علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و روش رفع آن

ثبت درخواست "لوله بازکنی"
علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و روش رفع آن

گرفتگی لوله فاضلاب در قسمت‌های مختلف یک ساختمان از جمله آشپزخانه دیده می‌شود. در آشپزخانه‌ها برای خروج آب مصرفی لوله‌های مختلفی وجود دارد که ممکن است به مرور زمان دچار گرفتگی شوند؛ گرفتگی لوله فاضلاب، یکی از آن‌ها است. گرفتگی لوله فاضلاب ‌آشپزخانه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از ورود اجسام خارجی به داخل لوله که باعث گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می‌شود تا گرفتگی کفشور آشپزخانه که مانع شستشوی کف آشپزخانه می‌شود و شما را دچار دردسر می‌کند.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه فقط مربوط به گرفتگی لوله کف آشپزخانه نیست. گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی و یا ظرفشویی نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که برای لوله‌های آشپزخانه به وجود می‌آید. روش بازکردن لوله فاضلاب به طور کلی دغدغه بسیاری از افراد هست که در این مطلب به تمامی موارد می‌پردازیم و روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه را به شما توضیح می‌دهیم.

 

نشانه‌های گرفتگی لوله فاضلاب 

  • اگر احساس می‌کنید در هنگام شتسشوی زیاد بوی فاضلاب در آشپزخانه می‌پیچد، باید بدانید که لوله چربی گرفته در حال کیپ شدن است و باید از انواع روش باز کردن لوله فاضلاب استفاده کنیم.
  • اگر آب سینک سخت تخلیه نمی‌شود، نیز نشانه گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه است و باید با روش‌های مناسب، به باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه بپردازیم. باز کردن لوله سینک ظرفشویی، از مواردی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.
  • اگر متوجه شدید در هنگام شستشو، آب از زیر سینک ظرفشویی در کف می‌ریزد، نشانه گرفتگی لوله فاضلاب است. پس باید سراغ مورد مناسبی از روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه برویم.

 

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

 

4 روش‌ باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه و حمام

برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب، چه روش‌هایی وجود دارد؟ گاهی با وسایل درون خانه و یا مواد لوله بازکن و ریختن اسید در چاه فاضلاب، می‌توانید گرفتگی‌های جدید را برطرف کنید. در ادامه 4 روش برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را بیان کرده‌ایم:

 

روش باز کردن لوله فاضلاب با سیم بلند یا فنر

یک سیم بلند که سر آن کمی خمیدگی دارد وارد چاه فاضلاب کنید و گرفتگی‌ها را به سمت بالا بکشید. با این روش، احتمالا می‌توانید اجرامی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شده‌اند را به بیرون بکشید. این روش باز کردن لوله فاضلاب برای مواقعی جوابگو است که یک جسم خارجی باعشث گرفتگی لوله فضلاب آشپزخانه یا حمام شده باشد. فنر زدن لوله فاضلاب، یک روش موثر برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب است.

 

باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نمک و سرکه

یک لیوان سرکه سفید در داخل لوله فاضلاب آشپزخانه بریزید و بلافاصله یک لیوان نمک را روی آن تخلیه کنید. به مدت 30 دقیقه منتظر بمانید و سپس با آب داغ، لوله را شستشو دهید. این روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، یکی از در دسترس‌ترین روش‌ها به شمار می‌آید.

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب به این روش، می‌توانید یک سوم فنجان نمک و یک سوم فنجان سرکه را ترکیب کنید کنید. بلافاضله ترکیب را داخل لوله فاضلاب بریزید. بهتر است تمام طول شب به همان شکل بماند و آبی به آن نریزید. سپس با آب گرم و فشار بالا لوله را بشویید. 

 

روش باز کردن لوله فاضلاب به کمک جارو برقی

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با روشی است که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید. از جارو برقی قوی هم می‌توان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کرد. جارو برقی را روی حالت باد قرار دهید و سر آن را روی درون راه آب سینک قرار بدهید. با این روش باز کردن لوله فاضلاب، اگر جسم نه چندان بزرگی در مسیر لوله قرار گرفته باشد، می‌توانید آن را حرکت دهید و به لوله بازکنی احتیاجی نخواهید داشت. دقت داشته باشید که آبی وارد دستگاه نشود.

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با آب جوش

استفاده از آب جوش برای باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، یک روش سریع و ارزان است. در دو یا سه مرحله آب جوش را به آرامی داخل لوله بریزید. پس از هر بار ریختن آب داع، اجازه دهید تا فروکش کند سپس لیوان بعدی را بریزید. این روش باعث رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می‌شود.

 

روش باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه با اسید، راهکار مناسبی است؟

بدترین روشی که بعضی‌ها در این مواقع انجام میدهند این است که یک محلول لوله بازکنی یا اسید در لوله میریزند. روش باز کردن لوله فاضلاب با اسید، از روش‌های بسیار نامناسب است. چون اولا درون لوله پر از آب است که با ریختن اسید، اسید رقیق شده و قدرت خود را از دست میدهد. اگر هم اثر کند به اندازه یک سوراخ کوچک باز و بعدا دوباره کیپ میشود.اگر لوله باز باشد و اسید ریخته شود، اسید با سرعت از لوله رد شده مجالی برای اثر گذاشتن ندارد.

اسید در شتر گلو و اتصالات مانده و چسپ اتصالات را باز کردن و لوله به طبقه پایین آب خواهد داد و هزینه شما را چندین برابر خواهد کرد.پس به هیچ عنوان از اسید استفاده نکنید. اگر به این مشکلات برخورد کردید سریعا یک لوله بازکنی ماهر را خبر کرده تا لوله شما را با زدن فنر باز و حتما رسوب و چربی گیری کند تا حداقل شش هفت ماه ای از گرفتگی خلاص شوید. پس روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه با اسید را جزء آخرین راه ‌حل‌هایی قرار دهید که تست می‌کنید.

 

گرفتگی لوله فاضلاب

 

رفع گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه

از دلابل مهم گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه ورود اجسام بزرگ به داخل لوله است. لوله فاضلاب آشپزخانه قطر کمی داشته و اگر اجسام زیادی وارد آن شود باعث گرفتگی کفشور آشپزخانه می‌شود. اولین کار این است که شما از درپوش کفشور استفاده کنید تا از ورود اجسام بزرگ به داخل لوله گرفته شود.

اگر کف آشپزخانه خود را دوغاب می‌کنید و یا سرامیک‌های آن را تعویض می‌کنید حتما ورودی چاه راببندید زیرا ورود دوغاب و یا سیمان به داخل لوله می‌تواند لوله‌شما را برای همیشه خراب کند و رفع گرفتگی لوله با سیمان نیز کاری دشوار است بخصوص لوله آشپزخانه که قطر کمی دارد.

یکی دیگر از دلایل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه ورود چربی به داخل لوله است. ورود روغن و مواد چرب باعث جرم گرفتن و گرفتگی لوله به مرور زمان می‌شود.

 

روش‌های بازکردن لوله فاضلاب ظرفشویی

لوله ظرفشویی در خانه‌ها زیاد دچار مشکل می‌شود. و دلیل آن ورود مواد مختلف داخل آن است. از موارد چرب روغنی گرفته تا مواردی مانند برنج و دانه‌های ریز همگی باعث می‌شوند که این لوله بگیرد.برای رفع گرفتگی آن شما می‌توانید از مواد لوله بازکنی استفاده کنید ولی این مواد معمولا نتیجه مثبت بلندمدتی برای شما به ازمغان نمی‌آورند. از این رو بهتر است از انواع دیگر  روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده کنید.

شما باید برسی کنید بینید آیا گرفتگی لوله فاضلاب شما به دلیل گرفتگی لوله گلو شتری است یا لوله اصلی فاضلاب. گرفتگی لوله گلو شتری خیلی راحت از بین می‌رود. شما می‌توانید آن را باز کنید و اگر گرفتگی دارد را کاملا برطرف کنید. گاهی ممکن است دچار مشکل گرفتگی لوله فاضلاب حیاط نیز بشوید که در این صورت باید تمهیدی بیندیشید.

برای رفع گرفتگی لوله اصلی فاضلاب شما می‌توانید درخواست لوله بازکنی خود را در خدمت از ما ثبت کنید و از نیروهای فعال در خدمت از ما هزینه بازکردن لوله فاضلاب آشپزخانه را بگیرید و در نهایت به بهترین  روش باز كردن لوله فاضلاب برسید.

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه چیست؟

  • اول اینکه لوله‌های آشپزخانه غالبا لوله ۶ یا نهایت ۸ است. در صورتی که مثلا در لوله دستشویی از لوله ۱۰ استفاده می‌شود. پس یک علت گرفتگی لوله فاضلاب، باریکی خود لوله فاضلاب آشپزخانه است.
  • علت دوم بخاطر استفاده زیاد و آب ریزی مکرر در این لوله هاست که باعث می‌شود گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، زودتر از سایر لوله‌های فاضلاب رخ دهد.
  • اما علت سوم که شاید اصلی‌ترین علت باشد این است که بخاطر شستشوی ظروف چرب و ریختن پس ماندهای غذاها و همچنین وجود پرز و مو در لباس‌ها در شستشویی لباسشویی که همه اینها در دیواره لوله رسوب می‌کند، لوله را باریک و تنگ می‌کند.

سخن نهایی

در مطلب فوق، به معرفی دلایل گرفتگی لوله فاضلاب، و به طور اختصاصی گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه پرداختیم. انواع روش باز کردن لوله فاضلاب را معرفی کردیم. روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در این مطلب بررسی شد. به دلایل متعددی مثل استفاده مکرر از سینک ظرفشویی و شستشوی مداوم ظروف چرب، باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، از چالش‌هایی است که زیاد با آن روبرو می‌شویم. امیدواریم متن فوق، در حوزه گرفتگی لوله فاضلاب، یاری‌گر شما عزیزان باشد.

لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading