آشنایی با فنر لوله بازکنی و انواع آن

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با فنر لوله بازکنی و انواع آن

استفاده از فنر لوله بازکنی بی‌دلیل به رایج‌ترین روش‌ لوله بازکنی تبدیل نشده است. برای لوله بازکنی راه‌های زیادی وجود دارد، اما این استفاده از فنر لوله بازکنی است که بیشترین محبوبیت را به دست آورده. در لوله بازکنی با فنر برای رفع مشکلات فاضلاب از فنرهای مقاوم فولادی استفاده می‌شود.

اساس کار این فنرها حرکت دادن اجرام اضافی به درون چاه توالت است. در بالای فنر لوله بازکن، پیچ های مخروطی شکلی قرار دارد که مواد زائد را حرکت می‌دهد. در این مقاله قصد داریم درباره روش استفاده از فنر لوله بازکنی صحبت کنیم؛ و با انواع فنر لوله بازکنی (شامل فنر لوله بازکنی دستی و فنر لوله بازکنی با دریل) و البته قیمت فنر لوله بازکنی آشنا شویم.

فنر لوله بازکنی

 

انواع فنر لوله بازکنی و روشهای باز کردن لوله با فنر

اصولا تولید فنر برای لوله بازکنی به دو صورت انجام می‌شود:

 • فنر لوله باز کنی معمولی
 • و فنر لوله بازکنی فولادی (که قیمت فنر لوله بازکنی را بالا می‌برد)

البته فنر لوله بازکنی را از نظر طول و قطرهای گوناگونی که دارند نیز می‌توان دسته‌بندی کرد. شما هنگام خرید فنر و ابزار لوله باز کن، باید قطر و جنس فنر لوله بازکنی را با توجه به کاربردتان و چالشی که دارید انتخاب کنید.

مثلا همان‌طور که می‌توان حدس زد، فنر لوله بازکنی معمولی برای گرفتگی‌ها سخت شاید چندان مناسب نباشد. اما با فنرهای فولادی می‌توان انواع رسوبات سنگین و ریشه درختان را برطرف کرد.

پس اگر باز كردن لوله فاضلاب سیمان و تراش رسوبات سیمانی را دارید، با خیال راحت از فنر لوله بازکنی فولادی (ترجیحا با فنر فولادی 18) استفاده کنید.

اما روش‌های لوله بازکنی با فنر سه نوع است:

 • لوله باز کنی دستی
 • لوله باز کنی با دریل (فنر لوله بازکنی با دریل)
 • و لوله باز کنی با دستگاه

در ادامه هریک از این روش‌ها را با دقت بررسی می‌کنیم.


 

روش فنر دستی لوله بازکنی

ما روش لوله باز کنی با فنر دستی را تنها در موقعیت‌هایی توصیه می‌کنیم که گرفتگی لوله فاضلاب و توالت جدی نباشد. روش فنر دستی لوله بازکنی در واقع یک جایگزین استاندارد برای محلول‌ها و لوله بازکن‌های شیمیایی است؛ مخصوصا برای کسانی که قصد دارند خودشان رفع گرفتگی لوله فاضلاب و توالت را انجام دهند.

پیش از استفاده از فنر لوله بازکنی خانگی، ابتدا دستکش مناسب، ماسک و ترجیحا عینک محافظ بپوشید. سپس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • سر فنر را وارد لوله فاضلاب کنید، و آن را تا رسیدن به محل گرفتگی درون لوله فاضلاب و توالت هل دهید.
 • وقتی سر فنر دیگر حرکت نکرد، باید به کمک دسته فنر لوله بازکنی فنر را بچرخانید. نوک فنر به واسطه حالت ارتجاعی بالایی که دارد، این نیروی چرخشی را دریافت کرده و می‌چرخد.
 • به چرخاندن دسته فنر لوله بازکنی ادامه دهید تا همه مواد زائد درون لوله را در خود بپیچد. در آخر فنر را با احتیاط بیرون آورید.

هنگام استفاده از فنر لوله بازکنی دستی باید به چند موضوع توجه کنید. یکی اینکه مجددا تاکید می‌کنیم از این روش برای گرفتگی‌های شدید و گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی استفاده نکنید. چون ممکن است فنر در گرفتگی‌های فاضلاب گیر کنید، و نتوانید آن را خارج کنید.

اگر این اتفاق افتاد، اصلا برای خارج کردن فنر لوله بازکنی دستی از لوله فاضلاب تلاش نکنید و به آن فشار نیاورید. بیرون کشیدن فنر نیروی زیادی لازم دارد، و تنها از دست یک متخصص لوله باز کنی و تجهیزات حرفه‌ای او بر می‌آید.

متخصص با دستگاه مناسب نیروی لازم برای چرخاندن فنر و خارج کردن آن را اعمال کرده، و وقتی فنر آزاد شد آن را با دست از لوله فاضلاب بیرون می‌آورد.

 

روش فنر لوله باز کنی دستی

 

روش فنر لوله بازکنی با دریل

گفتیم که فنر لوله بازکنی با دریل هم یکی دیگر از روش‌ها برای رفع گرفتگی لوله‌هاست. افراد متخصص لوله بازکنی معمولا از فنر لوله بازکنی با دریل برای سرعت بخشیدن و ساده کردن روند کار خود از آن استفاده می‌کنند.

اما چرا فنر لوله بازکنی با دریل چنین محبوبیتی دارد؟ علت این موضوع را باید در پایین بودن سرعت چرخش فنر در روش فنر دستی لوله باز کنی، و همچنین وزن و حجم بالای دستگاه فنر لوله بازکنی دانست.

همین دو مورد باعث شده است تا متخصصان (در شرایط مناسب) به روش فنر زدن لوله فاضلاب با دریل، روی خوش‌تری نسبت به دو روش قبل نشان دهند. البته در کنار این مزایا، استفاده از فنر لوله بازکنی با دریل چند نکتع منفی هم دارد، از جمله:

 • سرعت بالای فنر، که به خصوص در لوله‌های قدیمی باعث شکستن و ترک خوردن لوله‌ها می‌شود.
 • عدم کنترل فنر، فنر به علت سرعت زیاد حرکت شدید و زیادی دارد، و ممکن است به جایی برخورد کند.
 • و در آخر نبود محافظ اطراف فنر لوله بازکنی با دریل

به طور کلی این روش به دلیل خطراتی که دارد، به افراد مبتدی توصیه نمی‌شود. بهتر است برای رفع گرفتگی به این روش روی مهارت و تجربه متخصص‌های کاربلد و حرفه‌ای حساب کرد.

 

فنر لوله بازکنی با دریل

 

استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی

اگر فنر لوله بازکنی با دریل به اندازه کافی برای مشکلی قوی نباشد، لوله بازکن‌ها سراغ راه حل نهایی خواهند رفت. دستگاه فنر لوله باز کنی گرفتگی‌ها را با فنر بلند و موتور الکتریکی خود برطرف می‌کند. فنر برقی لوله بازکنی با جریان برق فنر متصل به موتور را می‌چرخاند. دوران این فنر بلند هم گرفتگی لوله‌ها را کاملا رفع می‌کند.

این دستگاه با قدرت هرنوع گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف می‌کند. به همین دلیل بیشتر شرکت‌های تاسیسات فنی و لوله بازکنی اصولا با همین دستگاه به همه درخواست‌ها رسیدگی می‌کنند.

با دستگاه فنر لوله باز کنی می‌توان باز كردن لوله سينك ظرفشويي، فاضلاب حمام، فاضلاب توالت و سرویس بهداشتی، فاضلاب پارکینگ و ... را هم انجام داد. اما متخصص چگونه با این دستگاه مشکل شما را برطرف می‌کند؟

متخصص ابتدا دستگاه را روشن، و آن را روش حالت آهسته تنظیم می‌کند تا فنر به آرامی بچرخد. سپس با استفاده از اهرم مخصوص، فنر را به آرامی از محفظه‌اش خارج کرده و آن را به درون لوله هدایت می‌کند.

لوله بازکن اینکار را آنقدر ادامه می‌دهد تا سر فنر به اجرام زائد برخورد کند. وقتی این اتفاق افتاد، متخصص سرعت چرخش فنر لوله بازکنی را افزایش می‌دهد، تا تمام گرفتگی‌های لوله فاضلاب از بین بروند.


 

قیمت فنر لوله بازکنی

همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، قیمت فنر لوله بازکنی به نوع فنر مدنظر شما و ویژگی‌های شاخص آن (طول فنر، قطر آن، جنس آن، برقی یا دستی بودن) مشخص می‌شود.

قیمت فنر لوله بازکنی در بازار بازه به شدت وسیعی دارد، از چندصد هزار تومان گرفته تا چندده میلیون تومان! گشت و گذاری بین محصولات مختلف با ویژگی‌های بعضا نامعلوم (مخصوصا جنس فز در نمونه‌های فلزی) ممکن است شما را برای خرید بهترین گزینه گیج کند.

از طرفی، در بیشتر موارد قیمت فنر لوله بازکنی بسیار بالاتر از خدمات حرفه‌ای این حوزه تمام خواهد شد. هرچه باشد، شما قصد ندارید دوباره گرفتار چنین مشکلی شوید! پس از رفع مشکل به دست متخصص، با رعایت چند نکته ساده و اقدام سریع در برابر گرفتگی‌های ضعیف، نه نیازی به پرداخت قیمت فنر لوله بازکنی خواهید داشت و نه تماس با متخصصان.

خدمات حرفه‌ای لوله بازکنی با فنر

اگر گرفتگی لوله‌ها زیاد و شدید است، حتما از یک متخصص لوله بازکن کمک بگیرید و لطفا در خانه از روش فنر لوله بازکنی با دریل استفاده کنید. رفع گرفتگی‌ها با فنر لوله بازکنی با دریل یا سایر روش‌ها توسط متخصصان فعال در پلتفرم «خدمت از ما» به صورت شبانه‌روزی ارائه می‌شود.

کافیست درخواست لوله بازکنی خود را در اپ یا وبسایت ثبت کنید، تا چند متخصص نزدیک به شما میلغ پیشنهادی‌شان را برای شما بفرستند. (حتی می‌توانید این مبالغ را با قیمت فنر لوله بازکنی مقایسه کنید!)

پس از بررسی هزینه‌های به انتخاب خودتان و با توجه به پروفایل هریک از متخصصان، می‌توانید خدمات لوله بازکنی را دریافت کنید. در واقع این شما هستید که انتخاب می‌کنید کدام تکنسین پروژه شما را انجام دهد.

4.5 امتیاز از 1751 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین