نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل

ثبت درخواست " نصب دوربین مدار بسته "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل

نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل یا فضاهای دیگر شاید در نگاه اول خوشایند به نظر نرسد، اما (همان‌طور که احتمالا شما هم موافق‌اید) برخی سناریوها واقعا حضور چنین وسیله‌ای را می‌طلبد. اگر به اصول اخلاقی اینکار و قوانین آن متعهد باشید، نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته کوچک اتفاقا مزایای ویژه‌ای هم دارد.

برای آشنایی با نحوه نصب دوربین مدار بسته مخفی در چندین مکان هوشمندانه در منزل و سایر مکان‌ها، هزینه تمام‌شده آن، و اینکه چه زمان باید نگران جرم نصب دوربین مدار بسته مخفی بود، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

کاربردهای نصب و راه اندازی دوربین مخفی

برخی از افرادی که مایل به نصب این وسیله در خانه‌شان هستند، بعضا از دوربین‌های مداربسته مرسوم هم استفاده می‌کنند. اما ممکن است تجربه تلخ دزدی از خانه یا تجاوز به ماشین خود را داشته باشند، یا اینکه سابقا دوربین‌های اصلی‌شان در لحظه حساس از کار افتاده باشد.

داشتن فرزند خردسال، وجود گاو صندوق در خانه و محل کار و ... هم از دیگر انگیزه‌های نصب دوربین مخفی کوچک در منزل و اماکن غیر شخصی است. موضوع ثابت در تمام این مثال‌ها تلاش برای افزودن امنیت و رمزگشایی دلیل اتفاقاتی است که شما باید در جریان‌شان باشید، اما از آنها بی‌خبر هستید.

 

چه زمانی نگران جرم نصب دوربین مدار بسته مخفی باشیم؟

ماده ۳۶ حقوق شهروندی را مطالعه کرده‌اید؟ مفاد این ماده اعلام می‌دارد که حریم خصوصی از حقوق شهروندی است، و محل سکونت، اماکن، وسایل نقلیه و اشیاء خصوصی مصون از تفتیش و بازرسی است، مگر اینکه با مجوز مرجع قانونی باشد.

گذشته از قوانین پایه نصب دوربین‌های مداربسته در محیط‌های مشاع یا خصوصی (که حتما پیشنهاد می‌کنیم مطالعه‌شان کنید)، از نظر قانونی نصب دوربین مخفی در منزل هم ایراد دارد و شامل جریمه نقدی و حتی حبس می‌شود. البته این حکم بیشتر متوجه افرادی است که به قصد جاسوسی از این وسیله استفاده می‌کنند، نه سرپرست(های) دلسوز خانواده که به فکر بهبود امنیت هستند.

با این وجود، تا جایی که ممکن است افراد نزدیک را از نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل مطلع کنید. همچنین همان‌طور که می‌دانید، نصب این وسایل در اتاق‌های شخصی و سرویس‌های بهداشتی هیچگونه توجیهی ندارد.

 

نصب دوربین مخفی کوچک در منزل

 

نحوه نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل

پس از پیدا کردن دوربینی که با انتظارات و نیازهای شما تناسب دارد، و البته محل مناسب برای نصب آن (در بخش بعد بهترین نقاط برای اینکار را معرفی کرده‌ایم)، مراحل زیر را برای نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل یا ... دنبال کنید:

 1. ابتدا دوربین را به منبع تغذیه‌اش وصل و آن را کامل شارژ کنید. اگر هم محصول باتری داخلی یا مخصوص به خود را دارد، مطمئن شوید که شارژ شده است.
 2. آنتن را به گیرنده بی‌سیم، و سیم برق را به پشت آن وصل کنید. منبع تغذیه را هم به یک پریز وصل کنید. اگر دوربین‌تان باتری دارد از این مرحله رد شوید.
 3. در ادامه نحوه نصب دوربین مدار بسته مخفی باید دیسک محصول را روی رایانه‌تان باز، و نرم‌افزار دوربین را روی سیستم خود نصب کنید. البته بسیاری از محصولات چنین دیسکی را در کیت خود ندارند، و تمام اطلاعات و فایل‌های لازم را می‌توانید از وبسایت شرکت سازنده دریافت کنید.
 4. گیرنده بی‌سیم را به پورت USB رایانه‌تان وصل کنید. حالا باید بتوانید هر چیزی را که جلوی دوربین‌تان است را در رایانه ببینید.
 5. راه اندازی دوربین مخفی تمام شد. حالا باید دوربین را طوری تنظیم کنید تا دقیقا رکورد همان نقطه‌ای را ضبط کند که در نظر دارید.
 6. در آخر هم مطمئن شوید که دوربین را با پیچ‌هایی که دارد، یا با چسب مخصوص در زیر آن محکم و ثابت کنید.

 

نکات نحوه نصب دوربین مدار بسته مخفی

 • از این دوربین‌ها اصلا برای نظارت فضاهای خارجی استفاده نکنید.
 • اگر احیانا دوربین شما کابل و سیم‌کشی دارد، آنها را خوب مخفی کنید و بپوشانید.
 • برای نصب دوربین های مدار بسته مخفی سراغ گوشه‌های ساختمان که ممکن است نقاط کور ایجاد کرده و دید دوربین را محدود کند، نروید.
 • سارقان معمولاً از پنجره‌ها و درب‌های پشتی، درب زیرزمین و البته درب ورودی اصلی برای ورود به منازل استفاده می‌کنند. دوربین شما باید در نقطه مناسب برای زیر نظر گرفتن این نقاط نصب شوند.
 • مطمئن شوید که ناحیه تحت نظارت نور ثابت و کافی دارد، تا (در صورت نیاز) جزئیاتی مانند ویژگی‌های چهره قابل شناسایی باشند. در مواردی که نور کافی نیست، برای نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل سراغ نمونه‌هایی با قابلیت دید در شب بروید.

 

نحوه نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل

 

بهترین نقاط برای نصب دوربین مدار بسته مخفی کوچک در منزل

نور کافی، ارتفاع مناسب و زاویه دید گسترده سه شرط اصلی برای دوربین مدار بسته کوچک و بزرگ است. علاوه بر داشتن این معیارها، بهتر است برای نصب این وسیله‌ها جاهایی را انتخاب کنید که افراد کمتر از نزدیک با آنها برخورد دارند.

با این تفاسیر، نقاط زیر برای نصب دوربین مخفی کوچک در منزل مناسب هستند:

 • کانال کولر
 • پریزهای برق
 • حسگرهای اعلام حریق
 • گلدان‌های گل مصنوعی و تزئینی
 • عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌های مختلف
 • تابلوها و ساعت دیواری که ارتفاع آنها هم برای ضبط ویدئو بسیار مطلوب است
 • آینه، همچنین می‌توانید یکراست سراغ آینه‌هایی بروید که درون خود یک دوربین مخفی دارند

 

مزایای نصب دوربین های مدار بسته مخفی

علاوه بر افزایش امنیت و آرامش خیال، راه اندازی دوربین مخفی مزایای دیگری هم دارد؛ برای نمونه:

 • قیمت دوربین مخفی برای نصب در منزل، ماشین و ... بسیار مقرون به صرفه است؛ مخصوصا زمانی که آنها را با CCTVهای مرسوم مقایسه کنید.
 • همان‌طور که دیدید، نحوه نصب دوربین مدار بسته مخفی بسیار ساده است و اغلب بدون کمک یک نصاب دوربین مدار بسته می‌توانید آن را انجام دهید.
 • مانند بسیاری از دوربین‌های مداربسته معمولی، نمونه‌های مخفی را هم می‌توانید از راه دور با گوشی هوشمندتان کنترل کنید. امکان بازبینی و ذخیره‌سازی ویدئوها هم وجود دارد.
 • این دوربین‌های جمع‌وجور به سیم‌کشی و دستگاه ضبط احتیاج ندارند، و تمام اطلاعات روی کارت حافظه ذخیره می‌شود.
 • نصب دوربین مخفی کوچک در منزل به برق هم احتیاج ندارد؛ چون بیشتر مدل‌های آن از باتری داخلی استفاده می‌کنند.

هزینه نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل

قیمت دوربین مخفی برای نصب در منزل، نمونه‌ها باکیفیت آن، معمولا رقم مناسبی در حد چندصد هزارتومان دارد. البته که نمونه‌های گران‌تری هم می‌توانید در بازار و فروشگاه‌های اینترنتی پیدا کنید. اما خود هزینه نصب دوربین مدار بسته مخفی در منزل بسته به بی‌سیم یا کابلی بودن محصول و نوع سیم‌کشی که دارد، برند آن و ... متغیر باشد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله نحوه نصب دوربین مدار بسته مخفی را با موفقیت به پایان برده باشید. اما اگر حس می‌کنید به کمک افراد حرفه‌ای‌تر نیاز دارید، می‌توانید با ثبت رایگان درخواست‌تان در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» با نصاب‌های ماهر این حوزه ارتباط بگیرید.

4.3 امتیاز از 1573 رای


نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین