8 روش آسان برای رفع گرفتگی چاه و لوله فاضلاب حیاط

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
8 روش آسان برای رفع گرفتگی چاه و لوله فاضلاب حیاط

یکی از مشکلاتی که تقریبا در همه خانه‌ها اتفاق می‌افتد،لوله بازکنی،مشکل گرفتگی چاه و لوله فاضلاب حیاط و تلاش برای رفع گرفتگی چاه فاضلاب حیاط است. این مشکل به خاطر این‌که قسمت زانویی آبریزگاه‌ها به دلایل مختلف(گیر کردن آشغال، مو و ...) دچار گرفتگی می‌شود و در نتیجه عدم کشش آب و فضولات را به همراه دارد. از نشانه‌های گرفتگی لوله بوی بد و نحوه پایین رفتن آب را می‌توان اشاره کرد. در این مطلب ما سعی داریم راه‌کارهای آسان و ساده‌ای برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط بیان کنیم.

رفع گرفتگی چاه فاضلاب با پمپ

نحوه کار با پمپ به این شکل است که آب را در محل کاسه توالت، دستشویی و... باز می‌کنیم و سپس پمپ را با فشار زیاد در محل قرار می‌دهیم، فشار و نیروی وارد شده باعث متراکم شدن لاستیک پمپ به داخل سیفون می‌شود و در نتیجه گرفتگی لوله بر طرف شده و هوای متراکم باعث رفع گرفتگی لوله فاضلاب می‌شود.

 

 

رفع گرفتگی چاه فاضلاب با تراکم هوا

این روش به وسیله دستگاه انجام می‌شود. این دستگاه مخزنی دارد که با تلمبه زدن، هوا درون آن انباشته می‌شود و با نگهداری دقیق و مطمئن دستگاه به طوری که خطر پس زدن و سانحه بوجود نیاید، میله دستگاه را می‌کشیم ولوله بلافاصله باز می‌شود. دستگاه تراکم هوا و شیوه استفاده از آن طوری است که به لوله‌ها آسیبی وارد نمی‌شود. اگر لوله‌ها نشتی دارند یا پوسیده شده است نمی‌توانی از این شیوه استفاده کرد.

رفع گرفتگی چاه فاضلاب با جوهر نمک

معمولا جوهر نمک را با آب مخلوط می‌کنیم وآن را به تنهایی برای باز کردن لوله‌های فاضلاب استفاده نمی‌کنیم.برای  باز كردن لوله سينك ظرفشويي بعد از اینکه با احتیاط جوهر نمک را وارد سوراخ سینک ظرفشویی کردید، حتما ۲۰ دقیقه بعد با فشار آب داغ لوله‌ها را تمیز کنید. باقی ماندن جوش شیرین در لوله‌ها خوب نیست و منجر آسیب به لوله‌ها می‌شود. برای انجام این کار حتما اصول ایمنی را رعایت کنید، دستکش و ماسک حتما استفاده کنید.

 

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

 

رفع گرفتگی چاه فاضلاب با محلول خانگی؛ باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

از محلول خانگی در مواقعی استفاده می‌شود که گرفتگی لوله کم باشد. در ابتدا نصف بسته جوش شیرین را در سینک خالی کنید. آن را مستقیم بدون مخلوط کردن با چیزی و به صورت خشک در سینک خالی کنید. بعد از آن، نصف فنجان سرکه را داخل راه فاضلاب خالی کنید. سپس آن با دستمال راه فاضلاب را ببندید، تا هیچ چیز نتواند خارج شود و مانع خروج مواد شوید. به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید این ترکیب در لوله بماند. کتری آب جوش را آماده کنید و بعد از ۳۰ دقیقه، آب جوش را به آرامی در لوله‌ خالی کنید. 

 

رفع گرفتگی چاه فاضلاب با جارو برقی خشک و تر

یکی از راه‌های آسان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده از جاو برقی خشک و تر می‌باشد. برای این کار تنظیمات جاروبرقی را روی قسمت مایعات گذاشته سپس درزهای لوله را حسابی بپوشانید و دکمه بکش را بزنید تا محتویات آن خارج شود. 

 

باز کردن لوله ظرفشویی

 

رفع گرفتگی چاه فاضلاب با مایع ظرف‌شویی

اگر راه آب توالت شما مسدود شده ،مقداری ماده شوینده ظرف داخل ظرفی بریزید سپس با مقداری آب آنرا بجوشانید. ماده شوینده مانند یک روان کننده عمل میکند و پس مانده‌های داخل فاضلاب را تمیز میکند بعد از آن به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید تا آن مواد کاملا شسته شود.

 

رفع گرفتگی چاه فاضلاب با فنر زنی

روش فنر زنی یا فنر زدن لوله فاضلاب را زمانی استفاده می‌کنیم که با روش‌های ساده لوله فاضلاب باز نشود. فنر زنی با دستگاه مخصوصی انجام می‌شود که این دستگاه با برق کار می‌کند. فنر مخصوص باز کردن لوله‌های فاضلاب یک وسیله ساده است که تنها و یا به کمک یک موتور دیگر کار می‌کند. این فنر از جنس فولاد بوده و توان باز کردن لوله‌های فاضلاب را نیز دارد. حتی در صورت گیر کردن جسم خارجی در لوله‌های فاضلاب نیز امکان استفاده از فنر لوله بازکنی برای بیرون آوردن جسم خارجی مقدور می‌باشد.

 

گرفتگی کفشور آشپزخانه

 

روش باز كردن لوله فاضلاب با اسید

در میان روش‌های مختلف لوله بازکنی یکی از روش ساده‌ترین روش‌های موجود که به راحتی قابل انجام است یا استفاده از اسید می‌باشد.در روش  ریختن اسید در چاه فاضلاب از لوله بازکن اسیدی استفاده می‌شود. این اسیدها خاصیتی دارند که باعث باز شدن گرفتگی لوله‌ها می‌شود. این ویژگی محلول‌ها باعث ساده شدن کار لوله بازکنی شده است. اما برای استفاده از این مواد باید به نکات ایمنی توجه کرد. 

 

رفع گرفتگی لوله با سیمان

اگر سیمان به تازگی و نهایتا چند ساعتی است که داخل لوله ریخته شده، اگر سیمان دیده می‌شود بهتر است با ابزار یا دست سیمان‌ها را تا جایی که می‌توانید از لوله فاضلاب خارج کرد. سپس چندین سطل آب گرم را با فشار داخل لوله بریزید تا لوله شسته شود. اگر سیمان داخل لوله قدیمی است و سفت شده تنها راه  باز كردن لوله فاضلاب سیمان استفاده از دستگاه است و هیچ راه دیگری وجود ندارد.

 

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

گرفتگی چاه حیاط معمولا از اجسامی مانند پلاستیک، ماسه، سنگ ، برگ درختان و گیاهان حیاط و آشغال است. بنابراین برای باز کردن گرفتگی کف شور حیاط هیچ چیز بهتر از دستگاه فنر لوله بازکنی عمل نمی‌کند زیرا که محلول‌ها قدرت از بیتن بردن سنگ‌ها و پلاستیک را ندارند.

گرفتگی کفشور آشپزخانه

گرفتگی کفشور آشپزخانه یکی از مشکلات رایج هر ساختمانی است که با استفاده از لوله بازکنی قابل رفع است. بهتر است به نحوه شستن ظروف داخل سینک دقت کنید و پسماند مواد غذایی را وارد لوله سینک نکنید تا با گرفتگی‌های شدید و بالا زدن آب فاضلاب در آشپزخانه مواجه نشوید.

 

گرفتگی لوله فاضلای با سیمان

 

کلام آخر

گاهی اوقات رفع گرفتگی چاه فاضلاب با استفاده از روش‌های خانگی محلول و اسید انجام نمی‌شود و در این مواقع شما باید لوله کش حرفه‌ای و مطمئن پیدا کنید تا این کار را به صورت تضمینی برای شما انجام دهد. پیشنهاد ما به شما استفاده از سرویس لوله‌بازکنی حرفه‌ای تیم خدمت از ما است؛ که با ثبت سفارش در سایت می‌توانید از این خدمت بهره‌مند شوید.

4.5 امتیاز از 1551 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین