علت گرفتگی لوله آشپزخانه

ثبت درخواست "لوله بازکنی"
علت گرفتگی لوله آشپزخانه

علت گرفتگی لوله آشپزخانه

در آشپزخانه‌ها برای خروج آب مصرفی لوله‌های زیادی وجود دارد که ممکن است به مرور زمان دچار گرفتگی شوند. علت گرفتن لوله ‌آشپزخانه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از ورود اجسام خارجی به داخل لوله که باعث گرفتگی لوله کف آشپزخانه می‌شود. گرفتگی کفشور آشپزخانه که مانع شست و شوی کف آشپزخانه می‌شود و شما را دچار دردسر می‌کند. گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه فقط مربوط به گرفتگی لوله کف آشپزخانه نیست. گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که برای لوله‌های آشپزخانه به وجود می‌آید. همچنین بازکردن گرفتگی لوله ظرفشویی نیز دقدقه بسیاری از افراد هست که در این مطلب به تمامی موارد می‌پردازیم و راه‌های جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را به شما توضیح می‌دهیم.

 

نشانه‌های گرفتگی لوله آشپرخانه

اگر حس میکنید در هنگام شتشوی زیاد بوی فاضلاب در آشپزخانه می‌پیچد باید بدانید که لوله چربی گرفته در حال کیپ شدن است وبایدباروش‌های لوله بازکنی ان رابازکنیم.
اگر آب سینک سخت تخلیه نمیشود نیز نشانه گرفتگی لوله است بایدباروشهای مختلف لوله بازکنی ان رابازکنیم.
در هنگام شستشو آب از زیر سینک در کف میریزد.

 

چرا نباید برای باز کردن گرفتگی لوله از اسید استفاده کرد؟

بدترین روشی که بعضی ها در این مواقع انجام میدهند این است که سریع یک محلول لوله بازکنی یا اسید در لوله میریزند که کار عاقلانه ای نیست. چون اولا درون لوله پر از آب است که با ریختن اسید، اسید رقیق و قدرت خود را از دست میدهد. اگر هم اثر کند به اندازه یک سوراخ کوچک باز و بعدا دوباره کیپ میشود.اگر لوله باز باشد و اسید ریخته شود، اسید با سرعت از لوله رد شده مجالی برای اثر گذاشتن ندارد. اسید در شتر گلو و اتصالات مانده و چسپ اتصالات را باز کردن و لوله به طبقه پایین آب خواهد داد و هزینه شما را چندین برابر خواهد کرد.پس به هیچ عنوان از اسید استفاده نکنید. اگر به این مشکلات برخورد کردید سریعا یک لوله بازکنی ماهر را خبر کرده تا لوله شما را با زدن فنر باز و حتما رسوب و چربی گیری کند تا حداقل شش هفت ماه ای از گرفتگی خلاص شوید.

 

گرفتگی لوله کف آشپزخانه

 

گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه

از دلابل مهم گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه ورود اجسام بزرگ به داخل لوله است. لوله فاضلاب آشپزخانه قطر کمی داشته و اگر اجسام زیادی وارد آن شود باعث گرفتگی کفشور آشپزخانه می‌شود. اولین کار این است که شما از درپوش کفشور استفاده کنید تا از ورود اجسام بزرگ به داخل لوله گرفته شود.

اگر کف آشپزخانه خود را دوغاب می‌کنید و یا سرامیک‌های آن را تعویض می‌کنید حتما ورودی چاه راببندید زیرا ورود دوغاب و یا سیمان به داخل لوله می‌تواند لوله‌شما را برای همیشه خراب کند و رفع گرفتگی لوله با سیمان نیز کاری دشوار است بخصوص لوله آشپزخانه که قطر کمی دارد.

یکی دیگر از دلایل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه ورود چربی به داخل لوله است. ورود روغن و مواد چرب باعث جرم گرفتن و گرفتگی لوله به مرور زمان می‌شود.

 

روش های خانگی باز کردن لوله ظرفشویی آشپزخانه:

  • یک لیوان سرکه سفید در داخل لوله آشپزخانه بریزید و پس از ان به مدت30 دقیقه منتظر بمانید و با آب داغ بشورید.
  • براي باز کردن راه هاي لوله فاضلاب يک شيشه 2 ليتري نوشابه توي چاه خالي کنيد.
  • 3لیوان آب جوشبه همراه یک لیوان لیوان جوش شیرین در هم حل کنید و وارد در لوله آشپزخانه بریزید. این کار باعث رفع بوی بد فاضلاب ها هم می شود.
  • از لوله بازکن فیزیکی استفاده کنید. ابتدا ظرف شویی را پر از آب کرده و سپس با لوله بازکن سعی کنید گرفتگی ها را تا حدی از بین ببرید.
  • از جاروبرقی قوی هم میتوان برای رفع گرفتگی استفاده کرد. جارو برقی را روی حالت باد قرار دهید و سر آن را روی درون راه آب سینک قرار بدهید. دقت داشته باشید که آبی وارد نشود.

 

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

 

روش‌های بازکردن لوله ظرفشویی

لوله ظرفشویی در خانه‌ها زیاد دچار مشکل می‌شود. و دلیل آن ورود مواد مختلف داخل آن است. از موارد چرب روغنی گرفته تا مواردی مانند برنج و دانه‌های ریز همگی باعث می‌شوند که این لوله بگیرد.

برای رفع گرفتگی آن شما می‌توانید از مواد لوله بازکنی استفاده کنید ولی معمولا کار خاصی برای شما انجام نمی‌دهند.

شما باید برسی کنید بینید آیا گرفتگی لوله فاضلاب شما به دلیل گرفتگی لوله گلو شتری است یا لوله اصلی فاضلاب. گرفتگی لوله گلو شتری خیلی راحت از بین می‌رود. شما می‌توانید آن را باز کنید و اگر گرفتگی دارد را کاملا برطرف کنید.

برای رفع گرفتگی لوله اصلی فاضلاب شما می‌توانید درخواست لوله بازکنی خود را در خدمت از ما ثبت کنید و از نیروهای فعال در خدمت از ما هزینه بازکردن لوله فاضلاب آشپزخانه را بگیرید.

 

علت گرفتگی لوله آشپزخانه

 

علت اینکه لوله های آشپزخانه زودتر از سایر لوله های فاضلاب کیپ میشود ونیازسریع به لوله بازکنی داردچیست؟

  • اول اینکه لوله های آشپزخانه قالبا لوله ۶ یا نهایت ۸ است در صورتی که مثلا در لوله دستشویی از لوله ۱۰ استفاده میشود. پس یک علت باریکی خود لوله است.
  • علت دوم بخاطر استفاده زیاد و آب ریزی زیاد در این لوله هاست که زودتر میگیرد.
  • اما علت سوم که شاید اصلی ترین علت باشد این است که بخاطر شستشوی ظروف چرب و ریختن پس ماندهای غذا ها و همچنین وجود پرز و مو در لباس ها در شستشویی لباسشویی که همه اینها در دیواره لوله رسوب کرده لوله را باریک و تنگ میکند شترگلو لوله‌ای به شکل S یا U است که بطور قائم در زیر سینک ظرفشویی، آبریزها یا لوله‌های فاضلاب و به خصوص توالت ایرانی قرار می‌گیرد. کار آن جلوگیری از نشت بوی بد و مقابله با پدیده فشار معکوس در لوله های فاضلاب است.
به این مطلب امتیاز دهید

3.87 امتیاز از 68 رای

لوله بازکنی

برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با لوله بازکنی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading