صحبت کردن به زبان انگلیسی

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
صحبت کردن به زبان انگلیسی

صحبت کردن به انگلیسی شاید چالش ‌برانگیزترین بخش یادگیری زبان باشد. مطالعه و حل تمرین از بخش‌های مهم آموختن انگلیسی هستند؛ اما صحبت کردن به زبان انگلیسی به فعالیت‌هایی علاوه بر آن نیاز دارد. وقتی حرف از صحبت کردن به انگلیسی می‌شود، برخی افراد می‌پرسند "چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم؟" این یک عبارت تبلیغاتیست.

یادگیری صحبت کردن به انگلیسی، روندی بدون انتهاست که همیشه می‌توان در آن بهتر و بهتر شد. اگر می‌خواهید صحبت کردن به زبان انگلیسی را یاد بگیرید، با ما همراه باشید تا ببینید چگونه انگلیسی صحبت کنیم و چگونه روان انگلیسی صحبت کنیم.

صحبت کردن به انگلیسی؛ از کجا شروع کنم؟

یادگیری زبان انگلیسی دو بخش دارد: ورودی و خروجی.

ورودی همه اطلاعاتیست که با گوش دادن به زبان انگلیسی و خواندن آن یاد می‌گیرید. خروجی هم همان نوشتن و صحبت کردن به انگلیسی است. معمولا بخش خروجی و صحبت کردن به زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان چالش بیشتری دارد. بیشتر آنها می‌گویند که به اندازه کافی مطالعه می‌کنند و به قوانین گرامر تسلط دارند، اما صحبت کردن به انگلیسی برای‌شان دشوار است. در این شرایط چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟ یا چگونه روان انگلیسی صحبت کنیم؟

در این موقعیت، پیش از اینکه بپرسید چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم یا چگونه با لهجه انگلیسی صحبت کنیم، باید مطمئن شوید که به اندازه کافی ورودی واقعی دارید. از نقش مطالعه در یادگیری صحبت کردن به انگلیسی غافل نشوید. اگر از کتاب ‌(هایی) برای یادگیری زبان انگلیسی یا آموزش مکالمه به زبان انگلیسی استفاده می‌کنید، تمرین‌های آنها را انجام دهید و مطمئن شوید که از نظر درک مطلب در سطح مطلوبی قرار دارید. دیدن فیلم و سریال، و گوش دادن به پادکست و موسیقی را نیز فراموش نکنید.

می‌توانید مقاله بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان را بخوانید.

 

صحبت کردن به انگلیسی

 

چگونه تمرین کنیم؟

حالا که به اندازه کافی خوانده‌اید و گوش داده‌اید، حتما می‌پرسید چگونه برای شمرده صحبت کردن به انگلیسی تمرین و چگونه انگلیسی صحبت کنیم. امکان تمرین مکالمه برای صحبت کردن به انگلیسی کمتر از مهارت‌های دیگر پیش می‌آید. با این وجود، در ادامه نکاتی را در ادامه برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که هر یک می‌توانند پاسخی برای سوال چگونه انگلیسی صحبت کنیم باشد.

 

1. از صحبت و اشتباه کردن نترسید

اگر اصلا صحبت نکنید، چگونه می‌توانید از یادگیری صحبت کردن به انگلیسی مطمئن شوید؟ پاسخ سوالاتی مانند چگونه انگلیسی صحبت کنیم و چگونه روان انگلیسی صحبت کنیم بسیار ساده است: صحبت کنید!

مهم نیست در کدام مرحله از یادگیری زبان انگلیسی قرار دارید، دایره واژگان‌تان چندان گسترده نیست یا لهجه‌ای عالی ندارید، حتی لازم نیست بابت سطح‌تان عذرخواهی کنید. اگر میخواهید در صحبت کردن به زبان انگلیسی پیشرفت کنید، باید صحبت کنید. از اشتباه کردن هم نترسید و عباراتی مانند یادگیری مکالمه زبان در یک ماه را فراموش کنید.

به جای این موارد، هنگام آموزش مکالمه به زبان انگلیسی و به‌طور کلی یادگیری زبان انگلیسی تمام تمرکزتان را روی پیدا کردن نقاط ضعف‌تان و بهبود آنها بگذارید. به جای طفره رفتن از صحبت کردن به زبان انگلیسی، سعی کنید دفعات تکرار اشتباهات‌تان را کمتر و کمتر کنید.

 

روان صحبت کردن به زبان انگلیسی

 

2. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

وقتی صحبت کردن برخی افراد مسلط را می‌بینیم، با خود فکر می‌کنیم که چگونه روان انگلیسی صحبت کنیم، چگونه با لهجه انگلیسی صحبت کنیم، یا در یک کلام چگونه مثل بلبل انگلیسی حرف بزنیم.

چنین مقایسه‌هایی هنگام آموزش مکالمه به زبان انگلیسی چندان کمک‌کننده نیستند. به هر سطحی که در یادگیری زبان برسید، همیشه می‌توانید مهارت‌تان را بالاتر ببرید. مثلا لهجه‌تان را دقیق‌تر کنید، کلمات بیشتری یاد بگیرید و غیره. بنابراین بدون توجه به سطحتان، تلاش کنید تا در شمرده صحبت کردن به انگلیسی بهتر شوید. پیشرفت‌تان را زیر نظر داشته باشید، و هرازگاهی خودتان را با یک جایزه نشویق کنید.

3. از ابزارهای گوناگون استفاده کنید

صحبت کردن در جمع یا با دوستان‌تان پاسخی بسیار مناسب برای سوالاتی مانند چگونه انگلیسی صحبت کنیم و چگونه روان انگلیسی صحبت کنیم است. اما در هر زمان و مکانی نمی‌توان از این راه برای تمرین صحبت کردن به انگلیسی استفاده کرد. در این حالت می‌توانید از برنامه‌های متفاوتی برای آموزش مکالمه به زبان انگلیسی یا همان آموزش اسپیکینگ زبان انگلیسی کمک بگیرید؛ برای مثال:

  • WordReference Dictionary: این برنامه که یک فرهنگ لغت فوق‌العاده است، می‌تواند در یادگیری زبان انگلیسی و آموزش مکالمه به زبان انگلیسی به شما کمک زیادی کند. WordReference علاوه بر فراهم کردن معنی لغات و چند مثال با آنها، می‌تواند آنها را با لهجه برتانیایی با آمریکایی برای شما تلفظ کند. اتاق‌های گفت‌وگویی نیز در این برنامه وجود دارد، که در آن می‌توانید سؤال بپرسید و پاسخ‌تان را از هر کسی در دنیا دریافت کنید.
  • Hello Talk: این برنامه‌ متن‌محور با فرمت پیام‌رسانی خود نیز می‌‌تواند به آموزش اسپیکینگ زبان انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی شما کمک کند. شما در Hello Talk با افرادی آشنا خواهید شد که بر اساس توانایی‌هایتان می‌توانید با آنها مکالمه کنید. برای صحبت کردن به زبان انگلیسی، می‌توانید از امکان ارسال پیام صوتی استفاده کنید. اگر مخاطب‌تان به جای ازسال پیام صوتی برای شما متن ارسال کند، Hello Talk می‌تواند با لهجه‌ای واضح آن را برای شما بخواند.

 

ابزار Hello Talk برای انگلیسی صحبت کردن

 

چند نکته برای چگونه انگلیسی صحبت کردن

  • هرگاه با کسی صحبت می‌کنید یا مکالمه‌ی را می‌شنوید، کلمه‌هایی که نمی‌شناسید را یادداشت، و معنی آنها را پیدا کنید. البته اینکار به تنهایی پاسخ سوال چگونه انگلیسی صحبت کنیم نیست؛ در آینده سعی کنید حتما آنها را به‌کار ببرید.
  • شرکت در کلاس‌های مختلف نیز می‌تواند به آموزش اسپیکینگ زبان انگلیسی کمک کند. کمترین فایده شرکت در چنین کلاس‌هایی (کلاس لهجه، کلاس مکالمه و...) پیدا کردن افرادی برای تمرین صحبت کردن به زبان انگلیسی است.
  • هر روز زمانی مشخص (حتی در حد نیم ساعت) را به مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. با خودتان صحبت و صدای‌تان را ضبط کنید؛ مثلا می‌توانید توضیح دهید امروز چه کارهایی کردید. با گوش دادن به صدای خودتان بهتر می‌توانید اشکالات‌تان را در صحبت کردن به انگلیسی پیدا کنید.
  • یاد گرفتن صحبت کردن به زبان انگلیسی فرآیندی طولانیست. پاسخ سوالات به چگونه با لهجه انگلیسی صحبت کنیم و چگونه مثل بلبل انگلیسی حرف بزنیم را می‌توان در دو کلمه خلاصه کرد: تمرین و صبر. بنابراین روند پیشرفت‌تان را بررسی کنید، صبر داشته باشید و به خودتان اعتماد کنید.

4.5 امتیاز از 1290 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین