قویترین محلول لوله بازکن خانگی

ثبت درخواست "لوله بازکنی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
قویترین محلول لوله بازکن خانگی

گاهی انتخاب یک لوله بازکن قوی تنها چیزی است که برای لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله فاضلاب نیاز داریم. حتی در بسیاری مواقع، قویترین محلول لوله بازکنی می‌تواند نیاز ما به فنر لوله بازکنی را هم برطرف کند.

از آنجا پیدا کردن یک لوله باز کن از میان محلول‌های چاه باز کن نامناسب (که گرفتگی‌ها را چنان می‌برند که لوله‌ها هم سوراخ می‌شوند) در بازار کار ساده‌ای نیست، در این مقاله قصد داریم طرز تهیه قویترین محلول لوله باز کن خانگی را به شما آموزش دهیم.

اگر گرفتگی کم باشد، کارتان با همین محلول لوله باز کن خانگی راه می‌افتد، و به لوله بازکن قوی شیمیایی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب احتیاج نخواهید داشت. اما اگر گرفتگی اساسی باشد، به جای استفاده از چاه باز کن دستی و محلول لوله بازکنی، باید برای خارج کردن مواد زائد اتصالات لوله‌ها را باز کرد.

 

بهترین لوله بازکن خانگی

همانطور که می‌دانید استفاده مداوم از محلول لوله بازکن هم برای تنفس خودتان و افراد خانواده مضر است، و هم باعث آسیب دیدن لوله‌ها می‌شود.

با مشاهده نشانه‌های گرفتگی لوله، افراد شروع به پرسیدن سوالات مشابهی می‌کنند:

 • نکات منفی استفاده از اسید لوله بازکن چیست؟
 • از لوله بازکن قلیایی استفاده کنم یا یک لوله بازکن قوی اسیدی؟
 • آیا به دستگاه لوله بازکن خانگی نیاز دارم یا یک محلول لوله بازکنی خانگی؟
 • و ...

اگر نشانه‌های گرفتگی سریعا توجه شما را جلب کند، شانس بسیار بسیار خوبی دارید که با یک محلول چاه باز کن خانگی (بدون نیاز به قویترین محلول لوله باز کن صنعتی یا فنر زدن لوله فاضلاب) گرفتگی را رفع کنید.

شما با ترکیب چند ماده که همین حالا در آشپزخانه دارید و صرف کمترین هزینه، می‌توانید یک لوله بازکن قوی بسازید و گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید. همان‌طور که اشاره کردیم، در مراحل اولیه گرفتگی، یک چاه باز کن خانگی می‌تواند به بهترین محلول لوله بازکن فاضلاب و گرفتگی لوله فاضلاب حیاط تبدیل شود.

 

محلول لوله باز کن راه مناسبی برای لوله بازکنی است؟

اگر تصور می‌کنید بهترین لوله بازکن خانگی اسیدهای مختلف و قوی هستند، دست نگه دارید. روشی که در ادامه به آن می‌پردازیم، بارها از قویترین محلول لوله بازکن اسیدی که به آن فکر می‌کنید، موثرتر و قابل اعتمادتر است.

محلول لوله باز کن صنعتی که در بازار به فروش می‌رسد، شاید گرفتگی را باز کند، اما همزمان می‌تواند آسیب‌هایی جدی را به تاسیسات لوله کشی و حتی فرد مصرف‌کننده وارد کند.

محلول لوله باز کن صنعتی به دلیل خاصیت اسیدی قوی‌ای که دارد، باعث خوردگی لوله‌های فاضلاب شده و اثر نامطلوبی روی لوله کشی ساختمان می‌گذارد. گازهای متصاعد شده از اسید لوله بازکنی هم می‌تواند باعث ایجاد حساسیت‌ها و مشکلات تنفسی برای شما شود.

علاوه بر اینها، برخورد چاه بازکن اسیدی با پوست باعث سوختگی بسیار شدید می‌شود. در یک کلام، این مایع‌های لوله باز کن نه برای توالت مناسب هستند، و نه برای آشپزخانه.

 

قویترین محلول لوله بازکن خانگی

 

مواد لازم برای تهیه چاه بازکن خانگی

حالا که می‌دانید یک لوله بازکن قوی اسیدی دقیقا چه بلای ناخوشایندی برای شما و سیستم لوله‌کشی ساختمان‌تان باشد، در این قسمت به شما می‌گویی چطور یک لوله باز کن خانگی قوی بسازید.

برای ساخت این محلول معجزه‌گر، به این چهار قلم احتیاج دارید:

 • یک بسته جوش‌ شیرین
 • یک لیوان سرکه
 • یک دستمال
 • مقداری آب جوش

بله، صرفا با همین مواد می‌توانید یک لوله بازکن طبیعی و موثر بسازید. در بخش بعد روش تهیه و استفاده از آن را توضیح داده‌ایم.

 

طرز تهیه محلول لوله بازکن خانگی و استفاده از آن

برای رفع گرفتگی لوله مدنظرتان مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در مرحله اول، مقداری جوش شیرین خشک را مستقیما در لوله ظرفشویی بریزید.
 2. سپس سرکه را در لوله بریزید، و راه آن را با دستمال ببندید تا ترکیب آن با جوش شیرین از لوله خارج نشود.
 3. پس از 30 دقیقه آب جوش را در لوله بریزید تا عملیات چاه بازکن خانگی شما کامل شود.

به این ترتیب (اگر مشکل گرفتگی لوله فاضلاب شدید نباشد) به همین راحتی می‌توانید با مواد موجود در منزل و بدون استفاده از لوله باز کن قوی شیمیایی راه لوله‌ها را باز کنید. اگر راه لوله باز نشد، یکبار دیگر اینکار را انجام دهید؛ هرچند معمولا همان دفعه اول مشکل رفع می‌شود.

متاسفانه گاهی روش‌های فوری خانگی برای چاه بازکن و لوله بازکن جوابگو نیست. در این حالت باید از متخصصان لوله باز کن کمک بگیرید (و نه اسید لوله بازکنی!). در انتهای متن توضیح داده‌ایم که چطور برترین متخصصان شهرتان را با تنها چندکلیک پیدا کنید.

 

محلول لوله باز کن قوی را چه زمانی استفاده کنیم؟

دقت داشته باشید که اگر گرفتگی سطحی است، سراغ ریختن اسید در چاه فاضلاب نروید. در این حالت بدون نیاز به قویترین محلول لوله باز کن اسیدی، و با روش‌های غیر شیمیایی هم ممکن است گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شود.

اما اگر گرفتگی سخت باشد، به جای استفاده از لوله بازکن قوی حتما باید از دستگاه لوله بازکنی استفاده کنید. در هر حالت، اکیدا پیشنهاد می‌شود که از اسید لوله باز کن برای رفع گرفتگی لوله استفاده نکنید. چون به لوله‌ها و سلامتی شما آسیب می‌زند.

اسید لوله بازکن قوی به علت خاصیت بالای اسیدی که دارد، به لوله‌ها و تاسیسات خانه صدمه وارد می‌کند و باعث پوسیدگی و خوردگی لوله‌ها می‌شود. گازهای حساسیت‌زا و احتما سوزاندن چشم و پوست هم از خطرات دیگر آن است.

اسید لوله باز کن قوی یک روش قدیمی با هزینه پایین است؛ به همین دلیل معمولا اولین راهی است که برای رفع گرفتگی لوله به ذهن می‌رسد.

 

رعایت نکات ایمنی در استفاده از محلول لوله بازکن قوی

پس از گرفتگی لوله همه به فکر محلول لوله بازکن و یا اسید لوله بازکن می‌افتند. اما به خاطر داشته باشید که استفاده افراطی از هر وسیله لوله بازکنی و محلول لوله بازکن خانگی بدون رعایت نکات ایمنی می‌تواند باعث پوسیدگی و صدمه به لوله فاضلاب شده و بدتر از آن، به سلامت شما آسیب برساند.

بنابراین توصیه ما این است که حتما قبل از استفاده از هرگونه محلول لوله بازکن قوی خانگی ابتدا ایمنی خود را با پوشیدن دستکش پلاستیک، ماسک‌های ایمنی دولایه و عینک‌های ایمنی بالا ببرید.

حتما نباید در حال استفاده کردن از اسید لوله بازکن یا قویترین محلول لوله باز کن صنعتی باشید تا این نکات را رعایت کنید. هم جوش شیرین و هم سرکه پاک کننده‌های قوی هستند، و گاهی می‌توانند برای افراد حساس آلرژی ایجاد کنند.

 

4 ترفند برای نیاز کمتر به قویترین محلول لوله باز کن

وقتی که با کمک چاه باز کن مشکل رفع شد، می‌توانید با رعایت نکات زیر نیاز خود به هرگونه لوله بازکن قوی و اسید لوله بازکن و ... را به حداقل برسانید:

 • از ورود جامدات به لوله‌ها جلوگیری کنید. نکته ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما حداقل نیمی از مشکلات گرفتگی لوله‌ها به همین دلیل اتفاق میفتد.
 • حتما روی لوله‌های سینک ظرفشویی را با توری بپوشانید تا مواد غذایی وارد آن نشود و گرفتگی ایجاد نکند.
 • به هیچ عنوان چربی و روغن را در سینک خالی نکنید، چون در لوله رسوب می‌کنند و با چاه باز کن خانگی هم کامل پاک نمی‌شوند.
 • ضمن رعایت این نکات، می‌توانید هر چندمدت یکبار در لوله‌ها آب جوش بریزید. تاثیر آب داغ بر رسوبات تازه مانند قویترین محلول لوله باز کن و چاه باز کن روی رسوبات قدیمی‌تر است.

دسترسی به متخصصان لوله باز کن و چاه باز کن

اگر گرفتگی‌های اصطلاحا "سخت" امان‌تان را بریده است، و استفاده از محلول لوله باز کن خانگی و تلمبه‌های دستی مشکل‌تان را رفع نمی‌کند، باید از متخصصان این حوزه و دستگاه‌های مخصوص‌شان کمک بگیرید.

کافیست درخواست خود برای استخدام کارشناس لوله بازکن یا چاه باز کن را به صورت آنلاین از طریق وبسایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت کنید. بعد از بررسی پیشنهاد قیمت متخصصان لوله بازکن، یکی را انتخاب کنید تا در اولین فرصت مشکل گرفتگی لوله شما را برطرف کند.

لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading