آشنایی با پودر چنته و کاربرد آن

ثبت درخواست "لوله بازکنی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با پودر چنته و کاربرد آن

در پاسخ سوال چنته چیست و چه کاربردی دارد؟ می‌توان گفت چنته همان پودر لوله بازکن بوده که برای رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب استفاده می‌ شود. در واقع یکی از راهکارهای رفع گرفتگی لوله‌های فضلاب استفاده از چنته یا پودر لوله باز کن است.

برای باز كردن لوله سينك ظرفشويي استفاده از روش فنر زدن لوله فاضلاب و دیگر تجهیزات لوله بازکنی خیلی مرسوم نمی‌باشد. بنابراین استفاده از چنته را می‌توان یک روش برای باز کردن گرفتگی لوله‌های منتهی به سینک ظرفشویی و فاضلاب معرفی نمود.

 

 

در توضیح مطلب چنته چیست و چه کاربردی دارد؟ توجه به این نکته که روش استفاده این ماده را به درستی انجام شود، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای آشنایی با روش‌های استفاده چنته و کاربرد آن در رفع گرفتگی لوله فاضلاب با ما همراه باشید.

 

روش استفاده از چنته

 

چنته چیست و چه کاربردی دارد؟

چنته پودر لوله بازکنی ساده بوده که روش استفاده آن بسیار ساده و راحت می‌باشد. در گذشته که هنوز پودرها و محلول‌های شیمیایی مخصوص لوله بازکنی و دستگاه‌های مجهز در این زمینه تولید نشده بود برای حل مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب از پودر لوله بازکن یا همان چنته استفاده می شد. برای باز کردن گرفتگی سطحی در شرایط  گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و سینک ظرفشویی از این روش بهره می‌برند. 

 

چنته چیست و چه کاربردی دارد؟

 

چنته یا پودر لوله بازکنی برای رفع گرفتگی‌های سطحی لوله‌های فاضلاب تاثیر دارد. در حالت کلی استفاده از چنته یا پودر لوله بازکنی بیشتر برای گرفتگی‌های ناشی از تجمع چربی در لوله‌های سینک ظرفشویی استفاده می‌شود. اشکالات پیش آمده در لوله‌های فاضلاب منازل قدیمی در اثر تجمع جرم را می‌توان با استفاده از پودر چنته از بین برد.

 

روش استفاده از چنته برای رفع گرفتگی لوله

کاربرد چنته و استفاده از آن دارای دستورالعمل خاص و سختی نبوده و به راحتی قابل انجام است. محل گرفتگی لوله فاضلاب را مشخص و مقداری پودر چنته را در لوله ریخته و چند دقیقه صبر کنید. پس از گذشت زمان مشخص پودر اثر خود را گذاشته و لوله فاضلاب را باز می‌کند.

 

روش استفاده از چنته برای رفع گرفتگی لوله

 

حال مقداری آب را باز کنید تا رد شدن آن باقی مانده جرم را از سطح لوله‌های گرفته شده پاک کند. با استفاده از پودر چنته به راحتی می‌توانید گرفتگی ناشی از چربی و آشغال‌های جزئی را از بین ببرید. اما فراموش نکنید استفاده زیاد از این ماده نیز مانند محلول‌های شیمیایی باعث ایجاد پوسیدگی در لوله‌های فاضلاب می‌شود.

 

مزایای بازکردن لوله به کمک چنته

برای باز کردن لوله فاضلاب منتهی به مکان‌های مثل سینک ظرفشویی کاربردی ترین روش استفاده از پودر چنته در کنار دیگر محلول‌های لوله باز کن است. در این قسمت به بیان برخی از مزایای استفاده از پودر لوله باز کنی چنته می‌پردازیم. بیشتر مواقع دلیل گرفتگی لوله‌های فاضلاب گیر کردن ذرات غذا، چربی و دیگر آشغال‌های ریز است.

 

مزایا بازکردن لوله به کمک چنته

 

چنته یا پودر لوله بازکنی قدرت بالایی در از بین بردن این مواد و پاک سازی لوله فاضلاب از ضایعات نامبرده دارد. پس از ریختن چنته در لوله فاضلاب این مواد زائد و جرم‌های ایجاد شده حل شده و از لوله خارج می‌شوند.از این رو این روش نسبتا آسان را برای باز کردن لوله‌های منتهی به سینک ظرفشویی و روشویی بسیار کاربردی می‌دانند.

 

معایب استفاده از چنته برای باز کردن گرفتگی لوله

تا به این قسمت از مطلب چنته چیست و چه کاربردی دارد؟ درباره ماهیت این ماده شیمیایی و پودر لوله باز کنی و همین طور مزیت استفاده از آن به تفصیل پرداخته شد. در این قسمت به بررسی برخی معایب استفاده بیش از حد از چنته برای باز کردن لوله‌های فاضلاب پرداخته ایم. استفاده بی اندازه از پودر لوله بازکنی یا چنته برای رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب به مرور زمان پوسیدگی این لوله‌ها را به دنبال دارد.

 

معایب استفاده از چنته برای باز کردن گرفتگی لوله

 

علاوه بر این استفاده مداوم از چنته برای باز کردن گرفتگی‌ها شدید لوله نه تنها به رفع گرفتگی کمک نکرده بلکه باقی ماندن این ماده شیمیایی در لوله به مدت طولانی منجر به ایجاد سوراخ و شکستگی در سطح لوله می‌شود. بدنبال این مشکلات سوراخ شدن و هدر رفتن آب بدون اطلاع شما سبب ایجاد نم و رطوبت در ساختمان شده و خطرات جدی را به دنبال دارد. این نکات را می‌توان در دسته عیب‌های اصلی استفاده از چنته و پودر لوله بازکنی بر شمرد.

علاوه بر چنته، از چه روش‌هایی برای رفع گرفتگی لوله استفاده می‌شود؟

از دیگر روش‌های کاربردی برای رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب سینک ظرفشویی می‌توان به استفاده از ابزاری مثل سیخ و تلنبه مخصوص این کار اشاره داشت. در صورت عدم رفع مشکل با این روش‌ها بهترین راهکار به کارگیری افراد متخصص در این زمینه است.

 

روش‌های مختلف رفع گرفتگی لوله فاضلاب

 

در برخی مواقع نیز به جای چنته می‌توانید از روش‌های بی ضرر مثل استفاده از پودر لباسشویی برای رفع گرفتگی سطحی لوله‌ها استفاده کنید. برای انجام این کار کمی آب داغ را باز کرده، نیمی از پودر رخت شویی را در راه فاضلاب ریخته مجدد آب داغ را باز و باقی پودر را بریزید. با این روش خانگی تا حدی می‌توانید از ضرر‌های وارد بر لوله تحت تاثیر استفاده زیاد از چنته جلوگیری کنید.

لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading