علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و روش رفع آن

ثبت درخواست "لوله بازکنی"
علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و روش رفع آن

گرفتگی لوله فاضلاب در قسمت‌های مختلف یک ساختمان از جمله آشپزخانه دیده می‌شود. در آشپزخانه‌ها برای خروج آب مصرفی لوله‌های زیادی وجود دارد که ممکن است به مرور زمان دچار گرفتگی شوند. علت گرفتگی لوله فاضلاب ‌آشپزخانه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از ورود اجسام خارجی به داخل لوله که باعث گرفتگی لوله کف آشپزخانه می‌شود. گرفتگی کفشور آشپزخانه که مانع شست و شوی کف آشپزخانه می‌شود و شما را دچار دردسر می‌کند.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه فقط مربوط به گرفتگی لوله کف آشپزخانه نیست. گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی و یا ظرفشویی نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که برای لوله‌های آشپزخانه به وجود می‌آید. همچنین بازکردن گرفتگی لوله ظرفشویی نیز دقدقه بسیاری از افراد هست که در این مطلب به تمامی موارد می‌پردازیم و راه‌های جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را به شما توضیح می‌دهیم.

نشانه‌های گرفتگی لوله فاضلاب 

  • اگر احساس می‌کنید در هنگام شتسشوی زیاد بوی فاضلاب در آشپزخانه می‌پیچد، باید بدانید که لوله چربی گرفته در حال کیپ شدن است و باید با روش‌های لوله بازکنی آن را باز کنیم.
  • اگر آب سینک سخت تخلیه نمی‌شود، نیز نشانه گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه است و باید با روش‌های مناسب گرفتگی آن را رفع کنیم.
  • در هنگام شستشو، آب از زیر سینک ظرفشویی در کف می‌ریزد.

 

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

 

4 روش‌ باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه و حمام

برای باز کردن لوله فاضلاب و رفع گرفتگی چه روش‌هایی وجود دارد؟ گاهی با وسایل درون خانه و یا مواد لوله بازکن می‌توانید گرفتگی‌های جدید را برطرف کنید. در ادامه 4 روش برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب را بیان کرده‌ایم:

 

باز کردن لوله فاضلاب با سیم بلند یا فنر

یک سیم بلند که سر آن کمی خمیدگی دارد وارد چاه فاضلاب کنید و گرفتگی‌ها را به سمت بالا بکشید.

 

باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نمک و سرکه

یک لیوان سرکه سفید در داخل لوله فضالاب آشپزخانه بریزید و بلافاصله یک لیوان نمک را بریزید. به مدت 30 دقیقه منتظر بمانید و با آب داغ بشورید. 

یا اینکه یک سوم فنجان نمک و یک سوم فنجان سرکه را ترکیب کنید کنید. بلافاضله ترکیب را داخل لوله فاضلاب بریزید. بهتر است تمام طول شب به همان شکل بماند و آبی به آن نریزید. سپس با آب گرم و فشار بالا لوله را بشویید. 

 

باز کردن لوله فاضلاب به کمک جارو برقی

از جارو برقی قوی هم می‌توان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کرد. جارو برقی را روی حالت باد قرار دهید و سر آن را روی درون راه آب سینک قرار بدهید. دقت داشته باشید که آبی وارد نشود.

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با آب جوش

در دو یا سه مرحله آب جوش را به آرامی داخل لوله بریزید. پس از هر بار ریختن آب داع، اجازه دهید تا فروکش کند سپس لیوان بعدی را بریزید.

 

چرا نباید برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه از اسید استفاده کرد؟

بدترین روشی که بعضی ها در این مواقع انجام میدهند این است که سریع یک محلول لوله بازکنی یا اسید در لوله میریزند که کار عاقلانه ای نیست. چون اولا درون لوله پر از آب است که با ریختن اسید، اسید رقیق و قدرت خود را از دست میدهد. اگر هم اثر کند به اندازه یک سوراخ کوچک باز و بعدا دوباره کیپ میشود.اگر لوله باز باشد و اسید ریخته شود، اسید با سرعت از لوله رد شده مجالی برای اثر گذاشتن ندارد.

اسید در شتر گلو و اتصالات مانده و چسپ اتصالات را باز کردن و لوله به طبقه پایین آب خواهد داد و هزینه شما را چندین برابر خواهد کرد.پس به هیچ عنوان از اسید استفاده نکنید. اگر به این مشکلات برخورد کردید سریعا یک لوله بازکنی ماهر را خبر کرده تا لوله شما را با زدن فنر باز و حتما رسوب و چربی گیری کند تا حداقل شش هفت ماه ای از گرفتگی خلاص شوید.

 

گرفتگی لوله کف آشپزخانه

 

رفع گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه

از دلابل مهم گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه ورود اجسام بزرگ به داخل لوله است. لوله فاضلاب آشپزخانه قطر کمی داشته و اگر اجسام زیادی وارد آن شود باعث گرفتگی کفشور آشپزخانه می‌شود. اولین کار این است که شما از درپوش کفشور استفاده کنید تا از ورود اجسام بزرگ به داخل لوله گرفته شود.

اگر کف آشپزخانه خود را دوغاب می‌کنید و یا سرامیک‌های آن را تعویض می‌کنید حتما ورودی چاه راببندید زیرا ورود دوغاب و یا سیمان به داخل لوله می‌تواند لوله‌شما را برای همیشه خراب کند و رفع گرفتگی لوله با سیمان نیز کاری دشوار است بخصوص لوله آشپزخانه که قطر کمی دارد.

یکی دیگر از دلایل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه ورود چربی به داخل لوله است. ورود روغن و مواد چرب باعث جرم گرفتن و گرفتگی لوله به مرور زمان می‌شود.

 

روش‌های بازکردن لوله فاضلاب ظرفشویی

لوله ظرفشویی در خانه‌ها زیاد دچار مشکل می‌شود. و دلیل آن ورود مواد مختلف داخل آن است. از موارد چرب روغنی گرفته تا مواردی مانند برنج و دانه‌های ریز همگی باعث می‌شوند که این لوله بگیرد.

برای رفع گرفتگی آن شما می‌توانید از مواد لوله بازکنی استفاده کنید ولی معمولا کار خاصی برای شما انجام نمی‌دهند.

شما باید برسی کنید بینید آیا گرفتگی لوله فاضلاب شما به دلیل گرفتگی لوله گلو شتری است یا لوله اصلی فاضلاب. گرفتگی لوله گلو شتری خیلی راحت از بین می‌رود. شما می‌توانید آن را باز کنید و اگر گرفتگی دارد را کاملا برطرف کنید.

برای رفع گرفتگی لوله اصلی فاضلاب شما می‌توانید درخواست لوله بازکنی خود را در خدمت از ما ثبت کنید و از نیروهای فعال در خدمت از ما هزینه بازکردن لوله فاضلاب آشپزخانه را بگیرید.

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه چیست؟

  • اول اینکه لوله‌های آشپزخانه غالبا لوله ۶ یا نهایت ۸ است. در صورتی که مثلا در لوله دستشویی از لوله ۱۰ استفاده می‌شود. پس یک علت باریکی خود لوله فاضلاب آشپزخانه است.
  • علت دوم بخاطر استفاده زیاد و آب ریزی زیاد در این لوله هاست که زودتر می‌گیرد.
  • اما علت سوم که شاید اصلی‌ترین علت باشد این است که بخاطر شستشوی ظروف چرب و ریختن پس ماندهای غذاها و همچنین وجود پرز و مو در لباس‌ها در شستشویی لباسشویی که همه اینها در دیواره لوله رسوب می‌کند، لوله را باریک و تنگ می‌کند.
لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading