از بین بردن پشه های گلدان

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
از بین بردن پشه های گلدان

از بین بردن پشه های گلدان یکی از موارد مهم در اوصول نگهداری انواع گلدان است. از جمله موارد تاثیر گذار در  از بین بردن پشه‌های گلدان و کشتن پشه‌های خاک گلدان ، نگهداری صحیح از گلدان‌ها است. روش‌های مختلفی برای دور کردن انواع پشه از گلدان وجود دارد. با بررسی نوع گلدان و شرایط مراقبتی آن می‌توان بهترین روش را برای از بین بردن پشه‌های گلدان انتخاب کرد. از بین بردن کرم گلدان و از بین بردن پشه گلدان با سرکه به نوعی روی سلامت گل و گلدان تاثیر مثبت دارد. با تشخیص به موقع پشه گلدان و پیگیری روش‌های موثر برای از بین بردن پشه گلدان و جلوگیری از آسیب گیاه اقدام کنید.

 

استفاده از روش‌های مناسب برای از بین بردن پشه گلدان در بهبود و جلوگیری از آسیب‌های جدی به گلدان و فضای گلخانه می‌شود. این پشه‌ها ممکن است از فضای گلخانه به داخل حیاط و منزل سرایت کرده و موجب آزار افراد شود. انتخاب روش از بین بردن پشه‌های گلدان به نوع گیاه و جنس خاک بستگی دارد.

 

از بین بردن پشه های گلدان

 

از بین بردن پشه‌های گلدان

پشه گلدان از جمله مشکلاتی است که افراد علاقمند به نگهداری و پروش گل و گیاه در خانه با آن مواجه هستند. اولین اقدام پس از مشاهده پشه گلدان توقف آبیاری گیاه تا زمان خشک شدن کامل خاک گلدان است. البته این روش با توجه به اندازه مقاومت گیاه انتخاب می‌شود. علاوه بر این خود گلدان ممکن است بوجود آورنده پشه گلدان باشد بنابراین با تعویض به موقع گلدان به از بین بردن پشه گلدان کمک کنید.

 

روش های از بین بردن پشه های گلدان

 

در ادامه این مطلب روش‌های مختلفی برای از بین بردن پشه گلدان مطرح شده است که می‌تواند در مراقبت و نگهداری گیاه شما تاثیر گذار باشد.

 

روش‌های مناسب برای از بین بردن پشه گلدان

برای از بین بردن پشه گلدان در هنگام پروش گل و گیاه و نگهداری از گلدان در خانه چندین روش اصولی مطرح است. این روش‌ها را در قالب نکات مراقبتی از گل در مقابل پشه گلدان به اشتراک می‌گذاریم.

 

روش‌های مناسب برای از بین بردن پشه گلدان

 

خارج کردن آب اضافی از گلدان

برای از بین بردن پشه گلدان و دور کردن آن از گل و گیاه به خارج کردن آب اضافی از گلدان به روش زیر اقدام کنید.

  • گل و گیاه مد نظرتان را در گلدان دارای سوراخ قرار دهید تا آب راهی برای خروج داشته باشد.
  • اگر گلدان مورد علاقه تان سوراخی در انتهای گلدان ندارد، با ایجاد یک یا سه روزنه در قسمت زیرین گلدان به خروج آب اضافی از ته گلدان کمک کنید.

 

خارج کردن آب اضافی از گلدان برای از بین بردن پشه گلدان

 

تعویض خاک گلدان

گاها عوض کردن خاک گلدان در از بین بردن پشه گلدان تاثیر دارد. برای این کار خاک گلدان را خشک نگه داشته سپس اقدام به تعویض خاک گلدان کنید.

 

تعویض خاک گلدان برای  از بین بردن پشه گلدان

 

تمیز کردن زیرگلدانی

احتمال رشد پشه در زیر گلدانی وجود دارد. بنابراین پس از هر بار آبیاری به گلدان تمیز کردن زیرگلدانی تا حد زیادی در از بین رفتن پشه گلدان تاثیر دارد.

 

تمیز کردن زیرگلدانی برای  از بین بردن پشه گلدان

 

آبیاری به موقع گلدان

گیاهان و گلدان‌های خود را در موقع مناسب آبیاری کنید و تا خشک شدن خاک سطح گلدان از آبیاری مجدد خودداری کنید.  این امر در بوجود آمدن پشه گلدان تاثیر زیادی داشته و رعایت آن به از بین بردن پشه گلدان کمک می‌کند. قرار دادن گلدان در نور غیر مستقیم خورشید، به روند انجام این کار کمک می‌کند.

 

آبیاری به موقع گلدان برای  از بین بردن پشه گلدان

 

اهمیت نظافت گلدان

نظافت گلدان را رعایت کنید، قسمت‌های خشک شده و اضافی گلدان و گیاه خود را جدا کنید. برای از بین بردن پشه گلدان پسماند و کثیفی روی خاک را تمیز کنید. رسیدگی به تمیزی و نظافت گلدان در جلوگیری از ایجاد پشه گلدان بسیار موثر است.

 

اهمیت نظافت گلدان  برای  از بین بردن پشه گلدان

 

پرورش گیاهان ضد پشه

برای جلوگیری با مواجهه مشکلاتی مشابه پشه گلدان، سعی کنید گیاهان ضد پشه را پرورش دهید. یا حداقل از کاشت گیاهان ضد بشه مثل ریحان در مجاورت پرورش گیاهان و گلدان‌های خانگی و گلخانه ای بهره مند شوید.

 

پرورش گیاهان ضد پشه برای  از بین بردن پشه گلدان

 

یافتن منشاء رشد پشه گیاهان

قسمت‌هایی که رشد پشه گلدان در آنها صورت می‌گیرند را بیابید. گلدان‌های خالی سطح حیاط، زباله‌های موجود و صندلی‌های داخل حیاط مکان‌های مناسبی برای رشد پشه‌ها هستند. برای از بین بردن پشه گلدان تمامی محیط را به خوبی بررسی کنید.

 

یافتن منشاء رشد پشه گیاهان  برای از بین بردن پشه گلدان

 

راهکار‌هایی برای از بین بردن پشه گلدان

در این قسمت پش از انجام اقدامات پیشگیرانه برای مواجهه با پشه گلدان چندین روش را برای از بین بردن پشه گلدان معرفی می‌کنیم.

مایع ظرفشویی برای از بین بردن پشه گلدان

زیرگلدانی را بطور مداوم با مایع ظرفشویی بشویید، برای از بین بردن فضای مناسب تولید و رشد پشه این روش بسیار موثر است.

 

مایع ظرفشویی برای از بین بردن پشه گلدان

 

بررسی وضعیت گلدان بصورت هفتگی

برای اطمینان از اینکه فضای گلدان به مکانی جهت رشد پشه گلدان تبدیل نشده باشد، بهتر است بصورت هفتگی وضعیت گلدان را بررسی کنید. استفاده از مواد ضدعفونی کننده و ضد پشه برای گیاهان نیازمند به یک فضای مرطوب از اهمیت بالایی برخوددار است.

 

بررسی وضعیت گلدان بصورت هفتگی برای از بین بردن پشه گلدان

 

استفاده از سیب زمینی در خاک گلدان

اگر به حضور پشه در گلدان مشکوک هستید، از تکه‌های سیب زمینی در خاک گلدان استفاده کنید. وضعیت این سیب زمینی‌ها را در خاک گلدان مدام بررسی کنید. این روش به کشتن پشه های خاک گلدان کمک می‌کند.

 

استفاده از سیب زمینی در خاک گلدان برای کشتن پشه های خاک گلدان

 

خشک نگه‌داشتن خاک

خاک سطح گلدان را از هر گونه رطوبت دور نگهدارید، برای ایجاد خشکی روی سطح گلدان در فواصل مناسب به گیاه آب دهید. شرایط برای گیاهان نیازمند به محیط‌های مرطوب فرق دارد.

 

خشک نگه‌داشتن خاک برای از بین بردن پشه گلدان

 

استفاده از اسپری شامپو بچه

شامپو بچه به دلیل داشتن مواد خوشبو کننده غیر ضروری برای از بین بردن پشه گلدان تاثیر دارد. استفاده از 2 قاشق غذاخوری شامپو و 1 بطری آب آفت‌های سطح گلدان را کاملا پوشش داده و پشه‌ها را کنترل کنید. از این محلول بیشتر برای گیاهان با برگ مودار استفاده می‌شود.

 

استفاده از اسپری شامپو بچه

 

مواد دیگری مثل روغن آشپزی و مایع ظرفشویی در از بین بردن پشه گلدان تاثیر بسزایی دارد. بنابراین برای رفع مشکل مشاهده پشه در اطراف گلدان راهکار‌های خانگی ساده ای وجود دارد.

 

از بین بردن پشه گلدان با سرکه

با استفاده از یک ظرف سرکه در بسته و ایجاد چندین روزنه در درب و قرار دادن آن در مجاورت گیاهان در از بین بردن پشه گلدان از این ماده ضدعفونی کننده استفاده کنید. اسرکه و کره بادام زمینی را برای ایجاد یک دام چسبنده جهت جذب پشه گلدان به کار ببرید.استفاده از سرکه سیب و صابون و نگهداری آن در یک ظرف مشاورت گلدان در از بین بردن پشه گلدان موثر است.

 

از بین بردن پشه گلدان با سرکه

 

مشکلاتی از قبیل پشه گلدان مثل از بین بردن گرم گلدان، از بین پردان هزارپا در گلدان و از بین بردن شته سفید هر کدام با انجام یک سری اقدامات پیشگیرانه و روش‌های مراقبتی به راحتی قابل از بین رفتن هستند.

4.5 امتیاز از 1432 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین