نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر

ثبت درخواست " نصب دوربین مدار بسته "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر

نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر به اندازه اسم‌اش پیچیده نیست. در واقع اینکار را می‌توان به چند روش (به طور دقیق‌تر پنج روش) انجام داد.

در مقاله پیش رو قصد داریم توضیح دهیم که چگونه می‌توانید دوربین IP امنیتی خود را بدون روتر، بدون اینترنت، بدون DVR/NVR یا بدون گیرنده (رسیور) آن به سیستم‌تان وصل کنید.

مطمئنیم حداقل یکی از این روش‌های سرراست نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپتاپ کارتان را راه می‌اندازد. با «خدمت از ما» همراه باشید.

 

این آموزش اتصال دوربین مدار بسته به کامپیوتر کجاها کاربرد دارد؟

روش‌هایی که در ادامه می‌بینید، برای:

 • دوربین‌های PoE (کابلی) و Wi-Fi (بی‌سیم)
 • سیستم عامل‌های ویندوز و مک
 • و کابل‌های 2 در 1 یا 3 در 1 متصل به دوربین

کاربرد دارد. و از راه دور به کمک قابل شماره شناسایی منحصر به‌فرد (UID) دوربین دسترسی است.

 

روش‌های اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر

پنج روشی که در ادامه توضیح می‌دهیم عبارت‌اند از:

 1. اتصال مستقیم به PC/Mac (بدون اینترنت و DVR)
 2. اتصال از طریق روتر (با اینترنت)
 3. اتصال دوربین PoE بدون انژکتور/سوئیچ
 4. اتصال دوربین PoE با انژکتور/سوئیچ
 5. اتصال "سیستم" CCTV به PC/Mac

مثلا اگر دوربین شما از نوع PoE است، می‌توانید از گزینه‌های 3 یا 4 برای نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر استفاده کنید.

نکته: توجه داشته باشید که ممکن است این روش‌ها برای دوربین‌های باتری‌دار (که نیاز به راه‌اندازی اولیه روی گوشی هوشمند دارند) موثر واقع نشود.

 

آموزش اتصال دوربین مدار بسته به کامپیوتر

 

یک. اتصال مستقیم دوربین Wi-Fi یا PoE به PC/Mac (بدون اینترنت)

روش اول تماما درباره اتصال مستقیم دوربین امنیتی به رایانه شخصی یا سیستم‌های مک بدون NVR یا DVR، بدون شبکه روتر، بدون Wi-Fi و همچنین بدون هزینه یا پیکربندی‌های پیچیده است!

آداپتور دوربین و کابل شبکه را دم دست‌تان بگذارید، و مراحل زیر را دنبال کنید:

 

دوربین را شارژ کنید

به کمک آداپتور، دوربین را به برق وصل و آن را شارژ کنید. معمولا وقتی یک دوربین Wi-Fi می‌خرید، یک آداپتور برق هم در جعبه آن هست. برای دوربین PoE هم می‌توانید آداپتور سازگار با آن را از خود فروشنده تهیه کنید.

 

دوربین را با کابل شبکه به کامپیوتر وصل کنید

کابل اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر معمولا یک کابل 2 در 1 یا 3 در 1 است. کانکتور شبکه کابل را پیدا کنید، و کابل شبکه را به آن وصل کنید. حالا سر دیگر کابل شبکه را به کامپیوتر وصل کنید. (اگر رایانه‌تان شبکه دارد، آن را غیرفعال کنید و مطمئن شوید که سیستم‌تان آفلاین است)

 

آدرس IP دوربین را روی کامپیوتر پیدا کنید

حالا دوربین از نظر فنی به سیستم وصل است، اما روی سیستم دیده نمی‌شود. راه حل این است که IP دوربین را پیدا کنید. برای اینکار باید نرم‌افزار دوربین را روی سیستم نصب کنید؛ این نرم‌افزار هم یا داخل جعبه است، یا باید آن را از جایی، مثلا سایت سازنده، دانلود کنید.

پس از اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون dvr، نرم‌افزار را اجرا کنید تا دوربین‌های موجود در LAN اسکن کند، و IP پیش‌فرض‌شان را نشان دهد. (هر دوربین یک آدرس IP منحصر به‌فرد دارد)

 

IP کامپیوتر را به پیشوند شبکه دوربین تغییر دهید

در مرحله قبل آدرسIP ‎ فرض دوربین امنیتی خود را پیدا کردید. فرض کنیم این عدد 192.168.177.100 است. برای نصب دوربین مدار بسته روی لب تاب باید آدرس IP سیستم‌تان را به 192.168.177.X تغییر دهید. حالا X چیست؟ X هاست یا Node را مشخص می‌کند و عددی بین 2 تا 254 است. پس فرض کنید آدرس IP رایانه 192.168.177.12 است.

نکته: یک آدرس IP از دو بخش تشکیل شده است، که یکی به آدرس شبکه و دیگری به آدرس گره (Node) تعلق دارد. همه گره‌ها در یک شبکه معین پیشوند شبکه یکسانی دارند، اما یک شماره هاست منحصر به‌فرد دارند.

برای تغییر آدرس IP رایانه (که فرض می‌کنیم ویندوز آن 10 است) و ادامه آموزش اتصال مستقیم دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون dvr، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کلیدهای Windows + R را فشار دهید تا کادر Run ظاهر شود.
 2. "ncpa.cpl" را در آن وارد، و پنجره " Network Connections" را باز کنید.
 3. روی گزینه " computer' network adapter" راست‌کلیک و "Properties" را انتخاب کنید.
 4. نسخه پروتکل اینترنت سیستم‌تان (Internet Protocol Version) را فعال کنید، و روی "Properties" کلیک کنید.
 5. گزینه "Use the following IP address" را انتخاب کنید، و آدرس IP را به 192.168.177.12 تغییر دهید.

احتمالا فکر می‌کنید نحوه نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر از این سخت‌تر نمی‌شد! اما شما آن را به پایان رساندید. حالا دوربین شما با موفقیت به رایانه‌تان متصل شده است، چون هردو در یک LAN حاضرند. حالا می‌توانید با نرم‌افزار دروبین را روی سیستم ببینید. برای ضبط ویدئوها هم کافی است اتصال هارد دوربین مداربسته به کامپیوتر را برقرار کنید.

 

چند نکته مهم

 • چون اینجا شبکه روتری وجود ندارد، دوربین داده‌ها را منتقل نمی‌کند یا هشداری را به تلفن همراه‌تان نمی‌فرستد. با این وجود، شما می‌توانید پس از نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر تمام فیلم‌ها را ضبط و رایانه ذخیره کنید.
 • اگر می‌خواهید همیشه از دوربین امنیتی با کامپیوتر استفاده کنید (بدون شبکه روتر)، وضعیت پیش‌فرض IP دوربین را به ثابت تغییر دهید تا همیشه ثابت بماند. چون هربار که دوربین را راه‌اندازی می‌کنید، IP آن تغییر می‌کند، و باید تمام مراحل بالا را دوباره انجام دهید. برای اینکار در نرم‌افزار به بخش تنظیمات بروید، گزینه Network Access را پیدا کنید (که باید در بخش Network General باشد)، آن را روی Static بگذارید و تمام!

 

نصب دوربین مدار بسته روی لپ تاپ

 

اتصال دوربین مداربسته Wi-Fi به کامپیوتر از طریق روتر (با اینترنت)

از اینجا به بعد روش‌های نصب دوربین مدار بسته روی لپ تاپ و مراحل آنها کوتاه می‌شود، نگران نباشید.

اگر شبکه Wi-Fi دارید و می‌خواهید دوربین را از راه دور چک کنید، می‌توانید آن را از طریق روتر به صورت بی‌سیم به کامپیوتر وصل کنید. برای اینکار به یک آداپتور برق برای دوربین، یک کابل شبکه و یک روتر احتیاج دارید.

وقتی آنها را آماده کردید، برای نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر طبق مراحل زیر عمل کنید:

 

دوربین Wi-Fi را شارژ کنید

در این روش هم ابتدا باید با آداپتور دوربین را شارژ کنید.

 

با کابل شبکه دوربین را به روتر وصل کنید

دوربین‌های بی‌سیم برای راه‌اندازی اولیه باید با کابل شبکه به روتر وصل شوند؛ چون خود دوربین شبکه‌ای که از آن استفاده نمی‌کند را شناسایی نکرده، و آن را به‌طور خودکار انتخاب نمی‌کند. به همین خاطر، فقط پس از تنظیمات صحیح Wi-Fi می‌توانید کابل را از دوربین و روتر جدا کنید.

اینجا هم باید از کابل 2 در 1 یا 3 در 1 که از دوربین Wi-Fi خارج می‌شود استفاده کنید. کانکتور شبکه کابل را به روتر، و سر دیگر آن را به آداپتور بزنید.

 

رکورد دوربین را روی کامپیوتر ببینید

پس از نصب دوربین مداربسته روی کامپیوتر، نرم‌افزار آن را روی سیستم اجرا کنید، دوربین را اضافه کنید، و نمایش زنده تصاویر را تماشا کنید.

وقتی نرم‌افزار را باز کنید، چون کامپیوتر و دوربین مداربسته در یک شبکه هستند (به لطف روتر یکسان)، خود برنامه دوربین را پیدا می‌کند و آن را نمایش می‌دهد. روی Start یا گزینه‌ای شبیه آن کلیک کنید. حالا می‌توانید دوربین را در کامپیوتر مشاهده کنید، و تنظیمات آن را در صورت تمایل تغییر دهید.

 

تنظیمات Wi-Fi را اعمال و کابل شبکه را جدا کنید

فراموش نکنید که پس از اتصال دوربین مدار بسته به کامپیوتر به یاد داشته باشید که تنظیمات Wi-Fi دوربین را انجام دهید. برای اینکار، در نرم‌افزار به بخش تنظیمات و Network بروید. شبکه وای‎فای را انتخاب کنید، رمز عبور را وارد کنید و تمام!

دوربین‌های مداربسته برندهای مختلف تنظیمات Wi-Fi متفاوتی دارند؛ پس گوشه‌چشمی به دفترچه راهنما، اطلاعات سایت یا حتی راهنمایی‌های فروشنده داشته باشید. در آخر، کابل شبکه را جدا کنید. حالا دوربین امنیتی شما به صورت بی‌سیم به کامپیوتر وصل است.

نکته: اگر لازم است رکورد دوربین را از کامپیوتر دیگری چک کنید (که در همان شبکه نیست)، باید UID آن را در نرم‌افزار وارد کنید تا از راه دور به دوربین دسترسی داشته باشید.

 

اتصال دوربین مدار بسته به کامپیوتر

 

نصب دوربین PoE به کامپیوتر بدون انژکتور/سوئیچ

نحوه نصب دوربین مدار بسته کابلی به کامپیوتراز طریق روتر شبیه اتصال دوربین Wi-Fi است. در واقع این روش حتی ساده‌تر است، چون نیازی به استفاده از آداپتور، راه‌اندازی Wi-Fi و خارج کردن کابل شبکه ندارید. برای این روش یک کابل شبکه و یک روتر با قابلیت PoE کافیست.

 

دوربین و روتر را با کابل شبکه به هم وصل کنید

PoE مخفف Power over Ethernet (تقویت برق از طریق اترنت) است. یعنی شما فقط می‌توانید از یک کابل شبکه واحد برای انتقال ویدئو و برق استفاده کنید. بنابراین کافی است دوربین مداربسته را از طریق کابل شبکه به روتر وصل کنید، تا دسترسی دوربین به منبع تغذیه و شبکه فراهم شود.

نکته: مطمئن شوید که روتر دارای ویژگی PoE است. اگر نه، روش بعدی را برای نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر امتحان کنید.

 

رکورد دوربین را روی کامپیوتر ببینید

نرم‌افزار محصول را روی سیستم‌تان راه‌‎اندازی کنید تا بتوانید دوربین را به آن اضافه کنید و ویدئوی زنده را ببینید. چون کامپیوتر و دوربین در یک شبکه هستند، برنامه به طور خودکار دوربین را جستجو کرده و مستقیما نمایش می‌دهد. روی Start کلیک کنید، و اگر لازم است تنظیمات را تغییر دهید.

 

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به کامپیوتر

 

اتصال دوربین مداربسته PoE به کامپیوتر با انژکتور/سوئیچ

اگر روتر شما از PoE پشتیبانی نمی‌کند، برای اتصال مستقیم دوربین مداربسته به کامپیوتر به یک انژکتور یا سوئیچ PoE احتیاج دارید. شما برای تکمیل این روش به یک کابل شبکه، یک روتر، و یک انژکتور یا سوئیچ PoE نیاز دارید.

همان‌طور که خواهید دید، مراحل نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر از طریق انژکتور PoE شباهت زیادی به روش قبل (بدون انژکتور) دارد:

 

دوربین مداربسته، روتر و انژکتور PoE را وصل کنید

به کمک کابل‌های مناسب، انژکتور را به آداپتور، انژکتور را به مودم، و دوربین مداربسته را انژکتور (که منبع تغذیه آن است) وصل کنید.

 

نرم‌افزار دوربین را باز و آن را مستقیما اضافه کنید

پس از تکمیل مرحله قبل و وصل کردن کابل اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر، نرم‌افزار را در سیستم‌تان اجرا کنید، دوربین را اضافه کنید و مستقیما ویدئوی زنده را تماشا کنید.

اینجار هم اگر لازم است رکورد دوربین را از کامپیوتر دیگری چک کنید (که در همان شبکه نیست)، UID دوربین را در نرم‌افزار وارد کنید تا به آن دسترسی داشته باشید.

نکته مهم: هنگامی که دوربین PoE را به انژکتور یا سوئیچ PoE (که از طریق کابل‌های اترنت به روتر متصل می‌شود) وصل می‌کنید، دوربین با موفقیت به شبکه متصل می‌شود. اگر پیکربندی شبکه Wi-Fi برای دوربین بی‌سیم را تکمیل نکرده‌اید، باید از کابل شبکه برای اتصال آن به روتر استفاده کنید تا در شبکه قرار بگیرد. بعدا می‌توانید تنظیمات Wi-Fi را اوکی کنید تا سیستم مداربسته به شکل بی‌سیم متصل شود.

 

نصب دوربین مداربسته روی کامپیوتر

 

نصب دوربین مداربسته CCTV به کامپیوتر (با یا بدون شبکه)

اگر از یک سیستم دوربین مداربسته به جای دوربین امنیتی تک استفاده می‌کنید، احتمالا این آموزش نصب دوربین مداربسته روی کامپیوتر به دردتان بخورد. یک سیستم دوربین مداربسته معمولا شبکه‎های اختصاصی خود را دارد، و می‌تواند با و بدون شبکه روتر کار کند.

 

روش اتصال بدون شبکه روتر

نحوه اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون شبکه روتر به شکل زیر است:

 1. پس از تهیه سیستم مداربسته‌تان، تمام دستگاه‌ها را به هم وصل کنید: NVR را به مانیتور کامپیوتر و ماوس متصل کنید؛ از آداپتورها برای شارژ NVR، دوربین‌ها و ... استفاده کنید.
 2. برای سیستم وای-فای، وقتی Wi-Fi NVR و دوربین‌ها شارژ شوند، به طور خودکار به یکدیگر متصل خواهند شد. برای سیستم PoE، دوربین‌ها را از طریق کابل‌های شبکه به NVR متصل کنید.
 3. در ادامه راهنمای نصب و اجرای نرم‌افزار ظاهر می‌شود و شما را راهنمایی می‌کند تا نهایتا ویدئوی ضبط‌شده توسط دوربین‌ها را ببینید (و تنظیمات دیگر را اعمال کنید). حالا می‌توانید تمام دوربین‌ها را روی مانیتور ببینید و شروع به ضبط کنید.

 

روش اتصال با کامپیوتر با شبکه روتر

در این روش برای نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر ابتدا باید مرحله یک را مانند مورد بالایی انجام دهید. سپس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. NVR را از طریق کابل شبکه به روتر وصل کنید. حالا می‌توانید تصاویر رکوردشده توسط دوربین‌های مدار بسته را ببینید.
 2. راهنمای نصب و اجرای نرم‌افزار ظاهر می‌شود و شما را راهنمایی می‌کند تا تصاویر را ببینید و تنظیمات دلخواه‌تان را اعمال کنید.

مشخصا اگر می‌خواهید رکورد دوربین را از کامپیوتری دیگر در یک شبکه دیگر چک کنید، UID آن را در نرم‌افزار وارد کنید.

امیدوارم به کمک یکی از این روش‌ها بتوانید نصب دوربین مداربسته به کامپیوترتان را با موفقیت انجام دهید.

اما اگر هرجا احساس کردید به کمک یک متخصص احتیاج دارید، کار را در همان مرحله رها کنید، درخواست‌تان را رایگان در «خدمت از ما» ثبت کنید تا مستقیما به نصاب‌های حرفه‌ای شهرتان وصل شوید و یکی را استخدام کنید.

4.5 امتیاز از 1000 رای


نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین