تغییر می‌دهند. بنابراین، با یادگیری پسوندها می‌توانید نقش دستوری لغات پرکاربرد انگلیسی را نیز بفهمید.

برای یادگیری این ریشه‌ها می‌توانید از کتاب‌های ریشه‌شناسی داشته باشید. اگر احیانا با یکی از زبان‌های رومی نیز آشنا باشید (مانند فرانسوی یا ایتالیایی)، به سرعت می‌توانید دایره واژگان زبان انگلیسی خود را افزایش دهید.

 

4. با یادداشت‌برداری چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

یادداشت‌برداری یا همان نت‌برداری یکی از روش‌های شناخته‌شده برای درک بالاتر در هر مبحثی است؛ اما چه روشی در یادداشت‌برداری بهترین راه برای گسترش دایره لغات انگلیسی است؟ شما می‌توانید صرفا با یادداشت لغات دشوار در یک دفترچه و مرور گاه‌به‌گاه آن به تقویت واژگان انگلیسی خود کمک کنید. اما راه‌های بهتری هم وجود دارد. بهترین راه دسته‌بندی دایره واژگان انگلیسی در گروه‌های خاص است.

برای مثال، دسته‌بندی لغاتی که در یک محیط خاص به کار می‌روند؛ از عنوان اشخاصی که در آن حضور دارند، تا اشیای موجود در آن (برای مثال محیط بیمارستان).

شما با اینکار تا حدودی یادگیری متن در یک زمینه مرتبط را بازسازی می‌کنید. ممکن است تابه‌حال دیده باشید که تعدادی از بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی و نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی نیز چنین فهرست‌هایی دارند.

 

دایره واژگان انگلیسی

 

5. به‌کار بردن کلمات و لغات پرکاربرد انگلیسی

همه ما به خوبی می‌دانیم که بدون به‌کار بردن دایره واژگان انگلیسی، واقعا واژگان زبان را یاد نگرفته‌ایم. شما اگر بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی را هم مطالعه کرده باشید، از شناخته‌شده‌ترین نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی استفاده کرده باشید و ...؛ اما نتوانید از واژگان زبان در مکالمات و متن‌هایتان استفاده کنید، هنوز کاملا آنها را یاد نگرفته‌اید.

بنابراین، پس از گسترش دایره لغات انگلیسی‌تان با هر کلمه، حتما سعی کنید از آنها استفاده کنید؛ با آنها جمله بسازید، متن بنویسید، با دیگران مکالمه داشتید و یا حتی با خودتان صحبت کنید.

6. خودتان را در زبان انگلیسی غرق کنید

به عنوان آخرین روش برای گسترش دایره لغات زبان انگلیسی و دایره واژگان انگلیسی، به شما پیشنهاد می‌کنیم خود را در زبان انگلیسی غرق کنید. اگر اهل موسیقی هستید، به آهنگ‌های انگلیسی در ژانر موردعلاقه‌تان گوش کنید. اگر به فیلم و سریال علاقه دارید، فیلم‌ها را بدون دوبله و با کمترین کمک از زیرنویس تماشا کنید. کتاب‌ها، مجلات و پادکست‌های انگلیسی را نیز فراموش نکنید. نکته مهم این است که عاداتی برای خود ایجاد کنید که دایره لغات زبان انگلیسی پایه اصلی آن را تشکیل دهد.

 

پیشنهاد شما برای گسترش دایره واژگان انگلیسی چیست؟

در این مطلب سعی کردیم روش‌هایی متفاوت از بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی و نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی را برای گسترش دایره لغات زبان انگلیسی و دایره واژگان انگلیسی به شما پیشنهاد دهیم. آیا شما راه موثر دیگری را برای تقویت دایره واژگان انگلیسی خود امتحان کرده‌اید؟ آن را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

4.5 امتیاز از 1294 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین