معرفی انواع فنر لوله بازکن 

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع فنر لوله بازکن 

افراد از فنر لوله بازکن برای باز کردن انواع گرفتگی لوله استفاده می‌کنند. زیرا که باز کردن لوله‌ها با فنر لوله بازکنی یکی از روش کاربردی و مناسب برای این کار است. با استفاده از فنر لوله بازکن، در زمان کوتاه‌تری می‌توانید بدون خسارت، گرفتگی لوله خود را با فنر باز کنید.

در این مطلب به معرفی انواع فنر لوله بازکن خواهیم پرداخت و نحوه استفاده از فنر لوله بازکن را به شما می‌گوییم.

ویژگی‌های یک فنر لوله بازکن

 • جنس این فنرها معمولا از فولاد است و طول آن از 1 متر شروع می‌شود.
 • این فنرها به دسته مخصوصی متصل می‌باشند.
 • نوک آن بسیار تیز و برنده است به همین دلیل برای باز کردن لوله توالت فرنگی نباید از ان استفاده کنید.
 • از آن برای حرکت دادن یا از بین بردن رسوبات یا عامل گرفتگی لوله استفاده می‌شود.

 

انواع فنر لوله بازکنی

همان طور که گفته شد در کنار روش‌های رفع گرفتگی لوله و چاه فاضلاب مثل ریختن اسید در چاه فاضلاب، فنر لوله بازکنی یک روش موثر برای باز کردن لوله و رفع گرفتگی آن است. فنر لوله بازکن انواع مختلفی دارد و معمولا در دو نوع دستی و برقی موجود می‌باشد.

 

فنر لوله بازکن دستی

نوع دستی فنر دارای یک فنر بلند است که همان طور که از نام آن پیداست فرد خودش باید آن را وارد لوله کند و گرفتگی را به وسیله آن برطرف کند. استفاده از فنر لوله بازکنی کار سختی نیست و استفاده از آن به مهارت خاصی نیازمند نمی‌باشد. همه افراد می‌توانند فنر لوله باز کن دستی را داشته باشند. این نوع لوله باز کن زمانی می تواند اثرگذار باشد که گرفتگی در عمق لوله نباشد و اگر در عمق 10 متر به بالا گرفتگی باشد با فنر دستی قابل رفع نمی‌باشد.

 

فنر لوله بازکن

 

فنر لوله بازکن برقی 

ولی فنر لوله بازکن برقی به صورت خودکار و برقی عمل می‌کند. فنر برقی از موتور الکتریکی و فنر بلند تشکیل شده است که پس از روشن شدن موتور دستگاه فنر به دوران در می آید و گرفتگی لوله را از بین می‌برد. برخلاف نوع دستی فنر لوله باز کن، نوع برقی آن همه افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند، چرا که استفاده از آن به تخصص و مهارت نیاز دارد و تنها شرکت های لوله بازکنی دارای نوع برقی فنر لوله باز کن هستند. معمولا شرکت ها برای گرفتگی بیشتر از عمق 10 متر فنر برقی استفاده می‌کنند.

 

انواع فنر لوله باز کنی

 

سر فنر و انواع سر فنرها

سر فنر در ابتدای فنر لوله بازکن قرار می‌گیرد و طول لوله باعث می‌شود که سر فنر به محل گرفتگی برسد و آن را رفع کند. سر فنر انواع مختلفی دارد و برای هر گرفتگی از سر فنر مخصوص آن استفاده می‌شود. به طور مثال سر فنری که برای باز كردن لوله سينك ظرفشويي استفاده می‌شود با سرفنری که برای سرویس بهداشتی استفاده می‌شود متفاوت است. در ادامه به انواع مختلف سر فنرها می‌پردازیم.

 • سر فنر الماسی: می‌توان گفت سرفنر الماسی یکی از محکم‌ترین و بهترین سرفنرهای موجود می‌‌باشد. معمولا از این سر فنر برای از بین بردن و خرد کردن اجسام سخت مانند سنگ، آجر و ... استفاده می‌شود.
 • سرفنر نیزه‌ای: همان طور که اسمش پیداست این سرفر دارای سر نیزه مانند و تیزی است که از آن برای فرو رفتن در اجسام سخت استفاده می‌شود.
 • سرفنربرسی: به دلیل داشتن دندانه های برس مانند برای پاکسازی لوله ها از لجن و رسوبات دیگر استفاده می‌شود.
 • سرفنر کوزه‌ای: کاربرد  این سرفنر نیز همانند سرفنر برسی است که به پاکسازی لوله کمک می‌کند.
 • سر فنر چاقویی: این سرفنر نیز مخصوص بریدن و ریز کردن اجسامی است که باعث گرفتگی در لوله شده‌اند.
 • سرفنر اسیدی: این نوع سر فنر به دلیل داشتن خاصیت اسیدی برای رفع گرفتگی در لوله های فاضلاب و سرویس های بهداشتی کاربرد دارد.
 • سرفنر ابزارگیر: از سرفنر ابزارگیر برای اتصال ابزارهای مخصوص در فتر زنی می‌باشد.

 

نحوه استفاده از فنر لوله بازکن

برای اسفاده از فنر لوله بازکن در ابتدا باید دستکش مخصوصی بپوشید و ترجیحا ماسک بزنید. سپس ابتدای فنر را درون چاه بگذارید و خیلی آرام ان را به سمت پایین هدایت کنید تا به محل گرفتگی برسد.

ممکن است لوله شما زانویی داشته باشد و مستقیم نباشد، اگر به زانویی لوله رسیدید سعی کنید با احتیاط و به آرامی این کار را انجام دهید تا به لوله آسیبی نرسد. زمانی که فنر شما به محل گرفتگی رسید باید ان را سریعا بچرخانید تل نوک فنر که خاصیت ارتجاعی دارد مواد اضافی و عامل گرفتگی را به دور خود می‌پیچاند یا از بین می‌برد. در آخر فنر را به آرامی از لوله درآورید و در این مرحله شاهد روسوبات و مواد اضافی روی سر فنر هستید. پیشنهاد می‌شود کخ اگر در این زمینه تجربه ندارید حتما از لوله باز کن کمک بخواهید.

کلام پایانی

در این مقاله درباره فنر لوله بازکنی و انواع آن و همچنین نحوه استفاده از فنر لوله بازکنیمطالبی را به شما گفتیم. همان طور که در بالا اشاره شد اگر تجربه و مهارتی در این زمینه ندارید باید این کار را به افراد و شرکت های مخصوص لوله بازکنی بسپارید، چرا که آن‌ها بدون خسارت و سریع اقدام به رفع گرفتگی می‌کنند.
با ثبت سفارش در بازار آنلاین خدمت از ما می‌توانید به راحتی با بهترین افراد متخصص این زمینه ارتباط بگیرید و از آن ها کمک بخواهید، همچنین "خدمت از ما" این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که پروفایل آن‌ها را بخوانید و نظرات مشتریان قبلی را درباره عملکرد آن ها ببینید. شما می‌توانید پس از ثبت سفارش به رایگان از متخصصین لوله باز کن استعلام قیمت بگیرید تا قبل از انجام عملیات هزینه آن را بدانید.

4.5 امتیاز از 1231 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین