روش‌های باز کردن لوله حمام

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش‌های باز کردن لوله حمام

گرفتگی چاه حمام یکی از پر تکرار ترین نمونه‌های گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان‌های مسکونی است. شناخت دلایل گرفتگی لوله حمام و بررسی روش‌های رفع گرفتگی لوله حمام در هنگام مواجهه با این مشکل امری ضروری است.

گرفتگی لوله حمام که با تجمع آب در کف حمام و عدم جریان آب در مسیر لوله‌ها همراه بوده اتفاقی ناخوشایند و مشکل ساز است. عدم رسیدگی سریع به گرفتگی لوله حمام خصوصا در منازل آپارتمانی با نم دیدگی و نفوذ روطوبت در ساختمان و بروز مشکلات بزرگتر همراه است.

تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب و رفع گرفتگی لوله حمام متناسب با درصد گرفتگی با روش‌های ساده و تخصصی صورت می‌گیرد.

گرفتگی لوله حمام در نمونه‌های مختلف و با توجه با درصد گرفتگی لوله فاضلاب قابل تشخیص و رفع است. برخی روش‌های خانگی و استفاده از پاک کننده‌های آلودگی از مسیر لوله‌های حمام در رفع این گرفتگی نقش داشته که در این مطلب با 11 روش کاربردی در این خصوص آشنا می‌شویم.

 

روش‌های باز کردن لوله حمام

 

دلایل گرفتگی لوله حمام

تجمع آلودگی، مو و دیگر کثیفی‌های محیط به مرور زمان منجر به ایجاد گرفتگی در لوله حمام می‌شود. چاه متنهی به فاضلاب حمام در اثر تجمع این آلودگی‌ها قدرت رد کردن جریان آب عبور کرده از لوله نداشته و در اثر این اتفاق گرفتگی لوله حمام بروز می‌دهد.

مواجهه با گرفتگی لوله حمام اتفاقی ناخوشایند بوده که نیاز به رفع سریع این مشکل را به همراه دارد.در صورتی که استفاده از روش‌هایی سطحی در باز کردن لوله فاضلاب حمام در این مواقع تاثیر نداشت، باید به فکر رفع گرفتگی حمام بصورت تخصصی تر باشید.

 

علت های گرفتگی لوله حمام

 

قبل از درخواست خدمات لوله بازکنی انجام یک سری روش‌ها در رفع گرفتگی لوله حمام تاثیر بسزایی دارد. در این بخش با معرفی چند روش کاربردی برای رفع گرفتگی چاه حمام با شما همراه خواهیم بود.

 

روش‌های باز کردن لوله حمام

اولین چیزی که در مواجهه با مشکل گرفتگی لوله حمام به ذهن شما خطور کرده رفع بی دردسر و آسان این مشکل در فضای حمام است. استفاده از محلول‌های پاک کننده لوله، مواد ضدعفونی کننده خانگی برای رفع مسیر مسدود شده لوله فاضلاب و مواردی از این قبیل در بهبود شرایط تاثیر بسزایی داشته اما گاهی برطرف کننده کامل مشکل نیست.

 

روش‌های رفع گرفتگی لوله حمام

 

چندین روش تجربی برای رفع گرفتگی چاه حمام وجود داشته که وابسته به نوع گرفتگی قابل انجام است. در این بخش به معرفی چند راه حل ساده و بی دردسر برای رفع گرفتگی لوله حمام پرداخته شده است.

 

1-رفع گرفتگی چاه حمام با تمیز کردن راه آب

مسیر انسداد لوله حمام که همان ورودی راه آب بوده را تمیز کنید. در این شرایط پاک کردن سطح بست چاه حمام، اطراف آن و ریختن مواد شوینده و پاک کننده لوله در مسیر آب تاثیر گذار است. حتی می‌توانید از فنر دستی برای باز کردن گرفتگی سطحی لوله حمام در این وضعیت استفاده کنید.

 

2-باز کردن لوله حمام با سیم خمیده یا فنر

در این روش ساده با در دسترس داشتن یک سیم مفتولی به راحتی می‌توانید مسیر گرفتگی لوله حمام را باز کنید.سیم خمیده شده یا فنر را در مسیر لوله حمام چندین بار حرکت دهید. حتی می توانید ابتدای سیم را مشابه یک قلاب ماهیگیری خم کرده و به درون لوله حمام بفرستید.

 

باز کردن لوله حمام با سیم خمیده یا فنر

 

این روش تا حدودی در باز کردن لوله حمام در گرفتگی‌های سطحی تاثیر داشته و می‌تواند برای مواقع ضروری یک اقدام راه گشا باشد.

 

3-باز کردن لوله حمام با جارو برقی خشک و تر

در صورت دسترسی به یک جاروبرقی تر و خشک می‌توانید از آن برای باز کردن گرفتگی فاضلاب حمام استفاده کنید. تنظیمات جاروبرقی رو روی مکش مایعات قرار داده و روی مسیر گرفتگی لوله قرار دهید. قدرت مکش را روی آخرین حالت گذاشته از یک کیسه کهنه و قدیمی برای مخزن جارو برقی استفاده کنید.

 

4-رفع گرفتگی چاه حمام با تخلیه چاه

یکی از روش‌های کاربردی که در مواقع گرفتگی لوله حمام بسیار کارساز بوده تخلیه چاه با دسترسی به لوله‌های منتهی به فاضلاب حمام است. استفاده از دستگاه‌های تخلیه چاه مخصوص و روش‌های تخصصی برای تخلیه و تمیز کردن چاه حمام و باز کردن مسیر ورودی بهترین اقدام است.

 

رفع گرفتگی چاه حمام با تخلیه چاه

 

5-استفاده از بست و درپوش برای لوله حمام

این روش تا حدودی پیشگیرانه بوده و برای جلوگیری از ورود آشغال‌های مخصوص به محیط حمام به درون لوله کاربرد دارد. بست مخصوص به لوله حمام را با اندازه صحیح تهیه کرده و در مسیر ورودی آب به فضلاب حمام قرار دهید.

 

بست و درپوش برای لوله حمام

 

6-رفع گرفتگی لوله حمام با نمک و سرکه 

استفاده از ترکیبات نمک و سرکه برای رفع گرفتگی لوله حمام روشی در دسترس و کم خطر است. در این روش محلول تهیه شده از این دو ماده را در لوله حمام ریخته و به مدت چند دقیقه صبر کنید. سپس مقداری آب را در لوله باز شده برای پاک سازی بریزید.

 

رفع گرفتگی لوله حمام با نمک و سرکه 

 

7-رفع گرفتگی لوله حمام با آب جوشیده

یکی از روش‌های تاثیرگذار و کاربردی برای باز کردن لوله حمام ریختن آب داغ و جوشیده در مسیر ورودی آب است. این ایده ساده تا حدودی در رفع گرفتگی لوله حمام در مواقع جرئی کاربرد دارد. پس از تکرار چندین باره این روش محل گرفتگی را بطور کامل با آب بشویید.

 

8-باز کردن لوله حمام با جوهر نمک

بیشتر افراد استفاده از محلول جوهر نمک را ایده‌ای عالی برای رفع گرفتگی لوله حمام دانسته‌اند. استفاده از این ماده از روش خاصی برخوردار بوده و باید در هنگام ریختن آن جانب احتیاط را بطور کامل رعایت کنید.

 

باز کردن لوله حمام با جوهر نمک

 

4/3 سطل آب را با سه فنجان جوهر نمک ترکیب کرده و پس از مشاهده جوش خوردن محلول آن را درون لوله حمام بریزید. پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه مسیر پاکسازی شده با جوهر نمک را با داغ بشویید.

 

9-باز کردن لوله حمام با مواد شوینده ظروف

مایع ظرفشویی از دیگر مواد در دسترس بوده که برای رفع گرفتگی لوله حمام تاثیرگذار است. یک چهارم مایع ظرفشویی را در یک کاسه آب ریخته و این محلول را بجوشانید. سپس این ماده را در مسیر گرفتگی لوله بریزید. این روش برای باز کردن لوله حمام کاربردی و بی خطر است.

 

باز کردن لوله حمام با مواد شوینده ظروف

 

10-رفع گرفتگی لوله حمام با نمک و جوش شیرین 

محلول حاوی نمک و جوش شیرین یکی از بازکننده‌های قوی لوله با ترکیبات کاملا خانگی است. در این روش 1/2 فنجان نمک را با نصف فنجان جوش شیرین ترکیب کنید. محلول آماده شده را در داخل فاضلاب مسدود شده بریزید اجازه دهید ده تا بیست دقیقه بماند سپس آب جوش روی آن بریزید.

 

رفع گرفتگی لوله حمام با نمک و جوش شیرین 

 

11-رفع گرفتگی لوله حمام با جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه دو ترکیب بسیار قوی و موثر برای رفع آلودگی و گرفتگی مسیر لوله‌های فاضلاب خصوصا در سینک ظرفشویی و حمام است. محلول تهیه شده از این دو ماده را در دو سری با فواصل زمانی 45 الی 60 دقیقه برای بازکردن چاه حمام و لوله‌های منتهی به آن بریزید.

نکات کلیدی در جلوگیری از گرفتگی چاه حمام

تمیز کردن مداوم کف حمام علاوه بر از بین بردن آلودگی این محل از بروز مشکلاتی مثل گرفتگی لوله حمام جلوگیری می‌کند. تا جایی که می‌توانید از بست و سرپوش استاندارد و هم اندازه با ورودی راه آب حمام استفاده کنید.

در نهایت در صورت مواجهه با این مشکل برای بازکردن لوله حمام و رفع گرفتگی چاه حمام از افراد متخصص در این زمینه کمک و راهنمایی بخواهید.

4.5 امتیاز از 1147 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین