رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

گرفتگی لوله با سیمان، گچ و قیر از نمونه گرفتگی‌های پیش آمده در مسیر لوله بوده که بیشتر در هنگام بازسازی و تعمیر ساختمان رخ می‌دهد. گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ و قیر با روش‌های مخصوصی برای رفع و پاکسازی همراه است.

باز کردن لوله فاضلاب سیمان گرفته در بیشتر مواقع با دستگاه لوله بازکنی مخصوص است. اما استفاده از روش‌های دیگری مثل حلال سیمان در مسیر گرفتگی لوله فاضلاب نیز در رفع این مشکل تاثیرگذار است. اینکه چگونه گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان را رفع کنید تا حدودی به شرایط گرفتگی و ملات گیر کرده در لوله ارتباط دارد.

 

گرفتگی لوله فاضلاب با قیر، گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان سفید، گرفتگی لوله با گچ دیگر نمونه‌های گرفتگی لوله‌های فاضلاب با ملات ساختمانی است. هر کدام از این گرفتگی‌ها با روش‌های مختص به خود مثل رفع گرفتگی لوله با سیمان قابل برطرف شدن است.

 

چگونه گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

 

گرفتگی لوله با سیمان، گچ و قیر

در هنگام بازسازی و تعمیر قسمت‌های مختلف ساختمان خصوصا سرویس بهداشتی و حمام برخی مواقع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان و دیگر ملات ساختمانی مثل گچ و قیر رخ می‌دهد. در هنگام کاشی کاری یا نصب سرامیک در کف حمام ورود موادی مثل گچ، سیمان سفید، دوغاب در مسیر راه آب بوجود آمده این مشکلات را به همراه دارد.

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

 

بنابراین در بیشتر مواقع پس از بازسازی ساختمان و نصب تجهیزاتی مثل وان و روشویی در سرویس بهداشتی نیاز به رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان مشاهده می‌شود. در ادامه مطلب پس از بررسی دلایل گرفتگی لوله با سیمان و دیگر ملات بنایی روش‌های رفع این گرفتگی را معرفی می‌کنیم.

 

دلایل گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

در هنگام مواجهه با گرفتگی لوله‌های فاضلاب با مصالح ساختمانی مثل سیمان و گچ این سوال برای شما پیش می آید که چگونه گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان را رفع کنید. یافتن علت گرفتگی لوله‌های فاضلاب با سیمان و نوع ملات گیر کرده در مسیر لوله‌ها در رفع این مشکل تاثیر بسزایی دارد.

 

دلایل گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

 

بعنوان مثال سیمان تازه ریخته شده در مسیر لوله فاضلاب در صورت رسیدگی سریع با حلال سیمان قابل رفع است. اما در صورت گذشت زمان این گرفتگی تنها با دستگاه‌های مخصوص برطرف می‌شود.

پس علت اصلی گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان ورود این مواد به لوله‌های منتهی به حمام و سرویس بهداشتی و کف دیگر قسمت‌های ساختمان است.

 

نحوه رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

بهترین راهکار برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ و قیر استفاده از دستگاه فنر برقی است. فنر برقی هیچ گونه آسیبی به ساختار لوله کشی وارد نکرده و کمترین میزان خرابی سیمان گیر کرده در مسیر لوله را از بین می‌برد. 

در این بخش به چند نمونه از رفع گرفتگی لوله با سیمان و موارد مشابه آن با روش‌های مختلف اشاره خواهیم داشت.

 

رفع گرفتگی لوله با سیمان سفید

از دیگر موارد گرفتگی لوله فاضلاب با ملات ساختمانی مسدود شدن مسیر لوله با سیمان سفید است. بیشترین حجم بروز این مشکل مختص گرفتگی لوله فاضلاب با دوغاب و سیمان سفید استفاده شده در هنگام بازسازی و تعمیر سرویس بهداشتی و حمام است.

 

گرفتگی لوله با سیمان سفید

 

استفاده از دستگاه لوله بازکنی برقی در این مواقع در رفع سیمان گیر کرده در مسیر لوله‌های فاضلاب یک راهکار مطلوب است. برخی مواقع استفاده از محلول‌های شیمایی حل کننده و نرم کننده سیمان در لوله‌های فاضلاب نیز برای رفع گرفتگی پیشنهاد می‌شود.(ریختن اسید در چاه فاضلاب)

 

رفع گرفتگی لوله با گچ

گچ از دیگر مصالح ساختمانی بوده تجمع آن در مسیر لوله فاضلاب به دلیل استفاده رایج از این ملات در بنایی بسیار رخ می‌دهد. بنابراین آشنایی با روش‌های رفع گرفتگی لوله فاضلاب با گچ خصوصا در ساختمان‌های بازسازی شده مثل رفع  گرفتگی لوله فاضلاب حیاط از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

رفع گرفتگی لوله با گچ

 

استفاده از پمپ هوا برای رفع گرفتگی گچ و ذرات گیر کرده ناشی از تجمع این ملات در لوله فاضلاب یک راهکار مناسب است. ورود هوا با فشار برای ذراتی که قدرت چسبندگی به لوله ندارند در این روش رفع گرفتگی لوله را به همراه دارد.

در شرایط دیگر که تجمع ذرات گچ با ملات سیمانی بوده بهتر است از دستگاه لوله بازکنی برقی برای فنر زدن لوله فاضلاب یا محلول‌های باز کننده مخصوص استفاده شود.

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با قیر

گرفتگی لوله فاضلاب با قیر از دیگر موارد پیش آمده در ساخت و ساز و تعمیرات ساختمان است. مواجهه با این مشکل نیاز به اقدامات لازم برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب را به دنبال دارد. چسبندگی قیر به لوله‌های پلاستیکی و فلزی فاضلاب تنها با مواد حل کننده و جداکننده قیر از سطوح امکان پذیر است.

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با قیر

 

با ریختن بنزین، نفت و گازوئیل در مسیر لوله‌های فاضلاب گرفتگی لوله را باز کنید. به دنبال این اتفاق ریختن آب داغ در تمیز شدن کامل مسیر لوله فاضلاب پس از پاکسازی نقش بسزایی دارد.

نکات قابل توجه در رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

در هنگام اقدام به رفع گرفتگی لوله با سیمان، گچ و قیر داشتن اطلاعات دقیق در خصوص ملات ساختمانی گیر کرده در مسیر لوله‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که میزان چسبندگی و قدرت فشردگی هر کدام از این مواد در مسیر لوله فاضلاب با هم تفاوت داشته بنابراین پس مشاهده علائم گرفتگی بهترین راهکار را انتخاب کنید.

 

باز كردن لوله فاضلاب سیمان

 

استفاده از حلال‌ها و مواد شیمایی که بیشترشان خاصیت اسیدی دارند باید با رعایت نکات ایمنی انجام شود. در صورت عدم اطلاع از روش استفاده از این مواد حتما از افراد مطلع کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1147 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین