رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی چگونه است؟

رفع گرفتگی لوله فاضلاب منتهی به سینک ظرفشویی یکی از دردسرهایی است که گاهی خانم‌های خانه دار با آن مواجه می‌شوند. گرفتگی سینک ظرفشویی یا همان گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه معمولا ناشی از گیر کردن مواد غذایی و ذرات اضافی وارد شده از سینک بر سر راه آب است. خانم‌های خانه معموله این پرسش را دارند که چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنیم. برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی و لوله بازکنی می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین، استفاده از چنته و محلول لوله باز کن قوی استفاده کنید.

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با تلمبه:

  • برای لوله‌های سینک ظرفشویی دوقلو، در پوش یکی از سینک‌ها را روی آن قرار دهید و آن را کاملا ببندید.
  • اگر میخواهید چسبندگی بیشتری بین تلمبه و سینک ایجاد کنید، می‌توانید دور لبه پلاستیکی قسمتی که به ورودی چاه فاضلاب سینک می‌چسبد، مقداری پارافین بزنید.
  • یکی از راه کردن باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی استفاده از تلمبه و لوله باز کن دستی است. در صورتی که تمایلی به استفاده از مواد شیمیایی ندارید این روش یکی از روش‌های ساده و کارآمد برای رفع گرفتگی سینک است.
  • قسمت پلاستیکی لوله بازکن را طوری که آب نتواند به زیر کلاهک نفوذ کند روی چاهک قرار دهید و مقداری آب در سینک بریزید. دسته چاه بازکن را محکم به سمت پایین فشار دهید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا گرفتگی لوله بر طرف شود.

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می‌توانید روش‌های ساده استفاده از آب گرم و صابون را در گرفتگی های خفیف مشابه گرفتگی لوله فاضلاب حیاط امتحان کنید. 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با جوش شیرین:

ترکیب جادویی جوش شیرین و سرکه سفید می‌تواند شما را از شر گرفتگی سینک ظرفشویی خلاص کند. برای این کار، سه قاشق جوش شیرین را در سینک بریزید و سپس مقداری سرکه را روی آن بریزید. مراقب باشید که در این مرحله از دستکش استفاده کنید و حتما صورتتان را دور بگیرید.

 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با مایع لوله باز کنی:

در صورتی که روش‌های خانگی چندان مطابق میل شما نیست یا این روش‌ها کارساز واقع نشد، می‌توانید مایع‌های لوله بازکن را از فروشگاه خریداری کنید. دستور العمل استفاده از مایع لوله بازکنی روی شیشه آن‌ها نوشته شده است. برای استفاده از این مایع‌ها معمولا باید هنگامی که سینک خشک است و آب در لوله‌ها وجود ندارد، این مایع را در لوله سینک ریخته و به مدت یک ربع الی نیم ساعت صبر کنید. پس از آن سینک را با آب داغ فراوان بشویید.

 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با چنته:

یکی از روش‌های قدیمی رفع گرفتگی لوله ظرفشویی استفاده از پودر چنته است. این پودر را می‌توانید از فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها تهیه کنید. چنته قدرت بالایی در رفع گرفتگی لوله دارد. البته همین امر در صورت استفاده مداوم از چنته سبب پوسیدگی لوله‌ها می‌شود.

 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با باز کردن لوله‌های زیر سینک:

در صورتی که روش‌های بالا موثر واقع نشد، می‌توانید خودتان دست به کار شوید. لوله‌ها را از محلی که پیچ شده اند. معمولا آشغال‌ها در قسمت زانویی لوله گیر می‌کنند. با باز کردن این قسمت و شستشوی کامل آن می‌توانید گرفتگی لوله را برطرف کنید.  فنر زدن لوله فاضلاب در این شرایط نیز می‌تواند تا حدودی کارساز باشد. 

 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با فنر و اسیدهای قوی:

در صورتی که همچنان در زمینه گرفتگی سینک آشپزخانه با مشکل مواجه هستید،  ریختن اسید در چاه فاضلاب منتهی به سینک را امتحان کنید. اسیدهای قوی و فنرهای تاسیساتی چاره مشکل شما هستند. در برخی موارد گرفتگی به علت گیر کردن یک جسم سخت در مجرای فاضلاب است.

برای رفع مشکل خود برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی، باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه و باز کردن لوله ظرفشویی می‌توانید درخواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نمایید.

4.5 امتیاز از 3497 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین