آشنایی با فنر لوله بازکنی و انواع آن

ثبت درخواست "لوله بازکنی"
آشنایی با فنر لوله بازکنی و انواع آن

استفاده از فنر لوله بازکنی  یکی از روش‌های رایج و متداول لوله بازکنی است. برای لوله بازکنی روشهای زیادی وجود دارد، اما استفاده از فنر لوله بازکنی از جمله روشهایی است که در طی چندین سال گذشته بین عموم مردم مورد استفاده قرار گرفته است. در لوله بازکنی با فنر برای برطرف کردن مشکلات فاضلاب از فنرهایی مقاوم از جنس فولاد استفاده می‌شود که در قسمت اولیه فنر لوله بازکن، پیچ های مخروطی شکل است که باعث حرکت دادن مواد اضافی می‌شود.

اساس کار فنر لوله بازکنی حرکت دادن مواد اضافی به درون چاه توالت است. در این مقاله می‌خواهیم به شرح روش استفاده از فنر لوله بازکنی، آشنایی با انواع فنر لوله بازکنی، از جمله فنر لوله بازکنی دستی و فنر لوله بازکنی با دریل و موارد مربوط به قیمت فنر لوله بازکنی بپردازیم.

فنر لوله بازکنی

 

انواع فنر لوله بازکنی و روشهای باز کردن لوله با فنر

در کل تولید فنر لوله بازکنی در دو دسته فنر لوله بازکنی معمولی و فنر لوله بازکنی فولادی قرار می‌گیرد. همچنین فنرها در طول‌های مختلف با قطرهای متفاوت وجود دارد. توجه کنید که در خرید فنر و ابزار لوله باز کن، قطر فنر لوله بازکنی و جنس فنر لوله بازکنی وابسته به کاربرد و مشکلی که باید رفع شود انتخاب شود. فنرهای فولادی برای تراش رسوباتی مانند سیمان و باز كردن لوله فاضلاب سیمان، ریشه درخت و رسوبات سنگین استفاده می‌شوند. به عنوان مثال برای تراش رسوبات سیمانی از فنر فولادی 18 استفاده می‌شود.

اما روشهای لوله بازکنی با فنر سه نوع است که شامل لوله باز کنی دستی، لوله باز کنی با دریل و لوله باز کنی با دستگاه می باشد، که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.


 

روش فنر دستی لوله بازکنی

استفاده از روش لوله باز کنی با فنر دستی، زمانی مفید است که گرفتگی لوله فاضلاب و توالت ضعیف باشد. روش فنر دستی لوله بازکنی، جایگزینی مناسب بجای استفاده از محلول ها و لوله بازکنهای شیمیایی است برای کسانی که سعی میکنند خودشان به رفع گرفتگی لوله فاضلاب و توالت بپردازند.

در روش فنر لوله بازکنی خانگی ابتدا باید موارد ایمنی را رعایت کنید، به همین دلیل قبل از انجام کار دستکش بپوشید. سپس سر فنر لوله بازکنی را درون لوله فاضلاب فرو کرده و تا رسیدن به محل گرفتگی درون لوله فاضلاب و توالت هل دهید؛ حالا نوبت این است که به کمک دسته فنر لوله بازکنی شروع به چرخش فنر کنید؛ با این کار نوک فنر به واسطه حالت ارتجاعی بالایی که دارد این چرخش را دریافت کرده و مواد اضافی داخل لوله را به خود میپیچد و بیرون می‌آورد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که از این روش، برای گرفتگی‌های شدید و گرفتگی‌های لوله فاضلاب توالت فرنگی استفاده نکنید؛ زیرا که ممکن است فنر در گرفتگی‌های فاضلاب گیر کرده و بیرون نیاید. اگر فنر لوله بازکنی دستی در لوله فاضلاب گیر کرد، به هیچ عنوان برای بیرون آوردنش تلاش نکنید و حتما از متخصص لوله باز کنی برای بیرون کشیدن فنر کمک بگیرید. از آن جهت که شما قدرت بیرون کشیدن فنر را ندارید، این کار بیهوده و خطرناک است.

متخصصان در این مواقع به کمک دستگاه، نیروی لازم برای چرخیدن فنر و بیرون آمدنش را وارد می کنند؛ و بعد از آزاد شدن فنر آن را با دست از لوله فاضلاب خارج می‌کنند.

 

روش فنر لوله باز کنی دستی

 

روش فنر لوله بازکنی با دریل

روش فنر لوله باز کنی با دریل، روشی است که بیشتر افراد متخصص لوله بازکنی برای تسریع و سهولت در کارشان از آن استفاده می‌کنند. به دلیل سرعت کم چرخش فنر در روش فنر دستی لوله باز کنی و همچنین به دلیل سنگین بودن و حجیم بودن دستگاه فنر لوله بازکنی، روش فنر زدن لوله فاضلاب با دریل  نسبت به دو روش دیگر مورد توجه  متخصصان این حوزه قرار گرفته است.

این روش علاوه بر مزایایی که دارد، شامل یک سری معایب مثل، سرعت بالای فنر (زیرا که این سرعت بالا، به خصوص در لوله‌های قدیمی باعث شکسته شدن و ترک خوردن لوله‌ها می‌شود.)، عدم کنترل فنر( فنر به علت داشتن سرعت زیاد به این طرف و آن طرف می رود و ممکن است با جایی برخورد کند) و همچنین نبود محافظ در اطراف فنر می‌شود.

به صورت کلی این روش به دلیل مسائل ایمنی و خطراتی که دارد، به افراد مبتدی اصلا توصیه نمی‌شود و بهتر از برای استفاده از این روش حتما از یک متخصص کار بلد و حرفه‌ای کمک بگیرید.

 

فنر لوله بازکنی با دریل

 

استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی

دستگاه فنر لوله باز کنی، دستگاهی است که گرفتگی لوله ها را با فنری بلند و یک موتور الکتریکی باز می کند. این دستگاه توانایی رفع هر نوع گرفتگی لوله فاضلاب را دارد و بسیاری از شرکت های تاسیسات فنی و لوله باز کنی از این دستگاه استفاده می کنند. به کمک دستگاه فنر لوله باز کنی می‌توانید تمام گرفتگی‌های مربوط به سینک ظرفشویی ( باز كردن لوله سينك ظرفشويي)، فاضلاب حمام، فاضلاب توالت و سرویس بهداشتی، فاضلاب پارکینگ و... را برطرف کرد. فنر برقی لوله بازکنی، به کمک جریان برق، فنر متصل به موتور را به دوران در می آورد و دوران فنر بلند باعث می‌شود گرفتگی داخل لوله ها رفع شود.

روش استفاده از این دستگاه به این صورت است که ابتدا تکنسین دستگاه را روشن کرده و در حالت آهسته قرار داده و در این هنگام فنر به آرامی در حال دوران است و تکنسین به کمک اهرم مخصوص، فنر را آرام آرام از محفظه خود خارج کرده و به داخل لوله هدایت می‌کند. لوله بازکن به قدری این کار را انجام می‌دهد تا سرفنر به گرفتگی داخل لوله برخورد کند. در این زمان سرعت چرخش فنر را افزایش داده و سر فنر به دلیل شدت زیادی که دارد، تمام گرفتگی‌های لوله فاضلاب را از بین می‌برد.

 

قیمت فنر لوله بازکنی با فنر

قیمت فنر لوله بازکنی با دریل و یا با دستگاه، به صورت کاملا منصفانه در "خدمت از ما" ارائه می‌شود. در واقع شما در هنگام ثبت درخواست لوله بازکنی، در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" چندین قیمت پیشنهادی دریافت می‌کنید و به انتخاب خودتان و با توجه به پروفایل هر یک از متخصصین می‌توانید خدمات لوله بازکنی را دریافت نمایید. خوتان انتخاب می‌کنید که کدام متخصص کار شما را انجام دهد. 

در آخر یادتان باشد برای باز کردن لوله‌های فاضلاب به روش فنر لوله بازکنی، اگر گرفتگی لوله‌ها زیاد و شدید بود، حتما از یک متخصص لوله بازکن کمک بگیرید و سعی نکنید که در خانه از روش فنر لوله بازکنی با دریل استفاده کنید.

لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading