برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو

ثبت درخواست " قالیشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو

برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو، معادل استفاده از تمیزکننده‌های خانگی برای لکه بری انواع فرش و موکت است. برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو در نگهداری فرش و انواع موکت به مدت طولانی در اثر قرار نگرفتن در معرض مواد شوینده شیمیایی تاثیر زیادی دارد.

تمیز کردن فرش با سرکه، جوش شیرین برای فرش و تمیز کردن فرش با بخارشو و شامپو فرش از جمله روش‌های رایج برای برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو است. فرش و موکت به دلیل اینکه بیشتر از دیگر لوازم خانه در معرض آلودگی‌های محیط هستند، بنابراین لکه گیری و تمیز کردن مداوم آنها زیبایی و تناسب منزل تاثیر بالایی دارد.

 

استفاده از روش‌های خانگی برای لکه بری فرش نیز از جمله روش‌های موثر در برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو می‌باشد.یکی از متداول ترین روش‌های فرش شویی از بین بردن لکه‌ها پیش از شروع فرآیند شستشو است. 

بنابراین به کارگیری نکات تمیزکردن منزل بخصوص جارو کشیدن مداوم فرش و موکت در نگهداری و تمیزی این کف پوش‌های منزل اهمیت بالایی دارد.

 

برق انداختن فرش

جارو کشیدن مداوم فرش و موکت

 

برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو

تمیز کردن به موقع فرش و در اصطلاح عامیانه برق انداختن فرش در اثر تمیزی زیاد تاثیر مثبتی در مرتب و پاکیزه نشان دادن فضای منزل دارد. هنگام استفاده از کف پوش‌هایی مثل فرش و موکت به کارگیری نکات و اوصول تمیز کردن آنها در نگهداری فرش و موکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

برق انداختن فرش و موکت بدون شستن

برق انداختن فرش دستباف

 

شستن مداوم فرش و موکت بخصوص در زندگی‌های آپارتمان نشینی امروز روش آسانی نیست.علاوه بر این یافتن راهکارهایی برای تمیز کردن فرش از انواع لکه‌ها مثل پاك كردن لاك از روي فرش، پاک کردن لکه چای و مواردی از این قبیل در نگهداری این نوع کف پوش تاثیر بسزایی دارد. بنابراین باید به دنبال روش‌هایی برای برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو باشیم.

 

روش‌های تمیز کردن فرش و موکت بدون شستن

برخی روش‌های تمیز کردن و برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو جنبه پیشگیرانه دارند. به این معنا که از کثیف شدن مداوم فرش و یا آلوده جلوه دادن آن با انجام یک سری نکات جلوگیری شود. روش‌های دیگر در راستای انجام عمل تمیز کاری از قسمت‌های خاص فرش گرفته تا کل سطح آن بدون شستشو را در بر می‌گیرد.
 

چگونه فرش را براق کنیم

 

در روش اول تمیزکاری و انجام نکات گردگیری در منزل را شامل می‌شود. اما در حالت دوم استفاده از یک سری پاک کننده طبیعی برای لکه بری فرش و موکت و تمیز کردن سطوح آن را در بر می‌گیرد.

 

جوش شیرین برای فرش و موکت

جوش شیرین را می‌توان بهترین لکه بر فرش در مواقع ضروری و خاص دانست.استفاده از جوش شیرین به همراه دیگر مواد پاک کننده مثل سرکه برای برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو یک نکته کاربردی در روش‌های خانگی لکه بری و تمیز کردن فرش است. در این حالت با آغشته کردن لکه و یا قسمت‌های کثیف شده فرش به سرکه و سپس ریختن جوش شیرین بر روی آن می‌توان با استفاده از یک دستمال تمیز سطح فرش و موکت را از انواع آلودگی‌ها پاک کرد.

 

جوش شیرین برای فرش و موکت

 

تميز كردن فرش با سرکه

از دیگر راهکارهای خانگی که برای لکه بری فرش و موکت بسیار کاربرد دارد می‌توان به تميز كردن فرش با سرکه اشاره داشت. استفاده از سرکه در برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو نیز تاثیر زیادی دارد. سرکه به دلیل ترکیباتی که دارد، بر روی آلودگی و انواع لکه‌ها بخصوص در فرش اثر کرده و یک پاک کننده قوی لکه در فرش به شمار می‌آید.

 

تمیز کردن موکت

 

سرکه سفید در ترکیب با شامپوی فرش و جوش شیرین در تمیز کردن فرش بدون شستن نقش بسزایی دارد. با یک برس این ماده رو روی قسمت‌های آلوده فرش کشیده و تاثیر آن را در برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو مشاهده کنید.

 

تميز كردن فرش با بخارشو

تمیز کردن فرش با بخارشو از دیگر موارد اوصولی است که امر برق انداختن فرش و موکت را بدون شستشو سهولت می‌بخشد. روش استفاده از بخارشو برای تمیز کردن فرش بسیار راحت است. با استفاده از این دستگاه می‎توان به آسانی سطوح فرش و موکت را بدون شستن از هر گونه آلودگی پاک و تمیز کرد.

در ابتدا باید سطح فرش و موکت را بطور کامل از هر گونه آلودگی و گرد غبار تمیز کرده سپس با استفاده از بخارشوی و کشیدن آن بر روی فرش و موکت شروع به پاک کردن انواع لکه‌ها و کثیفی‌های موجود بر روی فرش کنید.

 

تمیز کردن فرش

 

استفاده از بخارشو برای فرش علاوه بر اینکه روش مناسب و کارآمدی برای برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو می‌باشد، برای پاک کردن سطح فرش و موکت در فضاهای محدود و زمان کارایی بالایی دارد.

 

تمیز کردن لبه‌های فرش

یکی از نکات موثر در تمیز کردن فرش بدون شستن یافتن راهکاری برای اینکه چگونه ریشه فرش را سفید کنیم؟ تمیز کردن لبه‌های فرش با استفاده از یک برس برای از بین بردن پرز‌های گیر کرده در بین ریشه‌های فرش و پاک کردن گرد و غبار از سطح آن بسیار در برق انداختن فرش و پاکیزه نگهداشتن آن اثر گذار است.

 

چگونه ریشه فرش را سفید کنیم؟

 

لکه بری فرش و موکت با روش‌های مناسب

لکه بری فرش و استفاده از پاک کننده‌های مناسب برای از بین بردن لکه فرش و موکت از جمله نکات مهم در نگهداری فرش و موکت است. فرش و موکت به دلیل قرار گرفتن در مسیر رفت و آمد، خوردن مواد غذایی، بازی کودکان و همین طور کلیه آلودگی‌های محیط اوصولا در معرض گرفتن انواع لکه قرار دارند.

لکه‌ها دارای ماهیت گوناگون بوده و هر کدام اثر متفاوتی در گذشت زمان بر روی تار و پود فرش و انواع موکت خواهند گذاشت.بنابراین پاک کردن لکه فرش و موکت در لحظه از موارد موثر در برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو به شمار می‌آید.

 

لکه بری فرش و موکت با روش‌های مناسب

 

استفاده از انواع لکه برهای طبیعی و شیمایی در این روش تاثیر زیادی دارد. ترکیب آب ولرم، سرکه سفید و جوش شیرین و همین طور استفاده از ترکیب سرکه سفید، آب و مایع ظرفشویی و ترکیبات دیگری نیز برای زدودن لکه‌های فرش معرفی می‌شود.

 

لکه بری فرش و موکت با روش‌های مناسب - سرکه و جوش شیرین

 

استفاده از شامپو فرش

تهیه شامپو فرش خانگی یک روش کاربردی و رایج در پاک کردن لکه‌ها و تمیز کردن فرش بدون شستن است. انوع شامپو فرش‌های خانگی و تولید بازار در این روش برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو با روش‌های کاربردی متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید اگر بعنوان جایگزین شستن فرش با وایتکس یا دیگر شوینده‌ها، استفاده از شامپوی فرش را انتخاب کرده اید، حتما قبل از انجام این کار به نکاتی مثل جارو کردن فرش و موکت برای پاک شدن گرد و غبار از سطح آن توجه داشته باشید. کشیدن شامپو فرش بر روی موکت و فرش آلوده به گرد و غبار و ذرات خاک نتیجه مطلوبی را به دنبال نخواهد داشت.

 

استفاده از شامپو فرش

 

برای شستن فرش در خانه نیز می‌توان استفاده از ترکیبات متناسبی از شامپو فرش با دیگر شوینده‌ها را پیشنهاد کرد. ترکیب شامپو فرش با آب و شامپو سر حاوی تخم مرغ در تمیز کردن فرش و برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو تاثیر مثبت دارد. پس از اتمام کار کشیدن شامپو بر روی فرش مواد شوینده را با یک پارچه تمیز از سطح فرش جمع آوری کرده و آن را خشک کنید.

 

جارو کشیدن فرش و موکت بصورت مداوم

یکی از راحت‌ترین روش‌های برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو، کاربرد جارو برای پاک کردن گرد وغبار و کثیفی از سطح فرش و موکت است. با کشیدن جارو بر روی روش فرش از باقی ماندن آلودگی‌ها . گرد و خاک بر فرش و موکت که در مرور زمان تبدیل به لکه و کثیفی می‌شود جلوگیری کنید.

 

جارو کشیدن فرش و موکت بصورت مداوم

 

پاک کردن فرش و موکت به دلیل قرار گرفتن در معرض دید و تماس نزدیک آن با افراد یک نکته حساس و ضروری در رعایت نکات تمیزکاری منزل به شمار می‌آید. در این مقاله سعی داشتیم با معرفی چندین راهکار اوصولی برای برق انداختن فرش و موکت بدون شستشو اثری مثبت در انجام راحت تر این کار داشته باشیم.

4.5 امتیاز از 1417 رای


قالیشویی
برای سرویس قالیشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین