معرفی انواع دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

راهنمای کامل برای مراقبت از کفپوش سرامیک

نکته بسیار مهم در مورد کفپوش ساختمان، مراقبت از کفپوش سرامیک است. امروزه در میان متریالی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، تنوع زیادی وجود دارد. همین امر باعث شده تا مشتریان بتوانند برحسب سلیقه و شرایط مالی خود یک کفپوش ساختمان مناسب را خریداری نمایند.

در مورد پوشش کف ساختمان نباید تنها به زیبایی کفپوش‌ها توجه کنید زیرا قرار است تا سالیان طولانی، خانه و ساختمان خود را با این کفپوش پوشش دهید. مطلب فوق کمک بسیاری به شما می‌کند تا از کفپوش ساختمان خود مراقبت ویژه‌ای را به عمل آورید.

علت محبوبیت کفپوش سرامیک

در میان انواع کفپوش‌ها مانند پارکت چوبی، کفپوش لمینت و کفپوش سه بعدی، کفپوش سرامیک ارزانترین کفپوش به حساب می‌آید.

علی رغم تنوعی که در میان انواع کفپوش ساختمان وجود دارد، هنوز هم افراد زیادی تمایل به استفاده از کفپوش سرامیک دارند. این پوشش قدمت زیادی داشته و در این سال‌ها، جایگاه خود را از دست نداده است. تنوع در رنگ، طرح، اندازه و مدل‌های کفپوش سرامیک باعث شده است که قدرت انتخاب مشتریان بیشتر شود.

 

وجه اشتراک انواع کفپوش ساختمان

اما آنچه در مورد انواع کفپوش ساختمان و از جمله سرامیک وجود دارد، این است که در صورتی که مراقبت‌های اصولی و درست از آن‌ها به عمل نیاید(حتی خرید بهترین کفپوش ساختمان هم عمر طولانی نداشته)، خیلی سریع چه از نظر رنگ و چه از نظر شکل ظاهری، پوسیده خواهد شد.

 

چرا مراقبت از کفپوش سرامیک مهم است؟

کفپوش سرامیک نمای زیبایی به ساختمان شما می‌دهد، به خصوص اگر از رنگ‌های روشن همانند سفید یا کرمی استفاده شود. اما این زیبایی تا زمانی به چشم می‌آید که مراقبت از کفپوش سرامیک را به عمل بیاورید تا دوام و ماندگاری خود را داشته باشد. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

نکات مهم در مراقبت از کفپوش سرامیک

  • کفپوش سرامیک را در بازه‌های زمای منظم نظافت کنید. به این صورت که در ابتدا با جاروبرقی تمام گرد و غبار آن را جمع کرده و سپس تی بکشید تا این ذرات به سرامیک نچسبد.
  • برای تمیز کردن کف سرامیک حتما از یک تی مخصوص و یا دستمال نرم استفاده کنید. زیرا دستمال‌های زبر و یا تی خشن منجر به خش افتادن بر روی آن می‌شود.
  • در نظافت کفپوش‌ها نباید از هر شوینده ای برای تمیز کردن آن استفاده کرد. بهترین مواد استفاده از آب و در صورت کثیفی بیش از حد استفاده از مایع ظرفشویی است.
  • ممکن است بعد از مدتی در اثر تمیز کردن بیش از حد کفپوش سرامیک، شکاف‌هایی بین آن باز شود. در این صورت شما باید سریع کچ کاری را انجام دهید زیرا با هر بار رفت و آمد بر روی آن، به دلیل خالی بودن زیر کفپوش، امکان شکستگی وجود دارد.
  • مراقب باشید که کشیدن وسایل سنگین مانند یخچال و کمد و یا افتادن وسیله‌های سنگین و فلزات منجر به ضربه و شکستگی کفپوش می‌شود. یکی از مباحث مهم در مراقبت از کفپوش سرامیک توجه به ظرافت و شکنندگی آن در برابر ضربات و جلوگیری از صدمات وارده است.

 

انواع دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

عنواع دیوار پوش انواع دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

 

مقابله با حشرات در کفپوش‌های سرامیک

در مراقبت از کفپوش سرامیک به بحث ترمیم آن نیز توجه کنید. در زمان نصب این کفپوش ساختمان از گچ و متریال ساختمانی استفاده شده و در نهایت یک دوغاب با گچ بر روی کفپوش سرامیک داده می‌شود تا تمامی درزها پوشیده شود. ممکن است بعد از مدتی در اثر تمیز کردن، شکاف‌های بین سرامیک‌ها باز شود.

در این صورت شما سریعا باید گچ کاری را انجام دهید. چرا که این شکاف میتواند زمینه را برای شکستن کفپوش سرامیک فراهم کند و با چند بار رفت و آمد بر روی آن، به دلیل خالی بودن زیر کفپوش، شکستگی رخ بدهد. از طرفی همین شکاف ممکن است محلی برای زندگی حشرات ساختمانی به ویژه سوسک آلمانی گردد. در نتیجه همان گونه که متوجه شدید، مراقبت از کفپوش سرامیک به نوعی تضمین کننده بهداشت محیط نیز خواهد بود.

 

سخن پایانی دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

وقتی کفپوش خانه را تعویض می‌کنید و از میان انواع کفپوش‌ها، کفپوش سرامیکی را انتخاب می‌نمایید، حتما قبل از تعویض آن اصول مراقبتی آن را مطالعه نمایید; زیرا کفپوش سرامیک به نسبت سایر کفپوش‌ها حساس‌تر است و احتمال شکستن آن وجود دارد.

4.5 امتیاز از 1728 رای


طراحی و دکوراسیون داخلی
برای سرویس طراحی و دکوراسیون داخلی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین