ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب

ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب

با ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب ساختمان دیگر نیازی به حفر مجدد چاه نیست. چاه های فاضلاب با گذشت زمان فرسوده و ضعیف می شوند و با استفاده بیشتر احتمال ریزش آن ها وجود دارد بنابراین با ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب می توان یک چاه قدیمی و گاهی از کار افتاده را مجددا قابل استفاده نمود.

 

ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب چه فوایدی دارد؟

یکی از کارهای مفید برای جلوگیری از تخریب چاه های فاضلاب، تخلیه به موقع چاه است که پیش از تعمیر آن انجام می شود.

 

تخلیه چاه فاضلاب

یکی از مراحل نوسازی چاه فاضلاب تخلیه آن است که پیش از ترمیم و بازسازی انجام می شود. با استفاده از تانکر مکنده چاه به راحتی و در کمترین زمان تخلیه می گردد. از تانکرهای معمولی حمل فاضلاب نیز می توان برای تخلیه چاه استفاده نمود. پس از تخلیه نوبت به لایروبی و تراشیدن چاه می رسد تا آن را از چاهی کهنه و قدیمی به یک چاه نو و قابل استفاده تبدیل نماید.

 

تخلیه چاه فاضلاب

 

لایروبی و تراشیدن چاه

پس از تخلیه چاه برای شروع عملیات لایروبی، چاه از هرگونه آب و فاضلاب خالی می شود. لایروبی و کف تراشی چاه که در مراحل نوسازی چاه بسیار مهم است توسط فردی متخصص انجام می شود. برای لایروبی چاه فرد متخصص وارد چاه می شود و دیواره را تا رسیدن به خاک می تراشد. پس از لایروبی و تراش چاه نیز مواد لایروبی شده از چاه خارج می شوند.

برای ترمیم و بازسازی چاه از پمپ ساکشن تخلیه چاه یا تانکر مکنده مخصوص فاضلاب استفاده می شود. مواد درون چاه پس از تخلیه توسط تانکر حمل فاضلاب به مکان دیگری منتقل می شوند.

لایه های اضافی درون چاه مانع جذب آب و فاضلاب توسط خاک می شوند که در این صورت پس از مدتی فاضلاب درون چاه باقی می ماند، چاه سرریز می شود و باید تخلیه شود.

 

خودتان به سادگی چاه و لوله های فاضلاب تان را لایروبی کنید

بارها مشاهده کرده اید که از سینک ظرفشویی آشپزخانه تان بوی بد فاضلاب به مشام می‌آید بویی شبیه تخم مرغ گندیده یا لاشه حیوان؛ و یا حتی از دستشویی‌ها و حمام و درب چاه‌های حیاط یا زیرزمین خانه این بوی مشمئزکننده به مشام میرسد.در این مواقع باید به دنبال اقداماتی مانند باز كردن لوله سينك ظرفشويي و رفع گرفتگی چاه فاضلاب باشید. 

برای برطرف کردن آن آیا راه حلی وجود دارد؟ آیا نیاز به متخصص لایروبی میباشد؟ و در آخر آیا بدون استفاده از مواد شیمیایی می‌توان به درمان قطعی بوی بد فاضلاب رسید؟

ما به شما میگوییم پاسخ تمامی سوالهای فوق مثبت بوده و راه حلهایی را که ما به شما خواهیم گفت بدون نیاز به متخصص و بدون لایروبی و لوله بازکنی تخصصی و با کمترین دانش و حداقل تجهیزات که معمولا در تمامی خانه‌ها یافت میشود، مشکل بوی بد چاه فاضلاب برطرف خواهد شد.

 

تخلیه فاضلاب

 

دلیل بوی بد فاضلاب

در ابتدا باید بگوییم که بوی بد فاضلاب به دلیل نشت گازهای بد بو و سمی از درون چاههای فاضلاب به محوطه خانه میباشد.

چاههای فاضلاب معمولا به جهت مواد مصرفی و شیمیایی تجمیع شده در آن، تولید گازهای سمی میکند که اصطلاحا به آنها گاز فاضلاب میگویند. این گازها بنا به مواد ترکیبی داخل چاه فاضلاب میتواند غلظت و درجه خفگی مختلفی داشته باشد.

 

سیفون نامناسب

اما از جمله دلایل اینکه این بو چگونه به بیرون از چاه فاضلاب و به محوطه داخلی خانه نشت میکند میتواند استاندارد نبود نصب لولههای فاضلاب باشد؛ بدین معناکه شترگلو یا سیفون قرارگرفته در ظرفشویی یا دستشویی یا حمام، استاندارد نبوده و فضای خالی برای نشت گاز در آن وجود دارد. بهمین دلیل در هنگام نصب سیفون باید دقت نمود که سیفون خریداری شده به گونه ای طراحی شده باشد که گلوی آن بطورکامل از آب پر شود و درزی برای نشت گاز وجود نداشته باشد.

 

ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب

 

راه حلهای لایروبی فاضلاب و رفع بوی بد فاضلاب

در ادامه چند راه حل ساده و با استفاده از مواد غیر شیمیایی برای برطرف کردن این بو و لایروبی و خلاصی از گاز چاه دستشویی بدون استفاده از روش‌هایی مثل فنر زدن لوله فاضلاب به شما یاد خواهیم داد.

اولین راه حل استفاده از آبلیمو و جوش شیرین، هردو به مقدار یک پیمانه میباشد. این دو را در یک کاسه ریخته و هم بزنید و سپس آن را بدرون لوله فاضلاب بریزید پس از مدتی کوتاه شیر آب سرد را باز کرده و اجازه دهید تا کمی آب درون چاه جاری شود. این کار را میتوانید چندبار تکرار کنید.

راه حل دیگر استفاده از محلول نمک و جوش شیرین درون یک کاسه آب جوش میباشد. پس از هم خوردن، محلول را درون چاه بریزید. این محلول یکی از بهترین ترکیبات برای ازبین بردن بوی بد فاضلاب میباشد و درعین حال بوی مطبوعی نیز برای انسان دارد.

4.5 امتیاز از 1747 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین