لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی

دستگاه های لوله بازکنی وابسته به نوع توان ، قدرت و همچنین پشتیبانی از نوع قطر فنر با هم متفاوت هستند. پر کاربردترین دستگاه های لوله باز کنی عبارتند از دستگاه موشکی ، دستگاه سه پایه ، چهار پایه ، فرقونی و دستگاه تراکم هوا

وابسته به نوع گرفتگی ، هر کدام از این دستگاه ها قابل استفاده هستند. به عنوان مثال اگر محل گرفتگی با پارچه، پتو، پلاستیک فشرده و اجسام سخت این چنینی گرفته شده باشد، از دستگاه موشکی استفاده می کنیم. این دستگاه فنر با طول 50 متر را پوشش می دهد. برای این کار از فنرهای فولادی با قطر 18 تا 22 ( به اصطلاح پشت 18 تا 22) استفاده می شود. 90% مصرف برای لوله بازکنی پ از دستگاه موشکی است.

از دستگاه فرقونی برای مسیرهایی با طول تا 100 متر و فنرهای با قطر 24 به بالا استفاده می شود.

 

فنر لوله بازکنی

 

مطالب مرتبط با فنر لوله بازکنی که این روزها بیش تر خوانده می شود

  • سر فنر لوله بازکنی
  • تولید فنر لوله بازکنی
  • فروش فنر لوله بازکنی دستی
  • فنر لوله بازکنی با دریل
  • فروش فنر لوله بازکنی اصفهان
  • قیمت فنر لوله بازکنی با دریل
  • خرید فنر لوله بازکنی دستی
  • روش کار با فنر لوله بازکنی
  • لوله بازکنی تهران

 


نکته : دستگاه های سه پایه و چهار پایه بدلیل خطر برق گرفتگی و امنیت پایین نسبت به دستگاه موشکی و فرقونی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 


دستگاه های تراکم هوا دستگاه هایی هستند که در صورت عدم رفع گرفتگی توسط فنرها استفاده می شوند اما استفاده از این دستگاه ها را پیشنهاد نمی کنیم. این دستگاه ها دارای یک پمپ و یک شلنگ هستند. برای استفاده از این دستگاه ابتدا شلنگ را به درون لوله می اندازند سپس پمپ را باد می کنند تا هوای آن فشرده گردد و در یک لحظه فشار باد را رها می کنند تا از طریق شلنگ تخلیه گردد و لوله را باز کند. اما مشکل اینجاست که بدلیل فشار بالای این دستگاه ممکن است لوله و اتصالات بشکنند و مشکل بسیار بزرگتر شود. برخی دستگاه های تراکم هوای قوی سبب تخریب سقف نیز می شوند.

 

سر فنر لوله بازکنی

 

انواع فنر لوله بازکنی

فنر ها ی لوله بازکنی در دودسته معمولی و فولادی قرار می گیرند . همچنین فنر ها در طول های مختلف با قطرهای مختلف برای لوله بازکنی وجود دارد . قطر فنر ها و جنس آنها وابسته به کاربرد و مشکلی که باید رفع شود انتخاب می شوند . فنرهای فولادی برای تراش رسوباتی مانند سیمان ، ریشه درخت و رسوبات سنگین استفاده می شوند .

 به عنوان مثال برای تراش رسوبات سیمانی از فنر فولادی 18 استفاده می شود .

نکته : زمانی که برای گرفتگی لوله به گروه های لوله باز کنی تماس می گیرید حتماً نوع مکان گرفتگی را اعلام کنید . به این دلیل که فنرهای مربوط به آشپزخانه ، توالت ، حمام و پشت بام هم از نظر کارایی هم از نظر بهداشتی با یکدیگر فرق دارند و نباید در مکان های یکدیگر استفاده شوند .

 

5 امتیاز از 5 رای

لوله بازکنی

لوله بازکنی

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط

فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی دستگاه های لوله بازکنی وابسته به نوع توان ، قدرت و همچنین پشتیبانی از نوع قطر فنر...
loading